Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Porter11 napisał:

Nadal nie mam go w aktualizacji telewizora i jest jedynie na stronie Samsunga wiec sam nie wiem czy wgrywać. 

Tak wiem, ale nie chce mi się ściągać:) ale może komuś się chciało wgrać z pendrive:) dla tego jestem ciekaw co nowy soft wprowadza w porównaniu do starego:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, llukk napisał:

Hubio z ilu metrow ogladasz fimy na swoim qe75q9fna .bo zastanawiam sie nad 65 lub 75 (ale modelu na 2019) a odleglosc3.2 m bo niechce mi sie ruszac glowa.a tv ma byc do sypialni. W salonie króluje projektor i nie zamierzam rezygnowac z projekcji chyba ,ze microledy sie upowszechnia lub zwieksza sie calarze tv.

ps. Zastanawialem sie nad oledem ale nie chce byc niewolnikiem technologii .to tylko przedmiot gdy chce wlaczyc tv to nie interesuje mnie ,ze w programach informacyjnych ,grach czy sporcie sa elementy statyczne i TO ja jako uźytkownik mam uwazac zeby nie spowodowac powidokow czy wypalen.Moim zdaniem oledy to bez zadnych nerwow o kweste wypalen czy powidoko do filmow tylko. czy wtedy nazwa telewizor jest adekwatna ?he he.

ostatnio czytałem artykul w forbsie z grudnia 2018 co do kwesti wypalen czy powidokow oledow, kazdy producent o tym wie .dlatego sa rozne zabezpieczenia wygaszeni elementow statycznych czy przesuwanie pikseli iitp.

a wiecie ,ze gdy wchodzily oledy full hd to wcale sie nie wypalaly a dlaczego? Bo wiekszośc powidokow i wypalen to hdr i podwyzszona jasnosc a wtedy tego nie bylo

Oczywiscie oledy to narazie najlepsza jakosc (uzywam sony hmz od kilku lat) ale no wlasnie nie lubie ryzyka.

Wg mnie warto poczekać az ceny TV LCD spadna, chocby dlatego ze konkurencja w technologii LCD jest b duza oraz dochodzimy do granicy mozliwosci tej technologii w obecnym ksztalcie, oledy natomiast masz w zasadzie 1 producenta matryc LG Display

Co ciekawe Oledy z kolei masz wg mnie calkiem konkurencyjnie wyceniane i ich ceny mimo ze producent matryc 1 tez spadaja (szczegolnie atrakcyjne cenowo sa modele 65"), jak na mozliwosci ktore daje ta technologia, ok 77" masz jakies 20k+ ale masz tu jednak Mount Everest jakosci. Jesli ktoś uwaza, ze jest tylko troche lepiej - najpewniej nie miał oleda.

Sprawdz wczesniej obraz na q9fn jak troche zejdziesz z osi gora / dół (przy lewo /prawo jest lepiej bo tam to do 40 stopni jeszcze masz ok parametry). Jesli myslisz o tv LCD na matrycy VA do sypalni to pomysl zawczasu o dobrym umiejscowieniu go, najlepiej jak bedziesz patrzyl na niego na wprost bez zadnych katów gora / doł, bo pod katami niestety nie zobaczysz juz tak duzo z tej magicznej "prawie" oledowej czerni :(

Jak chcesz miec jednak spokojny sen w kwestii wypalen i nie zawracac sobie tym w ogole glowy to w LCD tego ryzyka nie masz. Nie widzialem jakis raportow o wypaleniach oledów ostatniej serii, ale jest to jeszcze caly czas swieza seria (duzo w temacie poprawili, ok ale ryzyko jakies tam zawsze jest). W LCD oczywiscie masz inne kwestie ktore moga spedzac sen z powiek wlaczajac mogace sie pojawic pytanie do siebie po fakcie: a moglem jednak wziasc oleda ;);)

Zeby nie byc golosłownym sam mam taki setup (oled 65 w sypialni) i jestm b zadwowolony, co nie zmienia faktu ze rozgladam sie za 2 tv do salonu i tutaj juz mam wieksze rozterki i nie wykluczam dobrego LCD (q9fn, zf9,...), jednak mimo wszystko nie bagatelizowalbym znaczenia katow pod ktorymi oglada sie TV:

q9fn

https://youtu.be/hQD6ccrCn98

zf9

https://youtu.be/fOhoVGu3EO0

af8 oled

https://youtu.be/T-V0jDxVsK4

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szewi napisał:

Nie widzialem jakis raportow o wypaleniach oledów ostatniej serii, ale jest to jeszcze caly czas swieza seria (duzo w temacie poprawili, ok ale ryzyko jakies tam zawsze jest).

Szewi, co roku jest to samo. Jak B7 kupowałem to ludzie też pisali na forach, że już poprawili, że już problemu nie ma, że to bajki i urban legend i to co w B6 miało miejsce na pewno już w B7 nie wystąpi. Nawet redaktorzy tutaj w serwisie mocno obstawali przy tym, że wypalenia to bajka, ale po wielu raportach od ludzi jednak trochę narracje zmienili ostatnio. No bo patrz, u mnie (i nie tylko u mnie) wystąpiło wypalenie w B7, a przecież wszyscy mówili, że to już poprawione, lepsze algorytmy i w ogóle ? Załóżysz się, że w serii 8 będzie to samo ? O skrzyneczke piweczka ? ? Musimy tylko troszkę poczekać.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek_to_ja  haha no wlasnie,  dlatego m.in rozważam q9fn / zf9 czy cos innego do salonu, bo nie chce sobie zawracac glowy tematami wypaleń czy jakos ograniczac sie z eksploatacją ;) 

Edytowane przez szewi
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oledy będą się wypalać zawsze. Żadne bajery i propaganda producentów tego nie zmieni, bo to matryce organiczne. Wszystko ?

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może trochę niepopularne, ale ja podszedłem do mojego OLEDa B7 65 tak: używam "ile wlezie" bez żadnych ograniczeń:)

To znaczy głównie żona i tv (kulinaria, seriale), trochę sport i netflix, troszkę ps4. Tylko tryb filmowy, żadnych kalibracji.

Po kilkunastu miesiącach nie jestem w stanie zauważyć żadnych wad obrazu i z premedytacją nie "zapuszczam" plansz testowych, bo być może dostrzegłbym jakiś ślad powidoku i innego cholerstwa;).

Przy okazji zauważę, że liczenie na poprawki w aktualizacjach jest złudne. W ostatnich latach nowe softy często psują bardziej niż naprawiają, a najczęściej coś poprawią, psując inne, dobrze działające funkcje. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, szewi napisał:

 jednak mimo wszystko nie bagatelizowalbym znaczenia katow pod ktorymi oglada sie TV

Szewi i inne zainteresowane osoby - przypominam, że w przypadku Samsunga  z tego wątku są do dokupienia różne podstawy m in. taka z obrotem o 30 st. Wtedy sprawa kątów odpada, przynajmniej jak chodzi o jedną osobę. Ja to mam jeszcze inaczej rozwiązane bo kilka lat temu kupiłem całkowicie obrotową, uniwersalną podstawkę pod TV. Oczywiście nie rozwiązuje to problemu jak by oglądało więcej osób bo któraś z nich by miała słabsze kąty.

Wracając do wałkowanych problemów z detalami w czerniach co mogę powiedzieć po 2 tyg. użytkowania ? TV nie radzi sobie z nimi tylko w jeden specyficznej sytuacji - ciemne ubranie na osobie słabo oświetlonej - nie widać lub słabo widać jakieś wgniecenia czy załamania materiału. Czyli chodzi o bardzo ciemne detale w bardzo ciemnych czerniach. W innych scenach tego nie ma. Nawet jak jest jakieś ciemne miejsce, ciemne ściany to widać wszystkie detale w czerniach. Natomiast kontrast i czerń wgniata na podłogę... W serialu Kidding jest taka jedna scena jak główny bohater pokazuje kukiełki tej chorej dziewczynie, która siedzi na krześle. Tak to jest zrobione, że jest całkowita ciemność, a jedynie ona jest oświetlona i te kukiełki... Powiem wam, że był efekt WOW ! I mówimy o zwykłej TV HD z tunera SAT... Po prostu szok... Dobra scena na testowanie kontrastu na wyświetlaczach... Coś wspaniałego... Myślę, że jak ktoś by testował OLEDa, to SONY co tu pisaliśmy i naszego Samsunga mógłby puścić tą scenę...

Jeśli chodzi z kolei o jasne detale w ciemnych scenach to wciąż ani razu nie zauważyłem tego problemu. Wręcz przeciwnie... We wspomnianym serialu była scena, gdzie na bardzo ciemnej, słabo oświetlonej podłodze leżał jakiś okruszek - i nawet to było widać... Każda nawet najmniejsza jasna kropka jest świetnie eksponowana w ciemnych scenach.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

W innych scenach tego nie ma

Ja mam ten tv półtora miesiąca i niestety jest więcej takich sytuacji. Teraz pi pierwszych zachwytach patrzę już obiektywniej na ten tv i ma wady. Dużo poprawili nowym softem to fakt i jest dużo lepiej niż gdy pisany był test tego telewizora jednak idealnie nie jest. Często za mocno przyciemnia ciemne sceny i ginie wiele szczegółów z obrazu. Czerń owszem jest genialna i w niektórych scenach urywa d...ę? do tego słabo radzi sobie z odwzorowaniem ruchu szczególnie przy słabszym sygnale. Ale dzięki temu ze moja żona pracuje w Mediamarkt jutro będę miał w domu zf9 i zobaczę jak to faktycznie wyglada w Sony bo czytam tu wiele zachwytów nad tym telewizorem które nie mają pokrycia w testach które czytam na zagranicznych portalach. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Porter11 napisał:

Ja mam ten tv półtora miesiąca i niestety jest więcej takich sytuacji. Teraz pi pierwszych zachwytach patrzę już obiektywniej na ten tv i ma wady. Dużo poprawili nowym softem to fakt i jest dużo lepiej niż gdy pisany był test tego telewizora jednak idealnie nie jest. Często za mocno przyciemnia ciemne sceny i ginie wiele szczegółów z obrazu. Czerń owszem jest genialna i w niektórych scenach urywa d...ę? do tego słabo radzi sobie z odwzorowaniem ruchu szczególnie przy słabszym sygnale. Ale dzięki temu ze moja żona pracuje w Mediamarkt jutro będę miał w domu zf9 i zobaczę jak to faktycznie wyglada w Sony bo czytam tu wiele zachwytów nad tym telewizorem które nie mają pokrycia w testach które czytam na zagranicznych portalach. Zobaczymy. 

Ale to będziesz miał chyba 65'' bo 75'' nie widzę w MM jako dostępne. A tego Samsunga masz w 65'' czy 75'' ?

A przy okazji powiedzcie Panowie czy może być różnica w tym gubieniu detali między 65'' a 75'' ? Chodzi o same matryce bo wiadomo, że w większej przekątnej zawsze więcej widać - i może też stąd biorą się różne oceny ? 

Misiek_to-ja - ty porównywałeś 75'' do 75'' ? W każdym razie Porter11 widać idziesz tą samą drogą co misiek_to_ja, tylko "trochę" później... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 65 cali a jestem przekonany ze w75 nie będzie różnicy. Z drugiej strony nie robiłbym z tego takiej wielkiej afery i ludzie wyolbrzymiają problem. Ten tv potrafi generować genialny obraz który oglądasz albo z otwarta gęba albo bananem na twarzy. I nie idę żadną drogą ? tylko sobie przetestuje bo mam taka możliwość jak również mimo tego ze mam q9 od półtora miesiąca to mogę go w każdej chwili wymienić na inny choćby zf9. Ale nie mówię ze taj zrobię bo czytam w testach ze blooming w tym tv to nie tylko za[beeep]iscie świecących napisów ale również poświaty wokół jasnych obiektów np. Świecących lamp w ciemnych pomieszczeniach. Samsung rewelacyjnie wyświetla takie sceny a czytałem ze w Sony takie lampy rozjaśniają obraz wokół nich i potrafią zmienić kolor ściany w pomieszczeniu wokół lampy. Jeśli tak jest to będzie dla mnie porażka na maxa. Ale zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w przekątnej dotyczy samego odbioru. Chodzi mi o to, że z tej samej odległości zawsze zobaczysz więcej szczegółów na większym wyświetlaczu. I wtedy nawet takie rzeczy jak te detale w czerniach też mogą być lepiej widoczne. Np. jak wczoraj sprawdzałem to się okazało, że nawet te fałdki na ubraniach w domyślnym standardowym były widziane tylko bardzo niewyraźnie bo podniesieniu jasności zobaczyłem ja dobrze, potem wróciłem do ustawienia normalnego i widziałem, ale były niewyraźne... Właściwie w każdej chwili można podnieść jasność nawet o 1 czy 2 punkty i wszystko jest ok tylko dzieje się to kosztem super kontrastu... Nie to, że jest dużo słabszy ale jak się wcześniej widziało ten najlepszy to ciężko potem już tak nie oglądać... Co się zobaczy to nie da się odzobaczyć... :)

Żeby raz na zawsze uciąć te różne spekulacje wiecie jak by najlepiej można było zrobić ? Włączyć tego Samsunga 75'' w fabrycznym trybie standardowym i tak podnieść jasność aby wszystkie detale w czerniach były zachowane, następnie włączyć SONY ZF9 też 75'' i włączyć normalny tryb (gdzie piszecie, że na stracie jest już ok z tymi detalami) i wtedy pobawić się narzędziami pomiarowymi - sprawdzić kontrast ANSI i resztę parametrów z kontrastu... Wtedy by było wiadomo, czy Samsung z podniesiona jasnością jest =, < czy > standardowemu SONY ZF9...

Ja mam osobiście też ten komfort, że mogę zawsze skonfrontować na bieżąco obraz z Sasmunga z projektorem, a przecież Epson 9300 to nie jest jakiś słaby proj i muszę powiedzieć, że nawet rozjaśniony Samsung ma z 2, 3x wyższy kontrast...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Porter11 napisał:

Ale nie mówię ze taj zrobię bo czytam w testach ze blooming w tym tv to nie tylko za[beeep]iscie świecących napisów ale również poświaty wokół jasnych obiektów np. Świecących lamp w ciemnych pomieszczeniach. Samsung rewelacyjnie wyświetla takie sceny a czytałem ze w Sony takie lampy rozjaśniają obraz wokół nich i potrafią zmienić kolor ściany w pomieszczeniu wokół lampy. Jeśli tak jest to będzie dla mnie porażka na maxa. Ale zobaczymy. 

Porter, wg. mnie to daremny trud w Twoim przypadku, bo wygląda na to, że jesteś bardzo wyczulony na cały blooming. Jak dla Ciebie jest to jeden z istotniejszych parametrów TV i główne kryterium porównawcze to nie ma sensu brać ZF9 na testy, bo po jego włączeniu, możesz go od razu wyłączyć. Tak jak wielokrotnie wspominałem blooming jest większy niż w Q9FN, to jest niezaprzeczalny fakt. Co prawda jest na poziomie innych topowych TV, ale w porównaniu z Samsungiem wygląda to po prostu gorzej, bo ten TV bardzo dobrze to ogarnia (kosztem inny rzeczy, ale to inna kwestia).

Dla mnie jednakże jest to wada akceptowalna, nawet jako właściciela OLEDa. Oczywiście jak skupisz się na oglądaniu małych jasnych obiektów czy napisów na całkowicie wygaszonym TV to wygląda to słabo. Ale jak skupisz się na realnych treściach, które widzisz 99,9% czasu to okaże się, że prawie w ogóle tego nie widać. Wczoraj na przykład obejrzałem nowego Tomb Raidera w zaciemnieniu to np. rozświetlanie pasków góra/dół widziałem tylko wtedy, gdy patrzyłem się na te paski. Jak wciągnąłem się w akcje filmu to momentalnie przestałem to zauważać. Film oglądałem przez VLC, a więc napisy były na obrazie nad dolnym paskiem, żadnego rozświetlania nie widziałem, na ciemnych scenach te napisy tylko momentami za bardzo raziły (pewnie zmiana na szary pomagłaby). Zmiana koloru tła od jasnego obiektu - też nigdy tego nie zaobserwowałem, a to akurat byłoby mocno widoczne w grach wideo. Rozjaśnienie tła w obrębie danej strefy to tak, jest widoczne jak się przyjrzysz, ale zmiana koloru tła ? Gdzie przeczytałeś o tym, w sensie jaka recenzja, bo nigdzie nie widziałem tego stwierdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ja byłem bardzo zadowolony z tego telewizora ,ale ostatnio mam coraz częściej takie efekty na ekranie. Jest takie skokowe przechodzenie odcieni. Na "żywo" wygląda to dużo gorzej.

 

20181008_224625.jpg

20181008_214642.jpg

20181009_211051.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, misiek_to_ja napisał:

Gdzie przeczytałeś o tym, w sensie jaka recenzja, bo nigdzie nie widziałem tego stwierdzenia ?

w jednym z testów ale nie chce mi się teraz szukać, dużo wczoraj czytałem. Tak czy inaczej gdzieś było tak napisane. Była to jakaś anglojęzyczna strona z testem. Czy miarodajnym, nie wiem.  To nie jest tak że blooming jest dla mnie najważniejszy a raczej jego brak. Tyle że ja nie oglądam filmów z lektorem bo nie po to inwestowałem w dobre kino domowe więc oglądam z napisami. I pytanie jak to wygląda faktycznie, czy jest taki dramat jak to widać na niektórych zdjęciach w necie ? Sam jestem zapalonym graczem ? moje ps4pro nie stygnie. Problem w tym że po wcześniejszych zachwytach q9 dostrzegam jednak jego wady i zastanawiam się czy jednak Sony to nie lepszy wybór. Całe życie kupowałem telewizory Sony i miałem ich kilka. Teraz podkusiło mnie na Samsunga bo chciałem super czerni. Tylko tej czerni czasami jest za dużo i w niektórych filmach jest słabo. Kupiłem np. trylogię Nolana - Mroczny RYcerz w 4K i oglądając je zachwycałem się obrazem, czernią kontrastem itp. Ale ostatnio mnie tchnęło i włączyłem te same filmy na Netflixie i jakie było moje zdziwienie jak się okazało (na innym telewizorze) ile szczegółów nie widziałem w tych filmach. I nie chodzi o jakieś bzdury ale czasami nie było widać batmana tylko jego jasną twarz ??? Do tego dochodzi zwykła TV. Obraz jak dla mnie jedynie przeciętny. Fakt że mam jedynie kablówkę i nie mam swojego talerza ale obraz nie powala. Samsung ma wyraźny problem z wyświetlaniem szybkiego ruchu i nie pomaga tu żaden  upłynniacz. NIe jestem idiotą który będzie oglądał szare plansze czy mierzył kontrastu ANSI jak hubio który nie może się pogodzić z tym że jego telewizor nie okazał się najlepszym na świecie i że być może podkreślam być może Sony jest jednak lepszy. Ja nie mam tego problemu i mimo tego że coś kupiłem nie będę wszystkim wciskał że moje jest najlepsze i zachwalał mimo wad. Zależy mi na dobrym obrazie ze wszystkich źródeł i poprawnym wyświetlaniu obrazu. Oleda nie kupię bo jak napisałem moje ps4 Pro nie stygnie (siedzę teraz w domu i to się nie zmieni przez rok).

34 minuty temu, Oni napisał:

Ja byłem bardzo zadowolony z tego telewizora ,ale ostatnio mam coraz częściej takie efekty na ekranie. Jest takie skokowe przechodzenie odcieni. Na "żywo" wygląda to dużo gorzej.

wygląda jak kupa. A z jakiego źródła masz sygnał ? nie widziałem u siebie takich efektów w filmach. Choć podobne farfocle są przyt szybkim ruchu przy ciut gorszym sygnale, nie 4K. Ale o tym już pisałem Samsung nie radzi sobie z szybkim ruchem (niestety) przy słabszych materiałach. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Crnk1987 napisał:

To Panowie czas testować nowy soft 1202 już tv się zaktualizował :)

Jakie zmiany ? Czy wszystko działa ?

Co zostało zmienione lub poprawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Dekoder sat 

2.Youtube 

3.Dekoder sat

Ale też zdarzy się na całkiem jasnym tle ,żółta sciana na przykład. Na filmach blu-ray 4k.

Miałam Samsunga JS8590 bardzo dobry tv ale niestety po 23 miesiącach się zepsuł. 

Miałam Sony 9305 który po trzech tygodniach się popsuł następnie został wymieniony na nowy i znów po sześciu miesiącach się popsuł. I na cale szczęście bo był to jeden z najgorszych tv jakie miałem, szczególnie jeśli chodzi o migotanie obrazu na ciemnym tle.

Samsung q9fn moim zdaniem bardzo dobry tv ale to coś zaczyna mnie irytować.  Tv mam około roku.

 

 

Nowy Soft już mam od paru dobrych dni i on kompletnie nic nie zmienił moim zdaniem . Może tylko app-ki dodali / poprawili

 

 

No i jeszcze jedno . Znów tylko moim zdaniem ale telewizor q9 nie działa poprawnie z AVR firmy Denon jak i Marantz. Czy wina leży po stronie jednej lub drugiej tego nie wiem. Oczywiście są też osoby które nie mają problemu z konfiguracją Q9-Maranz Denon ale jest ogrom ludzi kturzy mają problemy. Ja jestem akurat jednym z tych co mają problemy.

Edytowane przez Oni
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porter, odpisze tutaj to samo co napisałem Tobie na PW, bo myślę, że trochę źle odebrałeś moje posty, jakby ZF9 był zdecydowanie lepszym TV niż Q9FN. W żadnym wypadku, to nie jest tak. Ja naprawdę miałem dylemat co zostawić i pewnie częściowo decyzje ułatwiło mi to, że mam OLEDa. Po prostu jak dla mnie, hmmm, przyrównałbym Q9 do bezkompromisowego sportowego auta, gdzie liczy się moc i osiągi kosztem wygody i praktyczności. ZF9 to trochę taki Passat, który idzie na pewne kompromisy, ale jest bardziej praktyczny w różnych aspektach.

I tak Q9 jest bezkompromisowy pod względem czerni i kontrastu, ale kosztem pewnych aspektów o których wspominałem. Jak dla mnie (mając obok OLEDa) ta bezkompromisowość jest kapinkę za daleko. Ale to moje zdanie i może inaczej bym myślał jakbym nie miał OLEDa. No bo zobacz na film poniżej od 04m28s. I to w porówaniu z OLED, w ZF9 widzimy jeszcze więcej szczegółów. Oczywiście można wyłączyć contrast enhancer, zwiększyć jasność i zrobić kilka innych zabiegów, ale utrata detali jest niestety problematyczna i mając OLEDa no było mi bliżej do ZF9 (OLEDy też mają problem z detalami w czerniach), bo dla odmiany mam teraz TV, który pokazuje każdy najdrobniejszy szczegół nawet w bardzo ciemnych scenach.

https://youtu.be/09gMBRCucb8?t=268

ZF9 idzie na pewne kompromisy, masz słabszą czerń, kontrast i większy blooming, ale dzięki temu jest bardziej praktyczny, bo lepiej ogarnia pewne inne aspekty. To taki Passat wśród TV. Sama czerń i kontrast już tłumaczyłem, nie jest na poziomie Q9FN, ale jest naprawdę dobra przy włączonym lokalnym wygaszaniu i tak naprawdę to co mi przeszkadza to blooming. Jest to wada tego TV, ale bardziej mi to przeszkadza dlatego, że wiem, że tam jest niż, że faktycznie mi to przeszkadza.

Ale czy Q9FN jest złym TV ? Obejrzyj sobie cały film z linka powyżej, to uświadomisz sobie, że tak nie jest, to jest zaje**** TV, który posiada po prostu pewne wady. Tylko Ty jesteś w stanie odpowiedzieć czy bardziej przeszkadzać będzie Ci utrata detali w czerniach czy blooming.

 

Edytowane przez misiek_to_ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Porter11 napisał:

? NIe jestem idiotą który będzie oglądał szare plansze czy mierzył kontrastu ANSI jak hubio który nie może się pogodzić z tym że jego telewizor nie okazał się najlepszym na świecie

No wg rtings jednak wyprzedził SONY o jedno oczko :) więc wg nich jest najlepszym 75 calowym, nieoledowym TV na świecie. Więc to nie moja opinia. Jak bym zobaczył ZONY ZF9 to wyraziłbym swoją...

3 godziny temu, Porter11 napisał:

?a nie mam tego problemu i mimo tego że coś kupiłem nie będę wszystkim wciskał że moje jest najlepsze i zachwalał mimo wad.

Może dlatego, że w każdej chwili możesz wymienić, co zresztą pewno zrobisz... We wcześniejszych postach ostro atakowałeś jakąkolwiek krytykę tego Samsunga - cofnijmy się parę stron wcześniej - pisałeś, że ludzie piszą "głupoty" o tych detalach w czerniach, teraz jeszcze raz się przyjrzałeś obrazowi i atakujesz w drugą stronę...

1 godzinę temu, misiek_to_ja napisał:

(OLEDy też mają problem z detalami w czerniach),

No właśnie - bardzo cenna informacja... Wszystko się wzięło przez maniaków czerni, którzy wyznaczyli producentom - jeden kierunek - doskonała czerń i Samsung zrobił TV prawie oledowy i znów źle.. Jak z rok 2 lata temu pisałem, że to głupota - ta pogoń za doskonałą czernią to mnie omal nie zlicznczowano (nie na tym forum), a teraz wreszcie ludzie zaczęli zauważać nie tylko tą czerń. No i pytanie - skoro i te super doskonałe OLEDY gubią detale w czerniach to dlaczego są uznawane za najlepsze TV i każdy do tego dąży ?

A może nie da się po prostu połączyć idealnej czerni z brakiem gubienia detali w czerniach ? To tylko pytanie, nie twierdzenie...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hubio napisał:

atakujesz w drugą stronę...

Niczego i nikogo nie atakuję. Owszem pisałem wcześniej że ludzie zbyt wyolbrzymiają ten problem ale nie pisałem ze go nie ma. Fakt jestem w dobrej sytuacji ze mam taką możliwość i z niej skorzystam. Nadal będę uważał i pisał że q9 to bardzo dobry telewizor ale mając świadomość niemałych pieniędzy jakie za niego położyłem nie do końca jestem zachwycony. Na początku było wielkie WOW bo kontrast, bo HDR i obraz w 4K. Sam wiedz ze na początku przy tym całym Wow uciekają Ci pewne rzeczy które zaczynasz dostrzegać po opadnięciu emocji. I tak jest w moim przypadku. Niestety ale muszę stwierdzić ze Samsung beznadziejnie radzi sobie z odwzorowaniem ruchu. Jakby matryca nie nadążała odświeżać obrazu. Wyglada to jak w tv z Tesco. Nawet w filmach 4K się to zdarza. Za ta kasę taki defektów być nie powinno. I wcale nie powiedziane że wymienię na Sony. Zobaczymy. Wybiorę lepszy (dla mnie). Choć jestem przekonany ze akurat z wyświetlaniem ruchu Sony będzie sobie radził rewelacyjnie i nie będę już oglądał takiej kaszany. Jeśli blooming jest do zaakceptowania to możliwe że jutro będę miał nowy telewizor ? Co do tych detali to uważałem ze ludzie przesadzają bo byłem zachwycony innymi aspektami obrazu. Ale jak zobaczyłem te same filmy na innym tv to uświadomiłem sobie ze to nie chodzi wcale czy jedynie o szczegóły bo czasami ginie znacznie więcej. A to już trochę słabo. Zobaczymy. Może niepotrzebne były eksperymenty i trzeba było po raz kolejny kupić Sony? zawsze miałem sentyment do tej marki i zawsze byłem zadowolony. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Porter11 napisał:

Niestety ale muszę stwierdzić ze Samsung beznadziejnie radzi sobie z odwzorowaniem ruchu. Jakby matryca nie nadążała odświeżać obrazu. Wyglada to jak w tv z Tesco. Nawet w filmach 4K się to zdarza. Za ta kasę taki defektów być nie powinno. 

Masz na myśli  jeśli obiekt się porusza,  bądź aktor to widać jak by smugę ? Jak by podwójne kontury ? Szczególnie w scenach słabiej oświetlonych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Crnk1987 napisał:

Masz na myśli  jeśli obiekt się porusza,  bądź aktor to widać jak by smugę ? Jak by podwójne kontury ? Szczególnie w scenach słabiej oświetlonych ?

To tez. I żaden upłynniacz nic tu nie zmienia. Próbowałem wszystkich ustawień. Tutaj ten tv kuleje a to psuje cała radość z oglądania bo obraz czasami jest genialny. I nie tylko w słabo oświetlonych scenach. Wyglada to tak jakby matryca nie nadążała za ruchem i miejsce w którym przed chwila był obiekt jeszcze nie został „odświeżony” a obiekt jest już dalej. Nie wiem czy można to nazwać smugą, niech będzie. Nie tylko ja tu o tym pisałem. Inny użytkownik forum tez na to narzekał do tego stopnia że żałował że kupił ten tv porównując go do starszego modelu. Myślałem ze to może przez skalowanie do 4K obrazu o niższej rozdzielczości ale to nie to. Widocznie Samsung gorzej przetwarza obraz. Jestem prawie pewny że w zf9 tego nie będzie. Zreszta we wszystkich testach i recenzjach procesor Soniaka jest za to bardzo chwalony. 

Jak się okazało jutro będę miał w domu nowy zf9 i będę mógł porównać oba telewizory przy tym samym źródle i zobaczymy. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie widzę żadnych problemów z płynnością. Przecież on ma ten tak chwalony tryb 60fps dla gier... Ale ok w tym aspekcie nigdy nie byłem dobry... Obejrzałem parę meczy i jestem zachwycony.

Odnośnie jeszcze gubienia detali w czerniach. Zrobiłem dla was taki mały teścik i zrobiłem fotki w ustawieniu standardowym i dynamicznym. Oba właściwie natywne. Zdjęcia wyglądają koszmarnie z komórki, w rzeczywistości tak nie jest :), ale najważniejsze, że uchwycają te detale:

tryb dynamiczny (giną detale w czerniach):

dunA.jpg

tryb standardowy (nie giną detale w czerniach):

stndA.jpg

W samym kontraście i jakości czerni nie ma wielkiej różnicy.. ani w rzeczywistości ani na zdjęciach...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zajęci są rozbieraniem na detale wad i zalet Tego TV 

pewnie zapomnieli o Nowej łatce ??

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...