Home News CES 2019 CES 2019: Samsung wprowadza iTunes oraz Airplay 2 do telewizorów z 2019/18
CES 2019: Samsung wprowadza iTunes oraz Airplay 2 do telewizorów z 2019/18

CES 2019: Samsung wprowadza iTunes oraz Airplay 2 do telewizorów z 2019/18

1.01K
1

Bardzo istotna wiadomość, zarówno dla kinomaniaków lubiących oglądać filmy na VOD, jak i fanów ekosystemu Apple. Telewizory Smart firmy Samsung z 2019 i 2018 roku otrzymają aplikację iTunes Movies and TV Shows oraz wsparcie Airplay 2.

iTunes Movies and TV Shows to świetny cyfrowy sklep VOD z filmami i serialami. Miał niestety jedną wadę – poza Windowsem nie miał aplikacji na żadne inne urządzenie spoza rodziny Apple. Tak samo aby odtwarzać treści w 4K potrzebna była przystawka Apple TV 4K nawet jeśli dysponowaliśmy telewizorem z takiej rozdzielczości czy też konsolą taką jak Xbox One X. Dlatego też osobom, które nie znalazły się w ekosystemie Apple całkowicie ale podobała się im oferta iTunes, ciężko było się przekonać do takiej alternatywy.

Od teraz w telewizorach Samsunga z 2019 roku domyślnie będzie preinstalowana aplikacja iTunes Movies and TV Shows, a modele z 2018 otrzymają aktualizację firmware’u umożliwiającą jej wprowadzenie. iTunes na TV Samsunga będzie nadejdzie w ponad 100 krajach, a zważywszy, że usługa jest dostępna w Polsce, to na pewno też skorzystamy z niej na sprzęcie koreańskiej firmy.

Oprócz tego Apple wprowadzi obsługę protokołu przesyłania mediów Airplay 2 na Smart TV Samsunga w 190 krajach na całym świecie. Apple planuje także wprowadzenie Airplay 2 dla innych producentów telewizorów, ale nie ma na ten moment poza Samsungiem nie potwierdził tego jeszcze nikt inny.

(1013)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(1)

  1. To czekamy powinno być OK No i nie trzeba wymieniać ATV 😀👍