Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

No, a moje odczucia są trochę inne... Z naziemnej TV obraz, szczególnie w SD wydaje mi się lepszy niż z tunera sat, a mam tuner sat też z wysokiej półki i to w 4K... Właściwie doskonałe upscalowanie do 4K z SD to była jedna z pierwszych rzeczy na jaką zwróciłem uwagę bo na pierwszy ogień poszło to co było pod ręką czyli naziemna... A jest możliwość, że antena z dachu przesyła gorszy sygnał u każdego z nas, albo warunkuje to lokalizacja ? Ja jestem w centralnej Polsce w dużym mieście.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie jak ktoś myśli o 65Q9FN to kupować w MM. Wychodzi ~ 8600 (od ceny regularnej 10999 - 1400upust i1000karta podarunkowa). Taniej w tym roku już chyba nie będzie, prędzej zniknie z rynku.... :)

 

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - mój TV już po kalibracji. 

Kolory zdecydowanie bardziej naturalne i odpowiadające rzeczywistości. Szczególnie widać to w odcieniach skóry w półtonach.
Przynajmniej mój egzemplarz dobrze sobie radził tylko w ujęciach gdy cera była mocno doświetlona. Ale w ciemniejszych momentach potrafiła regularnie łapać dziwne zafarby. Czasami już łapałem schizę i zastanawiałem się czy to wymysł reżysera czy błąd tv. Teraz jest o niebo lepiej - nawet jeżeli przez światło skóra ma odcień niebieski, to taka tonacja utrzymuje się równomiernie zarówno w jasnych fragmentach jak i w cieniach  :) 

HDR po kalibracji też taki bardziej wyważony się zrobił - dema producentów TV już tak nie dają kolorami po oczach za to wszelkie inne treści wyglądają tak jak powinny :) 

Podsumowując - polecam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, pebe86 napisał:

A przypadkiem Samsung nie zapowiedział wprowadzenia sklepu Itunes i obsługi Airplay również do zeszłorocznych serii?

Implementacja itunes Movies i dostep do wypozyczalni VOD 4K czyni ten sprzet jeszcze ciekawszym:

https://hdtvpolska.com/ces-2019-samsung-itunes-airplay-2-telewizory-2019-18/

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Robert Wereszczynski napisał:

Dla zainteresowanych - mój TV już po kalibracji. 

Kolory zdecydowanie bardziej naturalne i odpowiadające rzeczywistości. Szczególnie widać to w odcieniach skóry w półtonach.
Przynajmniej mój egzemplarz dobrze sobie radził tylko w ujęciach gdy cera była mocno doświetlona. Ale w ciemniejszych momentach potrafiła regularnie łapać dziwne zafarby. Czasami już łapałem schizę i zastanawiałem się czy to wymysł reżysera czy błąd tv. Teraz jest o niebo lepiej - nawet jeżeli przez światło skóra ma odcień niebieski, to taka tonacja utrzymuje się równomiernie zarówno w jasnych fragmentach jak i w cieniach  :) 

HDR po kalibracji też taki bardziej wyważony się zrobił - dema producentów TV już tak nie dają kolorami po oczach za to wszelkie inne treści wyglądają tak jak powinny :) 

Podsumowując - polecam :) 

Witam,  z jakiej firmy Pan korzystał ? Robili tylko 1 tryb?  Czy ma Pan kalibrację tv na ? dzień /noc  i kilka trybów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Crnk1987 napisał:

Witam,  z jakiej firmy Pan korzystał ? Robili tylko 1 tryb?  Czy ma Pan kalibrację tv na ? dzień /noc  i kilka trybów ? 

Jeśli można, to tez dodam ( w jednym wątku ) pytanie od siebie. Czy po kalibracji można ustawić inne swoje ustawienia obrazu, a potem wrócić do ustawień po kalibracji ?

Edytowane przez Ernet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem poprzez fime z tego forum. Wszystko można usawiać. Dostaje się swoje skalibrowane ustawienia w pliku i zawsze można do nich wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomasz1973 napisał:

Ja ustawiałem poprzez fime z tego forum. Wszystko można usawiać. Dostaje się swoje skalibrowane ustawienia w pliku i zawsze można do nich wrócić.

Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą osoby które zdecydowały się na kalibrację wynika że telewizor ten jest kastrowany z szerokiej palety barw i rewelacyjnego efektu HDR który po aktualizacjach oprogramowania już sztucznie nie podbija jasności. To ja podziękuję. To dwie największe zalety tego TV. ?

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Porter11 napisał:

Z tego co piszą osoby które zdecydowały się na kalibrację wynika że telewizor ten jest kastrowany z szerokiej palety barw i rewelacyjnego efektu HDR który po aktualizacjach oprogramowania już sztucznie nie podbija jasności. To ja podziękuję. To dwie największe zalety tego TV. ?

nie z szerokiej palety barw tylko z przejaskrawionych nienaturalnych kolorów...;) 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szewi napisał:

nie z szerokiej palety barw tylko z przejaskrawionych nienaturalnych kolorów...;) 

Zgadzam się. Zresztą wydaje mi się , że cieżko pisać osobom o wyniku, czy efekcie kalibracji jesli nie maja porównania. O kalibracji było już z tysiąc wątków...

Edytowane przez Tomasz1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Crnk1987 napisał:

Witam,  z jakiej firmy Pan korzystał ? Robili tylko 1 tryb?  Czy ma Pan kalibrację tv na ? dzień /noc  i kilka trybów ? 

Firma z tego forum - przyjechało dwóch chłopaków i w jakąś godzinkę ogarnęli temat. Robiłem kalibrację pod SDR i HDR. Game mode zostawiłem bo zmian, bo akurat tam mi się nawet podobają nieco przegięte kolory ;)

 

1 godzinę temu, szewi napisał:

nie z szerokiej palety barw tylko z przejaskrawionych nienaturalnych kolorów...;) 

Dokładnie tak :) 
Dla mnie odcień skóry jest w końcu taki jak w Pionku - a to już coś :) 

Dema HDR producentów TV mają tak przegięte kolory, że musiałbym chyba ustawić tryb monochromatyczny żeby kolory były normalne ;)

Ale jak oglądam na YT filmy J+K Schwarz aka Mystery Box, to moim zdaniem wyglądają jeszcze lepiej - bardziej naturalnie jednocześnie nie tracąc zbytnio na intensywności kolorów :) A wręcz dzięki temu, że nie są przegięte i cała scena jest bardziej harmonijna, to miejscami widać więcej :) Ładnie to widać na ich filmie Bulgaria - zieleń z "oczo[beeep]nej" staje się nasycona, a na odcienie cery na zbliżeniach tancerzy są takie jak być powinny - bez zafarbów :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z rundki po sklepach: MM i Euro RTV AGD i OLED mnie zachwycił... Muszę powiedzieć, że rzeczywiście obraz wymiata i to widać i czuć, że to perfekcja w każdym calu. Jednak od tej ogólnej tezy są wyjątki:

- OLED OLEDowi nierówny. Zachwyciły mnie SONY, nie wiem nawet jaki model bo poszedłem rekreacyjnie co nie oznacza, że w MM nie spędziłem godziny oglądając wszystkie telewizory :) LG to już nie było to samo, ani kontrast ani nawet momentami czerń nie była taka wcale super. Mogłem obejrzeć jakiegoś OLEDa LG gdzie leciało TVP1 HD i analogicznie SONY i SONY sobie radziło znacznie lepiej.

-  różnica między moim QLEDEM a OLEDAMI przy tej czerni co oferuje QLED nie jest już jakaś wielka, właściwie nie widać specjalnej różnicy, natomiast jest różnica w odwzorowaniu detali w czerniach, cieniach, różne niuanse choć na pewno nie można powiedzieć, że OLED kładzie na łopatki mojego QLEDa

Reasumując to dla mnie i tak była abstrakcyjna sprawa bo w 75'' dobry OLED SONY to koszt 35 tyś... a 65'' nie chciałem..

Jeśli wracamy do normalnych TV i chodzi o głównego przeciwnika mojego QLEDA czyli flagowca SONY to go nie znalazłem, natomiast inne modele jak dla mnie generowały gorszy obraz. Także niższe modele QLEDÓW miały gorszy kontrast i to było widać ! Oczywiście po jednej wizycie w sklepach i to rekreacyjnie nie można wyciągać żadnych wniosków. Ja z racji ceny i braku odpowiedniej podstawki w nieoledowym SONY i tak byłem "skazany" na QLEDA od Samsunga, pytanie jakie sobie stawiałem to wyłącznie z której serii; więc oglądałem sobie na luzie. Wiadomo w oświetlonym sklepie gdzie na 1 TV jest puszczona naziemna, a na 2 tryb sklepowy producenta to nawet nie ma co oglądać, ale akurat w LG oledowym to nigdzie mi się nie podobał obraz...

Na koniec mała uwaga co do samych sklepów. Ilość podłączonych telewizorów z różnymi materiałami była tak z 3 razy większa w MM niż w EURO. W Euro leciały jakieś reklamówki sklepu gdzie nic nie można było zobaczyć, a w MM a to gry, a to demówki, a to naziemna - i wszędzie co innego i do tego o wiele więcej modeli TV...

Wiem, że zdjęcia często przekłamują itd, ale tutaj musicie mi uwierzyć, że naprawdę jest taka różnica. Tuż przed sprzedażą poprzedniego TV Samsung UE75MU8002 zrobiłem zdjęcia z demowego kanału 4K z tunera SAT... To jest bez HDR, ale 4K... W obu TV najlepsze tryby dynamiczne.

Samsung UE75MU8002:

TV3 wysy.jpg

Samsung QE75Q9FNA:

 

TV1.jpg

Samsung UE75MU8002:

TV1 wysy.jpg

Samsung QE75Q9FNA:

TV3.jpg

A tutaj już bez porównywania zdjęcie pokazujące jak dobra jest czerń... Kto zgadnie gdzie na górze kończy skończył się telewizor... :):):)  :

TV2.jpg

W wątku o MU nie wklejam, żeby użytkownicy nie nabawili się kompleksów... :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ocenić na podstawie fot trudno i jeszcze dodatkowo w sklepie to juz arcytrudno, nie wiadomo z tego porownania jakie to tryby byly i ustawienia. Widomo ze tryby sklepowe do najlepszych do porownan nie należą...

Co widac na podstawie fot to bardzo dobry kontrast na q9fn i ladne czernie oraz przejaskrawe kolory w tym trybie, na MU kolory bardziej naturalne ale obraz za mgla i kiepski kontrast.

A propos Twojego porownania oledow to kontrast na wszystkich oledach masz ten sam i wynosi on nieskonczonosc : 1,  wiec nie ma opcji zebys widzial roznice w kontrascie miedzy Sony czy Lg czy innym oledem - wszystko to zreszta te same panele -  testy kontrastu tych TV na portalu to potwierdzaja. 

Roznice w czerniach miedzy oledami a qledami w jasnym pomieszczneiu sa subtelne, ale jak masz zacniemnienie, na oledzie zobaczysz roznice + wiecje detali, dodatkowo zero poswiaty wkolo jasnych obiektow na ciemnym tle z powodu wiekszej ilosci stref pod kazdym katem, na LCD FALD wystrczy ze staniesz troche pod katem do ekranu i czar w temacie czerni pryska...:( q9fn ma bardzo duża przewage w jasnosci szczytowej w HDR ktora widac szczegolnie w filmach masterowanych do 4000 nit (np Pan, czy Batman vs Suerman) niestety black floor tez sie nam przy tym troche podnosi troch ekosztem czerni, ale i tak jest bardzo dobrze.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szewi napisał:

Niestety ocenić na podstawie fot trudno i jeszcze dodatkowo w sklepie to juz arcytrudno, nie wiadomo z tego porownania jakie to tryby byly i ustawienia. Widomo ze tryby sklepowe do najlepszych do porownan nie należą...

Co widac na podstawie fot to bardzo dobry kontrast na q9fn i ladne czernie oraz przejaskrawe kolory w tym trybie, na MU kolory bardziej naturalne ale obraz za mgla i kiepski kontrast.

A propos Twojego porownania oledow to kontrast na wszystkich oledach masz ten sam i wynosi on nieskonczonosc : 1,  wiec nie ma opcji zebys widzial roznice w kontrascie miedzy Sony czy Lg czy innym oledem - wszystko to zreszta te same panele -  testy kontrastu tych TV na portalu to potwierdzaja. 

Roznice w czerniach miedzy oledami a qledami w jasnym pomieszczneiu sa subtelne, ale jak masz zacniemnienie, na oledzie zobaczysz roznice + wiecje detali, dodatkowo zero poswiaty wkolo jasnych obiektow na ciemnym tle z powodu wiekszej ilosci stref pod kazdym katem, na LCD FALD wystrczy ze staniesz troche pod katem do ekranu i czar w temacie czerni pryska...:( q9fn ma bardzo duża przewage w jasnosci szczytowej w HDR ktora widac szczegolnie w filmach masterowanych do 4000 nit (np Pan, czy Batman vs Suerman) niestety black floor tez sie nam przy tym troche podnosi troch ekosztem czerni, ale i tak jest bardzo dobrze.

Fotki fotkami, ale oddają dokładnie to co widziałem. Taki obraz był na MU i taki jest teraz - dokładnie jak na fotkach. Więc traktujmy je jako potwierdzenie tego co pamiętam oglądając ten materiał. Dla mnie kolor wcale nie jest przejaskrawiony. Pewno kalibracja by tu zrobiła dobrą robotę, ale to były tylko demówki 4K i dlatego w trybie dynamicznym. Normalnie filmów fabularnych nie oglądam w tym trybie... ale do filmów przyrodniczych itp nadają się idealnie... Generalnie pomiędzy tym QLEDem a tym MU8002 to jest po prostu przepaść przez duże P. Jak bym miał tłumaczyć 5 letniemu dziecku to bym powiedział, że tam gdzie w MU8002 kończył się tryb dynamiczny, tutaj zaczyna się tryb "kinowy" - to najlepsze porównanie obu TV. :)

Pisząc o różnicy między OLEDami LG i SONY miałem raczej na myśli jakość obrazu, a nie kontrast. Oczywiście to takie gadanie po obejrzeniu na wystawach... Mogę się mylić... Tym nie mniej jak już będę w przyszłości zmieniał na OLEDa to na pewno tylko SONY. Na chwilę obecną jestem z każdym dniem coraz bardziej zachwycony tym QLEDem. Za mną pierwszy film w UHD/4K/HDR - "Nowy Początek" i... po prostu nie mam słów na opisanie tego jak to pięknie wyszło...

Na Epsonie były problemy z tymi jasnymi scenami - wiadomo jaką ma jasność w HDR, a jaką ten QLED  i rzeczywiście te mieszane sceny jak z ciemności wchodzą w snopy światła to poezja dla oczu... Myślę w ogóle, że to świetny film nawet nie tyle jeśli chodzi o sam HDR ile właśnie różne mieszane sceny gdzie obok ogromnej ilości światła są czernie. Idealny film do testowania HDR, kontrastu, jasności... Jeśli chodzi o problem z detalami w czerniach - ustawienie na Panasonicu "jasne otoczenie" ( to przedostatni najmocniejszy tryb HDR )  całkowicie rozwiązuje problem przynajmniej w HDR i to bez utraty kontrastu ! Świetnie to widać jak bohaterowie poruszają się po statku obcych - wszystkie detale w czerniach całkowicie zachowane.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2019 o 23:13, hubio napisał:

Fotki fotkami, ale oddają dokładnie to co widziałem. Taki obraz był na MU i taki jest teraz - dokładnie jak na fotkach. Więc traktujmy je jako potwierdzenie tego co pamiętam oglądając ten materiał. Dla mnie kolor wcale nie jest przejaskrawiony. Pewno kalibracja by tu zrobiła dobrą robotę, ale to były tylko demówki 4K i dlatego w trybie dynamicznym. Normalnie filmów fabularnych nie oglądam w tym trybie... ale do filmów przyrodniczych itp nadają się idealnie... Generalnie pomiędzy tym QLEDem a tym MU8002 to jest po prostu przepaść przez duże P. Jak bym miał tłumaczyć 5 letniemu dziecku to bym powiedział, że tam gdzie w MU8002 kończył się tryb dynamiczny, tutaj zaczyna się tryb "kinowy" - to najlepsze porównanie obu TV. :)

Pisząc o różnicy między OLEDami LG i SONY miałem raczej na myśli jakość obrazu, a nie kontrast. Oczywiście to takie gadanie po obejrzeniu na wystawach... Mogę się mylić... Tym nie mniej jak już będę w przyszłości zmieniał na OLEDa to na pewno tylko SONY. Na chwilę obecną jestem z każdym dniem coraz bardziej zachwycony tym QLEDem. Za mną pierwszy film w UHD/4K/HDR - "Nowy Początek" i... po prostu nie mam słów na opisanie tego jak to pięknie wyszło...

Na Epsonie były problemy z tymi jasnymi scenami - wiadomo jaką ma jasność w HDR, a jaką ten QLED  i rzeczywiście te mieszane sceny jak z ciemności wchodzą w snopy światła to poezja dla oczu... Myślę w ogóle, że to świetny film nawet nie tyle jeśli chodzi o sam HDR ile właśnie różne mieszane sceny gdzie obok ogromnej ilości światła są czernie. Idealny film do testowania HDR, kontrastu, jasności... Jeśli chodzi o problem z detalami w czerniach - ustawienie na Panasonicu "jasne otoczenie" ( to przedostatni najmocniejszy tryb HDR )  całkowicie rozwiązuje problem przynajmniej w HDR i to bez utraty kontrastu ! Świetnie to widać jak bohaterowie poruszają się po statku obcych - wszystkie detale w czerniach całkowicie zachowane.

Hubio znalazłem takie coś występuje to naturalnie w naturze czy to jest qled 82’’ z 2018r?Zobacz ofertę: QLED 2018 SAMSUNG QE82Q6FN ATXXH polska gwarancja http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7783558793

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania mogę powiedzieć odnośnie gubienia detali w czerniach,  że wszystko można ustawić ! Zwiększenie jasności lub wyłączenie contrast enhancer eliminuje praktycznie cały ten problem. Zresztą w domyślnym trybie film contrast enhancer jest właśnie wyłączony. Ja wolałem go zachować i zwiększyć jasność. Po prostu teraz widać różne mankamenty oświetlenia, a właściwie niedoświetlenia np wczoraj na Polsat News HD wypowiadał się człowiek w ciemnym sweterku, cała prawa strona była prawidłowo oświetlona i widać było prążki, lewa niedoświetlona ciemna... Przy takim kontraście nie wiem czy jest to możliwe aby zachować takie detale. Oczywiście przy odpowiednich ustawieniach wszystko widać, ale dzieje się to kosztem kontrastu. Zastanawiam się jak sobie radzą np. z tym OLEDy, ale z uwagi w ogóle na mniejszą jasność myślę, że może tak samo występować taki problem. Na wcześniejszym MU80002 oczywiście nie było takich problemów, ale tam kontrast było kilka razy mniejszy... Nawet przy całkowitym rozjaśnieniu, ustawieniu gamma na 3 i wyłączeniu contrast enhancer wciąż tutaj mamy wyższy kontrast niż w MU w najlepszym trybie dynamicznym. Tak samo czerń nawet przy takim rozjaśnieniu bije czerń z MU. Powiem też szczerze, że mimo, że nigdy za bardzo nie zwracałem uwagi na czerń, muszę przyznać, że jest tak za[beeep]ista, że nawet można wybaczyć drobne gubienie detali w czerniach. Osobiście znalazłem złoty środek w postaci ustawienia jasności na +2 lub + 3, co odbija się nieznacznie na kontraście, ale zachowuje detale w czerniach... Żeby nie skupiać się tylko na tym problemie dodam jeszcze, że w każdym innym aspekcie telewizor wymiata po całości. Jest tak doskonały, że widać kropkę na cerze bohatera, każdy niuans kolorów, po prostu są momenty WOW !, że aż człowiek się dziwi, że może być taka jakość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim modelu piszesz? Q9 czy inny? Ja myśle o 75’’ q7? sam się zastanawiam jak to będzie czy epson 9300w trochę odpocznie po zakupie telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DawidŁ napisał:

O jakim modelu piszesz? Q9 czy inny? Ja myśle o 75’’ q7? sam się zastanawiam jak to będzie czy epson 9300w trochę odpocznie po zakupie telewizora.

No piszę o modelu w jakim jesteśmy wątku i jaki mam podany w stopce czyli Q9... Co do Q7 niestety nie było tutaj testów i się ostatecznie na niego nie zdecydowałem... O modelu Q6 MK pisał, że nie ma wyraźnej różnicy z NU8002 więc nie chciałem nawet ryzykować z Q7. W PCI różnica nie jest duża... więc to nie jest specjalnie miarodajne. Q6 - 2800, Q7 - 3200, Q9 - 3700 Jeśli Q6 ma być podobne do NU8002 to ja naprawdę dziękuję...

Jakie różnice wg producenta między Q9 a Q7 ? HDR 2000 zamiast 1500, lepsza technologia kontrastu... Jest parę spraw... No i chciałem mieć w końcu rozpoznawalnego flagowca. Ale Q7 też rozważałem...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ta różnica w cenie jednak jest między q9 a q7. Serce podpowiada q9 ale budżet mówi inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/14/2019 at 9:56 AM, FilipToJa said:

Pierwszy raz jak włączyłem i xboxa i ps4, obraz na ustawieniach tych z fabryki, od razu po przeliczeniu się w tryb gry, wyglądał tragicznie. Potem jeździłem suwakami to albo było gorzej, albo ciut lepiej, ale nie tak jak powinien wyglądać obraz w takim tv. W menu Black Ops 4, kolory są albo mocno przesadzone, albo wyglądają jakbym wygrał je w pralce. W obu przypadkach czerń nie istnieje tylko wszystkie odcienie szarości. Fakt że zwykła tv, tvn24 i NG bo tylko te dwa kanały oglądam wygląda lepiej jak w starym Sony. Za to Netflix zero różnicy względem Sony 2016 (najniższy model xd7005) Są dwie możliwości albo jakiś trafny model, albo ja coś popieprzylem, lub nie potrafię ustawić.

Część. Od dwóch dni posiadam qe65q9fn.

Mam ten sam problem jak filiptoja , większość gier z xbox one x wygląda bardzo przeciętnie.

Sąsiad drzwi obok ma xf90 , przyniosłem swoją konsolę do niego , porównaliśmy i u niego wygląda to zdecydowanie lepiej. Jak to zobaczyłem rozzłościłem się niemiłosiernie.

Jak to możliwe , że budżetowy sony wygląda lepiej niż flagowy samsung?

U mnie w trybie gra te kolory albo mocno wyprane albo mocno przesadzone , jest po prostu źle. Pomyślałem , że domyślne ustawienia są jakieś nietrafione , ale zastosowałem ustawienia opisane wcześniej przez porter i nie widzę szczególnej poprawy.

Coś nie tak z moim egzemplarzem czy ten typ tak ma? O co chodzi? @FilipToJa czy ustawienia poprawiły sytuacje ,że jesteś teraz zadowolony?

A może kalibracja pomoże? Można tryb do gier skalibrować?

Druga sprawa to netflix , nie mogę oglądać niektórych seriali. Spróbujcie obejrzeć drugi sezon ozark  wszystko jest ciemne strasznie, jak się pobawiłem ustawieniami, żeby było coś widać to wszystko jest teraz za jasne i nadal nie da się tego oglądać. Wygląda to po prostu bardzo słabo.

Uruchomiliśmy te same sceny na xf90 i tam jest po prostu pięknie, wszystko dobrze widoczne. O co chodzi? Potem sąsiad mi pokazał, że żaden telewizor samsunga z 2018 nie dostał certyfikacji od netflixa (modele z 2017 tak). Czy to przez brak obsługi dolby vision? Modele z 2017 miały to?

Proszę o pomoc, jestem załamany i nie wiem co robić.

 

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jkut napisał:

Potem sąsiad mi pokazał, że żaden telewizor samsunga z 2018 nie dostał certyfikacji od netflixa (modele z 2017 tak). Czy to przez brak obsługi dolby vision? Modele z 2017 miały to?

Proszę o pomoc, jestem załamany i nie wiem co robić.

Raczej niemożliwe żeby nie dostał certyfikacji bo jak by nie dostał to by po prostu nie był dostępny... Myślę, że nie musisz być załamany... :) Telewizor jak projektor to tylko odbiorca treści jakie mu się zapuści z różnych źródeł... Nie ma możliwości, że np. z telewizji będzie super, będą super czernie, a w grach nie... To zależy od źródła... Jeśli xone przesyła taki obraz to tak jest wyświetlany, jeśli TV-BOX puszcza jakiś swój obraz to też jest tak widoczny, itd. itd. Co do netflixa - kto powiedział, że należy oglądać na TV ? Możesz kupić Apple TV lub w sumie dowolny player UHD i wszędzie masz Netflixa. W moim Panasonicu masz ustawienia na jasność, kontrast, kolor, wyostrzanie i z 5 różnych suwaków do poprawy jakości. To wszystko dostępne oczywiście też w Netflixie... Wiem, że telewizor gubi detale w czerniach o czym pisałem wyżej. Wystarczy w playerze trochę dać po jasności i problem rozwiązany. Co do gier się nie wypowiadam bo nie jestem graczem, ale może po prostu nie używaj trybu gra tylko np dynamiczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Sąsiad drzwi obok ma xf90 

 

Czy oprócz gier porównywałeś obraz między tymi dwoma TV na innych materiałach, w szczególności FHD? Jak wrażenia jeżeli chodzi o Sony?

 

Cytat

Proszę o pomoc, jestem załamany i nie wiem co robić.

Nie ma co panikować. Jeżeli masz podejrzenia że z twoim TV coś nie tak to po prostu weź konsolę i idź do sklepu i podłącz ją do takiego samego TV i porównaj obraz. To będzie najłatwiejsze. 

 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hubio napisał:

Raczej niemożliwe żeby nie dostał certyfikacji bo jak by nie dostał to by po prostu nie był dostępny... Myślę, że nie musisz być załamany... :) Telewizor jak projektor to tylko odbiorca treści jakie mu się zapuści z różnych źródeł... Nie ma możliwości, że np. z telewizji będzie super, będą super czernie, a w grach nie... To zależy od źródła...

... i oczywiście jakości... :) SD inaczej, HD inaczej i UHD inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hubio napisał:

No piszę o modelu w jakim jesteśmy wątku i jaki mam podany w stopce czyli Q9... Co do Q7 niestety nie było tutaj testów i się ostatecznie na niego nie zdecydowałem... O modelu Q6 MK pisał, że nie ma wyraźnej różnicy z NU8002 więc nie chciałem nawet ryzykować z Q7. W PCI różnica nie jest duża... więc to nie jest specjalnie miarodajne. Q6 - 2800, Q7 - 3200, Q9 - 3700 Jeśli Q6 ma być podobne do NU8002 to ja naprawdę dziękuję...

Jakie różnice wg producenta między Q9 a Q7 ? HDR 2000 zamiast 1500, lepsza technologia kontrastu... Jest parę spraw... No i chciałem mieć w końcu rozpoznawalnego flagowca. Ale Q7 też rozważałem...

najwieksza roznica miedy pozostalymi modelami a Q9 to pelne podswietlenie matrycy (FALD) w modelu q9fn dajace m.in lepszy kontrast i wplywajace na intensywnosc efektu HDR.

5 godzin temu, jkut napisał:

Część. Od dwóch dni posiadam qe65q9fn.

Mam ten sam problem jak filiptoja , większość gier z xbox one x wygląda bardzo przeciętnie.

Sąsiad drzwi obok ma xf90 , przyniosłem swoją konsolę do niego , porównaliśmy i u niego wygląda to zdecydowanie lepiej. Jak to zobaczyłem rozzłościłem się niemiłosiernie.

Jak to możliwe , że budżetowy sony wygląda lepiej niż flagowy samsung?

U mnie w trybie gra te kolory albo mocno wyprane albo mocno przesadzone , jest po prostu źle. Pomyślałem , że domyślne ustawienia są jakieś nietrafione , ale zastosowałem ustawienia opisane wcześniej przez porter i nie widzę szczególnej poprawy.

Coś nie tak z moim egzemplarzem czy ten typ tak ma? O co chodzi? @FilipToJa czy ustawienia poprawiły sytuacje ,że jesteś teraz zadowolony?

A może kalibracja pomoże? Można tryb do gier skalibrować?

Druga sprawa to netflix , nie mogę oglądać niektórych seriali. Spróbujcie obejrzeć drugi sezon ozark  wszystko jest ciemne strasznie, jak się pobawiłem ustawieniami, żeby było coś widać to wszystko jest teraz za jasne i nadal nie da się tego oglądać. Wygląda to po prostu bardzo słabo.

Uruchomiliśmy te same sceny na xf90 i tam jest po prostu pięknie, wszystko dobrze widoczne. O co chodzi? Potem sąsiad mi pokazał, że żaden telewizor samsunga z 2018 nie dostał certyfikacji od netflixa (modele z 2017 tak). Czy to przez brak obsługi dolby vision? Modele z 2017 miały to?

Proszę o pomoc, jestem załamany i nie wiem co robić.

 

Ww sony ma m.in Dolby Vision w Netflixie, to najwieksza roznica, ktora widać od razu i daje to spora przewagę (dlatego obraz byl jasniejszy),  XF9005 to nie jest poza tym budzetowy model. Ma rowniez podobnie jak Q9fn pelne podswietlenie matrycy  (ogolna ocena mixed usage sony 8.3 v 8.5 dla q9fn wg rtings):

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q9fn/585/599?usage=4854&threshold=0.1

Dnia 19.01.2019 o 09:57, DawidŁ napisał:

Hubio znalazłem takie coś występuje to naturalnie w naturze czy to jest qled 82’’ z 2018r?Zobacz ofertę: QLED 2018 SAMSUNG QE82Q6FN ATXXH polska gwarancja http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7783558793

jak ma obsluge "HDR10+" oraz literki FN w nazwie to powinien byc nowszy model.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...