Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, venom200 napisał:

Witam czy wam obsługuje DTS HD master Dolby True HD?

Niestety ale nie Nawet Atmos mi nie idze z twardego dysku i to samo na Sound Bar SKY9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc, mam pytanie , czy komuś udało się z dysku zewnętrznego na fabrycznym odtwarzaczu tv odtworzyć pełnometrażowy film w Dolby Vision? Wszystko otwiera się w trybie dla HDR10 mimo , że w opisie: (rozszerzenie np .m2ts)

(przykładowy opis)

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       44316 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 / 
* MPEG-H HEVC Video     3410 kbps           1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020 / 

 

Nie do końca rozumiem drugą linijkę dlaczego 1080p i 10bits i jak to działa. Jest jakaś mozliwość zobaczenia na TV Dolby Vision oprócz serwisów streamingowych (Netflix) albo z płyt blu-ray z odtwarzaczem zewnętrznym obsługującym DV? Pozdrawiam 

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie żaden trochę przez brak czasu a trochę przez brak wiedzy który uzupełniam. W weekend będzie zabawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia aplikacja z Google play (IrDA w telefonie wymagana).

Ewentualnie pilotem logitec.





Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował się ktoś z was bawić w menu serwisowym?

Na niemieckim forum znalazłem kilka ciekawych opcji:

OLED->Module HDR na ON
Rezultat: 10-15% więcej jasności, lepszy kontrast 

Spread Spektrum-> Period(KHz)(25-40) = 25
Period(KHz)(1-100) =25
Rezultat: ponoć poprawia trochę płynność ruchu.

Technicolor - Standard
Rezultat: ponoć też polepsza jakość obrazu w tym trybie

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jest ktoś zorientowany mam filmy 4 K z Dolby Atmos odtwarzam z dwardego dysku(To video nie obsługuje dzwięku) Jakiś problem z kodekami ?Możecie coś poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa u mnie też. Ten TV nie ma logiki w tym aspekcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, venom200 napisał:

Nie działa u mnie też. Ten TV nie ma logiki w tym aspekcie

Mam Saund Bar z Atmos to chyba tylko odtwarzacz jakiś mnie ratuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dzikiraj napisał:

Mam Saund B ar z Atmos to chyba tylko odtwarzacz jakiś mnie ratuje

Moze Dolby Atmos zakodowane jest w formacie Dolby True HD a nie w Dolby Digital +,  w pelnym bezstratnym formacie nie odtwarza, w DD+ tak, bynajmniej tak u mnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Atmos może być w formacie Dolby True HD...To jaki format dzwięku musiał bym ustawić? Bo już wszystkiego próbowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzikiraj napisał:

Dolby Atmos może być w formacie Dolby True HD...To jaki format dzwięku musiał bym ustawić? Bo już wszystkiego próbowałem?

Mam pare Demo w Dolby THD zarowno Tv jak i Blurey 4K z dysku nie odtwarza mi dzwieku. Z plyty np leci bez problemu, wiec pewnie po Usb nie da sie odtowrzyc, bynajmniej u mnie tak jest, niech inni sie wypowiedza, bo moze da sie. Jezeli nie co tak mysle to nic nie odworzysz niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe niektóre dema po Usb w Dolby Atmos mi właśnie odtwarza tylko właśnie problem jest z filmami w Dolby Atmos żaden nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dzikiraj napisał:

Co ciekawe niektóre dema po Usb w Dolby Atmos mi właśnie odtwarza tylko właśnie problem jest z filmami w Dolby Atmos żaden nie idzie

Dlatego mowie, jedne maja kodowanie Dolby True HD a inne Dolby Digtal + i te pojda wlasnie

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, dzikiraj napisał:

Co ciekawe niektóre dema po Usb w Dolby Atmos mi właśnie odtwarza tylko właśnie problem jest z filmami w Dolby Atmos żaden nie idzie

Hmm a JAKĄ masz pewność że te filmy mają zakodowane akurat te ścieżki ktore sa w opisach takich filmów? ? Z tymi filmami z sieci typu Remuxy Ripy 4K HDR itp jak zwał to loteria... mam kilka filmów pow 50GB a obraz w ciemnych scenach takie ziarno że masakra to juz na HBO Go bardziej mi obraz odpowiada. Z dźwiękiem też pewnie sa różne kombinacje...

Szczerze to chyba tylko na Netflixie i płytach UHD obraz 4K wygląda tak jak powinien!

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

Hmm a JAKĄ masz pewność że te filmy mają zakodowane akurat te ścieżki ktore sa w opisach takich filmów? ? Z tymi filmami z sieci typu Remuxy Ripy 4K HDR itp jak zwał to loteria... mam kilka filmów pow 50GB a obraz w ciemnych scenach takie ziarno że masakra to juz na HBO Go bardziej mi obraz odpowiada. Z dźwiękiem też pewnie sa różne kombinacje...

Szczerze to chyba tylko na Netflixie i płytach UHD obraz 4K wygląda tak jak powinien!

Bardzo fajna jakosc filmow jest w Apple Tv oraz Amazon Prime Video

Edytowane przez konrado75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności żadnej nie mam i pewnie jest tak jak piszesz,też słyszałem że Oled może też mieć problem z kodekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego mowie, jedne maja kodowanie Dolby True HD a inne Dolby Digtal + i te pojda wlasnie
 
Masz absolutną rację. Dolby True HD nie działa jest brzęczenie natomiast DD+ z Atmos działa b dobrze.
Skąd ta pewność bo jak puszczę np z Xbox ścieżkę samą True HD do TV jest bzyk i przez arc do AV nie idzie żaden dźwięk.
Jak z netflixa leci Atmos to AV dostaje sygnał zwrotny (ARC) z TV i AV wyświetla Atmos/DD+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2019 o 20:39, venom200 napisał:
Dnia 5.02.2019 o 12:18, tonybcc napisał:
 

Jak wyniki?

Po całym dniu zabawy mogę śmiało powiedzieć ze faktycznie nie warto na ślepo wklepywać ustawień z internetu ponieważ są przestrzelone. 

Do tej pory miałem ustawienia z ratings ale po dzisiejszej nie profesjonalnej ale mojej kalibracji na własne oczy widzę ze każdy panel jest inny. 

Ja jak pisałem uczę się z czym to się je ale ja te wykresy zaczynaja się zazębiać to micha się cieszy. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to wygląda każda matryca inaczej oddaje barwy a myślę nawet że elektronika nie jest "identyczna".

Od zawsze kalibracja rozumiana była jako indywidualne ustawienia danego sprzętu i wykonywana dla konkretnego egzemplarzu i nie chodzi mi tylko o tv. Oczywiście ustawienia mogą być podobne ale nigdy identyczne.

@tonybcc Dobrze że na tym forum można takie rzeczy napisać na innym za taki wpis dostaje się bany. :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Niestety tak to wygląda każda matryca inaczej oddaje barwy a myślę nawet że elektronika nie jest "identyczna".

Od zawsze kalibracja rozumiana była jako indywidualne ustawienia danego sprzętu i wykonywana dla konkretnego egzemplarzu i nie chodzi mi tylko o tv. Oczywiście ustawienia mogą być podobne ale nigdy identyczne.

@tonybcc Dobrze że na tym forum można takie rzeczy napisać na innym za taki wpis dostaje się bany. :)

Ja teoretycznie nic nie powiedziałem a nawet de facto potwierdziłem sens kalibracji. Panele faktycznie różnią się i ja polecam kalibrację ale profesjonalna. Ja się poprostu bawię i próbuje zrozumieć jak to wszystko działa. Ale od siebie polecam jednak profesjonalistów. Mimo iż po dwóch dniach zabawy coś zaczynam łapać to jednak jestem daleki od uważania siebie za osobę która może to robić. Sprawa jest o tyle skomplikowana ze nie wystarczy klikać trzeba naprawdę wiedzieć co się klika ponieważ zmiana jednych ustawień zmienia inne i niejako je psuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, CeZaR83 napisał:

 Z tymi filmami z sieci typu Remuxy Ripy 4K HDR itp jak zwał to loteria... mam kilka filmów pow 50GB a obraz w ciemnych scenach takie ziarno że masakra to juz na HBO Go bardziej mi obraz odpowiada. Z dźwiękiem też pewnie sa różne kombinacje...

Szczerze to chyba tylko na Netflixie i płytach UHD obraz 4K wygląda tak jak powinien!

Referencyjnym źródłem obrazu jest film 4k hdr/dv bluray z płytki to fakt , ale twierdzenie , że remux blu-ray (czyli odrzucenie niepotrzebnego stuffu-menu-dodatków itd. zostawienie samego pliku filmowego w 1:1) wypada gorzej niż film na Netflixie (gdzie kompresja filmu jest znaczna) jest niepoważne a porównanie do HBO GO gdzie nie ma żadnego materiału nawet w 4k (nie wspominając o HDR czy DV) to juz wogóle. Nie wiem czy wiesz , ale to czy film posiada ziarno zależy technologi nakręcenia filmu oraz postprodukcji (tutaj Netflix wręcz się lubuje w tym).Po obejrzanych narazie -nastu tylko filmów '4k hdr remux' śmiało mogę powiedzieć , że to co oferuje Netflix to jednak liga niżej (oczywiście to moje zdanie).

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...