Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, wincent19 napisał:

Różnica jest w stopce i chyba w dźwięku 40w lub 20w.

Dźwięk jest faktycznie inny (SLC nie ma subwoofera), oraz wg strony LG PLA ma WiFi Direct, czego nie ma SLC. Różnice marginalne. Cóż, chyba się zdecyduję na B8 w takim wypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, godzinilla napisał:

Dźwięk jest faktycznie inny (SLC nie ma subwoofera), oraz wg strony LG PLA ma WiFi Direct, czego nie ma SLC. Różnice marginalne. Cóż, chyba się zdecyduję na B8 w takim wypadku :)

Wygląda na to że SLC to jest dystrybucja na Anglię. Dotychczas TV z dystrybucji innej niż Polska mogły mieć problemy podczas korzystania z gwarancji w Polsce - LG to zawsze sprawdza i może odmówić naprawy takiego TV na terenie naszego kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanko odnośnie mojego B8. Jak oglądam coś na netflixie i włącza sie Vision (tryb kino) to w obrazie widać cos w rodzaju ziarna, nawet takiego powiedzmy świecącego, czy pulsujacego, jakby jakieś prześwietlone wszystko było . Zauważam to tylko dla tego trybu. Czy to normalne zjawisko? Może moglibyście podać jakieś preferowane ustawienia dla Vision? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, robicie raz w tyg,ręczna kompensacje? 

Z Lg,odpisali tak :

Uprzejmie informujemy, iż ręczne odświeżanie pikseli przynajmniej raz w tygodniu to zalecenie producenta, aby zapobiec ewentualnym usterkom. Natomiast nie jest to wymagane, jest to decyzja indywidualna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2019 o 15:12, Wojciech Sieradzki napisał:

Który sklep i jaka cena? 

Media Expert, 4599 PLN. Już stoi i cieszy oko, na razie więcej nie powiem tyle tylko, że mam problem z modułem CI+ od Vectry i mam nadzieję, że to nie wina TV. Mimo, że parametry sygnału prawie na 100%, obraz i dźwięk jest zrywany, niektóre programy nie mają ani obrazu ani dźwięku. I ogólnie kicha. Na starym TV problemów nie było, więc zostaje podatność TV na zakłócenia / problem z TV / problem z niekompatybilnością modułu CI+? Może miał ktoś podobny problem i wie co robić. Nie znalazłem nic po stronie TV co mogło by to powodować.

 

Edit:

Dodam jeszcze, że jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami dźwiękowymi tego telewizora. Możliwości ma spore, brzmienie spoko, basy. No kurde w zasadzie wiele więcej nie potrzeba ;) Ja i tak mam podpięte stereo po optyku, ale jak w poprzednim TV (Sharp CUF8472ES) do komfortowego oglądania filmów dobry dźwięk jest potrzebny, tak tutaj można się bez tego obejść ;)

Edytowane przez godzinilla
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mam coś z uszami, ale dla mnie głośniki w tym TV są tak samo g*wniane jak w każdym innym, pisanie "w zasadzie wiele więcej nie potrzeba" odbieram jako sarkastyczny żart.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mierzwiak napisał:

Może mam coś z uszami, ale dla mnie głośniki w tym TV są tak samo g*wniane jak w każdym innym, pisanie "w zasadzie wiele więcej nie potrzeba" odbieram jako sarkastyczny żart.

W porównaniu do stereo oczywiście ;) Może przesadziłem, ale naprawdę nie jest źle. Bywało gorzej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zakupu i oglądania telewizora droższego niż 4000 zł, a już na pewno telewizora dużego (większego niż 55"), bez podpięcia dobrego audio, lepszego niż te głośniczki komputerowe wbudowane w telewizor.

Edytowane przez Bambolo82
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bambolo82 napisał:

Nie rozumiem zakupu i oglądania telewizora droższego niż 4000 zł, a już na pewno telewizora dużego (większego niż 55"), bez podpięcia dobrego audio, lepszego niż te głośniczki komputerowe wbudowane w telewizor.

Nie będę tutaj wchodził w dyskusję czy trzeba czy nie trzeba, ale faktem jest, że nie jest to taka kupa jak w przypadku budżetowych telewizorów.

Czepiliście się tego co napisałem jak nie wiem - co to jakiś temat nr 1 na forach video, przez który od razu trzeba toczyć wojnę? Coś jak na forach audio gdy użytkownicy sugerują (nieważne czy obiektywnie czy subiektywnie - na ile można mówić o obiektywności w audio), że sprzęt tańszy o kilkaset czy kilka tysięcy złotych gra podobnie lub lepiej niż kabelki za 10k złotych.

Jak ktoś będzie porównywał sprzęt z nie wiem, Dolby Audio z wieloma głośnikami, w idealnie przygotowanym do odsłuchów pomieszczeniu to jest to jasne, że tv będzie brzmiał jak kupa. A ja napisałem swoje obiektywne odczucia wynikające z porównania poprzedniego sprzętu do nowego, w temacie o tym konkretnym sprzęcie, i jakieś waty do mnie macie co ja w ogóle pisze. Czill ludzie.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, godzinilla napisał:

Media Expert, 4599 PLN. Już stoi i cieszy oko, na razie więcej nie powiem tyle tylko, że mam problem z modułem CI+ od Vectry i mam nadzieję, że to nie wina TV. Mimo, że parametry sygnału prawie na 100%, obraz i dźwięk jest zrywany, niektóre programy nie mają ani obrazu ani dźwięku. I ogólnie kicha. Na starym TV problemów nie było, więc zostaje podatność TV na zakłócenia / problem z TV / problem z niekompatybilnością modułu CI+? Może miał ktoś podobny problem i wie co robić. Nie znalazłem nic po stronie TV co mogło by to powodować.

U mnie na Sonym zamiast obrazu pojawiał się komunikat "sygnał zakodowany". Rozwiązaniem jak podaje forum Sony jest montaż na kablu filtra kanału zwrotnego (jeżeli dobrze pamiętam nazwę). TV Samsunga nie mają z tym w 99% problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, smilingjoker napisał:

U mnie na Sonym zamiast obrazu pojawiał się komunikat "sygnał zakodowany". Rozwiązaniem jak podaje forum Sony jest montaż na kablu filtra kanału zwrotnego (jeżeli dobrze pamiętam nazwę). TV Samsunga nie mają z tym w 99% problemu.

U mnie okazało się, że stary moduł jest niekompatybilny w pełni z tym telewizorem, po wymianie wszystko działa tak jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem delikatny banding,po prawej stronie mayrycy  na planszy grey oraz na słynnym ujęciu w serialu Marco Polo. TV mam parę dni,wg was wymienić i liczyć na lepszą sztukę lub gorszą czy zostawić? 

Manualna komprnsacja coś poradzi czy ew pogłębi banding? 

1 godzinę temu, wincent19 napisał:

Zauwazylem delikatny banding,po prawej stronie mayrycy  na planszy grey oraz na słynnym ujęciu w serialu Marco Polo. TV mam parę dni,wg was wymienić i liczyć na lepszą sztukę lub gorszą czy zostawić? 

Manualna komprnsacja coś poradzi czy ew pogłębi banding? 

 

20190824_214750.jpg

20190824_214653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pojawił mi się kolejny problem z wejściami HDMI 1 i 3 w TV. Mając podłączony dekoder przestał działać dźwięk w TV, wizja działała. Zmieniłem wejście HDMI, nadal to samo. Wymieniłem kabel HDMI, nadal to samo. Następnie wziąłem dekoder do pracy, w pracy dźwięk działa przy innym tv, dla świętego spokoju wymieniłem dekoder ze względu na to że pracuje w nc+. Następnie nowy dekoder sprawdzony w pracy podłączyłem do tv, nadal to samo. Wziąłem nawet trzeci kabel, nadal to samo brak dźwięku, wizja jest. Podłączyłem dekoder do wejścia HDMI 4, wszystko zadziałało. Wróciłem do wejścia domyślnego, nadal nie działa. Ze względu na to że mam konsole podłączyłem ja do tego wejścia aby sprawdzić czy jest dźwięk. Wszystko działa ku mojemu zdziwieniu na HDMI 1😅. Podłączyłem ponownie dekoder znów brak dźwięku. Zrobiłem ustawienia fabryczne na tv, wszystko wróciło do normy dźwięk na HDMI 1 z dekodera znów jest. Z ciekawości podłączyłem dekoder do wejścia HDMI 3, znów brak dźwięku.. wróciłem do HDMI 1 znów brak dźwięku.. konsola na tym złączu daje głos. Po ustawieniach fabrycznych, znów wróciło wszystko do normy. Dziś rano ponownie nie działa.. 😒

Czy ktoś miał coś podobnego?  Gdzie szukać problemu gdy sprawdzałem trzy kable l, dwa dekodery, a sprzęt przez ostatnie 8 miesięcy działa z tv bez problemu. Obawiam się że jak przyjedzie serwisant i zrób ustawienia fabryczne to stwierdzi że wszystko śmiga i nie widzi problemu.

Ok już nie ważne, nie mogę edytować wpisu ale dla potomnych funkcja deep colour została włączona i powodowała brak dźwięku🙄😁

@wincent19

Dla mnie twój panel jest idealny 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wincent19 napisał:

Zauwazylem delikatny banding,po prawej stronie mayrycy  na planszy grey oraz na słynnym ujęciu w serialu Marco Polo. TV mam parę dni,wg was wymienić i liczyć na lepszą sztukę lub gorszą czy zostawić? 

Manualna komprnsacja coś poradzi czy ew pogłębi banding? 

Mógłbyś jeszcze wrzucić zdjęcie z 5%? Pytam bo to co mi się trafiło woła o pomstę do nieba...

Edytowane przez Omyled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

webos 4.5 jest dostępne w b8? Korzysta ktoś z Xplay? są jakieś problemy z odtwarzaniem filmów czy wszystko odtworzy w direct play czy też stream jak w kodi ?

 

Edytowane przez Wojciech Sieradzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2019 o 20:44, Mierzwiak napisał:

Może mam coś z uszami, ale dla mnie głośniki w tym TV są tak samo g*wniane jak w każdym innym, pisanie "w zasadzie wiele więcej nie potrzeba" odbieram jako sarkastyczny żart.

Głośniki w tym TV nie są [beep] jak w każdym innym TV. Każdy inny telewizor który mam w domu ma zwykłe pierdziawki. Tutaj jest coś zbliżonego do soundbara. Da się wyczuć wyraźnie sporą ilość dolnych rejestrów, w zwykłym TV tego nie ma. 

Dnia 24.08.2019 o 11:57, Bambolo82 napisał:

Nie rozumiem zakupu i oglądania telewizora droższego niż 4000 zł, a już na pewno telewizora dużego (większego niż 55"), bez podpięcia dobrego audio, lepszego niż te głośniczki komputerowe wbudowane w telewizor.

Ja mam 65 cali. Oglądam głównie programy informacyjne i sport. Nie widzę sensu podpinania lepszego audio. Wręcz przeciwnie, kiedy podpiąłem swoje stereo do tego TV to po pewnym czasie zaczął mnie irytować dźwięk. Nie chcę aby każda reklama i każdy niższy dźwięk w tvn24 powodował nadmierne wzbudzanie basu. Do filmów oczywiście tak, na codzień do satelity dźwięk z dużego stereo może zmęczyć. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
webos 4.5 jest dostępne w b8? Korzysta ktoś z Xplay? są jakieś problemy z odtwarzaniem filmów czy wszystko odtworzy w direct play czy też stream jak w kodi ?

 

Nie ma 4.5,korzystam z Xplay i zdecydowanie polecam wszystko chodzi jak należy

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2019 o 06:28, Tomaszglog napisał:

Głośniki w tym TV nie są [beep] jak w każdym innym TV. Każdy inny telewizor który mam w domu ma zwykłe pierdziawki. Tutaj jest coś zbliżonego do soundbara.

Mam soundbar, wcale nie jakiś imponujący (zestaw 3.1 Samsunga) i przełączenie się w trakcie oglądania filmu na głośniki TV to szok dla zmysłu słuchu, tak bardzo płaski, pozbawiony jakiejkolwiek przestrzenności dźwięk emitują.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Mam soundbar, wcale nie jakiś imponujący (zestaw 3.1 Samsunga) i przełączenie się w trakcie oglądania filmu na głośniki TV to szok dla zmysłu słuchu, tak bardzo płaski, pozbawiony jakiejkolwiek przestrzenności dźwięk emitują.

No a czego się spodziewałeś? Przecież słuch przyzwyczaja się do tego co odbiera. Wcale dźwięk nie jest płaski. Płaski to jest w telewizorach klasy budżetowej. Ale dla kogoś i on może być wystarczający.

Nie ma co roztrząsać tego tematu, każdy słyszy inaczej i każdy ma własne preferencje co do dźwięku. Jednakże pisanie o czymś że jest kupą, bazując na doświadczeniach opartych o zaawansowany sprzęt audio (lub taki, który posiada w swojej sekcji subwoofer, który oczywistym jest, że zagra mocniej niż to co montowane w telewizorach) jest szczytem głupoty.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...