Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Wyślę tv w poniedziałek...a pieścić się ze sklepem nie mam powodu...Fakt ze przedłużona gwarancja na 2 lata  praktycznie w cenie..szkoda ale cóż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ich poczynania, to ta "przedłużona gwarancja" na nic Ci się nie zda. Dla mnie sklep, który o wszystko każe pytać producenta, to nie sklep.

Oni chcą tylko sprzedać i zapomnieć, licząc że klient to łoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia...masz rację tylko sprzedać..człowiek chce kupić tv zbiera kasę kupuję a póżniej okazuję się że używał go już ktoś wcześniej..nic tylko...brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji podaj w jaki sposób wysłałeś (paleta, czy normalna paczka kurierska). W końcu do duże pudło.

Dobrze, że wspomniałeś o sprawie, bo należy walczyć z cwaniaczkami handlarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie wiem jak to wysłać..Nie wysyłałem jak dotąd tak dużej paczki...Muszę podjechać i zorientować się.Może ktoś podpowie jak lepiej i bezpiecznie to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem nowym uczestnikiem tego forum. Śledziłem od dłuższego czasu wątek o LG C8... ponieważ chciałem kupić to cudo. Udało się. Poprzez internet w sklepie E.... kupiłem LG C8 65 za .... niewiele ponad 6000 pln. To świetna cena... ponieważ jest z OUTLET. Nawet jak na outlet jest to świetna cena, śledzę te telewizory, nie widziałem jeszcze takiej ceny i to 65 cali... ale do rzeczy... przyjechali Panowie, wypakowali. podłączyli... pudło było zamknięte, pilot zamknięty w folii, baterie też, książki , zaślepki również. Telewizor ma z tyłu i z przodu folie. Z przodu są na dole te naklejki. .... wygląda jak nowy, nieużywany. Od kilku dni testuję sprzęt.... telewizor po prostu działa. Nie wiem już na co zwrócić uwagę? Wszystko wydaje się być w porządku. Internet łapie łatwo, z telefonami łączy się w parę sekund... obraz.... jest ... takiego pięknego obrazu jeszcze nie widzieliśmy... świetny. Mimo zaleceń o trybie kino... wolę efekt hdr. Jakoś mi się wszystko ładniej wygląda. Piłka nożna... świetnie... piłka się nie gubi, bez problemu udało się wyważyć motion. Dźwięk działa. Atmos w Netflixie również. Słychać to wyraźnie... choć oczywiście rozejrzymy się za jakimś soundbarrem.  Netflix działa ... rewelacyjnie. Obraz jest żyleta.  Nie wiem dlaczego jest przeceniony, nie jest zarysowany, nie jest poobijany. Nie wiem na co jeszcze mogę zwrócić uwagę. Może podpowiecie? 

Nadmieniam, iż jest w nim aktualizacja ...10.10. Telewizorek codziennie pyta o aktualizację do 10.15 ale z uwagi na problemy z tymi aktualizacjami na razie się wstrzymuję. Data produkcji 11/2018 r. wersja PLA. Gwarancja dwa lata. Pytałem się w sklepie E... dlaczego jest przeceniony, ale nie wiedzą. Pracownicy, którzy przywieźli ten sprzęt nawet nie wiedzieli, że pochodzi z outlet. Dla nich jest nowy. Mówili, że wożą telewizory po całym Pomorzu, wiele razy wypakowywali telewizory... dla nich mój model jest po prostu nowy. Doradzicie na co mam zwrócić uwagę? Mam niecałe dwa tygodnie na ewentualny zwrot. Dzięki. 

Edytowane przez gianni37913
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gianni37913 do wersji 10.15 śmiało aktualizuj, sam mam tą wersję, wszystko z nią ok.

Z tego co piszesz, to fajny outlet i nic tylko pozazdrościć. Ciesz się pięknym obrazem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gianni37913 twój tv jest z outletu a wygląda jak nowy ponieważ może być po wymianie matrycy.

Jeśli chcesz być pewny to możesz zgłosić się do serwisu LG i oni mogą to zweryfikować.

Jeśli chcesz koniecznie sprawdzić tv to włącz sobie matryce testowe dostępne na tym forum. Sprawdź szczególnie plansze białą i na niej równomierność bieli na całej płaszczyźnie matrycy, na planszach gray w ciemnym pomieszczeniu sprawdzisz banding. Na kolorowych możesz sprawdzić czy nie ma nadmiernej ilości martwych pixeli.

Poza tym ciesz się tv zwłaszcza za taką cenę ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używa ktoś może soundbara SK10Y z naszym tv?

Jak się sprawdza i czy uchwyt do montażu soundbara z tv jest w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sprawdzając plansze 5% pokazały się dwa pasy pionowe..czy one z czasem znikną czy będą mniej widoczne po kilkunastu kompensacjach???a po drugie używam pilota od tv do obsługi tunera ale nie mogę cofać programu do tylu ...soft mam 04.10.31...dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kmicic13 napisał:

Jak się sprawdza i czy uchwyt do montażu soundbara z tv jest w zestawie?

Fajna alternatywa dla 15 letniego kina domowego, myślę nad nim.... :) Pytanie czy do wiszącego C8 to można założyć czy musi stać pod nim na półce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei myślę pod kątem alternatywy dla budżetowego kina, które kupiłem jakieś 4 lata temu. Przestał działać głośnik centralny, ale nie tylko to jest powodem.

Oczywiście najbardziej napalam się na Dolby Atmos, martwi jednak brak wsparci dla DTS:X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kmicic13 napisał:

Panowie, używa ktoś może soundbara SK10Y z naszym tv?

Jak się sprawdza i czy uchwyt do montażu soundbara z tv jest w zestawie?

 

Uchwyt jest w zestawie. Ja wprawdzie miałem przez tydzień SK9Y i nie wiem na ile one się różnią między sobą, ale od kilku dni mam Samsung N950. I tu nie ma czego porównywać. Samsung zjada LG na śniadanie. Mocą, basem, efektami przestrzennymi, wykonaniem także. N950 można kupić niewiele drożej niż SK10Y, był niedawno mocno przeceniony w sklepie iBood i ludzie go wzięli na handel. Ja jestem zachwycony.

 

Aaa i jeśli nie masz małego i idealnie kwadratowego salonu, to nie napalaj się na Atmos. Jest ok, ale żeby to zagrało, trzeba mieć konkretne kino. Za to Dolby Digital 5.1, czy 7.1 spokojnie daje radę. Atmos w soundbarach jest mocno przereklamowany.

Edytowane przez chmiel2k
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kmicic13 napisał:

Ja z kolei myślę pod kątem alternatywy dla budżetowego kina, które kupiłem jakieś 4 lata temu. Przestał działać głośnik centralny, ale nie tylko to jest powodem.

Oczywiście najbardziej napalam się na Dolby Atmos, martwi jednak brak wsparci dla DTS:X.

Soundbar i efekty Atmos czy X, no blagam

Edytowane przez konrado75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chmiel2k dzięki za odpowiedź. Nie mam za dużego salonu, dlatego myślę o soundbarze. Mieszkam w bloku więc na takie warunki powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kmicic13 napisał:

Mieszkam w bloku więc na takie warunki powinien wystarczyć.

Ja również kupiłem belkę samsunga N950 na przecenie. Nie ukrywam, że skusiła mnie "zabójcza" cena;)

Po raz pierwszy mam okazję posłuchać, jak to gra i mogę cię zapewnić, że sąsiedzi w bloku nie będą cię lubić.

Nawet jakąś namiastkę atmosa słychać!

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzę sobie z namiastką  :D

Zastanawiam się nad Samsungiem, ale jakoś mnie wzięło na Lg, finanse też mają znaczenie.

Na razie to tylko przymiarki, ale dzięki za wszystkie uwagi.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kmicic13 napisał:

Zastanawiam się nad Samsungiem, ale jakoś mnie wzięło na Lg, finanse też mają znaczenie.

Wg znawców tylko Yamaha robi dobre soundbary, ale ten N950 sroce spod ogona nie wypadł:) Przy okazji dobrze współpracuje z OLED LG - przepuszcza przez ARC atmosa z neflixa.

Przy cenie sklepowej ok 6 kzł, zakup za 2,6 był sporą okazją. Jak ktoś już tu pisał pewnie kupili handlarze, żeby wrzucić je na allegro.

Poszukaj, może trafisz dobrą cenę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie zakup "na wczoraj", więc faktycznie poobserwuję promocje, mam czas.

Zdaje się Samsung obsługuje oba formaty, tj. Atmos i DTS:X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie będzie zakup "na wczoraj", więc faktycznie poobserwuję promocje, mam czas.
Zdaje się Samsung obsługuje oba formaty, tj. Atmos i DTS:X?
.fd7d8648081176c3b5dc74dc3388854f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ten zestaw od Samsunga fajny i ładnie gra ale za cene 6k to mam dwie belki LG SK10Y :D 

Nie jestem wybredny i zadowolę sie jedną ale jakby trafić N950 za cenę ok 3K to bym brał rzecz jasna! ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nad nim myslalem. Na allegro za 4 można wyrwać. Jednak placić tyle za namiastkę zestawu audio? Ciągle się zastanawiam. Serio gra tak dobrze? I przede wszystkim glosno? 

Edytowane przez Rafal Plotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będę tyle czekał z wyborem, że w końcu Lg SL9 albo SL10 zejdą cenowo do tego Samsunga ;)

Jakoś tak sobie wmówiłem, że 3 tyś. to max za soundbar, bo powyżej to już chyba zestaw kina można sensowny dostać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Jakoś tak sobie wmówiłem, że 3 tyś. to max za soundbar, bo powyżej to już chyba zestaw kina można sensowny dostać.

Zdecydowanie taniej można skompletować sensowny system audio.

Np u mnie kurzy się poprzedni Onkyo 606 (wartość rynkowa ok 500 zł) + "jajka" KEF (5*200 zł) + jakiś przyzwoity sub (tu może być mały problem, bo nie znam się na tanich subwooferach ;) )

Znakomite kino, które zjada każdą belkę. Oczywiście wady: brak hdmi 2.0, brak atmos i dts:x, no i kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...