Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 55c8 efektu znikającej piłki nie zauważyłem, nawet w 4k. Telewizor wisi pod kątem 90st względem okna i co do jasności w dzień obraz jest super.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, czyli wszystko dobrze. Sporo meczów oglądam i piłka nie znika.

Przy skokach narciarskich na upartego raz widziałem 4 narty, ale wylączyłem Tru Motion i problem zniknął.

Nie wiem skąd mity o ciemnych oledach się biorą, ja mam bardzo nasłoneczniony salon (jakieś 5 metrów okien po stronie zachodniej) i ogląda się dobrze.

Może trafiłem taki egzemplarz.

Chyba jednak nie, bo większość tu piszących użytkowników ma oświetlenie oled obniżone sporo poniżej 100.

Edytowane przez Kmicic13
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w ogole nie przypuszczałem, że ruch może być nie pefekcyjny. Przechodzę z sony xf9005 i może dlatego trochę obawiam się piłki nożnej a może po prostu nie potrzebnie zawracam sobie głowę. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś umie sterować komendami głosowymi tak żeby przełączać kanały na dekoderze? Wymawiając nazwę kanału albo jego numer.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizję mam poprzez moduł cam i głosowy wybór kanału w ogóle nie działa. Jakby nie kombinować: TVP1, włącz tvp1, kanał tvp1, znajdź tvp1. Wywala komunikat: kanał o nazwie TVP1 nie istnieje. Powtórz nazwę kanału....Z końcówką HD też próbowałem i nic, z resztą na żadną nazwę nie reaguje by przełączyć kanał telewizyjny.

Z telewizją naziemną nie próbowałem, mam nie podłączoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kablówkę bez dekodera, bezpośrednio po kablu i działa.

Chyba Lg coś skopało skoro nie działa z modułem i dekoderami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przed chwilą, Kmicic13 napisał:

Ja mam kablówkę bez dekodera, bezpośrednio po kablu i działa.

Chyba Lg coś skopało skoro nie działa z modułem i dekoderami.

Jaką komendą wywołujesz kanał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Dekoder nigdy nie zadziała bo tv nie ma możliwości sprawdzenia nazw. Ale przez antenę bezpośrednio podłączona nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kamilh83 napisał:

 

Jaką komendą wywołujesz kanał?

Różnie, żonka raz nie wierzyła więc powiedziała "dawaj mtv" i oczywiście "dał" ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na telewizji naziemnej i głosowe wybieranie kanałów działa świetnie. Materiałów na USB nie znajduję, jedynie z Netflix i YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2019 o 21:51, kamilh83 napisał:

Telewizję mam poprzez moduł cam i głosowy wybór kanału w ogóle nie działa.

Też mam moduł cam ci i wybieranie głosowe działa świetnie. W zasadzie najczęściej tak zmieniam kanały, bo zmieniłem kablówkę razem z tv i tak już się nauczyłem.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fio2 napisał:

Też mam moduł cam ci i wybieranie głosowe działa świetnie. W zasadzie najczęściej tak zmieniam kanały, bo zmieniłem kablówkę razem z tv i tak już się nauczyłem.

Może warto napisać jaka kablówka...

U mnie na CI+ w UPC kanały wybierane głosowo to tylko niektóre np jednowyrazowe Polsat TVN jest wstanie przełączyć, zapewne na DVB-T to działa sprawniej.

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, fio2 napisał:

Też mam moduł cam ci i wybieranie głosowe działa świetnie. W zasadzie najczęściej tak zmieniam kanały, bo zmieniłem kablówkę razem z tv i tak już się nauczyłem.

Moduł Ci+ cyfrowego Polsatu ma kilka lat, może stary i dlatego nie da się głosem kanałów przełączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem zdecydowany na kupno C8 65". Czekam jeszcze trochę aż spadną ceny. Mam nadzieję, że tak się stanie jak będzie wchodził C9. Pytanie, czy kupować lepiej w sieciowych sklepach (Euro, Media Expert itd.) czy lepiej w jakiś mniejszych sklepach internetowych? Pytam ponieważ patrząc w porównywarkach cen (ceneo) ceny w tych małych sklepach są z grubsza niższe o ok 1000 od cen w sieciówkach.

Generalnie nie miałbym problemu z kupowaniem w mniejszych sklepach ale zastanawiam się w kontekście testów telewizora i 14 dni na zwrot. Gdyby w trakcie testów okazało się, że coś jest nie tak, pewnie łatwiej oddać TV do sieciówki niż do małego sklepiku. Co sądzicie? Co byście doradzili?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się w mniejszych sklepach jak wygląda sprawa zwrotu, skoro 1000 różnicy to jest trochę grosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

Może warto napisać jaka kablówka...

U mnie na CI+ w UPC kanały wybierane głosowo to tylko niektóre np jednowyrazowe Polsat TVN jest wstanie przełączyć, zapewne na DVB-T to działa sprawniej.

Kablówka SMSNet (lokalna więc ta informacja niewiele pomoże). Jeżeli np. powiem samo TVN to na dole wyświetlą się wszystkie kanały z tym członem w nazwie. Jeżeli sprecyzuję "TVN Tubo" bezpośrednio wskakuje kanał.

U mnie działa absolutnie bezbłędnie zdziwiłem się, że może być inaczej. Dla mnie to duża zaleta, bo telewizję oglądam nie często i nie znam numerów kanałów a jest ich ponad 200.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, skywalker1978 napisał:

Cześć,

Jestem zdecydowany na kupno C8 65". Czekam jeszcze trochę aż spadną ceny. Mam nadzieję, że tak się stanie jak będzie wchodził C9. Pytanie, czy kupować lepiej w sieciowych sklepach (Euro, Media Expert itd.) czy lepiej w jakiś mniejszych sklepach internetowych? Pytam ponieważ patrząc w porównywarkach cen (ceneo) ceny w tych małych sklepach są z grubsza niższe o ok 1000 od cen w sieciówkach.

Generalnie nie miałbym problemu z kupowaniem w mniejszych sklepach ale zastanawiam się w kontekście testów telewizora i 14 dni na zwrot. Gdyby w trakcie testów okazało się, że coś jest nie tak, pewnie łatwiej oddać TV do sieciówki niż do małego sklepiku. Co sądzicie? Co byście doradzili?

Dzięki.

Przede wszystkim dopytaj się czy tv jest z polskiej dystrybucji, z gwarancją producenta.

Np. takie Morele.net potrafi dziwnie unikać pełnej nazwy 55C8PLA, zwłaszcza przy tym modelu, przy innych już PLA się pojawia.

Z tym liczeniem na znaczne obniżki też bym uważał, bo moim zdaniem ten model już dobija do swojej dolnej ceny.

Pamiętam jak śledziłem cenę b7 i c7, w pewnym momencie się zatrzymała, a później były już tylko modele ze zwrotów lub powystawowe dostępne.

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, skywalker1978 napisał:

Cześć,

Jestem zdecydowany na kupno C8 65". Czekam jeszcze trochę aż spadną ceny. Mam nadzieję, że tak się stanie jak będzie wchodził C9. Pytanie, czy kupować lepiej w sieciowych sklepach (Euro, Media Expert itd.) czy lepiej w jakiś mniejszych sklepach internetowych? Pytam ponieważ patrząc w porównywarkach cen (ceneo) ceny w tych małych sklepach są z grubsza niższe o ok 1000 od cen w sieciówkach.

Generalnie nie miałbym problemu z kupowaniem w mniejszych sklepach ale zastanawiam się w kontekście testów telewizora i 14 dni na zwrot. Gdyby w trakcie testów okazało się, że coś jest nie tak, pewnie łatwiej oddać TV do sieciówki niż do małego sklepiku. Co sądzicie? Co byście doradzili?

Dzięki.

Ja brałem przez Internet z MediaMarkt i zwróciłem po niecałych 30 dniach (oni mają dłużej niż standardowe 14 dni), więc w dużych sieciówkach nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kablówka SMSNet (lokalna więc ta informacja niewiele pomoże). Jeżeli np. powiem samo TVN to na dole wyświetlą się wszystkie kanały z tym członem w nazwie. Jeżeli sprecyzuję "TVN Tubo" bezpośrednio wskakuje kanał.
U mnie działa absolutnie bezbłędnie zdziwiłem się, że może być inaczej. Dla mnie to duża zaleta, bo telewizję oglądam nie często i nie znam numerów kanałów a jest ich ponad 200.
Szkoda, że przez dekoder to nie działa. Też preferował bym takie rozwiązanie zamiast szukać na jakim kanale jest program który chce obejrzeć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam kiedyś prosił o potwierdzenie czy promki w rtv ero agd się łączyły.
Potwierdzam, łączą się. Miałem promkę - 950zł na TV i dzisiaj dostałem kupon na 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyczytalem w instrukcji, ze do powieszenia wersji 55/65 potrzeba srub M6. A jaka dlugosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość musisz dobrać do materiału ściany i wagi TV + wieszak. Informację o obciążalności mocowań do ściany wygooglujesz.

Edit: Doczytałem, że pewnie pytasz o śruby od strony TV. Większość uchwytów ma tuleje umożliwiające dobór długości różnych śrub (też są zwykle dołączone odpowiednie w komplecie z uchwytem).

Edytowane przez Sierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sierek napisał:

Długość musisz dobrać do materiału ściany i wagi TV + wieszak. Informację o obciążalności mocowań do ściany wygooglujesz.

Edit: Doczytałem, że pewnie pytasz o śruby od strony TV. Większość uchwytów ma tuleje umożliwiające dobór długości różnych śrub (też są zwykle dołączone odpowiednie w komplecie z uchwytem).

Tzn ogolnie mam stolik RTV z pionowa sciana z tylu, ktora posiada wieszak na TV. Jestem po prostu ciekaw jaka glebokosc maja otwory z tylu w oledzie.

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...