Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.06.2019 o 18:15, zdenek117 napisał:

@wojtekpon Szkoda, że nie ma trailerów filmów z HDR i bez, żeby porównać ten sam materiał i zobaczyć różnicę (lub jej brak).

Co to znaczy "z HDR i bez"? Wystarczy odpalić pierwsze lepsze demo HDR na YouTube, na C8 zobaczysz je w HDR, na starszym TV w SDR i masz porównanie, chyba wystarczy skoro stary OLED ma niby taki lepszy obraz. (Ta, jasne)

Kto w ogóle używa redukcji szumu? Gdzie chcesz tego używać i po co?

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam problem co ja miałem przed zakupem...

1. Nie kupuj nic

2. Kup C9

3. Kup Panasa

4 Kup C8

 

Ja wybrałem po roku zastanawiania sie jednak pkt. 4. Dlaczego? stwierdziłem, że i tak jest dobry a cena na tyle niska, że jak nawet za 2 lata sie mocno zmieni technologia to kupie kolejny. Nie ma sensu płacić za nowości 15k które zapewne nic nowego nie wniosą :) (a tu jeszcze zostanie na kalibracje et.)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są buble, tylko normalna kolej rzeczy jest taka, że więcej piszą ci, co mają jakis powód do narzekania.

Ja jestem mega zadowolony z tego tv, ale przecież nie będę tego pisał codziennie i w każdym poście.

Chociaż jest taki jeden w temacie jednego z modeli tv Samsunga. Widocznie ludzie tego potrzebują ? 

Mi przed zakupem wystarczył test na tej stronie i opinie użytkowników, których uznałem za świadomych tego o czym piszą.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie w 100 procentach rację :)
OK, idę zamówić Oleda.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55 B8 sama przyjemność oglądać filmy na nim. Mam też Samsung 65 ks9500 więc mogę porównać z dobrym LCD

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueGrand - kup oled-a jak najbardziej - polecam - ale nie B8 ani C8 od LG - w ogóle nie LG 

ja zaufałem marce - moje 930 po 4 latach - działa doskonale - więc nawet nie chciało mi się brać innych marek pod uwagę - i to błąd niestety...

Można być zadowolonym z tego TV jak przesiada się z słabego LED/LCD gdy ma się porównanie OLED - OLED  - już nie 

Jak najbardziej polecam świadomy wybór - ale nie na podstawie testów w necie -  bo tu tylko płatny marketing króluje - tylko własnych - najlepiej w domowym zaciszu 

Dlatego bez obrazy  ale jak czytam nie które wpisy powyżej - to już wiem dlaczego tyle kasy w firmach pochłania marketing 

 

Ps1. redukcja szumów czasami się przydaje - nie zawsze oglądam 4K HDR - czasami chciałbym aby gęba Holeckiej z TVP PIS z mojej kablówki była jakaś taka lepsza 

PS2.  po co wydawać kasę na kalibrację kiedy można kupić TV z całkiem nie złymi nastawami fabrycznymi - tym bardziej że kalibracja nie gwarantuje zawsze poprawy obrazu - wiele zależy od danego egzemplarza TV - że nie wspomnę o źródle sygnału itp...

Edytowane przez zorro102
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, trafiłeś w sedno, bo w sieci jest masa niekompletnych recenzentów, i co gorsze Łodzi jadących na stereotypach.
Pytań ie zasadnicze, jaki OLED nie przewyższający ceną LG?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje ale gdzie jest sens kupowac panasa ktory ma fabrycznie swietne nastawy a kosztuje 12k vs lg ktory kosztuje 7k i dodasz do tego kalibracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueGrand - musisz spróbować samemu - może Philips, może warto dołożyć do Panasonica czy też Sony - ale to musisz stwierdzić sam 

poncio - ale obawiam się że wyjścia nie ma trza dołożyć - jestem przekonany że oprócz nastaw kolorów dostanę lepszy ruch i kilka innych rzeczy - ale o tym napiszę za jakiś czas - teraz muszę spakować LG i na testy wezmę philipsa z tego roku i może Panasonica - ale już ze względów logistycznych modele 55 calowe - abym mógł odesłać/odwieźć. Po prostu seria 8 LG jest dla mnie słaba 

Spoiler

 

 

Edytowane przez zorro102
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że LG to 1299 euro a Sony czy Philips kilka set więcej. Czy różnica w obrazie jest aż tak wielka?

 

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueGrand - na to pytanie ty musisz sam sobie odpowiedzieć - sam musisz sobie przetestować 

dla mnie seria 8 LG jest słaba i tyle - dlatego na warsztat wezmę panasonica i philipsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips ma Ambilight, OK cool,ale srio warto dość 500 euro?

Co da mi te 500 euro oprócz Ambilight ?

 

Czy ktoś jest w stanie podać mi model który będzie lepszy od LG w podobnej cenie?

Bo to nie sztuka wrzucać do worka LG z TV za 10k PLN.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueGrand wybij sobie Philipsa z głowy - poczytaj o problemach z serwisem, androidem etc.. @zorro102 wyraża swoje opinie - ma do tego prawo, ale to nie jest jakaś objawiona prawda. Ja np. nie do końca się z nim zgadzam. Oczywiście ma racje, że LG ma gorsze ustawienia po wyjęciu z pudełka od Panasonica, ale ma też swoje zalety. Gdybym drugi raz stał przed wyborem - jeszcze raz kupiłbym C8 (to jest moja, prywatna opinia użytkownika).

  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższą jasność wg testów ?? w HDR w oled-ach jaka jest

A teraz na poważnie - cały czas nie rozumiesz tego co piszę ? 

Weź sobie najlepiej dwa TV - masz prawo zwrotu, weź LG i coś tam jeszcze i porównaj czy wg ciebie warto dopłacić - i tylko TY będziesz odpowiedzialny za tą decyzję i tylko ty będziesz z niej zadowolony - SAM PRZETESTUJ - nie wierz mnie, nie wierz w testy - wierz swoim oczom 

 

 

fio2 - zdaję sobie sprawę z androida, ale ten TV ma inne zalety - Dobry dźwięk B&W (więc soundbar by odpadł) ponoć świetną  jasność w HDR  - ALE O TYM trzeba przekonać się SAMEMU - będę miał to ocenię - ludzie piszą (użytkownicy) o nim dobrze - ale powtarzam - trza przekonać się samemu i ja to mam zamiar zrobić  + Panasonica / Sony - seria 8 LG - jest dla mnie przeciętna - chciałbym odczuć przyrost - nie tylko w wielkości 65 vs 55 930v - ale też w innych aspektach - a teraz tak nie jest 

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, macie jakiś poradnik który robi z B8 Dobry TV? (bo chce b8 a nie c8)
Zastanawia mnie, dlaczego LG ma zepsuty setting vs inne TV? Przecież nie są debilami?


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueGrand - też tego nie rozumiem - jak można softem tak spierniczyć TV jak zrobili to od softu 31 w górę - nie wiem - nie znam logicznego wytłumaczenia - nie którzy knują teorię spiskową jakby chcieli bardziej wypromować serię 9 kosztem 8....  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jakiś setting, który mimo wszystko robi b8 ze szmelcu na stocku do wypasu na danym settingu?

Poproszę link do takiego poradnika, bo do teraz widzę jedna ważna tendencje.

Mianowicie po forach i grupach na fecabooku ludzie piszą: "nie kupuj ziomus LG, bo to syf, kup Phillips!"

A jak pytam, ok! Biorę Phillips, ale podaj model aby nie był zdecydowanie droższy od LG

I tu temat kończy się...

Doszedłem do wniosku, że to Bełkot... I ignoruje

Nawet na forum królewskim, nikt nie jest wstanie podać Phillipsa który dorównuje LG a nie jest droższy więcej jak 10 %

 

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueGrand - przepraszam czy ty masz kłopot ze zrozumieniem tekstu pisanego ? 

Nikt ci nie napisze kup to i to - na zakup składa się wiele czynników - dla jednego priorytetem będzie jakość, dla drugiego cena - ktoś inny zaś uzna że najważniejszy jest aspekt multimedialny TV itp... etc... 

jeżeli dla ciebie najważniejsza jest cena - to odpowiedź znasz - jeżeli zaś skłonny jesteś dołożyć - bo TV nie kupuje się na pół roku - to może warto ruszyć 4 litery pójść do sklepu - potruć sprzedawcy i po testować inne droższe modele - i samemu odpowiedzieć sobie czy warto  kupić coś innego? Nie wierzyć w to co napiszą takie Heńki jak ja w internecie, nie wierzyć w status referencyjny? z testów - ot co - przekonać się samemu 

nikt też ci nie da gotowych ustawień - po zakupie powinieneś TV skalibrować jaki to przyniesie skutek? - też ci nikt nie napisze bo każda matryca jest inna, tak jak pisałem powyżej zależy też od źródła z którego będziesz korzystał i od wielu innych czynników

jedynie co ci mogę napisać to dlaczego nie podoba mi się seria C8 LG - ale napiszę to wieczorem na spokojnie jak skończę wszystkie testy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zorro102
Nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem
Ale Ok, zaopatrze się jutro w mierniki , bo z waszych testów i tekstów wnioskuję, że należy postawić 10 urządzeń w rzędzie i wykonać kilka dogłębnych analiz aby dostrzec jakąś różnicę w obrazie.

Zrobię także rodzinną ankietę, co kto czego oczekuje (w WordPressie, BTW znacie dobry plugin do ankiet?) a a na koniec zamówię innych 7 telewizorów aby przekonać się, że dobrze wybrałem.
7 nie jest tutaj przypadkiem, mam nadzieję, że będzie to szczęśliwa liczba i okaże się, że po analizie pod lupą okaże się, że dobrze wybrałem. Aha wezmę na to wszytko tydzień wolnego

Hmmm tak na serio!
Oraz, w sumie każdemu zależy na najlepszym OBRAZIE,BO TO Telewizor a nie laptop, system i reszta jest na drugim miejscu....



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueGrand  - naprawdę Polski język jest trudny - a dla ciebie nie zrozumiały 

Idź do sklepu  weź ze sobą kilka filmów - usiądź przed LG - pooglądaj - po przełączaj sobie na szybko podstawowe ustawienia zrób to samo z Panasonicem/Sony/Phlipsem czy co tam, będzie na stanie i za pewne nawet w ciągu tej godziny którą na to poświęcisz coś tam zauważysz -za  trudne? nie wykonalne?  czy lepiej aby Heńki z neta napisały co jest dobre? jak Heńki z neta napiszą że trzeba skoczyć z mostu bo kolory w LG lepiej wypadają to też skoczysz? albo że trza ostrość na 50 ustawić bo szczegóły uwypukla też tak zrobisz? - czy samodzielne myślenie i podejmowanie decyzji jest dla ciebie za trudne?

namawiałem cię do wzięcia do domu tylko dlatego  abyś sobie te testy porobił na spokojnie i bardziej "zaawansowanie" 

jeżeli bezwzględnie ci zależy na jakości obrazu to MOIM zdaniem LG B8 powinien być ostatni na liście zakupów - lub gdzieś pod jej koniec - ale miło by było abyś to sam sobie sprawdził 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie chce mi się tłumaczyć dlaczego jesteś bardzo zero jedynkowy, a twoja porada jest nic nie znaczącą, a wręcz idiotyczna.
Pozdrawiam


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy HDR obsługuje kabel HDMI 1.4b?

 

W ogole czy na kablu 15m będzie banglać HDR?

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, poncio napisał:

Czy HDR obsługuje kabel HDMI 1.4b?

 

W ogole czy na kablu 15m będzie banglać HDR?

O ile nie będzie to 60 fps (czyli 99,99% filmów) to jest szansa, choć przy tej długości kabel musi być wyśmienitej jakości.

Piszę o zwykłym HDR, przy DV zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma 24/30 fps, 60 fps czy 120 fps do HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...