Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę w zasadzie od samego początku z pilotem Magic, aby chciał działać tak jak ja chce w połączeniu z dekoderem kablówki UPC Horizon (mam model Page, o ile są inne, nie wiem). Działa mi on/off, zmiana kanałów p+ i p-, wejście do menu i info by zobaczyć szczegóły programu. Ale za chiny ludowe nie jestem w stanie zmienić kanału z klawiszy numerycznych. Np. chcę od razu przejść na kanał 501 to klikanie tego na Magicu nic nie robi. Przechodzenie klawiszem p+ nie wchodzi w ogóle w grę(ze względu na ilość kanałów), sięgam po oryginalny pilot z Horizona. A ja bym chciał z Magica :)

Czytałem już tu na forum, że są problemy z Horizonem z UPC, ale może komuś się udało akurat ten interesujący mnie temat ogarnąć? Bawiłem się ustawieniami i mam wrażenie, że wykorzystałem już wszystkie możliwości. A że sporo z Was ma UPC, to może komuś akurat to się udało i zechciałby się podzielić tą tajemną wiedzą.

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, shpath napisał:

Walczę w zasadzie od samego początku z pilotem Magic, aby chciał działać tak jak ja chce w połączeniu z dekoderem kablówki UPC Horizon (mam model Page, o ile są inne, nie wiem). Działa mi on/off, zmiana kanałów p+ i p-, wejście do menu i info by zobaczyć szczegóły programu. Ale za chiny ludowe nie jestem w stanie zmienić kanału z klawiszy numerycznych. Np. chcę od razu przejść na kanał 501 to klikanie tego na Magicu nic nie robi. Przechodzenie klawiszem p+ nie wchodzi w ogóle w grę(ze względu na ilość kanałów), sięgam po oryginalny pilot z Horizona. A ja bym chciał z Magica :)

Czytałem już tu na forum, że są problemy z Horizonem z UPC, ale może komuś się udało akurat ten interesujący mnie temat ogarnąć? Bawiłem się ustawieniami i mam wrażenie, że wykorzystałem już wszystkie możliwości. A że sporo z Was ma UPC, to może komuś akurat to się udało i zechciałby się podzielić tą tajemną wiedzą.

Mam to samo z dekoderem cp evobox pvr, z tą róznicą że tv w ogóle go nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Przemysław Czepnik napisał:

@shpathDaj znać jak poradzisz sobie ze sparowaniem tego dziadostwa..;)

Na razie poradziłem sobie połowicznie - sparowałem z telewizorem pilot Horizona i jak oglądam kablówkę to korzystam z niego. Działa mi on/off i regulacja głośności, nic więcej. Jak chciałbym coś zmienić w samym tv - np tryb obrazu czy przełączyć dźwięk na amplituner to już muszę sięgać po Magica. Do samego oglądania kablówki takie rozwiązanie wystarcza, ale ciągle pod ręką trzeba mieć inne piloty. Moim planem było by został tylko Magic a resztę schować - póki co nic z tego.

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Problem mój polega na tym iż nie działan mi pilot magic i nie działa funkcja sterowania głosem. Co robię źle? Podłączony dekoder naziemnej TV nie posiadam. Chodzi oczywiście oled 55c8 i pilot standardowy jaki znajduje się w komplecie. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie Swoje OLED y ? Myślę o 65" . Tylko nie wiem ,  czy B , czy C ? 7 czy 8 ? Jest zauważalna różnica w tych modelach ? W samym obrazie , hdr ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja się ostatecznie zdecydowałem na 65C8- jutro ma być u mnie. Do końca zastanawiałem się nad Samsungiem 65Q9FN, ale za LG przeważyły ostatecznie 2 kwestie- fakt że często oglądam tv pod kątem oraz upośledzona obsługa multimediów (formatów) w tegorocznych Samsungach.

Swoją drogą imponujące są te ostatnie spadki cen Oledów- jeszcze do niedawna były w horrendalnych cenach, a teraz cenowo wychodzi podobnie do dobrych LCD... Miałem brać B8, ale ostatnia promocja z Media przeważyła szalę (10499 zł + cashback LG 500 zł + 1050 zł w bonach MM). Zaznaczyłem żeby telewizor nie pochodził ze zwrotów- mam nadzieję że taki dojdzie ;) Zawsze 30 dni na zwrot.

Jak dojdzie i go zainstaluję to podzielę się wrażeniami.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pebe86 cytując klasyka "będziesz Pan zadowolony" :) a z automatu dołączysz do Oledowej bandy na tym forum :D

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myslę, że czasem gdyby nie forum to byłbym spokojniejszym czlowiekiem - bo nie wiedziałbym o zjawiskach pokroju vertical banding itp nie doszukiwal sie na sile, a tak widze je teraz nawet w swoim tel samsunga haha ;)

Ogolnie to C8 65 cieszy oko, do tego stopnia ze rzadziej korzystam z prjektora ;) Jesli mialbym kupować po raz drugi, to kupilbym go, do moich zastosowań nadaje sie idealnie. 

Z ciekawosci ostatni raz sobie zrobilem "test"  filmu wymagajacego dla oledów w kwestii bandingu tj Marco Polo S103 na Netflixie. Jest chyba ok :)

PKhiQbR.jpg

Aoq3i6F.jpg

njfI0GV.jpg

5% grey potwierdzam to co było mowione, u mnie najwieksza poprawa po 1 automatycznej kompensacji, potem juz minimalnie. 

Teraz jest całkiem dobrze, nie idealnie (nie zmienilo sie to w sotusnku do tego co wklejalem w tym watku wczesniej), ale to jest taka technologia i 3ba miec tego swiadomość. Poza tym to co widać przy 5% grey to wg mnie w 99% przypadków w trakcie ogladania tego nie zobaczymy. Poza tym aparat fotograficzny tez niezle przeklamuje i czesto poteguje te zjawiska w stosunku do tego co widać ludzkim okiem.

Zauważyłem też, że sa minimalne roznice w odcieniach pod katami, takze o tym tez warto pamiętać.

Na tym koncze zapuszczanie plansz, testów i doszukiwaniu sie dziury w całym, bo szkoda czasu ;)

oczywiście na pewno sa gorsze i lepsze egzemplarze, wiec sprawdzenia na poczarku ma sens, ale trzeba uważać żeby nie popaść w skrajność ;)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb kino lub kino domowe nie pamietam jaki profil sie załacza przy dolby vision ale chyba ten drugi. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR tryb Kino, DV tryb Kino Domowe. Właśnie sprawdziłem. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi. @szewi masz rację, bez czytania forum i zdobywania wiedzy/informacji głównie o wadach danej technologii, spokojniej przez to wszystko by się przechodziło. A tak ma zdecydowanie większa ilość kupujących. Kupi, podłączy i cieszy się z tego co ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam już 65C8, także pozwolę sobie na kilka luźnych spostrzeżeń.

Kupiony w Media Markt, w bardzo przyzwoitej promocji (nałożyły się na siebie bony i dodatkowy rabat 1200 zł), więc C8 po uwzględnieniu bonów wyszedł mnie taniej niż B8, który pierwotnie planowałem kupić. Taki paradoks :D Zaznaczyłem żeby dostarczyli produkt fabrycznie nowy, nie pochodzący ze zwrotów- i taki dostałem.

Data produkcji- październik 2018!

 

1. Wiele osób "straszyło" jasnością i lustrem ekranu OLED. Tymczasem mam dość jasne mieszkanie, i nie ma żadnych problemów z oglądaniem za dnia. Ekran jest rzeczywiście dość lustrzany, ale szczerze mówiąc- przeszkadza to znacznie mniej niż się spodziewałem (a żeby była jasność- przesiadłem się z dość świeżego, przyzwoitego telewizora- Samsunga KS7000)

2. Jakość obrazu- tu nawet nie ma o czym pisać. To jest miazga. Kolory niesamowicie naturalne, a w ciemnym pomieszczeniu po prostu buzia sama się uśmiecha przy niektórych ujęciach. 

3. Granie- póki co kilka meczyków w Fifę, żadnego smużenia, czekam na przesyłkę z RDR2 i wtedy kilka nocek będzie w plecy ;)

4. System operacyjny- muszę przyznać że jestem bardzo mile zaskoczony. Na tyle, że nie wiem czy WebOS nie wysuwa się u mnie na 1 miejsce w systemach operacyjnych w telewizorach. Korzystałem dotychczas z Tizena, który również oceniam pozytywnie- ale WebOS póki co bardziej mi odpowiada, może poza bardzo cukierkowymi kolorami.

5. Wypalenia- temat rzeka. Zobaczymy jak będzie. Kanałów informacyjnych raczej nie oglądam, czasem pykam w Fifę, ale to są max 2 godzinne sesje (a zazwyczaj 1-2 meczyki przed snem). Bardziej już obawiam się Youtube, którego oglądam bardzo dużo. Luminację logo ustawiłem na "wysoką", nie widzę aby to w jakikolwiek sposób przeszkadzało.

6. Odtwarzacz wideo- dał sobie radę ze wszystkim co miałem, łącznie z mkv ważącymi ponad 60GB.

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pebe86 gratulacje zakupu. 

Warto do listy dodać jeszcze, ze dolby vision prezentuje sie na c8 niesamowicie. Warto obejrzeć sobie kilka tytułów na Netflixie w DV jest ich sporo.

Juz sam wstep do tej aplikacji logo netflixa na tle absolutnej czerni to tylko zapowiedź tego co zaraz nastąpi, a w czym OLEDY sa najlepsze ;) 

Wedlug mnie to bardzo kompletny TV.

Podobnie uważam, że webOS jest chyba najlepszym systemem operacyjnym (tez mialem wczesniej Tizena, ale webOS jest od niego lepszy wg mnie). 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pebe86 napisał:

czekam na przesyłkę z RDR2 i wtedy kilka nocek będzie w plecy

I tu przykra niespodzianka.HDR tragedia, nie gram bo czekam na aktualizację.Ostatni raz kupiłem grę na premiere,ale FH4 jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę nie ma prawdziwego HDR w RDR2.

Vincent to szczegółowo wyjaśnił

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem na zagranicznych forach powielaną informację, która pochodzi od technika LG, że procesor Alpha 9 nie wykorzystuje całej swojej techniczno-wydajnościowej możliwości, ale że ma się to zmienić i że niby podobno pod koniec okresu sprzedaży OLED-ów ósemek z tym procesorem ma być duża aktualizacja. Podobno LG rozważa m.in. dodanie formatu HDR+. Może więc być tak, jak już tu wcześniej napisałem, że procesor jest perspektywiczny, przynajmniej na najbliższe 2, 3 lata, w przeciwieństwie do Alpha 7, który ma tylko "lepszą" nazwę wobec procesorów ubiegłorocznych, ale to jest ten sam stary procesor. Dlatego nie warto kupować B8, szczególnie, że różnica w cenie nie jest wcale taka duża, a im bliżej końca sprzedaży (choć jeszcze koło pół roku czasu zostało do końca) tym ta różnica cenowa delikatnie się zmniejsza. Podczas wyprzedaży w marcu, kwietniu i w maju mogą się nawet zrównać.

Podaję jeden link do poczytania: http://www.homecinema-fr.com/forum/post179686289.html#p179686289 

Albo jeszcze ten: https://forum.setcombg.com/lg-телевизори/60339-lg-телевизори-2018-a-14.html 

Szewi, moim zdaniem, na podstawie tych 3 zdjęć ujęć z serialu Marco Polo, masz świetny egzemplarz! Tylko pozazdrościć. 

Edytowane przez WPPP
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, WPPP napisał:

Podobno LG rozważa m.in. dodanie formatu HDR+.

Podczas wyprzedaży w marcu, kwietniu i w maju mogą się nawet zrównać.

HDR10+, HDR+ to samsungowy tryb konwersji SDR do (pseudo)HDR. Informacja ciekawa, jeśli to prawda to LG będzie mieć najbardziej wszechstronne a co za tym idzie najatrakcyjniejsze jeśli chodzi o HDR OLEDy.

Co do cen to jeszcze wczoraj 65-calowy C8 był na stronie Euro w promocji w tej samej cenie co B8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzwiak, zgadza się, chodziło mi o HDR10+. Pisząc to zjadłem tę 10-tkę i nie zauważyłem tego. Z resztą też się zgadzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, WPPP napisał:

Napotkałem na zagranicznych forach powielaną informację, która pochodzi od technika LG, że procesor Alpha 9 nie wykorzystuje całej swojej techniczno-wydajnościowej możliwości, ale że ma się to zmienić i że niby podobno pod koniec okresu sprzedaży OLED-ów ósemek z tym procesorem ma być duża aktualizacja. Podobno LG rozważa m.in. dodanie formatu HDR+. Może więc być tak, jak już tu wcześniej napisałem, że procesor jest perspektywiczny, przynajmniej na najbliższe 2, 3 lata, w przeciwieństwie do Alpha 7, który ma tylko "lepszą" nazwę wobec procesorów ubiegłorocznych, ale to jest ten sam stary procesor. Dlatego nie warto kupować B8, szczególnie, że różnica w cenie nie jest wcale taka duża, a im bliżej końca sprzedaży (choć jeszcze koło pół roku czasu zostało do końca) tym ta różnica cenowa delikatnie się zmniejsza. Podczas wyprzedaży w marcu, kwietniu i w maju mogą się nawet zrównać.

Podaję jeden link do poczytania: http://www.homecinema-fr.com/forum/post179686289.html#p179686289 

Albo jeszcze ten: https://forum.setcombg.com/lg-телевизори/60339-lg-телевизори-2018-a-14.html 

Szewi, moim zdaniem, na podstawie tych 3 zdjęć ujęć z serialu Marco Polo, masz świetny egzemplarz! Tylko pozazdrościć. 

Z tymi  aktualizacjami co to zmienia tv w najnowszy model to tylko gdybanie. Za 2-3 lata wielu z nas zmieni obecnego oleda na oleda w większym rozmiarze i procesorem o jeszcze lepiej brzmiącej nazwie, o to chodzi producentom. Wychodzi nowy model lepszy procesor, ulepszone matryce i to tu pompowana jest kasa, a nie w stare modele. . Teraz jest a9 za rok lub dwa, na bank będzie alfa super hiper extra turbo inteligence nasa 123 i tak napędzana jest koniunktura. Już posiadacze serii 6 piszą petycje do LG o aktualizację. 

Edytowane przez JEBIEWDWNKO
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bierzecie pod uwagę, że lg wsadziło nowy procesor z wyższym numerkiem po to by zachęcić część ludzi do kupna droższego modelu? Czymś trzeba odróżniać od siebie modele przecież a walka na numerki w elektronice ma się bardzo dobrze.

W testach choćby na tym portalu wyszło, że różnice są marginalne. I ja bym poprzestał na faktach bo takie gdybanie, że niby, podobno ma być jakaś aktualizacja na koniec produkcji dla C8 to nie wierzę bo nie ma to sensu z marketingowego punktu widzenia. Nie po to lg będzie wypuszczać modele na 2019 rok żeby w tym samym momencie zwiększać atrakcyjność zakupu modelu z poprzedniego roku, to się po prostu nie klei. Jak zwykle pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dopłata 1000 zł i ponad do C8 jest moim zdaniem bez sensu. Tyle że przy odrobinie cierpliwości można wyhaczyć C8 w cenie praktycznie identycznej jak B8... Sam byłem praktycznie zdecydowany na B8, ale ostatnia promocja w MM na C8 spowodowała że to on stoi u mnie w salonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...