Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, efel napisał:

Możesz powiedzieć co w tym jest legalnego? Serio pytam. To że się płaci za to? Zapewniam Cię że żadna stacja TV której sygnał dostarczają różne rozwiązania IPTV nie dostaje z Twojej kasy ani centa...

To ze nie sciagam filmow na wlasnosc i nie udostepniam dalej, oraz ze mi policja nie zapuka do drzwi za sciagniety film , czy piosenke

5 godzin temu, efel napisał:

Prawnikiem nie jestem, ale nawet ja wiem że istnieje coś takiego jak paserstwo nieumyślne. Kodeks karny:

Tutaj nie trzeba być Sherlockiem żeby się zorientować że coś jest nie halo: za 15 euro miesięcznie (czyli koło 70 zeta) dostajemy dostęp do 8000 stacji TV, w tym wszystkie premium jakie tylko są, sportowe, xxx, filmowe. Porównywalnych ofert na 'legalnym' rynku nie ma (chodzi o ilość), a jeżeli już są to dużo droższe. Warunek konieczny paserstwa nieumyślnego jest spełniony: można przypuszczać, że to nie jest legalna oferta z powodu rażąco niskiej ceny w stosunku do innych kanałów dystrybucji (satelita, kablówka).

Czyli jak bedziesz w barze i bedzie leciala tv (nielegalnie), czy jakas piosenka itd to rozumiem ze nie ogladasz i nie sluchasz bo tez bedziesz wtedy paserem

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru @Maciej Koper

No więc na początek zacytuję kawałek Regulaminu forum:

3. Za co można dostać BANa (czyli wyrzucenie z forum) bez ostrzeżenia:

 

(...)

Dyskusje na temat programów P2P oraz innych typu eMule, BitTorrent, czy DC++

Dyskusje i pytania skąd oraz jak ściągać nielegalne materiały

(...)

Forum HDTVPOLSKA nie ma nic do robienia kopii posiadanych legalnych materiałów dla własnego użytku. Podczas gdy dozwolone jest dyskutowanie na ten temat nie dozwolone jest podawanie linków do programów specjalnie stworzonych do łamania zabezpieczeń materiałów typu DRM czy szyfrowania materiału TV

Jak rozumiem wszelakie dyskutowanie, instruowanie innych w temacie torrentów, hard i software'u ich obsługujących jest jednak akceptowalne, jest tego cała masa (a śledzę tylko wątki OLED).

A teraz kilka pytań:

1. Kim jestem, jeśli się chwalę cwaniactwem w tym temacie? Swoimi kartami graficznymi, serwerami plików, oprogramowaniem?

Moim zdaniem, jeśli nie robię kopii legalnie posiadanych źródeł: jestem pospolitym, żałosnym złodziejem, choć stać mnie było na TV za kilka/kilkanaście tysięcy.

2. Gdzie są organy ścigania? - przecież aż się prosi ustalić IP tak biegłych użytkowników w tym temacie, sprawdzić co mają zgromadzone w swoich archiwach!

Przynajmniej ładna grzywna jest ze wszech miar zasadna.

3. Czy na forach zagranicznych (których generalnie nie śledzę) tego typu praktyki są akceptowalne?

  • Lubię 2
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze czasami w ogole tv nie reaguje na pewne fukcje, np tryb komfortowy dla oczu, balans bieli, odcien, temp barwowa, poprostu nic sie nie dzieje, pomaga wyl i wl tv.

Mial ktos podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z takim problem.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z wifi w swoim c8 mam Orange światłowód i czasami internet jak się połączy ta maksymalnie 4m/s a czasami 80m/s jak sprawdzam w netflixie , muszę wpisywać na nowa hasło i próbować aż załapie ten szybszy nie mam pojęcia o co chodzi ... dodam jeszcze ze wcześniej miałem 55c8 było tak samo,  później  wymieniłem na 65c8 w którym matryca była lipna tez go wymieniłem i we wszystkich trzech Był ten sam problem

Edytowane przez Filipson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 GHz i 5.0 GHz miały ta sama nazwę i łączyło chyba losowo, rozdzieliłem je i połączyłem z 2.4 GHz . Narazie jest ok , chyba ze to przypadek czas pokaze

Edytowane przez Filipson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.. Jak należy ustawić oswieżanie pikseli i regulację luminacji w logo?? pozdrawiam

Edytowane przez Kemp19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

04.10.55 jest aktualizacją dla 04.10.31. Naprawiono "łagodną gradację" - tzn. znowu działa redukcja szumów MPEG oraz naprawiono problem z audio przy przełączaniu z ARC na wbudowany głośnik.

Krzywa gamma w 04.10.55 jest taka sama, jak w 04.10.31.

Co to oznacza?

  • Jeżeli ktoś używa 04.10.31 raczej powinien zaktualizować do nowej wersji (nie zbyt szybko, bo może okazać się, że coś innego zepsuto).
  • Jeżeli ktoś używa 04.10.15 lub .20 ze względu na działanie funkcji redukcji szumów MPEG (czyli poczwórnego postprocesingu) i nie widzi różnicy w czerniach 20/31 - to też aktualizuje.
  • Jeżeli ktoś używa 04.10.15 lub .20 ze względu na krzywą gamma (black crush), jak ja - zostaje przy poprzedniej wersji.

Dla mnie to smutne, bo można przypuszczać, że nowe parametry gamma z 04.10.31 zostaną już na zawsze i albo korygujemy wszystkie ustawienia (nawet w trybach fabrycznych), albo wersja .20 była ostatnią przydatną aktualizacją. Nie rozumiem tych działań LG.

Edytowane przez fio2
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kemp19 napisał:

Witam Kolegów.. Jak należy ustawić oswieżanie pikseli i regulację luminacji w logo?? pozdrawiam

Ja regulacje luminacji mam na wysoką, często ludzie ustawiają na niską ponieważ wysoka zbyt mocno przyciemnia ekran. Mi osobiście to nie przeszkadza. Co do odświeżania pixeli to w instrukcji pisze, że telewizor powinien sam wyświetlić informacje o potrzebie jej uruchomienia. Pewnie po jakiś 2000h pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adrian oled fan napisał:

Panowie jak wgrać nowe firmware ? Czy pendrive może być podłączony do wejścia z boku ? Czy musi być z tylu ? Tv już wisi i nie chce go ściągać 

Pobierasz najnowsze oprogramowanie (dostępne na polskiej stronie) i kopiujesz je (wypakowane) na pendrive do folderu LG_DTV. Następnie podłączasz pendrive do telewizora. Aktualizacja sama powinna się rozpocząć. 
 

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pendrive musi być czysty tylko z tym folderem czy musza być inne rzeczy a jak kurcze wypakowane skopiować do tego folderu na pendriwe

W czym to rozpakować na Macu?

F56B3E37-2C5A-4B1A-90DE-004686F6C7EB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Adrian oled fan napisał:

Nie wczytuje na tv tego a inne rzeczy z pendrive normalnie się otwierają zdjęcia filmy

D0B0A990-ED1F-4D13-A4F9-05234FF6D81F.jpeg

Może skopiowałeś zły plik? Poprawny powinien się nazywać:sdfsdf.PNG.562783263350113231fec9d3c911c6c2.PNG Pendrive powinien być sformatowany w FAT32. Może Mac zrobił jakiś inny system plików i dlatego TV go nie czyta. 

Edytowane przez Ketsurui
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wrócić do poprzedniej wersji:

https://hdtvpolska.com/nowe-oprogramowanie-04-10-31-do-lg-oled-tv-jak-dziala-czy-robic-aktualizacje/3/

Ktoś na forum pisał wcześniej, że trzeba zaznaczyć ext.MICOM. W poradniku nie jest to napisane. Dlatego wszystko robisz na własną odpowiedzialność lub niech wypowie się ktoś lepiej obeznany w temacie. 

 

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co Ty chcesz zrobić, wrócić do poprzedniej starszej wersji czy zaktualizować do najnowszej? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz wszystko zgodnie z poradnikiem to albo masz zły plik albo w najnowszej wersji zablokowali możliwość powrotu. Niech ktoś inny się wypowie lepiej obeznany w tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fio2 napisał:

04.10.55 jest aktualizacją dla 04.10.31. Naprawiono "łagodną gradację" - tzn. znowu działa redukcja szumów MPEG oraz naprawiono problem z audio przy przełączaniu z ARC na wbudowany głośnik.

Krzywa gamma w 04.10.55 jest taka sama, jak w 04.10.31.

Co to oznacza?

  • Jeżeli ktoś używa 04.10.31 raczej powinien zaktualizować do nowej wersji (nie zbyt szybko, bo może okazać się, że coś innego zepsuto).
  • Jeżeli ktoś używa 04.10.15 lub .20 ze względu na działanie funkcji redukcji szumów MPEG (czyli poczwórnego postprocesingu) i nie widzi różnicy w czerniach 20/31 - to też aktualizuje.
  • Jeżeli ktoś używa 04.10.15 lub .20 ze względu na krzywą gamma (black crush), jak ja - zostaje przy poprzedniej wersji.

Dla mnie to smutne, bo można przypuszczać, że nowe parametry gamma z 04.10.31 zostaną już na zawsze i albo korygujemy wszystkie ustawienia (nawet w trybach fabrycznych), albo wersja .20 była ostatnią przydatną aktualizacją. Nie rozumiem tych działań LG.

A jak ktos ma 04.10.30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...