Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zamierzam zmienić tv  65 calową plazmę  ( Samsung PS64D8000 ) jest to leciwy sprzęt lecz gra 

W czasach jak go kupowałem 86 cali  kosztowało majątek 

Na Allegro są dwa modele LG 

 LG 86UK6500 podawany  jako nowość z tego roku za  +  -  15 699,00 zł lecz nie ma go na stronach LG cena fajna lecz który z nich wybrać 

LG 86SJ957V  i ten za + -  17 600,00 zł

Nie znam się na parametrach tv będzie tylko wyświetlał obraz dźwięk puszczam z  Denon AVC-X8500H

proszę nie obsmarowywać mnie a pomóc w wyborze tv 86 cali i cena max 18000 zł   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to zdecydowanie sobie odpuść ;) SJ957 akurat mogę polecić. Kalibrowaliśmy kilka sztuk i wyglądał sensownie (choć wiadomo, że przez 1,5 godziny nie da się też wszystkiego sprawdzić). W tym roku jest też mocna alternatywa ze strony Samsunga. Mam na myśli 82" NU8002. Osobiście chyba w tym kierunku bym poszedł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest ok lecz 82 cale to mniej o 10 cm jak się nie mylę  

Jednak chciałbym 86 cali a jak zwiększe limit do max 20000 zł 

Jest też na Allegro   SONY KD-85XF8596   za + - 19 999,00 zł

SONY KD-85XD8505  za +  -   18 000,00 zł

Firmę nie znam lecz to tylko 1 cal mniej  

te  LG 86SJ957V   chyba najciekawsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz SJ957 w takim razie ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu bo też szukam dużego Tv, powyżej 65 cali. Myślałem o projektorze i ekranie 86 cali Magicscreen, ale sprzęt ma stać w salonie i zbyt wielu zaciemnień nie chcę robić, nie chce mi  sie też przemalowywawać salonu na ciemniejsze kolory. Oglądam tylko filmy, nie gram, obecne tv to plazma St60 Panasonica. Widziałem oleda 65b7, fajny, ale obok stał Panasonic LCD 75 cali i rozmiar robi różnicę, obraz gorszy w LCD gorszy, ale efekt kinowy w Panasonicu lepszy. Trochę się LCD bo jednak oglądam tylko filmy w nocy i może być rozczarowanie .

To Lg sj957 ma matryce ips, kicha będzie z kontrastem. Skłaniam się najbardziej ku Samsungowi Nu8002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2018 o 13:51, Maciej Koper napisał:

Ten pierwszy to zdecydowanie sobie odpuść ;) SJ957 akurat mogę polecić. Kalibrowaliśmy kilka sztuk i wyglądał sensownie (choć wiadomo, że przez 1,5 godziny nie da się też wszystkiego sprawdzić). W tym roku jest też mocna alternatywa ze strony Samsunga. Mam na myśli 82" NU8002. Osobiście chyba w tym kierunku bym poszedł :)

A co powiesz o Sony KD 85XF8596 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2018 o 13:51, Maciej Koper napisał:

Ten pierwszy to zdecydowanie sobie odpuść ;) SJ957 akurat mogę polecić. Kalibrowaliśmy kilka sztuk i wyglądał sensownie (choć wiadomo, że przez 1,5 godziny nie da się też wszystkiego sprawdzić). W tym roku jest też mocna alternatywa ze strony Samsunga. Mam na myśli 82" NU8002. Osobiście chyba w tym kierunku bym poszedł :)

 

Zakupiłem Sony KD 85XF8596   przyjedzie  we wtorek - wakacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marianz napisał:

Zakupiłem Sony KD 85XF8596   przyjedzie  we wtorek - wakacie .

Spoko. Ten TV też jest niekiepski. Ma matrycę VA ;) Test z resztą wisi na portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu gratki. Na foto nie widać jaki to wielki ekran. Ale w realu musi być potęga :DDDD Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok , co tu pisać trzeba samemu ocenić .

Wielkość mnie nie powaliła z 65 na 85 cali przeszedłem bez szoku , zastanawiam się nad kalibracją .

Ps.

Mam dylemat to -  Oppo UDP-203  czy coś innego 

 

I taka mała nieścisłość 2 testy   -

-   https://hdtvpolska.com/sony-xf85-kd-85xf8596-85-mini-test-gigantyczny-i-przystepny-cenowo/

jest że tv ma wspieranie HDR10, Dolby Vision czy HLG 

a w tym -

https://hdtvpolska.com/sony-xf85-test-bravia-android-tv-2018-ultra-hd-z-procesorem-x1-kd-55xf8505/ 

cytat ( występującym także z inną końcówką w nazwie – XF8505 / XF8577 / XF8588 / XF8596 ) jest wymieniony  

i cytatSony XF85 posiada zwykłą wersję procesora X1, co oznacza brak kompatybilności z Dolby Vision. To trochę zabawne, że telewizory o niższym potencjale, które zyskały by więcej na dynamicznych metadanych, nie posiadają technologii premium, które zastosowanie znajdują w najwyższych modelach, gdzie nie są aż tak potrzebne. XF85 ogranicza się więc do klasycznych formatów (HDR10, HLG), którymi dysponujemy chociażby z płyty Ultra HD Blu-ray, serwisu Netflix, czy już niebawem w telewizji (mundial). Pamiętajmy by źródła 4K podłączać do HDMI o numerze 2 i 3! ) 

Więc jak to jest  ma wsparcie Dolby Vision czy nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marianz napisał:

Więc jak to jest  ma wsparcie Dolby Vision czy nie .

Chyba najprościej odpalić netflix i zobaczyć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem poproszony o posprzątanie wątku przez @marianz więc sprzątam ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...