Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

SPYKER, rozstrzygające jest to, czy dostałeś na maila potwierdzenie zamówienia, bo to jest moment zawarcia umowy sprzedaży. I chyba nie musi to być warunkowane dokonaniem zapłaty, jeśli np. ktoś wybiera płatność z jakimś odroczeniem, np. płatnością przy odbiorze lub przelewem tradycyjnym, który trochę czasu może zająć. Z potwierdzenia zawarcia umowy (czyli zamówienia) nie mają już prawa się wycofać, muszą wydać produkt po uiszczeniu widniejącej w zamówieniu zapłaty.

W innym przypadku to nie mam pewności. Może po prostu wydrukuj co masz, wraz z Regulaminem sklepu internetowego MM, i przejdź się do "swojego" Rzecznika Praw Konsumenta.

Jeszcze raz ja, bo zajrzałem do Regulaminu sklepu internetowego MM. Dzięki temu wiem już na pewno dlaczego pousuwali z oferty wszystkie te TV, które załapały się na przedmiotową i przypadkową mega promocję. Bo to nie były tylko niektóre modele OLED od LG.

Otóż chyba najważniejsze są dwa punktu tego Regulaminu.

V. ZAMÓWIENIE

13. Zamówienie złożone przez Użytkownika zostanie potwierdzone w formie Nowego Zamówienia (wiadomość elektroniczna e-mail w temacie „Nowe Zamówienie”). Stanowi ono jedynie potwierdzenie doręczenia Zamówienia na serwer poczty elektronicznej Usługodawcy i nie kreuje zobowiązań po stronie Użytkownika, Usługodawcy ani Sprzedającego.

15. Sprzedający rozpatruje złożone Zamówienie pod kątem możliwości jego realizacji. Warunkiem Potwierdzenia Zamówienia jest dostępność Towaru w magazynie Sprzedającego.

A zatem...

Nawet więc jeśli nie otrzymałeś potwierdzenie zamówienia, to mogą anulować zamówienie, a więc odmówić zawarcia umowy sprzedaży, tylko w sytuacji, gdy sprzedawca stwierdził, iż zamówiony produkt nie jest dostępny w magazynie. A przecież wiemy, że te TV są dostępne w ich marketach, a Ty jesteś tego bezpośrednim fizycznym świadkiem. Zresztą nie jedynym, bo wiele osób widziało tego dnia na ich stronie dostępność tych tv, zanim MM zorientował się, że oni przecież nigdy tanio niczego nie sprzedają. Wtedy najpierw zmienili dostępność wszystkich tych tv na brak towaru, a po krótkim czasie usunęli wszelkie dane z tymi tv.

Wobec powyższego w zasadzie tylko prawnik musiałby się wypowiedzieć, w tym Rzecznik Praw Konsumenta. W każdym bądź razie widzę przesłanki do nazwania MM oszustami. To, co zrobili z Twoim zamówieniem, było sprzeczne z ich własnym Regulaminem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, e-mail:

1.Nowe zamówienie nr

2. Zamówienie nr zostało opłacone

I treść e-maila: Ta wiadomość nie stanowi potwierdzenia zawarcia Umowy Sprzedaży.

3.Zmiana formy transportu/płatności w Zamówieniu nr

Pracownik sklepu zmienił. treść e-maila: 

Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana formy transportu / płatności w Zamówieniu . 
 
odbiór w sklepie
Online (karta, eprzelew)
 

4. Zamówienie anulowane

I jeszcze taki  dokument ze sklepu mi został:

 

 

CCI02102018_0002.jpg

Wiadomości o temacie "Potwierdzenie zamówienia" nie dostałem.

Pracownik sklepu zapewniał, że TV zostanie wydany tylko musi poprawić tak abym mógł odebrać w tym w markecie. 

Edytowane przez SPYKER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tonybcc napisał:

Mi zrobili bardzo podobnie tylko ze z Sony Xe93 ale w moim przypadku wyszło mi to na dobre.

w jakim sensie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/1/2018 at 10:30 PM, WPPP said:

Sądzę jednak, że w kwietniu i maju przyszłego roku 55C8 będzie kosztować poniżej 5 tyś. zł., a 55B8 poniżej 4,5 tyś. zł., ale prawie na pewno nie w tych bardzo drogich sieciówkach typu MM. Nie zdziwię się, jakby cena 55B8 na sam koniec sprzedaży spadła bliżej 4 tyś. zł., a 55C8 4,5 tyś. zł. Ale też nie zdziwię się, jeśli aż tak niskie ceny nie zostaną osiągnięte.

Ciężko coś wyrokować poza tym, że powinno być taniej niż jest teraz. Ale z grubsza się zgadzam.

55B7 rok temu chodził sporo powyżej 7k a w maju/czerwcu 2018r był najtaniej w okolicach 5.5k więc ponad 1500zł taniej. Ale to nie musi oznaczać, że skoro teraz 55C8 można kupić poniżej 6.5k to w maju/czerwcu 2019 będzie po 5k. Po pierwsze 55C8 wystartował z niższego pułapu i cena szybciej się urealniła. Po drugie mamy B8, który wprowadza dodatkowe zamieszanie na rynku i może wpłynąć na dynamikę spadku cen C8 (na razie cenowo się zbliżają). Po trzecie na rynek trzeba byłoby patrzeć szeroko i cena LG będzie zależeć też od cen telewizorów konkurencyjnych marek, chociaż tutaj konkurencja jest chyba większa niż w zeszłym roku. Nie mówiąc o jeszcze jednej zmiennej czyli kursie dolara, który w styczniu był na poziomie 3.3 a w maju bywał na poziomie 3.7...

 

Edytowane przez Azio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tonybcc napisał:

Kupiłem c8 nie żałuje. 

no to faktycznie :) Ten Sony to super tv, jeden z lepszych LCD, ale oled to oled ;)

@shpath bestia zawieszona ? :)

Nie chce kolegów z postów wyzej czekajacych na okazje cenowe denerwować cenami na ten model w Stanach, ale tam to dopiero sa okazje.... 

Edytowane przez szewi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Azio said:

 Po drugie mamy B8, który wprowadza dodatkowe zamieszanie na rynku i może wpłynąć na dynamikę spadku cen C8 (na razie cenowo się zbliżają).

Jak jeszcze jesteśmy przy cenach i dostępności to taka ciekawostka: 55B8 jest praktycznie już na poziomie cenowym 55B7 z czerwca 2018. Ale ciekawe jest to, że cena (za ceneo) od kilku tygodni się zafiksowała na tym poziomie a dostępność spadła praktycznie o połowę (z ok 30 sklepów w połowie września do 15 aktualnie). Ciekawe co jest tego powodem, oby nie było powtórki z Intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

@shpath bestia zawieszona ? :)

Oczywiście, że maszyna na swoim miejscu od poniedziałku :) Po dziś jednak nie przebiłem się przez wszystkie ustawienia i różnej maści udogodnienia, ciągle pracuję nad tym w każdej wolnej chwili. Nie miałem nawet czasu nic tu napisać choć chciałem już wcześniej - ale jak już mnie wywołałeś do tablicy to już nie mogłem dalej zwlekać :D

C8 zaczął robić na mnie wrażenie zanim go wyciągnąłem z pudełka, po wyjęciu już było pierwsze "wow", ale gdy go powiesiłem i uruchomiłem to cały dom chodził z "wow" na ustach :)

Mnie do tej chwili trzyma ten efekt, nawet jak uruchamiam w dzień :) No jak sam wiesz - w dzień powłoka działa jak lustro, można się spokojnie ogolić ;) Ale to i tak nie przeszkadza, żeby szczena opadła na widok takiego obrazu - tu dla przykładu scena z Incepcji (odtwarzana z USB). Te zdjęcia nawet w połowie nie oddają tego co widzą moje oczy - mam kiepski aparat w swoim Samsungu (stary J3), więc szału nie ma. Ale uwierz - szczeną szuram po podłodze od poniedziałku :D

Jak widać na fotach folia zabezpieczająca jeszcze nie zdjęta - a to dlatego, że do przyszłego piątku mam czas na ewentualny zwrot i wymianę na inny egzemplarz. Bo z C8 się raczej na bank nie rozstanę, kwestia tylko czy z tym konkretnym egzemplarzem.

 

20181003_145654.jpg

20181003_145707.jpg

20181003_145712.jpg

Edytowane przez shpath
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPYKER, dziwny jest dla mnie ten dokument. Nawet nie jest on w żaden sposób zatytułowany. Raczej wygląda tylko na potwierdzenie złożenia zmówienia, ale nie na potwierdzenie zaakceptowania realizacji tego zamówienia. Nie jestem prawnikiem, więc dalej nie będę się rozpisywał, choć mam swoje przemyślenia. Moim zdaniem, jeśli chcesz być pewien na 100% czy MM mogło Cię tak potraktować, to jest jeden bez kosztowy sposób, o czym już napisałem, Rzecznik Praw Konsumenta. 

Co do najniższych możliwych cen tegorocznych OLED-ów wiosną przyszytego roku, to ja zejścia cen do około 5 tyś. za 55C8 i 4,5 tyś. za 55B8 jestem niemalże pewien. Nie chce mi się rozpisywać, ale od lat obserwuję zmiany ("zachowania") cen różnych sprzętów wielu producentów, które każdego roku są zastępowane kolejnymi modelami i z mojej analizy wynika to, o czym już nieco wcześniej napisałem. Oczywiście zawsze może pojawić się coś mało spodziewanego, co zachwieje i zakłóci określonymi powtarzalnymi prawami wpływającymi negatywnie na ceny. Niemniej do połowy przyszytego roku raczej takie zjawiska są mało prawdopodobne. Dodam tylko jedną wskazówkę, którą również traktuję jako czynnik mający znaczenie w tej analizie przyszłych cen. Otóż był już bardzo niedawno temu OLED od LG, który kosztował 3800 zł. To ten poprawiony model Full HD. On już znika z rynku, produkcja się zakończyła, a jego miejsce w ciągu kilku miesięcy zajmie, a w zasadzie to już coraz bardziej zajmuje, 55B8. Widać, że LG przeznaczyło OLED-a z półki B do kategorii OLED-a budżetowego. Dlatego jego hardware jest z roku 2017, a nawet z 2016 roku. Stąd jego cena w przyszłym roku może zbliżyć się do 4 tyś. złotych. I to nic, że jest to OLED 4K z HDR. Po prostu z każdym rokiem, a nawet miesiącem produkcja jest coraz tańsza. Oczywiście nie bez końca. Dlatego moim zdaniem wskazane ceny są/będą już tymi minimalnymi do osiągnięcia w ogóle. Tym samym jeśli chodzi o OLED-y w wielkości 55 cali to jesteśmy blisko osiągnięcia ich najniższych możliwych cen. Ale to tylko moja amatorska prognoza. One, jak każde inne prognozowanie przyszłości, są zawsze obarczone możliwością pomylenia się :-). Przykładowo prognozowanie pogody na powyżej 3 dni już mocno zmniejsza jego sprawdzalność :P ;-). 90% sprawdzalność prognozy pogody dotyczy tylko jednego dnia :P ;-). 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś planuję sobie pooglądać te różnej maści plansze testowe. Porobiłem sobie w paincie takie podstawowe białe, czarne, różne szarości i kolory tęczy. Namierzyłem na YT filmiki z tymi szarościami i innymi testami na pasy, gradienty i inne cuda.

Czy na szukanie uszkodzonych pikseli będzie najlepsza czarna plansza? Tak na zdrowy rozum wychodzi, że właśnie tak.

@szewi Ty już chwaliłeś się tymi planszami 5%grey przed i po kompensacji. Czy da się uzyskać informację wTV czy i ile razy taka kompensacji już nastąpiła? Jest dostępny jakiś licznik, aby sobie to podejrzeć?

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, shpath napisał:

Czy na szukanie uszkodzonych pikseli będzie najlepsza czarna plansza? Tak na zdrowy rozum wychodzi, że właśnie tak.

Sprawdź na wszystkich podstawowych kolorach (zielony niebieski czerwony) czarnym i białym. piksel może stale świecić w różnych kolorach.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, shpath napisał:

Dziś planuję sobie pooglądać te różnej maści plansze testowe. Porobiłem sobie w paincie takie podstawowe białe, czarne, różne szarości i kolory tęczy. Namierzyłem na YT filmiki z tymi szarościami i innymi testami na pasy, gradienty i inne cuda.

Czy na szukanie uszkodzonych pikseli będzie najlepsza czarna plansza? Tak na zdrowy rozum wychodzi, że właśnie tak.

@szewi Ty już chwaliłeś się tymi planszami 5%grey przed i po kompensacji. Czy da się uzyskać informację wTV czy i ile razy taka kompensacji już nastąpiła? Jest dostępny jakiś licznik, aby sobie to podejrzeć?

ciezko powiedziec, poza tym ze po 4 godz ogladania.  Podejrzewam ze w menu serwisowym, ale nie dajmy sie zwariować ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik kompensacji na LG dostępny jest tylko w menu serwisowym. Krótkie 7 minutowe kompensacje oznaczone są jako OffRs, długie godzinne jako JB. Do menu serwisowego można się dostać ponoć z niektórych Smartphone'ów z Androidem. Ja posiadam uniwersalnego pilota - Logitecha Harmony, który też ma taką możliwość. Poniżej zdjęcie z mojego OLEDa C7 sprzed kilku miesięcy:

LzMOWGT

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, ponieważ zamówiłem C8 , i zapytałem jakiej jej dystrybucji i otrzymałem odpowiedz:

Dzień dobry,
telewizor pochodzi z oficjalnej dystrybucji europejskiej, jednak wszelkie zgłoszenia gwarancyjne realizowane są w autoryzowanych serwisach w Polsce.

I w razie jakich wypalen ( oby nie) lub czegos innego to w ciągu 2 lat obejmie mnie wymiana matrycy czy mogą być jakieś problemy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szewi napisał:

@shpath jak tam Twoj c8?

 

Nadal robi wrażenie :)

Ale... pooglądałem wczoraj te plansze. O ile na planszach niebieska-czerwona-zielona nic niepokojącego nie widziałem, to już na żółtej miałem wrażenie, że kolor nie jest jednorodny. Tak jakby przy krawędziach chwytał jakiś odcień. Nie wiem czy moje oczy już szwankowały czy faktycznie coś jest nie tak. Dziś postaram się walnąć parę fotek i tu wrzucić do oceny.

Szarości natomiast - oglądałem szare plansze z painta 50% i 25% i tu było naprawdę świetnie. Odpaliłem plansze 5% z youtuba i tu niestety zaczęły pojawiać się wątpliwości. Widzę pasy, o których można tu przeczytać. Ale to aż tak bardzo mnie nie zaniepokoiło, bardziej to, że 3/4 ekranu jest jakby jaśniejsze (patrząc od lewej) a 1/4 ciemniejsza. Przy pierwszym uruchomieniu tej planszy 2 dni temu widziałem więcej pasów, ale tej różnicy pomiędzy prawą i lewą stroną nie widziałem. Wczoraj już tak. Zobaczę jak to będzie dzisiaj, bo po wczorajszych seansach na pewno zrobiła się kolejna kompensacja. Ale nie wiem która, bo do menu serwisowego nie wchodziłem (nawet nie szukałem jeszcze informacji jak to się robi).

1 godzinę temu, Bonesso napisał:

Witam

Mam pytanie, ponieważ zamówiłem C8 , i zapytałem jakiej jej dystrybucji i otrzymałem odpowiedz:

Dzień dobry,
telewizor pochodzi z oficjalnej dystrybucji europejskiej, jednak wszelkie zgłoszenia gwarancyjne realizowane są w autoryzowanych serwisach w Polsce.

I w razie jakich wypalen ( oby nie) lub czegos innego to w ciągu 2 lat obejmie mnie wymiana matrycy czy mogą być jakieś problemy ? 

Nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie, ale zarówno na tym forum jak i w kilku innych miejscach w necie można często spotkać się z opinią, że najlepiej aby TV pochodził z polskiej dystrybucji. Wtedy na pewno nie będzie jakiś problemów z gwarancją w LG Polska. TV kupiony z innych rynków UE to również nie będzie problemów, z tymże może się okazać, że trzeba będzie wysłać telewizor do serwisu do kraju, z którego pochodzi. Także (w mojej ocenie) lepiej poszukać egzemplarza z naszego rodzimego rynku.

Zniknęło mi już edytowanie a chciałem coś jeszcze napisać..

Na jakim trybie obrazu powinno się te plansze oglądać? Bo co tryb to jednak to wszystko inaczej wygląda oraz bardziej lub mnie wali po oczach :)

A może powinienem sobie jakiś swój własny tryb zdefiniować z jakimiś konkretnymi ustawieniami?

Wybaczcie takie laickie pytania, ciągle się uczę ;)

 

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shpath zobacz jak ten zolty bedzoe wygladal z innego kata.

 

Jak ktos ma watpliwosc co do gwarancji zawsze mozna zadzwonic na infolinie i sprawdzic po nr seryjnym.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szewi napisał:

@shpath zobacz jak ten zolty bedzoe wygladal z innego kata.

Dziś późniejszą porą będę się temu wszystkiemu jeszcze raz przyglądał. Na razie żona ogląda (trochę na siłę :) by dobić do 4h aby wykonała się kolejna kompensacja. Może to szaleństwo, ale chcę wykorzystać czas do przyszłego piątku aby podjąć właściwą decyzję (zostawić czy wymienić).

Tak się jeszcze zastanawiam... bo ciągle mam naklejoną fabryczna folię ochronną na matrycy - czy ona może powodować zniekształcenia? Może przez nią widziałem coś czego nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy działa funkcja HDR przy materiałach ktore są nagrane w tej technologii na YT ? odpalam filmy które niby to mają ale niestety nie włącza sie HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, poncio napisał:

Czy działa funkcja HDR przy materiałach ktore są nagrane w tej technologii na YT ? odpalam filmy które niby to mają ale niestety nie włącza sie HDR

U mnie jest tak samo. Niby materiał w HDR z YT a nie odpala się w tym trybie.

 

Poniżej kilka fotek, które przed chwilą zrobiłem. Dziś to znów trochę inaczej wygląda niż wczoraj. Niestety nie mam zdjęć z poprzednich dni by wrzucić dla porównania.

Co się zatem zmieniło: żółty jest zdecydowanie lepszy. Nie widzę takich różnic pomiędzy środkiem a krawędziami ekranu. Wczoraj rzucało mi się to w oczy, a może po prostu zbyt zmęczony wzrok już miałem - cholera wie. Duża zmiana również na planszy 5% szarości - dzisiaj jaśniejszy mam środek ekranu a boki ciemniejsze. Matryca ewoluuje tylko nie mam pewności czy w dobrym kierunku. Tym bardziej właśnie żałuję, że nie pstryknąłem wczoraj kilku zdjęć.

Drodzy OLEDowcy (w sumie LCDowcy też ;) ) jak to widzicie swoimi oczami? Będzie dobrze? Może być lepiej, a może gorzej? No i przede wszystkim szykować się do zwrotu czy też nie..? Mam mętlik w głowie im więcej patrzę na te plansze. Jak oglądam normalny materiał ani myślę o oddawaniu TV, dla mnie to już prawie członek rodziny ? ?

 

szary5%.JPG

szary50%.JPG

zolty.JPG

czerwony.JPG

zielony.JPG

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, poncio napisał:

Czy działa funkcja HDR przy materiałach ktore są nagrane w tej technologii na YT ? odpalam filmy które niby to mają ale niestety nie włącza sie HDR

U mnie działa bez problemu. Uwaga na materiały, które nie są w HDR a tylko tak są opisane.

Sprawdźcie ten kanał: https://www.youtube.com/channel/UCve7_yAZHFNipzeAGBI5t9g

Tutaj jest na pewno HDR.

9 minut temu, shpath napisał:

Poniżej kilka fotek, które przed chwilą zrobiłem.

Moim niefachowym okiem to wygląda świetnie - trafiłeś na dobry model.

Dnia 1.10.2018 o 17:39, szewi napisał:

nowy soft do c8 sie pojawil. Juz drugi update w przeciagu kilku dni. To dobrze :) Ciekawe co dodali poza asystentem googla, cos jeszcze innego ? Ktoś wie ? na stronie LG nie ma jeszcze info o najnowszym.

Jaki masz obecnie soft? 04.10.05?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fio2 napisał:

U mnie działa bez problemu. Uwaga na materiały, które nie są w HDR a tylko tak są opisane.

Sprawdźcie ten kanał: https://www.youtube.com/channel/UCve7_yAZHFNipzeAGBI5t9g

Tutaj jest na pewno HDR.

Moim niefachowym okiem to wygląda świetnie - trafiłeś na dobry model.

Jaki masz obecnie soft? 04.10.05?

Zaraz sprawdzę sobie ten kanał YT :)  EDIT: już sprawdziłem, faktycznie tu jest prawdziwy HDR (nie tylko pisany) i w takim trybie można sobie pooglądać całkiem sporo materiału.

 

Śmiało i w ciemno zakładam, że Twoje niefachowe oko i tak jest bardziej fachowe niż moje (ja już po 40 ?).

Dokładnie taki mam soft. Zaraz po uruchomieniu C8 raczył się do tej wersji zaktualizować :) Fabrycznie miał wgraną 3.xx.xx (nie pamiętam już). Mój egzemplarz opuścił fabrykę 09/18. Mimo iż nie ja o to byłem pytany ;)

Dnia 1.10.2018 o 13:38, STELVIO napisał:

Ja patrzałem na taki. Blu Ray LG UBK90.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 @STELVIO kupujesz go? Daj znać jakby co, bo podoba mi się i on - przystępny cenowo przede wszystkim :)

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...