Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, poncio napisał:

Czy na pudełku będzie podana np data produkcji?

Na pudełku też, tylko że wtedy odczytujesz z numeru seryjnego. Np jeśli będzie miał poczatek numer 902 to wtedy produkcje masz luty 2019. :)

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2019 o 12:10, konrado75 napisał:

z tym kilkaset filmow na iTunes to przesadziles troche

Na polskim iTunes w 4K jest ponad 400 filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Waldo94 napisał:

Na pudełku też, tylko że wtedy odczytujesz z numeru seryjnego. Np jeśli będzie miał poczatek numer 902 to wtedy produkcje masz luty 2019. :)

 

Tzn, że lepiej mieć najnowszy?

Polecicie jakiś porządne mocowanie na  ścianę które nie będzie dużo odstawało? Nie potrzebuje regulacji, zdecydowanie bardziej mi zależy na SLIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Na polskim iTunes w 4K jest ponad 400 filmów.

Skad masz tak obszerna liste, ja naliczylem raptem 136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, poncio napisał:

Tzn, że lepiej mieć najnowszy?

Jak jest starszy to może być z ekspozycji/zwrotu albo refurb. Także opcji masz kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Fajna lista, dzieki, w takim szkoda ze w zakladce 4k nie ma wszystkich pozycji, tylko trzeba sie jakas lista posilkowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem owy sprzęt- jestem jak na razie zadowolony tylko ten pilot Magic nie obsługuje mi dekodera- jest on na liście ,ale wybieranie 4 wersji pilota nic nie dało.  Co można poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w spisie tego uchwytu takiego standardu jak ma ten tv czyli 300 na 200 - chyba,że czegoś nie kumam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wyjaśniłem - chodziło mi bardziej o zwrócenie uwagi na ten typ. Mocne i dosyć grube 41 mm. Zerknij dokładniej maja tam dosyć mocne wieszaki. Jak nic nie znajdziesz to daj znać to znajdę ci coś innego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ma. Przy poprzednim TV miałem takie samo podejście jak ty i skończyło sie na tym, że 4 razy zmieniałem bo albo jakiś badziew, albo za bardzo odstawał albo co innego

 

Zaryzykuje i wezmę ten:

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/uchwyt-hama-lcd-led-fix-premium-vesa-400x400

 

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, poncio napisał:

Halo... Jakie macie mocowania na ścianę?

Ja konsekwentnie polecam uchwyty Vogels. U mnie 65C8 wisi na W52070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot Magic nie obsługuje mi dekodera- jest on na liście ,ale wybieranie 4 wersji pilota nic nie dało.  Co można poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2019 o 23:09, Aslain napisał:

 

Spoiler

 

5.thumb.jpg.8dc34b4ac876bbcfe328b49dbb31dbfa.jpg

 

6.jpg.e60f1170c9d8be522d584b57ae393fce.jpg

 

 

Udalo sie w koncu przekonac support LG ze wada istnieje - po prostu ktos zle popatrzyl na moje zgloszenie i mysleli ze chodzi o banding a nie o te linie. Dzisiaj byli serwisanci ktorzy potwierdzili usterke, mowili ze czegos takiego nie widzieli jeszcze na ekranach OLED, czyli moj tv jest pionierem z tym problemem :P Bedzie wymiana matrycy...

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że delektuję się C8 już ponad miesiąc, postanowiłem napisać kilka zdań na temat tego telewizora. Skupiam się tylko na obrazie, bo cała reszta [beeep]ereli jak pilot czy smart nie ma dla mnie w zasadzie żadnego znaczenia – liczy się tylko jakość obrazu. Generalnie oled wylądował u mnie kompletnie niespodziewanie, bo z poprzedniego telewizora - Panasonic DX900 - byłem jak najbardziej zadowolony i przesiadkę na oleda planowałem dopiero na moment, w którym wersja 77 calowa osiągnie akceptowalny pułap cenowy. Ale, że na to się prędko nie zanosi, a w majówkę trafiłem promocję na 65C8 za 7300zł, to nie wytrzymałem i kupiłem.

Na wstępie napiszę, że ogólnie jakiegoś wielkiego szoku względem DX900 nie przeżyłem, jednak progres jest wyraźny. W trybie SDR różnica jest naprawdę znikoma, w większości scen wręcz kosmetyczna. Przy nocnym oglądaniu DX900 skalibrowany na ok. 120 nitów jasności naprawdę jest bardzo blisko oleda, wygaszenie działa bardzo dobrze, halo jest minimalne, największą różnicę robią kąty widzenia.

Mega wrażenie robi jednak absolutny brak jakichkolwiek niedogodności obrazu typu banding czy DSE na oledzie – poezja. No chyba, że kogoś kręci patrzenie na planszę 5%, ale nikt normalny raczej tego nie robi. Moim zdaniem żeby w pełni docenić dobrodziejstwa oleda, warto jednak wcześniej mieć nieco doświadczenia z LCD. W telewizorach FALD, o czym niestety mało kto wspomina w testach, widoczne jest działanie stref i nie chodzi tu nawet o sam efekt halo, ale o to, że podczas szybkich ruchów horyzontalnych kiedy obok jasnego elementu mamy ciemny pojawiają się widoczne łączenia stref. Większość użytkowników jak widać po wpisach na forach nie ma z tym problemu, jednak wprawione oko wyłapuje to dość szybko i jest to po prostu nie fajne – mi przeszkadzało, dla mnie to największa wada tego typu telewizorów. I o ile w trybie SDR to zjawisko jest jeszcze do przełknięcia, tak kiedy telewizor wchodzi na maksymalne ustawienia podczas treści HDR problem jest już naprawdę irytujący...

Ogólnie nieco bałem się, że po przesiadce z LCD, który jest średnio o 300 nitów jaśniejszy, oled w treściach HDR okaże się dla mnie nieco zbyt ciemny. Stwierdzam jednak, że ten nieskończony kontrast wraz z funkcją mapowania tonów bardzo skutecznie tę różnicę zacierają. O ile w przypadku jasnych scen obraz na DX900 był być może minimalnie bardziej efektowny, tak przy scenach z dużą ilością ciemnych elementów jest nokaut na korzyść oleda. Tutaj nie ma zmiłuj, jeśli ktoś do wieczornych seansów robi z salonu jaskinię, to efekt HDR na oledzie jest po prostu niezrównany. Wszystkie rzeczy, które drażniły mnie na LCD, głównie DSE wynikający z widocznych stref, oraz halo, które w trybie HDR potrafi już być irytujące, na oledzie nie mają miejsca. To robi ogromną różnicę. I chociaż są sceny, gdzie tej szczytowej jasności faktycznie nieco brakuje, to jednak w ogólnym rozrachunku to, co oferuje ciemniejszy oled, zostawia daleko w tyle 300 nitów jaśniejszego DX900.

Co jeszcze rzuca się w oczy po przesiadce? Ostrość obrazu ruchomego – tutaj też jest wyraźna różnica na korzyść oleda. I widać to nie tylko podczas transmisji sportowych, ale również podczas filmów. Powszechnie krytykowany upłynniacz w LG faktycznie lubi wygenerować artefakty, albo od czasu do czasu złapać czkawkę, ale dzieje się to głównie na wyższych stopniach upłynnienia obrazu. Sam mam ustawione 2/10 i w takim wypadku występowanie artefaktów to naprawdę rzadki przypadek.

Jedyne, co na chwilę obecną denerwuje mnie w oledzie, to samoczynne ściemnianie się matrycy przy treściach, gdzie na ekranie mamy sporo statycznych elementów i niestety nie da się tego wyłączyć z poziomu menu. Niby mało kto o tym pisze, ale widzę na różnych forach, że zdarzają się użytkownicy, którzy dostrzegają to zjawisko. O ile jeszcze ktoś ogląda na ustawieniach fabrycznych, gdzie jasność telewizora jest dość wysoka, to ten spadek może wydawać się znikomy czy wręcz niezauważalny, jednak jeśli ogląda się na trybie skalibrowanym na ok. 120 nitów, różnica jest widoczna. Co ciekawe, telewizor nie przygasza się podczas oglądania meczów na Canal+ czy Eleven, ale już na Polsacie Sport Premium, gdzie spore logo stacji w połączeniu z belką z wynikiem zajmuje już spory procent powierzchni ekranu dzieje się to za każdym razem, podobnie w przypadkach kanałów informacyjnych. Nie zauważyłem tego zjawiska podczas treści HDR, np.. w grach, ale uczciwie przyznam, że nie grałem ostatnio za wiele. Fakt, że nie można tego dobrodziejstwa wyłączyć z poziomu menu jest jednak irytujący...

Generalnie zmiana telewizora jak najbardziej na plus, oled naprawdę robi różnicę i o ile w gołych liczbach z testów być może nie robi takiego wrażenia, to jednak z konfrontacji z jednym z najlepszych LCD wychodzi zdecydowanie zwycięsko. Panuje opinia, że oledy stoją w miejscu, pytanie tylko, co poza jasnością można w nich jeszcze poprawić? 700 nitów na papierze niby nie robi już dzisiaj na nikim wrażenia, ale te 700 nitów na oledzie, to naprawdę zupełnie inna bajka niż zbliżone wartości w przypadku LCD, ale o tym trzeba się już przekonać na własne oczy.

  • Plusik 5
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w zestawie (na pudełku?) jest wzornik do montażu TV na ścianie? tak żeby mniej wiecej zobaczyć jak sobie zawiesić wieszak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Jedyne, co na chwilę obecną denerwuje mnie w oledzie, to samoczynne ściemnianie się matrycy przy treściach, gdzie na ekranie mamy sporo statycznych elementów i niestety nie da się tego wyłączyć z poziomu menu.

A jak masz ustawione "Oszczędzanie energii" oraz "Regulacja luminancji w logo"? U siebie chyba nie zauważyłem ściemniania. Jaką masz wersję oprogramowania?

39 minut temu, poncio napisał:

Czy w zestawie (na pudełku?) jest wzornik do montażu TV na ścianie? tak żeby mniej wiecej zobaczyć jak sobie zawiesić wieszak?

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bez problemu będą odtwarzane filmy z kompa przez HDMI w HDR? np POT PLAYER?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...