Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Też chciałbym dołączyć do grona szczęśliwych użytkowników oled tv ale za nim to zrobię mam dwa pytania.

1. Nie chciałbym przy zakupie takiego tv miec pecha i trafić na ten 1% pechowych egzemplarzy, dlatego wolę się upewnić, zakupy online w mm i euro można zwrócić w ciągu 30 dni bez podania przyczyny ? 

2. Akurat planuje zakup w opcji rat 0% i pytanie czy jak wezmę taki tv na raty to się nie wyklucza z ewentualnym zwrotem jeżeli się okaże że mam pecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w MM przez neta z opcja rat. Po odebraniu paczki w sklepie i wstępnej weryfikacji na miejscu, zwrot bez problemów.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Daruin napisał:

zakupy online w mm i euro można zwrócić w ciągu 30 dni bez podania przyczyny ? 

W mm tak. W euro nie. Różnica w obsłudze posprzedażnej tych dwóch sklepów jest ogromna. Odradzam zakupy w euro towaru, który może być w przyszłości zwrócony.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie będę miał takiego pecha, że mój c8 będzie miał widoczne wady jak zafarb.

Ale pytanie czy można odstąpić od umowy kredytowej ? 

Chyba że wezmę opcję z wniesieniem i podłączeniem A jak będzie coś nie tak na białej planszy czy slynnej 5% grey to go nie odbiorę...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub pytanie czy można kupić tv za gotówkę jak będzie wszystko ok dobrać raty A jak egzemplarz słaby to oddać bez problemów... 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Daruin napisał:

Lub pytanie czy można kupić tv za gotówkę jak będzie wszystko ok dobrać raty A jak egzemplarz słaby to oddać bez problemów... 

 

Nie można. Ale bez obaw... Kupując na raty przez internet nie ma najmniejszego problemu ze zwrotem. Po dokonanym zwrocie sklep sam wysyła informację do banku, że kredyt został spłacony/anulowany.

Przerabiałem to i w MM, i w Euro. Żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje:)

Raczej powinno być wszystko ok ale w razie co lepiej się zabezpieczyć:)

Mój zakup planuje na początku grudnia jak już zmienię mieszkanie więc jak kupię wrzucę fotki :)

A macie może rozeznanie skąd przyjeżdża sprzęt?

Tzn. Jak zamawiam online z doręczeniem do domu oleda to on jest wysyłany z magazynu głównego czyli jest nie możliwe żeby był to jakiś egzemplarz że zwrotów?

Dobrze myślę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Euro. Zamawiałem przez internet w MM, tam po zakupie został przydzielony sklep do realizacji zamówienia- co ciekawe market ze Śląska, mimo że mieszkam w Warszawie. W uwagach wpisałem prośbę o produkt fabrycznie nowy, i taki dostałem- z X 2018. Dzwoniłem do sklepu i dostałem informację, że telewizor idzie z magazynu centralnego- ewentualne zwroty zostają w marketach.

Więc moje przypuszczenie jest takie, że kupując stacjonarnie jest większe ryzyko że dostanie się produkt ze zwrotu niż zamawiając online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakich ustawień używacie do oglądania sportu ? (zwłaszcza piłki nożnej)
Najlepsze z najlepszych. Dla sportu oczywiście.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marek85 napisał:

Jakich ustawień używacie do oglądania sportu ? (zwłaszcza piłki nożnej)

Żadne z ustawień nie zmieni faktu, że nasi nic nie grają :D

A tak na poważnie - na pewno nie tryb "sport" bo on wypala oczy. Osobiście - z racji wieczorku i ogólnych ciemności za oknem - oglądam w trybie ISF ciemne pomieszczenie. Sam popróbuj i zobaczysz jakie ustawienia Ci najbardziej odpowiadają.

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, shpath napisał:

Żadne z ustawień nie zmieni faktu, że nasi nic nie grają :D

 

Hehe w punkt ? 

W sumie najbardziej chodzi mi o de blur,de judder i ostrość. Tryb sport faktycznie podbija niesamowicie kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak uważacie c8 czy może lepiej panasonic jest w tej samej cenie A niby lepszy obraz ma .... ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Daruin napisał:

Panowie jak uważacie c8 czy może lepiej panasonic jest w tej samej cenie A niby lepszy obraz ma .... ? 

Na to pytanie odpowiedziano przynajmniej 100 razy. Tutaj masz obiektywne streszczenie z głównymi różnicami:

Dnia 3.11.2018 o 19:17, Subman napisał:

Było to już omawiane wiele razy. Różnice w obrazie na wszystkich OLEDach są niewielkie, bo OLEDy wszystkich producentów TV, mają identyczną matrycę. Różnice są jedynie w elektronice. Porównujesz LG i Panasonica, a zapomniałeś zupełnie o Sony (np. AF8/AF9). Nie wiem czemu, bo to właśnie Sony ma najlepszy upłynniacz na rynku (sport) i najlepszy postprocessing, który przydaje się właśnie w słabych jakościowo materiałch (np. w jakimś HBO GO pod nc+).
Z kolei jeśli porównujemy dobrej jakości filmy, to sytuacja zmienia się - tu najlepszy jest Panasonic - filmy (BD, 4k), ze względu na najlepszą reproduckję obrazu, szczególnie w kwestii kolorów. LG ma natomiast jako chyba jedyny prawidłowo zaimplementowany format Dolby Vision, a filmów w tym formacie jest już naprawdę dużo (Netlix, Apple TV 4k) i wtedy obraz z LG będzie najlepszy. Ważne jest też to, że LG będzie nieco jaśniejszy (szczególnie będzie to widoczne w materiałach SDR) dzięki lepszej implementacji algorytmu ABL. Sony też ma DV, ale niestety są problemy z jego implementacją, choć może uporają się z nimi wraz z aktualizacją software'u. Dużym plusem LG jest też niezawodny, szybki WebOS. Android na Sony potrafi czasami przymulić choć z drugiej strony masz największą liczbę aplikacji. Najgorzej tu wypada smartOS Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2018 o 18:38, Daruin napisał:

 

Chyba że wezmę opcję z wniesieniem i podłączeniem A jak będzie coś nie tak na białej planszy czy slynnej 5% grey to go nie odbiorę...

 

Nastawienie powinno być raczej takie na ile plansza 5% bedzie zła ;). Na początku roznie to wyglada i nie jest nigdy idealnie  (przynajmniej nie slyszalem zeby bylo - potem tez nie bedzi idealnie... ;) )dopoki nie przeszkadza to w ogladaniu normalego kontentu nie powinno byc problemu. Na pewno jak jest cos powyzej 20% to juz wtedy jest duzy problem. Rownomiernosc tych plansz tez po pierwszych 4 godzinach ogladania sie troche poprawia. Taka cech obecnych matryc organicznych i warto sobie z tego zdawac sprawę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fio2 napisał:

Na to pytanie odpowiedziano przynajmniej 100 razy. Tutaj masz obiektywne streszczenie z głównymi różnicami:

Czyli jednak c8 będzie najlepszym wyborem dzięki za informacje, fajne streszczenie 

2 godziny temu, szewi napisał:

Nastawienie powinno być raczej takie na ile plansza 5% bedzie zła ;). Na początku roznie to wyglada i nie jest nigdy idealnie  (przynajmniej nie slyszalem zeby bylo - potem tez nie bedzi idealnie... ;) )dopoki nie przeszkadza to w ogladaniu normalego kontentu nie powinno byc problemu. Na pewno jak jest cos powyzej 20% to juz wtedy jest duzy problem. Rownomiernosc tych plansz tez po pierwszych 4 godzinach ogladania sie troche poprawia. Taka cech obecnych matryc organicznych i warto sobie z tego zdawac sprawę.

Dobrze że przypomniałaś około 20% powinno być już ok, myślę że grunt żeby też  zafarbu nie było i nie będzie źle:)

Tyle stresu A pewnie nie będzie się czym przejmowac i model będzie ok ... Mam nadzieję:)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym przeprosić za bardzo podstawowe pytania, jestem tu nowy. Przymierzam się do zakupu 55" LG C8. Telewizor będzie używany w 90% i 10% do Netflixa/oglądania filmów. Wiem, że dzięki temu będę bardziej narażony na wypalenie ekranu, więc chciałem się zapytać co mogę zrobić by temu przeciwdziałać. Czytałem, że nowe modele LG posiadają tryby pozwalające to ryzyko zmniejszyć (Pixel Refresh, przesunięcie i przygaszenie statycznych elementów obrazu, itd.). Możecie polecić jakieś ustawienia i jak często korzystać z odświeżania?

Drugie pytanie to gdzie mogę znaleźć plansze by przetestować telewizor pod kątem 5% i 20% grey oraz zafarbu? Najbardziej obawiam się trafić na egzemplarz z mocnym zafarbem, gdyż niestety jakoś nie mam farta do telewizorów. 

Ostatnie pytanie jest z trochę innej beczki - widzę, że MM sprzedaje 55" LG C8 za 7120 zł. Opłaca się brać go teraz czy lepiej poczekać do Black Friday i liczyć, że wrzucą lepszą cenę?

Jeszcze raz przepraszam za bardzo podstawowe pytania i proszę o wyrozumiałość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Excalibur Umbra napisał:

Na początek chciałbym przeprosić za bardzo podstawowe pytania, jestem tu nowy. Przymierzam się do zakupu 55" LG C8. Telewizor będzie używany w 90% i 10% do Netflixa/oglądania filmów. Wiem, że dzięki temu będę bardziej narażony na wypalenie ekranu, więc chciałem się zapytać co mogę zrobić by temu przeciwdziałać.

Nie wiem, gdzie wyczytałeś tę informację, ale jest zupełnie odwrotnie. Jeśli będziesz oglądał w 100% filmy to w ogóle nie jesteś narażony na jakiekolwiek wypalenia na OLEDzie. Tam nie ma stałych elementów, a czarne pasy (a właściwie treść poza czarnymi pasami) nikomu nie wypaliły OLEDa.

5 minut temu, Excalibur Umbra napisał:

Drugie pytanie to gdzie mogę znaleźć plansze by przetestować telewizor pod kątem 5% i 20% grey oraz zafarbu? Najbardziej obawiam się trafić na egzemplarz z mocnym zafarbem, gdyż niestety jakoś nie mam farta do telewizorów. 

Nie ma sensu według mnie testować planszy 5%, bo praktycznie rzecz biorąc to zdecydowana większość OLEDów dysponuje mniejszym lub większym bandingiem, a idealny egzemplarz jest niezwykle ciężko trafić. Najlepiej jest więc zapuścić w całkowitych ciemnościach w najlepszym fabrycznym trybie (kino) kilka fimów i sprawdzić czy jesteś w stanie wychwycić coś niepokojącego szczególnie właśnie w ciemnych scenach. Co do zafarbu to możesz zapuścić 100% białą planszę. Na wprost powinna ona być praktycznie idealna.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu przy oglądaniu Netflix czy filmów masz być narażony bardziej na wypalenie?
Odświeżanie pikseli robi się samo a ręczne wykonywane powinno być tylko w przypadkach gdy z ekranu nie chce zniknąć jakiś powidok i nie częściej niż 2 razy w roku.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Excalibur Umbra napisał:

Przepraszam, widzę że zjadło część zdania. TV używany byłby w 90% do grania i 10% filmy/Netflix.

A to już faktycznie zupełnie zmienia sprawę. Oprócz włączenia przesunięcia pikseli i ustawienia local dimmingu na wysokim poziomie, powinieneś o ile to możliwe wyłączać w menu gry wszelkie statyczne, duże, kolorowe jaskrawe HUDy, lub ewentualnie zrobić je przezroczyste. Są gry, w których ryzykow wypaleń jest bardzo niskie (np. CoD), bo nie mają prawie w ogóle statycznych elementów, ale są i takie, które mają kolorowe, jaskrawe HUDy (FIFA 18) i wtedy ryzyko wypaleń jest wysokie jeśli będziesz grał w ten jeden tytuł przez wiele godzin przez cały rok. Najlepiej więc grać w różne tytuły.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Excalibur Umbra napisał:

TV używany byłby w 90% do grania i 10% filmy/Netflix.

Przy takich proporcjach chyba bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie jednak LCD. TV będzie Twoim zmartwieniem "Czy nie za dużo gram w jeden tytuł?" "Czy HUD nie jest zbyt jasny?", etc.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem posiadaczem Sony X900E, który niestety ostatnio zaczął cierpieć na okresowe migotanie ekranu i coś na wzór DSE. Próbowałem dać go do naprawy, ale akurat gdy serwisant przyjechał zrobić fotki sprzętu, problem był praktycznie niewidoczny, i dostałem odpowiedź z serwisu, że telewizor działa prawidłowo. Dlatego też postanowiłem, że najwyższy czas dać sobie spokój z LCD i spróbować OLEDa. Sony'go miałbym "na zapas", gdyby LG uległ usterce i należałoby go wysłać do serwisowania (jak już wspominałem, mam pecha do telewizorów).

Co ciekawe, przyglądając zachodnie fora gamingowe, widzę że ludzie polecają LG C8 jako TV do grania mimo potęcjalnych zagrożeń. Ja akurat nie gram w ogóle w tyluły sportowe typu FIFA. Raczej gram w tytuły z gatunku akcji (Assassin's Creed, Warframe, teraz Red Dead Redemption 2) i praktycznie co miesiąc w coś nowego.  Akurat o burn-in aż tak bardzo się nie boję, bo z tego co wyczytałem LG nie ma problemu z serwisem tego typu uszkodzeń. Bardziej boję się, że trafię na egzemplarz z mocnym zafarbem, a z tym jest już problem przy serwisowaniu. Zastanawiałem się też potencjalnie nad SAMSUNG QE55Q9FNAT, ale jest on trochę za drogi jak na moją kieszeń i ma inne problemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...