Home News CES 2019 CES 2019: Samsung wprowadza iTunes oraz Airplay 2 do telewizorów z 2019/18
CES 2019: Samsung wprowadza iTunes oraz Airplay 2 do telewizorów z 2019/18

CES 2019: Samsung wprowadza iTunes oraz Airplay 2 do telewizorów z 2019/18

1.10K
1

Bardzo istotna wiadomość, zarówno dla kinomaniaków lubiących oglądać filmy na VOD, jak i fanów ekosystemu Apple. Telewizory Smart firmy Samsung z 2019 i 2018 roku otrzymają aplikację iTunes Movies and TV Shows oraz wsparcie Airplay 2.

iTunes Movies and TV Shows to świetny cyfrowy sklep VOD z filmami i serialami. Miał niestety jedną wadę – poza Windowsem nie miał aplikacji na żadne inne urządzenie spoza rodziny Apple. Tak samo aby odtwarzać treści w 4K potrzebna była przystawka Apple TV 4K nawet jeśli dysponowaliśmy telewizorem z takiej rozdzielczości czy też konsolą taką jak Xbox One X. Dlatego też osobom, które nie znalazły się w ekosystemie Apple całkowicie ale podobała się im oferta iTunes, ciężko było się przekonać do takiej alternatywy.

Od teraz w telewizorach Samsunga z 2019 roku domyślnie będzie preinstalowana aplikacja iTunes Movies and TV Shows, a modele z 2018 otrzymają aktualizację firmware’u umożliwiającą jej wprowadzenie. iTunes na TV Samsunga będzie nadejdzie w ponad 100 krajach, a zważywszy, że usługa jest dostępna w Polsce, to na pewno też skorzystamy z niej na sprzęcie koreańskiej firmy.

Oprócz tego Apple wprowadzi obsługę protokołu przesyłania mediów Airplay 2 na Smart TV Samsunga w 190 krajach na całym świecie. Apple planuje także wprowadzenie Airplay 2 dla innych producentów telewizorów, ale nie ma na ten moment poza Samsungiem nie potwierdził tego jeszcze nikt inny.

(1098)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. To czekamy powinno być OK No i nie trzeba wymieniać ATV 😀👍