Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

B7 65 cali można kupić za 8500 PLN:) 

Jakby ktoś był zainteresowany to świetna promocja jest w mm na sony a1 oled 65 za 12999 Plus 1500 w karcie podarunkowe czyli wychodzi za 11500 :)

I do tego 50 rat 0% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2018 o 18:28, lycone napisał:

Dla mnie wniosek jest jeden: polować na 65B7/C7 za obecną cenę 55B8, bo nawet bardzo wymagający "Kowalski" nie zauważy różnicy :)

 

Dnia 19.06.2018 o 12:02, Namtih napisał:

Czyli wychodzi na to, że za możliwość gadania do tv trzeba dopłacić blisko 5 tys. ( 65\") - ja nie widzę sensu takiej dopłaty względem B7 czy mniejszej do C7..

 

21 godzin temu, Janusz Janusz napisał:

Mam rozumieć, że nie ma najmniejszego sensu brać modelu b8 i model zeszłoroczny b7 wystarczy, jeśli chodzi o jakość obrazu? Głownie dopłata za możliwość "porozmawiania" z telewizorem :)

Nie do końca się zgodzę z Waszym stwierdzeniem. Jako użytkownik C8 bardzo doceniam obsługę głosową o czym pisałem wcześniej. Dla mnie tv to nie tylko obraz, ale również wygoda korzystania z niego.

Drugą bardzo istotną funkcją przemawiającą (do mnie!) za serią 8 jest płynność przejść tonalnych, czyli tzw. "łagodna gradacja" znana dotychczas z telewizorów Sony. Maciej w teście nie poleca jej używania ze względu na utratę szczegółów i rozmycia. Przy oglądaniu z odległości 2 do 2,5 m w moim przypadku nie widzę rozmycia, a przejścia tonalne wyglądają płynnie. Dla mnie to bardzo ważne.

Różnica w cenie pomiędzy serią 7 i 8 jest spora, ale dzięki powyższym cechom nie żałuję wydanych pieniędzy. Trzeba sobie zatem odpowiedzieć na pytanie, czy obsługa głosem i łagodna gradacja są dla Was na tyle istotne, aby dopłacić do 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nie do końca się zgodzę z Waszym stwierdzeniem. Jako użytkownik C8 bardzo doceniam obsługę głosową o czym pisałem wcześniej. Dla mnie tv to nie tylko obraz, ale również wygoda korzystania z niego.
Drugą bardzo istotną funkcją przemawiającą (do mnie!) za serią 8 jest płynność przejść tonalnych, czyli tzw. "łagodna gradacja" znana dotychczas z telewizorów Sony. Maciej w teście nie poleca jej używania ze względu na utratę szczegółów i rozmycia. Przy oglądaniu z odległości 2 do 2,5 m w moim przypadku nie widzę rozmycia, a przejścia tonalne wyglądają płynnie. Dla mnie to bardzo ważne.
Różnica w cenie pomiędzy serią 7 i 8 jest spora, ale dzięki powyższym cechom nie żałuję wydanych pieniędzy. Trzeba sobie zatem odpowiedzieć na pytanie, czy obsługa głosem i łagodna gradacja są dla Was na tyle istotne, aby dopłacić do 8.


A porównywałeś oba TV? Chodzi mi tu o przejścia tonalne?
Obsługę głosu pomijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, fio2 napisał:

Różnica w cenie pomiędzy serią 7 i 8 jest spora, ale dzięki powyższym cechom nie żałuję wydanych pieniędzy. Trzeba sobie zatem odpowiedzieć na pytanie, czy obsługa głosem i łagodna gradacja są dla Was na tyle istotne, aby dopłacić do 8.

Na obecną chwilę ta różnica w cenie pomiędzy seriami jest niestety zbyt duża. Ale to było wiadomo już od dawna, bo zawsze jest podatek od nowości. Jak seria 8 stanieje pod koniec roku do rozsądnych poziomów, podobnie jak seria 7 to nowe funkcje sterowania głosowego i łagodna gradacja zyskają na pewno dużo większe grono zwolenników.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lycone napisał:

A porównywałeś oba TV? Chodzi mi tu o przejścia tonalne?
Obsługę głosu pomijam.

 

Nie, ale takie porównanie nie jest konieczne. Seria 7 nie posiada funkcji poprawy przejść tonalnych, tzw. "łagodnej gradacji", seria 8 ją ma i mogę ją włączyć lub wyłączyć. Jestem zadowolony z jej działania (mimo, że jak napisał w teście Maciej, z bardzo bliskiej odległości można zauważyć rozmycia).

51 minut temu, efel napisał:

Na obecną chwilę ta różnica w cenie pomiędzy seriami jest niestety zbyt duża.

Zgadzam się, że różnica jest duża. Inną jednak kwestią jest, czy ktoś chce zapłacić tą różnicę za kilka udogodnień. Tzn. na ile te drobne różnice w modelach są dla potencjalnego kupca istotne. W moim przypadku wyglądało to tak: chciałem kupić tv przed mistrzostwami, chciałem mieć oleda, chciałem mieć łagodną gradację, nie chciałem androida w tv - wybór był tylko jeden. Obsługę głosową doceniłem dopiero z czasem użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie wnioski można wyciągnąć z tego porównania? :)

wygląda na to że tv bardzo podobne do siebie i że chyba c8 w tym roku nie dostanie referencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni włączają gradacje, trumotiony i inne dejuddery czy deblury i potrzebują przełączania głosowego na tv trwam, a inni lubią obraz jakim go reżyser stworzył. Dla tych drugich jest B7 + profesjonalna kalibracja + dobry odtwarzacz BR, bo nic więcej tak naprawdę nie potrzeba :). Fajnie, że powstają nowe funkcje, ale nie dajmy się zwariować i wmówić, że warto za nie dopłacać 50%+ wartości TV ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że poprawa przejść totnalnych przyda się głównie podczas oglądania telewizji czy streamingu bo z odtwarza 4K Bluray problemów z garadacją nie zauważyłem na B7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daruin napisał:

I jakie wnioski można wyciągnąć z tego porównania? :)

wygląda na to że tv bardzo podobne do siebie i że chyba c8 w tym roku nie dostanie referencji :)

Na AVForums C8 dostała referencje. Ale jak to rozegra ekipa z hdtv to narazie wielka niewiadoma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadłem troszkę z obiegu więc zapytam. Czy różnica między modelami b8 i c8 to tak jak wcześniej jedynie podstawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, tutaj juz C8 to wyzszy model. Inny procesor, obsluga glosem , wyzsza cena.

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem ciekawy tych różnic pomiędzy procesorami. 

@Maciej Koper napisał w teście "Procesor α7 różni się rzekomo od α9 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze."

Jak mamy traktować reklamy LG ( https://www.youtube.com/watch?v=3sqfxrKcw5Q ) gdzie podobno niższy model  α7 występował, jako "conventional". Macieju sprawdzaliście różnice? Czy mógłbyś coś więcej napisać poza tym jednym zdaniem z testu? Bo może mamy rzeczywiście tylko różnice marketingowe, a w rzeczywistości procesor α7 od α9 różnią się tylko nazwą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor alfa 7 to procek z televizorow serii 7 a 9tka jest nowym procesorem . Wieksza moc wykorzystana do lepszej obrobki obrazu oraz do sterowania glosem .Tak w skrocie. Nie podejrzewam ,ze wzieli stare siodemki i przebili na dziewiatki??.Jesli nie potrzebujesz komend glosowych to wez B7 lub C7, bo ceny narazie sa dwa razy nizsze niz nowych osemek. Roznicy w obrazie pewnie nie zauwazysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedni włączają gradacje, trumotiony i inne dejuddery czy deblury i potrzebują przełączania głosowego na tv trwam, a inni lubią obraz jakim go reżyser stworzył. Dla tych drugich jest B7 + profesjonalna kalibracja + dobry odtwarzacz BR, bo nic więcej tak naprawdę nie potrzeba :). Fajnie, że powstają nowe funkcje, ale nie dajmy się zwariować i wmówić, że warto za nie dopłacać 50%+ wartości TV
Racja. I jeszcze raz racja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyglada sprawa z Atmosem podlaczonym pod kino domowe

Mam C8 65cali, podlaczylem Denon 2300 i przez HDMI ARC wogole nie podswietla mi sie Atmos (pokazuje DD+) , gdy przelacze na Optyczne to rowniez Atmos nie aktywne  , Gdy przelacze na Optyczne + Glosniki pokazuje atmos alei amplituner pokazuje tylko dzwiek Soround mimo ze Netflix czy Prime pokazuje 5.1, 

w B6 gdy mialem podlaczone optyczne + glosniki mialem DD a teraz tylko Soround

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych testach najnowszej serii 8 zauważyłem, że zwracają uwagę na bardzo niewielki banding. Na moim C8 nawet po wielokrotnych próbach wypatrzenia na  Marco Polo, żadnych pasków nie zobaczyłem. Czy tylko ja jestem szczęściarzem, czy to cecha nowego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2018 o 19:46, konrado75 napisał:

Panowie jak wyglada sprawa z Atmosem podlaczonym pod kino domowe

Mam C8 65cali, podlaczylem Denon 2300 i przez HDMI ARC wogole nie podswietla mi sie Atmos (pokazuje DD+) , gdy przelacze na Optyczne to rowniez Atmos nie aktywne  , Gdy przelacze na Optyczne + Glosniki pokazuje atmos alei amplituner pokazuje tylko dzwiek Soround mimo ze Netflix czy Prime pokazuje 5.1, 

w B6 gdy mialem podlaczone optyczne + glosniki mialem DD a teraz tylko Soround

Atmosa nie uzyskasz z ARCa. Takie rzeczy dopiero w HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Atmosa nie uzyskasz z ARCa. Takie rzeczy dopiero w HDMI 2.1

Mylisz się :) Skompresowany kontener Atmos przez DD+ przechodzi.

eARC wymagany jest dopiero przy formatach bezstratnych (w tym bezstratnym Atmosie). 

 

/EDIT:

Nawet wątek był na temat problemów z Atmosem przez ARC 

 

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎20 o 08:50, Daruin napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany to świetna promocja jest w mm na sony a1 oled 65 za 12999 Plus 1500 w karcie podarunkowe czyli wychodzi za 11500

Odwiedź temat A1 a dowiesz się jak bardzo zły jest to pomysł,

wypowiadam się jako użytkownik.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San Przesył Atmos przez ARC wprowadzono troszkę cichaczem (albo ja kiedyś nie zwróciłem na to uwagi). W wielu amplitunerach należy szukać pomocy w FAQ na stronach producenta, ponieważ instrukcja i specyfikacja o tym nie wspomina (Denon https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6333/~/arc-%2F-earc-compatibility ). Do przesyłu Atmosa do amplitunera musimy mieć również odpowiedni TV i amplituner. Sama obsługa ARC i DD+ nie wystarczy. Dobra informacja jest taka (skoro piszemy w dziale LG), że telewizory LG już od dawna wspierają tą funkcję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co to jest za Atmos (DD+ 5.1), Atmos to chyba powinien byc min 5.1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, konrado75 napisał:

no to co to jest za Atmos (DD+ 5.1), Atmos to chyba powinien byc min 5.1.2

Nie kumasz chyba za bardzo czym jest Atmos. Ilość głośników nie jest na sztywno ustalona przez twórców treści i całą ścieżkę sprzętową po drodze. Ważne jest tylko ile ścieżek audio jest w stanie przesłać jednocześnie dany setup. Rozłożeniem tego na tyle głośników ile masz zajmuje się amplituner. W takim Atmosie przesyłanym przez DD+ tych ścieżek może być na pewno ponad 20 (gdzieś mi umknęła dokładna liczba) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

(...) ta informacja raz na zawsze pogrzebie mit o problemach z trwałością OLED’ów. Mit, który powtarzany jest jak mantra przez niektóre osoby. (...)

vs

https://pclab.pl/news78370.html

Kilkadziesiąt godzin pracy i wypalone logo. Problem losowych sztuk czy fakt obalany słowem jako mit?

Edytowane przez southorn
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...