Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się jakoś wyłączyć menu po prawej stronie do telewizji naziemnej? Mam tylko satelitę i te menu często się u mnie pokazuje kiedy kursorem przesunę do krawędzi w prawą stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KKadajo

Serio nie rozumiesz czym jest prawdziwe 4k? 

4k jest pewna definicją jakości. Netflix jej nie spełnia bo stosuje zbyt silna kompresję i rzeczywista rozdzielczosc jest tam nizsza. Proste jak cep. Nie udawaj, że nie rozumiesz. 

Właśnie przez takie bzdury jak głoszone przez podobnych Tobie potem ludzie płaczą dlaczego maja taki słaby obraz na swoich wypasionych TV i doszukuja się problemów w sprzęcie. Bo tacy ludzie jak Ty im wmawiają bzdury jak coś ma znaczek 4k to jest, że definicji dobrej jakości materiałem. Figa prawda. 

MTF to pewien przykład. Podobnie jak wymownym przykładem jest porównanie sztucznie pompowanych mpx do rzeczywistej rozdzielczości pliku. Dwa różne światy. Zasada ta sama. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jako, że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość. Wczoraj kupiłem telewizor 55” lg b8. Chciałbym was zapytać o auto compensation na jakiej zasadzie się to odbywa. Po pewnym czasie jak wyłączyłem telewizor nie zaobserwowałem nic poza wyłączeniem TV. Wczoraj zaktualizowałem system do wersji 05.10.10. Czy opcje auto compensation wymaga włączenia czy działa tylko tego nie widać i jak postępować aby tego procesu nie przerwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pawel349 napisał:

Cześć jako, że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość. Wczoraj kupiłem telewizor 55” lg b8. Chciałbym was zapytać o auto compensation na jakiej zasadzie się to odbywa. Po pewnym czasie jak wyłączyłem telewizor nie zaobserwowałem nic poza wyłączeniem TV. Wczoraj zaktualizowałem system do wersji 05.10.10. Czy opcje auto compensation wymaga włączenia czy działa tylko tego nie widać i jak postępować aby tego procesu nie przerwać.

Telewizor zlicza ile czasu działał od ostatniej kompensacji. Po przekroczeniu 4h sumarycznego czasu działania od ostatniej kompensacji (może być na przestrzeni kilku dni - bo np oglądałeś tylko 1h dziennie) zaznacza sobie że musi wykonać kompensację. Wykona się ona sama po wyłączeniu telewizora. Trwa około 6-7 minut. Poznasz że TV ją przeprowadza, bo po wyłączeniu TV z pilota nie słychać pyknięcia przekaźnika. Dodatkowo jak masz do usb podłączony np dysk twardy to zauważysz że mu jeszcze lampka miga. Po skończonej kompensacji przekaźnik pyknie, lampka dysku zgaśnie. Jeżeli przerwiesz ten proces, np włączając TV z powrotem to nic się nie stanie - TV wykona kompensację jeszcze raz po ponownym wyłączeniu. Nic nie trzeba ustawiać w opcjach żeby to było aktywne, nie da się tego wyłączyć. Jedynie nie należy wyłączać OLEDa od prądu w czasie wykonywania tej kompensacji i już.  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z tv, jak włączam youtube to muli,teledysk jak zmieniam na 4k.Mam neta przez wifi 15mb i dlaczego nie zapamiętuje yt 4k.

Na poprzednim tv wszystko szybko się wczytywalo. 

Edytowane przez wincent19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2019 o 01:14, Trekis napisał:

@KKadajo

Serio nie rozumiesz czym jest prawdziwe 4k? 

4k jest pewna definicją jakości. Netflix jej nie spełnia bo stosuje zbyt silna kompresję i rzeczywista rozdzielczosc jest tam nizsza. Proste jak cep. Nie udawaj, że nie rozumiesz. 

Właśnie przez takie bzdury jak głoszone przez podobnych Tobie potem ludzie płaczą dlaczego maja taki słaby obraz na swoich wypasionych TV i doszukuja się problemów w sprzęcie. Bo tacy ludzie jak Ty im wmawiają bzdury jak coś ma znaczek 4k to jest, że definicji dobrej jakości materiałem. Figa prawda. 

MTF to pewien przykład. Podobnie jak wymownym przykładem jest porównanie sztucznie pompowanych mpx do rzeczywistej rozdzielczości pliku. Dwa różne światy. Zasada ta sama. 
 

Gdzie ja napisałem ze znaczek 4k to z definicji dobra jakość. Jak tylko zaznaczam że 4k to rozdzielczość obrazu i nie ma prawdziwego i nie prawdziwego 4k.

To ty nadal tego nie rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wincent19 napisał:

Witam. Mam pewien problem z tv, jak włączam youtube to muli,teledysk jak zmieniam na 4k.Mam neta przez wifi 15mb i dlaczego nie zapamiętuje yt 4k.

Na poprzednim tv wszystko szybko się wczytywalo. 

Nikt nie pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wincent19 napisał:

Nikt nie pomoże? 

Może więcej napisz .. jaki miałeś tv poprzednio , dokładnie co masz teraz , jak masz to podłączone itd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio Philipsa 8102, teraz b8.Podłączony po wifi, router w tym samym pokoju, szybkość 15mb.

Problem pojawia się, jak załączam klip w 4k na yt,to klatkuje A nie idzie płynnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiem, a ma to jakieś znaczenie? 

5 GHz jest z reguły stabilniejsze w natłoku wielu sieci 2.4 GHz oraz innych urządzeń. Poza tym oferuje większą prędkość transferu danych (co przy 15 Mbps i tak nie ma większego znaczenia).

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie i podłączyłem bezpośrednio przez kabel i nie tnie nic.

Mam jeszcze pytanie, jak podłączam sound bar przez arc,trzeba coś jeszcze przedstawiać w opcjach tv, zeby odtwarzać atmosa ?zauważyłem tylko auto i pcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradziłem sobie i podłączyłem bezpośrednio przez kabel i nie tnie nic.
Mam jeszcze pytanie, jak podłączam sound bar przez arc,trzeba coś jeszcze przedstawiać w opcjach tv, zeby odtwarzać atmosa ?zauważyłem tylko auto i pcm
dajesz tylko arc , jak jest zródło dolby atmos to.samo się wyswietli ze odtwarza atmosa na soundbarze

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wincent19 napisał:

Powinien wyskoczyć w prawym górnym rogu znaczek? 

Mam belkę xf9000 

Orientuję się ktoś, jak podłączyć w/W belkę pod tv zeby gralo wsio? 

Podłączyłem pod hdmi 2 arc w tv(w soundbarze do tv out),a 2 wejście z soundbara pod ps4 pro.

Nie wiem czy dobrze, bo cos ciężko mi uchwycić atmos z belki, pomijam fakt, ze to pseudo atmos. 

Edytowane przez wincent19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, lukasz19900.90 napisał:

dajesz tylko arc , jak jest zródło dolby atmos to.samo się wyswietli ze odtwarza atmosa na soundbarze

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

ARC nie przesyła Atmosa! Przynajmniej nie w jego oryginalnej jakości ale jako Dolby Digital Plus 5.1.

Możliwe jest to tylko jeśli zarówno TV jak i sprzęt audio posiadają eARC.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mierzwiak napisał:

ARC nie przesyła Atmosa!

Możliwe jest to tylko jeśli zarówno TV jak i sprzęt audio posiadają eARC.

?

Mam C8 i N950, oba mają ARC i mam Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zapewne było, ale 107 stron - wybaczcie, daruje sobie :(

Chciałbym uzyskać odpowiedź na chyba proste pytanie: C8 czy B8 (PLA czy SLC?)? Z uwagi na niską dostępność modelu C8 (najchętniej bym kupił w Media Expert, mają teraz bardzo fajne promocje dot. płatności i większych zakupów), ale z dostępnością aktualnie jest kupa (pojedyncze sztuki z wystawy i niby w sklepie internetowym nie są oznaczone jako biorące udział w promocji), i zastanawiam się czy czekać aż się ponownie pojawią (jeżeli się pojawią), czy zdecydować się na B8PLA lub B8SLC (nie wiem w końcu czy są jakieś różnice między tymi modelami poza nogą, której i tak nie będę używał). Aktualnie w Media Expert można dostać B8PLA za 4599, B8SLC za 4999, natomiast C8 wyceniono na 5199 - więc jak widać różnica niewielka. Pytanie czy warto dopłacić, czy różnice są między nimi marginalne.

Z góry dziękuję za odpowiedź :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, godzinilla napisał:

Cześć. Zapewne było, ale 107 stron - wybaczcie, daruje sobie :(

Chciałbym uzyskać odpowiedź na chyba proste pytanie: C8 czy B8 (PLA czy SLC?)? Z uwagi na niską dostępność modelu C8 (najchętniej bym kupił w Media Expert, mają teraz bardzo fajne promocje dot. płatności i większych zakupów), ale z dostępnością aktualnie jest kupa (pojedyncze sztuki z wystawy i niby w sklepie internetowym nie są oznaczone jako biorące udział w promocji), i zastanawiam się czy czekać aż się ponownie pojawią (jeżeli się pojawią), czy zdecydować się na B8PLA lub B8SLC (nie wiem w końcu czy są jakieś różnice między tymi modelami poza nogą, której i tak nie będę używał). Aktualnie w Media Expert można dostać B8PLA za 4599, B8SLC za 4999, natomiast C8 wyceniono na 5199 - więc jak widać różnica niewielka. Pytanie czy warto dopłacić, czy różnice są między nimi marginalne.

Z góry dziękuję za odpowiedź :

Ja bym nie doplacal i wziął b8,chyba ze dla kogoś "pare stowek" do przodu nie robi różnicy w kieszeni. 

C8 ma na papierze lepszy procek i jest trochę jaśniejszy.

 

Edytowane przez wincent19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wincent19 napisał:

Ja bym nie doplacal i wziął b8,chyba ze dla kogoś "pare stowek" do przodu nie robi różnicy w kieszeni. 

C8 ma na papierze lepszy procek i jest trochę jaśniejszy.

 

Robi różnicę, ale właśnie pytanie czy Alfa9 i jaśniejszy ekran jest warty tych kilku stówek ;)

No i kwestia czy PLA czy SLC, skąd taka różnica w cenie. Czy to po prostu jakiś podatek od nowości czy co... 😕 Stopa mnie nie interesuje tak jak wspomniałem, bo i tak zawiśnie. Jeżeli nie ma między nimi jakichś różnic to chyba nie warto dopłacać do SLC. Czekam na opinię, może ktoś ogarnia te dwa modele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi różnicę, ale właśnie pytanie czy Alfa9 i jaśniejszy ekran jest warty tych kilku stówek
No i kwestia czy PLA czy SLC, skąd taka różnica w cenie. Czy to po prostu jakiś podatek od nowości czy co...  Stopa mnie nie interesuje tak jak wspomniałem, bo i tak zawiśnie. Jeżeli nie ma między nimi jakichś różnic to chyba nie warto dopłacać do SLC. Czekam na opinię, może ktoś ogarnia te dwa modele
http://en.tab-tv.com/?page_id=7111

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...