Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Po kompensacji ekran się wyczyścił i wygląda dużo lepiej, jednak niesmak pozostał.

Teraz wygląda tak:

 

LG2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.07.2019 o 19:09, Waldo94 napisał:

Motyw przewodni jest następujący: Jeśli grasz w gry wybierz oleda 2019, w każdym innym wypadku wystarczy ci oled 2018. To jedyna różnica warta odnotowania w tym roku.

 

Co takiego się zmieniło dla graczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo coś kiedy ma wyjść poprawiony soft 5.10.00?

5.10.02 z naprawioną gamma pojawia się od kilku dni w Europie jako OTA. Niedługo powinni go wrzucić na europejskie strony LG. Podobno w nowym FW zablokowano dostęp do funkcji downgradu w aplikacji SURE.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5.10.02 z naprawioną gamma pojawia się od kilku dni w Europie jako OTA. Niedługo powinni go wrzucić na europejskie strony LG. Podobno w nowym FW zablokowano dostęp do funkcji downgradu w aplikacji SURE. 
Czekam z niecierpliwością bo ciemne sceny to praktycznie większość czarnego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie forumowicze :) , od grudnia jestem szczesliwym posiadaczem  c8 , mam dwa pytanka do was :

1 ) zamierzam na dniach zakupic dysk zewnetrzny na ktory przezuce wszystkie zdjecia i bedzie podpiety pod c8 , czy powinienem zwrocic uwage na jakies parametry techniczne aby to ładnie wspołdziałało ? 

2 ) czy po nazwaniu folderow na dysku bedzie mozliwosc wywolania ich pilotem ( np. pokaz zdjecia wakacje 2018 ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robertkosa napisał:

1 ) zamierzam na dniach zakupic dysk zewnetrzny na ktory przezuce wszystkie zdjecia i bedzie podpiety pod c8 , czy powinienem zwrocic uwage na jakies parametry techniczne aby to ładnie wspołdziałało ? 

O ile nie chcesz się rypać z dodatkowymi kablami, ewentualnie zewnętrznym zasilaczem to weź model 2.5 cala.

3 godziny temu, robertkosa napisał:

2 ) czy po nazwaniu folderow na dysku bedzie mozliwosc wywolania ich pilotem ( np. pokaz zdjecia wakacje 2018 ) ??

Strzelam w ciemno, że nie da rady, ale nie mam tego modelu więc mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, robertkosa napisał:

2 ) czy po nazwaniu folderow na dysku bedzie mozliwosc wywolania ich pilotem ( np. pokaz zdjecia wakacje 2018 ) ??

Tak. Po podpięciu dysku automatycznie wywoływane jest menu dostępu do zdjęć na nim zawartych. Jest widoczna normalnie struktura folderów, można przejść do dowolnego i przeglądać zdjęcia pojedynczo lub w pokazie slajdów. Można przejrzeć zawartość folderów po miniaturach, rotować i powiększać zdjęcia, usuwać. Można w ramach folderu dodać tylko niektóre zdjęcia do pokazu. Można odpalać zdjęcia 360. Wszystko z pełną kontrolą pilotem. Aplikacja do zdjęć działa bardzo fajnie w tym TV :)

Edytowane przez wojtekpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojtekpon napisał:

Tak. Po podpięciu dysku automatycznie wywoływane jest menu dostępu do zdjęć na nim zawartych. Jest widoczna normalnie struktura folderów, można przejść do dowolnego i przeglądać zdjęcia pojedynczo lub w pokazie slajdów. Można przejrzeć zawartość folderów po miniaturach, rotować i powiększać zdjęcia, usuwać. Można w ramach folderu dodać tylko niektóre zdjęcia do pokazu. Można odpalać zdjęcia 360. Wszystko z pełną kontrolą pilotem. Aplikacja do zdjęć działa bardzo fajnie w tym TV :)

Oczywiście chodzi mi o słowne wywołanie folderu zdjęć z USB przez pilota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.07.2019 o 14:37, chmiel2k napisał:

Podobno w nowym FW zablokowano dostęp do funkcji downgradu w aplikacji SURE.

Ciekawe co znów LG knuje nie dobrego. Mam wrażenie że jeśli chodzi o model C8 i cała tę akcję z oprogramowaniem doradza im jakiś typowy Polski Janusz biznesu. Wychodzi nowy model to trzeba pogorszyć stary bo pewnie bedo porównywać......

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można jakoś wyłączyć sugerowanie aktualizacji po włączeniu tv? Już mi raz domownicy pobrali najnowszą i musiałem robić downgrade. Chciałbym tego uniknąć w przyszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MellWet

Jest sposób z zablokowaniem domen od LG które odpowiadają za aktualizację, u mnie się sprawdza (nie blokuje aktualizacji aplikacji).

Do zablokowania są 3 następujące adresy:

su.lge.com

snu.lge.com

lgtvonline.lge.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2019 o 23:49, zorro102 napisał:

masz poczucie humoru - się chwali - tyle że czas pokaże - ba już pokazuje - jak widać po wpisach nie których użytkowników że to ja niestety mam rację i zobaczycie Panowie że z czasem coraz więcej kwiatków na temat tej serii pojawiać się niestety będzie - ja po prostu w swojej głupocie - miałem to szczęście że nie zdążyłem sprzedać oleda 930 i pewne rzeczy dzięki zauważyłem przez to od razu

naprawdę szkoda sił i czasu na ten dziwny twór jaką jest seria 8 LG - oj zapomniałem dodać - referencyjna ?

Zawsze możesz kupic Sony AF9 za 13500:) bądź Panasa za 12500:) jak lubisz dużo dopłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie firmware. Od którego numeru pojawiła się afera z oprogramowaniem. Obecnie posiadam 04.10.30 (Kupiony w UK).

Warto aktualizować czy nadal jest problem z gammą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamilradom1910 napisał:

Obecnie posiadam 04.10.30

Ktoś na forum pisał że 30tka także jest zepsuta gama i szumy MPEG. W każdym razie globalny problem zapoczątkował 04.10.31... pamiętam ten lutowy poranek kiedy wyświetlił się komunikat z nowym oprogramowaniem dla mojego młodego oleda....... Mój tv nigdy później nie był już taki sam. Za chwilę będzie pół roku jak jest wadliwe oprogramowanie a LG to ma w tyłku jak i oczywiście swoich klientów - zwykłych Kowalskich. Nie wiem co chcą tym osiągnąć. Na pewno nie klientele która będzie wracać do ich produktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, całego  tematu nie przewartowałem, ale jakieś 40-50 stron, pare ładnych godzin mi  to zajęło, ale i sporo przydatnej wiedzy do głowy się wbiło, mimo wszystko kilka osób zasiało ziarenko niepewności, więc mam kilka pytań ponieważ jestem zainteresowany 55calowcem:

1. Czy pomimo problemów z gammą (aktualizacją), upscalingiem kanałów SD czy nawet ktoś wspominał nawet o niektórych HD, to mimo wszystko wciąż najlepszy wybór do kwoty 5k, bo za tyle można go dostać? A jezeli nie OLED to o Sony 55XF9005 myślałem.

2. Wiadomo, te deklarowane 100k godzin żywotności można włożyć między bajki, chociaż w sumie może tak być biorąc pod uwagę, że zapewne jest mowa o sytuacji w której matryca całkiem zgaśnie, ale i w to wątpie. Natomiast czy takie 5 lat to jest realny czas gdy Oled będzie działać bez wypaleń? W tygodniu po 8h filmy/seriale i weekendowo po 12h głównie piłka Premier League. Wiadomo, pytanie z tych trudnych, ale może ktoś ma/miał starsze modele lub może są jakieś statystyka wcześniejszych Oledów? Nie chciałbym kupować tv na 2-3lata, oczywiście nie mówie o ekstremalnych sytuacjach, bo u mnie zadne informacyjne programy nie będą puszczane, ani żadnego grania. Filmy,seriale,sport czy jednak na takie właśnie 2-3 lata trzeba się nastawić?

3. Telewizor chciałem kupić od właściciela konkurencyjnego forum, chyba wiadomo o kogo chodzi. Wertując ten temat, widziałem, że kilka osób od niego kupiło, a jak pisali, że nie ma na nich folii ochronnej, to niektórzy kręcili nosem, że jak od niego "to wiadomo o co chodzi". To o co chodzi? Nie informuje on kupujących o czymś? Powystawowe, zwroty, naprawiane są te telewizory, że kilka stówek w kieszeni zostaje + transport, sprawdzenie i kalibracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kornelix napisał:

Natomiast czy takie 5 lat to jest realny czas gdy Oled będzie działać bez wypaleń?

100k godzin to zdaje się po jakim jasność spada do 50% oryginalnej. U mnie np. podświetlenie jest aktualnie ustawione na rejony 50/100, więc i tak używam 50% jej możliwości w tym zakresie. A 12h dzień w dzień przez 5 lat to 22k godzin, więc ok. 1/5 deklarowanej żywotności. Tu się nie masz czego obawiać. Poprzedniego OLEDa LG miałem przez 3 lata i spadku jasności przez ten czas w ogóle nie odczułem. 

Co do wypaleń, to jeśli nie doprowadza się do ekstramalnych sytuacji, to problem jest wirtualny *moim zdaniem*. W poprzedni, tv oled miałem problem tymczasowych wypaleń - zostawały powidoki jaśniejszych elementów, były widoczne na obrazie przez kilkanaście sekund i znikały. LG bez problemu wymieniło mi matrycę na nową w ramach gwarancji i od tego czasu problem w ogóle nie występował. Stałych wypaleń nigdy nie widziałem. Pasków info nie oglądam, ale już na konsoli pograć mi się zdarza. Oglądam też dużo materiałów z HBO - białe logo w rogu ekranu nie zostawia nawet powidoku.

Szczerze mówiąc, spośród wszystkich potencjalnych problemów, których ludzie się obawiają w przypadków oledów najbardziej rozdmuchane są właśnie te 2 - potencjalnie niska jasność i ryzyko wypaleń. A tymczasem po doświadczeniach moich przy kupowaniu oled dla siebie i pomagając paru znajomym jestem zdania, że mona je pominąć. Jedynym problemem, którego naprawdę należy się obawiać jest jednorodność matrycy (test 5% szarości). Czego rozwiązaniem jest po prostu kupić z opcją zwrotu i w razie potrzeby wymienić konkretny egzemplarz na inny. W c8 na szczęście od razu trafiłem na bardzo dobry egzemplarz, ale jak kupowałem 910 to wymieniałem, bo pierwszy zakup miał z tym bardzo duży problem. Po postach na forum też widać, że częściej ludzie mają problem z jednorodnością niż czymkolwiek innym. 

A co do kopniętej gammy - to też bardzo rozdmuchany temat, choć tu już uważam, że słusznie rozdmuchany, bo LG ewidentnie popełniło gdzieś duży błąd i nie chce się do tego przyznać. Ale remedium na to jest, wystarczy zastosować parametry korekcyjne od @Maciej Koper. Ze względu na Android TV w Philipsach i Sony (to moim zdaniem duża wada w kontekście używania tv przez długi czas) jedyną alternatywą dla LG pozostaje Panasonic, który jest jednak wyraźnie droższy i ma słabszego smarta. 

Edytowane przez wojtekpon
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, więc jakby temat chyba rozwiązany i wezmę OLEDa. Ja informacyjncyh oglądać nie będę, ale takie logo C+Sport dość długo będzie się świecić weekendami, bo jestem fanem Premier League, no i jak mecz się zacznie o 13:30 tak ostatni mecz kończy się 20:20 :D 

Alternatywa jest dla C8, bo Panas TX-55FZ800E na promce teraz 4999zł, więc nawet wychodzi taniej niż LG ze stacjonarnego, dużego sklepu, tyle, że zdaje się, że w Panasie są problemy z zafarbem matrycy, a dział serwisowy mówi, że tak ma być, więc LG zdaje się o wiele lepiej działa na tym polu, co jest niewątpliwie dużym plusem.

Coś jesteś w stanie powiedzieć o właścicielu konkurencyjnego formum czy warto zaoszczędzić te kilka stówek i kupić od niego czy lepiej brać z RTV lub Neonetu?

 

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kornelix napisał:

Coś jesteś w stanie powiedzieć o właścicielu konkurencyjnego formum czy warto zaoszczędzić te kilka stówek i kupić od niego czy lepiej brać z RTV lub Neonetu?

Nie znam żadnych opinii. Niemniej kupno tv polecam jednak w dużych sieciach, bo znacznie łatwiej zrealizować ewentualny zwrot/wymianę w Media Markt czy Media Expert, niż w firmie, w której rozmawiasz bezpośrednio z właścicielem, a Twój zakup jest dla niego zauważalną pozycją w przychodach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam Panowie, za pewne wielu z was się ucieszy ?

ale nie po to aby utyskiwać na LG, ale aby to zakończyć,  narzekać każdy potrafi  - podeprzeć to merytorycznie już nie za bardzo 

Poświęciłem trochę czasu, pojeździłem pooglądałem i powiem szczerze - jeżeli ktoś chce kupić sobie TV na dłużej i być z tego zadowolonym, proponuję takie rozwiązanie.

Wiem że markety nie są najlepszym miejscem do tego typu rzeczy, ale mimo wszystko warto, bo mając swoje materiały, trafiając na miłą obsługę, można z grubsza zauważyć różnice pomiędzy poszczególnymi modelami, ba - gdyby to nie było możliwe w marketach jak twierdzą co nie którzy (że ponoć więcej zobaczysz czytając testy, niż na żywo w markecie)- to po co naczelny tego portalu w swoim czasie kalibrował Sony w MM Łódź? - skoro i tak nie widać różnicy ze względu na oświetlenie w sklepie?   

Są jeszcze na szczęście salony specjalistyczne, jest ich jak na lekarstwo, ale jak się uda wam takowy znaleźć w okolicy, to w miłej atmosferze,  w większym spokoju można rzucić okiem. 

Przetestowałem 4 modele OLED: LG C8, Panasonic FZ800, Sony AF9 i Philipsa 803 

Panasonic FZ800 - tu rozumiem przyznanie temu TV statusu REFERENCJA. Kolory i ich nasycenie, oddanie barw, szczegółowość obrazu po przestawieniu na tryb - TXH są genialne!. Bardzo dobre odwzorowanie ruchu. Świetny tryb HDR - który nie tylko zapewnia fajną jasność ale też doskonałe nasycenie barw. Dobre skalowanie materiałów słabej jakości. Ale ten TV też nie jest pozbawiony wad - czasami widoczna jest posteryzacja - zwłaszcza w HDR, system multimedialny tego TV to jest jakiś żart!, owszem działa szybko i płynnie - ale jak ma nie działać? jak tam nic nie ma !, czułem się jak na telewizorach sprzed 10 lat! Wbudowany odtwarzacz nie obsługuje DTS, brak Dolby Vision, dźwięk z  głośników TV słaby. Jakość wykonania tv dość przeciętna.  Ale biorąc pod uwagę że za 55 cali zapłacimy dziś  5 tys zł ! - to moim zdaniem nie da się kupić lepszego Oleda w tej cenie - best buy - mimo iż do ceny TV należy doliczyć jakiś "media box" aby mieć jakieś sensowne multimedia. Ale mimo jego wad to pod względem obrazu jeden z najlepszych o ile nie najlepszy OLED na rynku! 

Sony AF9 - doskonały TV, moim zdaniem dużo bardziej zasługuje na tytuł referencja niż C8 od LG. Pierwsze co rzuca się w oczy to jakość wykonania - wyśmienita ! Kolory oddanie barw, nasycenie, wierność są bardzo porównywalne do tych z Panasonica - choć z min. przewagą tego drugiego. Sony na pewno wygrywa z Panasoniciem szczegółowością obrazu - jest oszałamiająca. Sony perfekcyjnie radzi sobie z materiałem słabej jakości! - skalowanie jest wybitne!. Praktycznie nie ma posteryzacji. Doskonałe odwzorowanie ruchu. Dobry HDR,  ciemniejszy niż z Panas-a, ale równie dobrze nasycony, obsługuje DV (ponoć z problemami - nie sprawdzałem). Android działa szybko i super płynnie. Telewizor idealny dla osób kochających kino - obejrzy się na nim wszystko - od filmów 4K HDR - po stare nie poddane mastering-owi  filmy i każdy taki seans będzie przyjemnością. Ale jak w każdym TV i w tym znajdą się wady - sony ma dwie - pierwsza to dźwięk - nie rozumiem zachwytów nad acoustic surface, wg mnie brzmi to bardzo źle, a druga wada to cena..... 

Philips 803 - szkoda że nie udało mi się przetestować 903 z głośnikami B&W - bo mógłby być to dobry TV - all in one. 803 jest bardzo nie równa - z jednej strony genialna z drugiej bardzo przeciętna - HDR z ambilight robi efekt WOW!, doskonała jasność, świetne nasycenie barw  - mistrzostwo w HDR . W innych materiałach nie jest już tak fajnie - skalowanie przeciętne, kolory, oddanie barw również przeciętne, widoczna dość mocno posteryzacja. Bardzo dobrze natomiast działa skalowanie SDR do HDR.  Ruch -  i tu jest największe zaskoczenie mych testów - po włączeniu upłynniacza na m.in  - widać już efekt opery mydlanej - ale... jako jedyny testowany TV najlepiej poradził sobie w dynamicznych scenach! tam gdzie Sony, Panasonic czy LG rwały obraz - tam Philips szedł bez zająknięcia ! Android działa wolno. Brak DV, w miarę dobry dźwięk. Jakość wykonania TV przeciętna. Ale ogólnie rzecz ujmując - ten TV ma  potencjał - myślę że można z niego wycisnąć więcej, a jeżeli Philips nie znacznie poprawi  mankamenty w nowej serii, i utrzyma sensowne ceny to może być kiler nachodzących nowych oledów        

LG C8 - staram się jakoś ogarnąć fenomen serii 8, owszem ma LG mocne strony, bardzo dobra jakość wykonania, nie zły dźwięk, HDR i DV na pokładzie, szybki system multimedialny, bardzo dobre ceny - zwłaszcza na panele 65 calowe. Teoretycznie wydaje się najbardziej równym TV na rynku. Ale zawodzi najbardziej w najważniejszej kwestii - w jakości obrazu. Bardzo dobra jasność w HDR - ale co z tego skoro okupiona spadkiem nasycenia kolorów. Ten Tv ze wszystkich testowanych (+ oled 930) najgorzej reprodukował kolory, nasycenia, oddanie barw, przejścia tonalne - bardzo widoczna posteryzacja na wszystkich materiałach, słabe skalowanie, przeciętny o ile nie najgorszy upłynniacz z oledów z 2018 roku.   Dodatkowo mój egzemplarz który miałem w domu produkował jeszcze jakieś artefakty, ale to nie zmienia faktu że wszystkie inne powyższe cechy dostrzegłem w innych egzemplarzach.  Nie wiem nie rozumiem tego - może wcześniejsze egz. były jakoś bardziej dopracowane, może ta resztka która została na rynku to jakieś odrzuty, może s[beeep]e oprogramowanie  - naprawdę nie wiem nie rozumiem - totalne rozczarowanie     

 

     

  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc stałem się posiadaczem LG 55C8, czy szczęśliwym? ZObaczymy w środę. Cena z rabatem w ojroagiede 4699zl, wziąłem także pakiet pro, a więc dojazd, wniesienie, rozpakowanie, ustawienie, podłączenie, sprawdzenie pilota, obrazu i dźwięku, niby 79zł mogło zostać w kieszeni, ale pomyślałem, że wydając prawie 5tysi, lepiej, żeby to tamci zrobili, przynajmniej odrazu będę spokojniejszy, a nie obchodził sie przy wypakowywaniu jak z jajkiem i dopiero coś bym uszkodził. Jakieś porady co sprawdzić tak na szybko przy nich?

Przydałoby się także jakieś 2 kabello hdmi dorzucić, jakieś propozycje? Dodam, że mam NC+ i prawdopodobnie dokupie Soundbar. Tu jest taki fajny tanioszka:

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-high-speed-4k-uhd-3d-48bit-miedz-3m-7292304032

ale też myślałęm o 

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-cx-hl202-full-hd-4k-3d-hi-line-2m-5602384011
https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-m-m-lux-1-0m-unitek-y-c136rgy-7139688948

i ten już droższy

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-4k-hdr-3d-ultrahd-lindy-37872-2m-7856436087

chyba wezmę ten ostatni, bo ma przestrzeń kolorów BT.2020, 4:4:4, a jak sprawdzałem te tańssze, to mają 4:2:0, choć tak naprawdę nie wiem co to wnosi :D

 

Powiem Wam, że jestem trochę nakręcony, raz, że chciałem kupić na raty, ale spostrzegłem się, że dowód przeterminowany,  cena dobra, więc całość na raz wybuliłem, a dwa to ten rozmiar, to teraz zaczął mnie przygniatać, po zakupie, bo do szerokości to się już jakoś nastawiłem, ale on ma cholera 75cm wysokości!!! Ojjjj żebym nie żałował zakupu, przesiadka z 32cali na 55 może boleć, ale przez neta, to 14 mam na oddanie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zorro102 napisał:

Wracam Panowie, za pewne wielu z was się ucieszy ?

ale nie po to aby utyskiwać na LG, ale aby to zakończyć,  narzekać każdy potrafi  - podeprzeć to merytorycznie już nie za bardzo 

Poświęciłem trochę czasu, pojeździłem pooglądałem i powiem szczerze - jeżeli ktoś chce kupić sobie TV na dłużej i być z tego zadowolonym, proponuję takie rozwiązanie.

Wiem że markety nie są najlepszym miejscem do tego typu rzeczy, ale mimo wszystko warto, bo mając swoje materiały, trafiając na miłą obsługę, można z grubsza zauważyć różnice pomiędzy poszczególnymi modelami, ba - gdyby to nie było możliwe w marketach jak twierdzą co nie którzy (że ponoć więcej zobaczysz czytając testy, niż na żywo w markecie)- to po co naczelny tego portalu w swoim czasie kalibrował Sony w MM Łódź? - skoro i tak nie widać różnicy ze względu na oświetlenie w sklepie?   

Są jeszcze na szczęście salony specjalistyczne, jest ich jak na lekarstwo, ale jak się uda wam takowy znaleźć w okolicy, to w miłej atmosferze,  w większym spokoju można rzucić okiem. 

Przetestowałem 4 modele OLED: LG C8, Panasonic FZ800, Sony AF9 i Philipsa 803 

Panasonic FZ800 - tu rozumiem przyznanie temu TV statusu REFERENCJA. Kolory i ich nasycenie, oddanie barw, szczegółowość obrazu po przestawieniu na tryb - TXH są genialne!. Bardzo dobre odwzorowanie ruchu. Świetny tryb HDR - który nie tylko zapewnia fajną jasność ale też doskonałe nasycenie barw. Dobre skalowanie materiałów słabej jakości. Ale ten TV też nie jest pozbawiony wad - czasami widoczna jest posteryzacja - zwłaszcza w HDR, system multimedialny tego TV to jest jakiś żart!, owszem działa szybko i płynnie - ale jak ma nie działać? jak tam nic nie ma !, czułem się jak na telewizorach sprzed 10 lat! Wbudowany odtwarzacz nie obsługuje DTS, brak Dolby Vision, dźwięk z  głośników TV słaby. Jakość wykonania tv dość przeciętna.  Ale biorąc pod uwagę że za 55 cali zapłacimy dziś  5 tys zł ! - to moim zdaniem nie da się kupić lepszego Oleda w tej cenie - best buy - mimo iż do ceny TV należy doliczyć jakiś "media box" aby mieć jakieś sensowne multimedia. Ale mimo jego wad to pod względem obrazu jeden z najlepszych o ile nie najlepszy OLED na rynku! 

Sony AF9 - doskonały TV, moim zdaniem dużo bardziej zasługuje na tytuł referencja niż C8 od LG. Pierwsze co rzuca się w oczy to jakość wykonania - wyśmienita ! Kolory oddanie barw, nasycenie, wierność są bardzo porównywalne do tych z Panasonica - choć z min. przewagą tego drugiego. Sony na pewno wygrywa z Panasoniciem szczegółowością obrazu - jest oszałamiająca. Sony perfekcyjnie radzi sobie z materiałem słabej jakości! - skalowanie jest wybitne!. Praktycznie nie ma posteryzacji. Doskonałe odwzorowanie ruchu. Dobry HDR,  ciemniejszy niż z Panas-a, ale równie dobrze nasycony, obsługuje DV (ponoć z problemami - nie sprawdzałem). Android działa szybko i super płynnie. Telewizor idealny dla osób kochających kino - obejrzy się na nim wszystko - od filmów 4K HDR - po stare nie poddane mastering-owi  filmy i każdy taki seans będzie przyjemnością. Ale jak w każdym TV i w tym znajdą się wady - sony ma dwie - pierwsza to dźwięk - nie rozumiem zachwytów nad acoustic surface, wg mnie brzmi to bardzo źle, a druga wada to cena..... 

Philips 803 - szkoda że nie udało mi się przetestować 903 z głośnikami B&W - bo mógłby być to dobry TV - all in one. 803 jest bardzo nie równa - z jednej strony genialna z drugiej bardzo przeciętna - HDR z ambilight robi efekt WOW!, doskonała jasność, świetne nasycenie barw  - mistrzostwo w HDR . W innych materiałach nie jest już tak fajnie - skalowanie przeciętne, kolory, oddanie barw również przeciętne, widoczna dość mocno posteryzacja. Bardzo dobrze natomiast działa skalowanie SDR do HDR.  Ruch -  i tu jest największe zaskoczenie mych testów - po włączeniu upłynniacza na m.in  - widać już efekt opery mydlanej - ale... jako jedyny testowany TV najlepiej poradził sobie w dynamicznych scenach! tam gdzie Sony, Panasonic czy LG rwały obraz - tam Philips szedł bez zająknięcia ! Android działa wolno. Brak DV, w miarę dobry dźwięk. Jakość wykonania TV przeciętna. Ale ogólnie rzecz ujmując - ten TV ma  potencjał - myślę że można z niego wycisnąć więcej, a jeżeli Philips nie znacznie poprawi  mankamenty w nowej serii, i utrzyma sensowne ceny to może być kiler nachodzących nowych oledów        

LG C8 - staram się jakoś ogarnąć fenomen serii 8, owszem ma LG mocne strony, bardzo dobra jakość wykonania, nie zły dźwięk, HDR i DV na pokładzie, szybki system multimedialny, bardzo dobre ceny - zwłaszcza na panele 65 calowe. Teoretycznie wydaje się najbardziej równym TV na rynku. Ale zawodzi najbardziej w najważniejszej kwestii - w jakości obrazu. Bardzo dobra jasność w HDR - ale co z tego skoro okupiona spadkiem nasycenia kolorów. Ten Tv ze wszystkich testowanych (+ oled 930) najgorzej reprodukował kolory, nasycenia, oddanie barw, przejścia tonalne - bardzo widoczna posteryzacja na wszystkich materiałach, słabe skalowanie, przeciętny o ile nie najgorszy upłynniacz z oledów z 2018 roku.   Dodatkowo mój egzemplarz który miałem w domu produkował jeszcze jakieś artefakty, ale to nie zmienia faktu że wszystkie inne powyższe cechy dostrzegłem w innych egzemplarzach.  Nie wiem nie rozumiem tego - może wcześniejsze egz. były jakoś bardziej dopracowane, może ta resztka która została na rynku to jakieś odrzuty, może s[beeep]e oprogramowanie  - naprawdę nie wiem nie rozumiem - totalne rozczarowanie     

 

     

Różnice w obrazie nie są aż tak duże. Rzeczywiście w Panasie jest cos takiego...co wzbudza, nawet, moją podejrzliwość że zostało trochę zbyt "sztucznie podkręcone" ..... co do LG...no cóż po moich przygodach z serią C6 firmą LG Electronics....dłuuuuuugo nie wróce do tej firmy. Jakość jest po prostu słaba. I tyle. Serwis Klienta ....słaby. Serwis w ogóle..... słaby.

Ostatnio z dwójka znajomych, którym doradzałem zakup TV jeszcze raz przejrzeliśmy ofertę tzw. wyprzedażową 2018. Stąd powyższe stwierdzenia na temat Panasa. Znajomi trochę kręcili nosem że LG ma u mnie bana bo był najtańszy...ale ostatecznie oni nie widzieli różnic w obrazie praktycznie w ogóle, więc nie kruszyłem kopii i zarekomendowałem Philipsa i ostatecznie zostały nabyte. Cena w sumie i tak niska, a po co dokładac tysiaka do Panasa skoro człowiek nie wyczuwa jednak tych niuansów w jakości obrazu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to był try

21 minut temu, mjasinsk napisał:

Różnice w obrazie nie są aż tak duże. Rzeczywiście w Panasie jest cos takiego...co wzbudza, nawet, moją podejrzliwość że zostało trochę zbyt "sztucznie podkręcone" ..... co do LG...no cóż po moich przygodach z serią C6 firmą LG Electronics....dłuuuuuugo nie wróce do tej firmy. Jakość jest po prostu słaba. I tyle. Serwis Klienta ....słaby. Serwis w ogóle..... słaby.

Ostatnio z dwójka znajomych, którym doradzałem zakup TV jeszcze raz przejrzeliśmy ofertę tzw. wyprzedażową 2018. Stąd powyższe stwierdzenia na temat Panasa. Znajomi trochę kręcili nosem że LG ma u mnie bana bo był najtańszy...ale ostatecznie oni nie widzieli różnic w obrazie praktycznie w ogóle, więc nie kruszyłem kopii i zarekomendowałem Philipsa i ostatecznie zostały nabyte. Cena w sumie i tak niska, a po co dokładac tysiaka do Panasa skoro człowiek nie wyczuwa jednak tych niuansów w jakości obrazu.

 

Absolutnie kolory nie są podkręcone w Panasonicu - chyba że znajomi w sklepie oglądali tryb żywy. Wystarczyło poprosić o pilota i przełączyć się na jakiś tryb skalibrowany przez producenta aby docenić naturalność i perfekcję w oddaniu kolorów przez Panasonica. 

Zakładamy co oczywiste że każdy oled ma doskonałą czerń i kontrast - tu wszystkie są identyczne, to podstawa OLED - reszta to już inwencja producenta (niestety też kwestia szczęścia w postaci matrycy pozbawionej wad) i dodatków jakie oferuje dany producent, ceny i wielu innych zmiennych. Ja koncentrowałem się na obrazie  - miło jest kiedy TV wyjęty z pudełka przestawiony na któryś z normalnych trybów obrazu pokazuje piękne nie przekłamane kolory - to oferuje Panasonic, głupi przykład - na każdym trybie w LG w twarzach aktorów dominuje kolor czerwony, na Philipsie można dostrzec zieleń - nie jest to naturalny odcień skóry człowieka? Natomiast Panasonic i Sony pokazują to ze wszech miar poprawnie, jeżeli dla kogoś to są niuanse , to ok rozumiem , ale ja już mam OLED-a - LG 930V nie przesiadam się z LCD - toteż oprócz czerni i kontrastu oczekuję czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zorro102 napisał:

Jeżeli to był try

Absolutnie kolory nie są podkręcone w Panasonicu - chyba że znajomi w sklepie oglądali tryb żywy. Wystarczyło poprosić o pilota i przełączyć się na jakiś tryb skalibrowany przez producenta aby docenić naturalność i perfekcję w oddaniu kolorów przez Panasonica. 

Zakładamy co oczywiste że każdy oled ma doskonałą czerń i kontrast - tu wszystkie są identyczne, to podstawa OLED - reszta to już inwencja producenta (niestety też kwestia szczęścia w postaci matrycy pozbawionej wad) i dodatków jakie oferuje dany producent, ceny i wielu innych zmiennych. Ja koncentrowałem się na obrazie  - miło jest kiedy TV wyjęty z pudełka przestawiony na któryś z normalnych trybów obrazu pokazuje piękne nie przekłamane kolory - to oferuje Panasonic, głupi przykład - na każdym trybie w LG w twarzach aktorów dominuje kolor czerwony, na Philipsie można dostrzec zieleń - nie jest to naturalny odcień skóry człowieka? Natomiast Panasonic i Sony pokazują to ze wszech miar poprawnie, jeżeli dla kogoś to są niuanse , to ok rozumiem , ale ja już mam OLED-a - LG 930V nie przesiadam się z LCD - toteż oprócz czerni i kontrastu oczekuję czegoś więcej.

NIe no :) nie jestem ignorantem. Skoro doradzam ludziom zakup to oczywiście pierwszą czynnością jest ustawić tryby w sposób minimum standard lub porównywac podobne tryby :) Dlatego napisąłem ze w Panasie jednak widze różniće, któa zdecydowanie mniej moi znajomi dostrzegli. Tylko że ta różnica trochę "włączałą" obawę o to że zbyt mocno to jest podkręcone bo jak słusznie zauważamy tutaj matryca ciągle jest ta sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...