Jump to content

bodzix1809

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About bodzix1809

 • Rank
  VHS
 1. Orientujecie się patrząc na przeszłość czy warto czekać do premiery serii 9 tv LG czy też nie ma to znaczenia i spadki cen będą małe, a nowa seria będzie dużo droższa? Gdzieś przeczytałem, że premiera w marcu, więc może warto zaczekać.
 2. Tylko teraz pytanie jakie źródło jest pewne? Dawno nie używałem Allegro, ale z tego co widziałem sprzedawca ma 1 pozytywny komentarz z ostatnich 12 miesięcy. Do tego jak dobrze pamiętam gwarancja europejska. Wiece czy obejmuje Polskę? Ogólnie wydaje mi się, że ryzyko jest za duże.
 3. Zastanawiam się jeszcze czy nie poczekać na premierę nowych modeli LG, bo podobno nastąpi ona jeszcze w marcu i wtedy ceny obecnych modeli pewnie spadną, a być może ceny nowych modeli nie będą wygórowane.
 4. Dzięki za odpowiedzi. Dla mnie 65' to optymalny maks. Póki co Sony 65ZF9 odpada ze względu na małą ilość stref. Poczytam czy coś się zmieniło w przypadku 65Q9FN (czy algorytmy już nie usuwają detali typu gwiazdy). 8102 jest dosyć starym modelem dostępnym w ograniczonej liczbie sklepów, więc są to pewnie zwroty itd. Cały czas ciężko mi znaleźć alternatywę dla OLEDa. A gdybym trochę podniósł maksymalną cenę znalazł by się jakiś LCD z ogromną liczbą stref i dobrymi algorytmami?
 5. Dzięki za odpowiedź. Naczytałem się więcej na temat tv i tak na szybko obejrzałem tego LG w sklepie i zdecydowanie biorę 65 cali, ale mam dylemat czy OLEDa. Lubię oglądać seriale z napisami i podobno były przypadki, że napisy się wypalały, ale nie dotyczyło to tego konkretnego modelu. Także ja cały czas szukam, ale póki co nie znalazłem alternatywy dla tego LG.
 6. Dzięki za info. Co sądzicie o tym modelu LG OLED 65C8? Duża jest różnica w porównaniu z modelem B? Przeczytałem, że jest jakiś inny procesor, który daje delikatnie lepszy obraz. Jest jakaś konkurencja z OLEDami 65' lub 55' lepsza od tego modelu do 10 tysięcy?
 7. Dzięki za odpowiedź, a możesz coś jeszcze polecić w 55 calach?
 8. Dziękuję, już rozumiem czemu nie brać tego Samsunga , a gdybyś miał wybrać jakiegoś OLEDa to jaki model? Są jeszcze jakieś alternatywy z ekranem LCD warte uwagi?
 9. Dziękuję. Widziałem recenzje tego modelu, ale źle sprawdziłem cenę i myślałem, że przekracza limit. A gdyby rozmiar ekranu nie miał znaczenia, a jedynie jego jakość to nie lepiej wziąć jakiegoś OLEDa 55' lub 55 calowy odpowiednik Samsunga (jak dobrze pamiętam Q9FN), który ma dużo więcej stref?
 10. Witam. Poszukuje telewizora do 10 tysięcy i ze wstępnego rozeznania jeśli chcę podświetlenie strefowe lub OLEDa w tej cenie to na 65 cali nie mam co liczyć. Sprawdziłem poradnik dostępny na tej stronie, ale nie wiem czy aktualnie coś nowego nie weszło i nie znam wszystkich aspektów. Jeśli chodzi o OLEDy to boję się głównie wypaleń. Czasami zdarzy mi się w coś zagrać i jeśli będzie to weekend to dobra gra może pochłonąć wiele godzin :-) Mimo wszystko główne założenie telewizora to filmy i seriale z Netflixa i YouTube czyli bez stałych elementów na ekranie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5 m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie front, nie przeszkadzają mi zmiany kolorów w matrycach VA 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, ale mam zasłony 7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak, ale u rodziców w mieszkaniu jest Sony 55 calowy z około 30 strefami i matrycą VA 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matrycę OLED lub podświetlenie strefowe 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 PRO, sporadycznie laptop 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w weekendy do 8-10 godzin, w tygodniu około 2h dziennie 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie musi być matowa, ale nie chcę widzieć całego otoczenia w ekranie telewizora 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie oglądam sportu, głównie filmy i seriale na Netflixie 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie, nieistotna kwestia 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? czasami po kilka godzin (1-4) w weekendy (do 50%), w tygodniu prawdopodobnie w ogóle 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, poza weekendami 17. Preferencje co do wielkości? 55-65 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń 19. Preferencje co do marki ? brak 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nieistotne 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 10 tysięcy, ale oczywiście im mniej tym lepiej 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie
×
×
 • Create New...