Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Prze-konwertowanie dzwięku DTS na kompie (bez re-kompresji video) zajmuje tylko kilka minut z użyciem np. Avidemux http://avidemux.sourceforge.net/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2019 o 19:51, Robert Wereszczynski napisał:

Po spędzeniu kilku godzin na oglądaniu przykładowych fimów i treści na YT w dwóch Media Marktach ostatecznie dołączyłem do grona właścicieli Q9. 
Ale nie powiem - walka z C8 była zażarta do ostatniej sekundy i ostatecznie wygrały w sumie szczegóły:
- oneConnect - świetna sprawa - idealna w moich warunkach 
- podwójny tuner SAT - bardzo często z tego korzystam
- potwierdzenie dodania AirPlay 2 

Co najbardziej zaskakujące dla mnie jakość obrazu w moich warunkach użytkowania jest niemal identyczna - tutaj naprawdę szacun dla Samsunga, że przekonał mnie do QLED podczas gdy byłem w 90% nastawiony na OLED. Klikałem sobie po demach 4K HDR na YT i tylko pilnowałem szczęki :)
Tak więc gdy jutro przyjedzie Samsung, to zdejmuję leciwego (aczkolwiek sprawnego) Pioneera 4270XA i zawieszam 65" monstrum - a pionek wędruje na allegro w poszukiwaniu nowego właściciela ;)

Dzięki za mnóstwo wartościowych komentarzy i wskazówek. 
Okazały się niezwykle pomocne - szczególnie te związane z dokładnym przetestowaniem wybranego przez siebie egzemplarza.
Jak się okazało pierwszy jaki przyniosła obsluga miał w sumie z 6-7 dead pixeli w centrum i z boku panelu. 
Testy SDE wyszły bardzo pozytywnie, co dodatkowo cieszy :D 

Ogólnie tv - petarda - do czasu popularyzacji i racjonalizacji cenowej mikro-LED'ó powinien wystarczyć :D 

PS. Taka ciekawostka - w EURO i MM Samsung zrobił promocję - przy zakupie tego modelu dostaje się kartę prepaid z "doładowaniem" na 1000zł ... tylko przy okazji podnieśli cenę łobuzy z 10499 na 10999 - i to dzisiaj - w południe gdy sprawdzałem cenę, to była stara, a gdy dotarłem do sklepu, to była "nowsza - lepsza" ? Na szczeście negocjacje powiodły się i ostatecznie koszt zakupu zrobił się całkiem przyjemny :) 

cześć!

dzięki za opinię, ja w przyszłym tygodniu kupuję tv, tylko jeszcze nie wiem, czy C8, czy Q9 i diabli mnie biorą :)

to, co martwi mnie w Samsungu, to:

- czerń - szczególnie wokół napisów w filmach. pytanie, czy po kalibracji przy napisach pojawia się biała poświata, czy nie? celowo piszę "po kalibracji"

- dźwięk - będę miał belkę z atmosem - tutaj plus dla LG, bo dla oglądania nflixa z takim dźwiękiem przy Samsungu musiałbym dokupić Atv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , ponieważ ciągle waham się pomiędzy  Samsungiem a Sony to  proszę o informację czy po profesjonalnej kalibracji problem z ginącymi detalami w czerni jest jakoś rozwiązany lub przynajmniej poprawiony a zbyt mocne pompowanie HDR ograniczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pablopicassoxx napisał:

dźwięk - będę miał belkę z atmosem - tutaj plus dla LG, bo dla oglądania nflixa z takim dźwiękiem przy Samsungu musiałbym dokupić Atv

Od miesiąca oglądam na tym tv filmy z Netflix i jeszcze nie spotkałem dźwięku w dts ? co prawda mam amplituner ale taki jest fakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pablopicassoxx napisał:

cześć!

dzięki za opinię, ja w przyszłym tygodniu kupuję tv, tylko jeszcze nie wiem, czy C8, czy Q9 i diabli mnie biorą :)

to, co martwi mnie w Samsungu, to:

- czerń - szczególnie wokół napisów w filmach. pytanie, czy po kalibracji przy napisach pojawia się biała poświata, czy nie? celowo piszę "po kalibracji"

- dźwięk - będę miał belkę z atmosem - tutaj plus dla LG, bo dla oglądania nflixa z takim dźwiękiem przy Samsungu musiałbym dokupić Atv

Hej,

Tak naprawdę ja ten wybór nadal mam trochę w głowie (mam ciągle możliwość zwrotu w MM)... ;) 

Napisy w filach - jeżeli są na stricte czarnym tle, to minimalnie widać poświatę, ale tutaj to chyba nie ważne ile będziesz miał stref wygaszania, to i tak ją zobaczysz ;) Szczególnie gdy oglądasz w nocy - w dzień w zasadzie nie do zauważenia. Ale nawet nocą nie jest to coś co bije po oczach jak latarka ;) Jeżeli mnie to jakoś strasznie nie boli po przejściu z plazmy, to znaczy, że jest to naprawdę mało uciążliwe. Sama czerń jak na technologię LED jest naprawdę super. Poodpalałem sobie na YT dema LG, Sony czy Panasonica przygotowane pod ich OLEDy i naprawdę jest efekt wow :) A gdy w grę wchodzą jeszcze nasycone kolory, to robi się bajka ;) 

Kwestią Atmosa jakoś bym się strasznie nie przejmował - szczególnie jeżeli mówimy o soundbarze (dla mnie nie istnieje coś takiego jak prawdziwy dźwięk przestrzenny bez x głośników rozmieszczonych wokół kanapy ;) ). O ile mi wiadomo, to na chwilę obecną serwisy streamingowe równolegle obsługują DD i Atmosa, więc po prostu zrobią konwersję do starego ale wciąż najważniejszego formatu :) 

Najważniejsze, to moim zdaniem uświadomić sobie fakt, że żadna technologia nie jest idealna - ani OLED ani tym bardziej QLED. 

Może dlatego nie staram się na siłę szukać błędów, a raczej patrzeć obiektywnie czy coś co widzę może zacząć mnie irytować za x czasu ;) 
Kupując kiedyś Pionka miałem w zasadzie pewność, że nic mi się na nim nie wypali, bo tak dopracowali algorytmy - i faktycznie tak się stało. 
W przypadku OLEDa mam z tym problem - bo wystarczy, że jeżeli za 2 lata coś walnie w systemie automatycznego "czyszczenia" matrycy, to będę miał poważny problem z tv kupionym za niemałe pieniądze. Poza tym nie lubię się pilnować czy na pewno idealnie dbam o mój TV ;)

Problem z DTSem obszedłem podłączając PS4 i odtwarzacz DVD (mam kilka płyt audio nagranych w DTS Surround) po TOSLINKu do amplitunera, który je obsługuje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model od tygodnia. Tak jak jestem zadowolony z ergonomii i szybkości działania tizena, wykonania pilota na poziomie premium oraz jakości HDRu, tak nie mogę znieść tego sztucznego podbijania jasności oraz DSE. Przydałaby się też większa ilość trybów obrazu, tak, żebym miał dwa tryby - dla dziennego i nocnego oglądania. Z tych dostępnym trybów sensowny moim zdaniem jest jedynie Film. Reszta tylko niepotrzebnie podbija nasycenie barw.

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Problem z DTSem obszedłem podłączając PS4 i odtwarzacz DVD (mam kilka płyt audio nagranych w DTS Surround) po TOSLINKu do amplitunera, który je obsługuje" - to nie jest ominięcie problemu, po optyku masz ograniczoną przepustowość dźwięku. Najlepszy sygnał z PS4 Pro to jest PCM.

U mnie PS4 Pro, Egreat a5 lecą przez marantza sr5011 do one connect'a. 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Robert Wereszczynski napisał:

 

Kupując kiedyś Pionka miałem w zasadzie pewność, że nic mi się na nim nie wypali, bo tak dopracowali algorytmy - i faktycznie tak się stało. 
W przypadku OLEDa mam z tym problem - bo wystarczy, że jeżeli za 2 lata coś walnie w systemie automatycznego "czyszczenia" matrycy, to będę miał poważny problem z tv kupionym za niemałe pieniądze. Poza tym nie lubię się pilnować czy na pewno idealnie dbam o mój TV

 

Identycznie jak u mnie- też przesiadłem się z kuro.

W tej chwili cena c8 i q9 jest identyczna i to czy i wybór trudniejszy.

Abstrahując od features tych tv, to cenie sobie naturalny obraz, a taki dają oledy. A jednocześnie nie chce wtopić na uszkodzeniu matrycy- dokładnie tak jak piszesz.

Bede wdzięczny jeśli będziesz tu dzielił się wrażeniami na bieżąco, aż do decyzji „zostawiam” albo „zwracam q9”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Pablopicassoxx napisał:

Identycznie jak u mnie- też przesiadłem się z kuro.

W tej chwili cena c8 i q9 jest identyczna i to czy i wybór trudniejszy.

Abstrahując od features tych tv, to cenie sobie naturalny obraz, a taki dają oledy. A jednocześnie nie chce wtopić na uszkodzeniu matrycy- dokładnie tak jak piszesz.

Bede wdzięczny jeśli będziesz tu dzielił się wrażeniami na bieżąco, aż do decyzji „zostawiam” albo „zwracam q9”.

Na chwilę obecną zostaje - wczoraj trochę stuningowałęm tryb film i mocno zbliżyłem się pod względem płynności i odwzorowania kolorów do tego czego oczekuję.
Poza tym planuję się umówić na profesjonalną kalibrację żeby go dopieścić do granic możliwości - ale już teraz jest naprawdę dobrze. 
Jeżeli mówimy o czystej jakości obrazu, to naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego jak działa wygaszania - jeżeli oglądasz film w innych proporcjach niż 16:9, to nie świecą się Tobie czarne pasy na dole i górze - strefy się wygaszają i masz czerń jak w OLEDzie. Jasność / intensywność kolorów - bajka. 
Białe napisy na czarnym tle w nocy - matryca jest tak jasna, że bardziej dostaję po oczach od bieli niż zwracam uwagę na minimalnie jaśniejszą czerń wokół - najważniejsze, że nie ma ostrych przejść (krawędzi) pomiędzy strefami. Tak czy inaczej muszę znaleźć czas by trochę poeksperymentować z ustawieniami tv. 

Działanie z PS4 - rewelacja - nie ma smużenia, piękne kolory. Niestety mój amplituner jest równie archaiczny jak plazma i obawiam się, że jak przez niego puszczę stream z konsoli żeby wyłuskiwał DTS, to stracę HDR. Więc na chwilę obecną mój setup działa tak, że przez HDMI idzie do one connecta wszystko - 2ch i DD. Jak chcę mieć DTS, to wtedy przechodzę na TOSLINK podłączony do amplitunera - ale wtedy i tak PS4 wypluwa równolegle 2ch po HDMI. 

To co robi wrażenie, to jasność matrycy w jasny dzień - w końcu nie muszę kombinować z zasłonką żeby cokolwiek widzieć na ekranie. 

No i powłoki anty-odblaskowe - może nie generują "czarnej dziury" jak to niektórzy piszą, ale różnica vs plazma czy OLED jest naprawdę znacząca - i to jest jeden z tych argumentów dla których prawdopodobnie nie wymienię Q9 na OLED - żeby mieć naprawdę 100% frajdy z oglądania go musisz mieć niemal całkowicie czarne pomieszczenie - inaczej idealną czerń (i nie tylko ją) będą psuły okna i inne jaśniejsze elementy wystroju pomieszczenia. 

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  75Q9FN od  listopada. Konkurentem był 77C8 a le ze względu na cenę i możliwość wypalenia zdecydowałem się na Samsunga.

Kupiłem go w promocji za 17.500 PLN.

W tej chwili w promocji można dostać 77C8 w Saturnie DE za € 4444  - 19.000 PLN a 75Q9FN za około 14.000 PLN.

Przywiezienie do Polski wcale nie kosztuje tak drogo - sprawdźcie na OLX.

Telewizor jest po kalibracji. Kolory nie są tak jaskrawe jak przed.

Najważniejsze zalety w stosunku do starej plazmy VT30 to paleta barw i HDR  plus Smart TV ( wszystko w jednym).

Wada  DSE. Przy 99% oglądanych programów - Canal + , Netfix  tego nie widać.

Niestety wada wyszła podczas TCS gdy skoczek leci nad białym zeskokiem.

Szczególnie gdy ogląda się pod kątem kilkunastu stopni. Na wprost wada jest dużo mniejsza.

Dla 1% oglądanych programów nie mam siły tego wymieniać.

Ten sam model wystawiony w Arkadi ma bardzo podobny DSE.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2019 o 12:07, Robert Wereszczynski napisał:

Już usunęli poprzednią promocję na Samsunga - czyli teraz wdając te 11000 otzymuje się 1100 zł - ostateczny koszt zakupu to 9900
W poprzedniej promocji wychodził 9500 - więc zawsze trochę taniej ;) 

Witam promocja w media markt jest do dzisiaj (tzn do niedzieli ale jest nie pracujaca ta) na bony za wydane 500zl i promocje za zakup tv samsung za q8 dają bon na 2000 +bon za każde wydane 500 przy q9fn daja bon na 1000 za zakup samsunga i bon na 1050zl  i promocje łączą się czyli razem dostajemy bon na kolejne zakupy o wartosci 2050zl ważny 5 lat można kupić naprzyklad soundbar. Q9FN sprzedają  z gwarancja 2 lata i dołożyli do tego bez problemu 20rat zero, dostalem tez od nich ofertena tv za 9990 +850 grwarancja na 5lat z % spadkiem wartosci po latach ale juz bez bonów. 

Z kolei w Samsung Brand Store q9fn moge dostać po rabacie za 9990 i w tym dostaje gwarancje na 5 lat i wieszak no-gap+ daja teraz 20 rat 0.

Jeśli chodzi o TV to denerwuje mnie fakt ze przy zakupie tv samsung musze sie bawić w jakieś boksy czy odtwarzać netflix przez ps4 żeby uzyskać dźwięk przestrzenny bo zdaje sie ze Q9FN nie obsługuje żadnego Dolby z kolei w Sony nie ma chyba juz tego problemu, plus jest Dolby Vision którego tez brak w Samsungu choć ponoć zeszłoroczny model Q9F miał wsparcie Dolby

Pytanie czy Sony faktycznie jest nie do zaakceptowania? Ja jestem fanem marki od lat, Mój stary HX 700 chodzi do tej pory bez zastrzeżeń, mam kilka konsol PlayStation w tym PS4Pro 500milion edition z akcesoriami która czeka w pudełku aż kupie nowy TV i Sony wyglądał by dużo lepiej przy nich.

Soundbar Sonego ZF9 jest również trochę tańszy w zakupie od Samsungowego HW K850 obydwa oczywiscie z tylnymi głośnikami sony chyba dokladal je za 1 zł. Sony tworzy dźwięk wirtualnie i ponoc daje radę, samsung z kolei odbija dzwiek od sufitu co nie mam pewności czy przy skośnym suficie który posiadam zadziała. 

 

Autor artykułu pisal ze mimo wszystko wybrał by Sonego ZF9 mimo jego wad.. Sam juz nie wiem co o tym myśleć. Narazie siedzę w wolnym czasie czasem do 3 w nocy i czytam wasze posty w nadziei że dowiem sie czegoś co zaważy na decyzji.

Pozdrawiam

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Adi GTI napisał:

Q9FN nie obsługuje żadnego Dolby z

Obsługuje. Nie ma jedynie DTS a jeszcze nie spotkałem na Netflix filmu w DTS-ie. Ja tez mam PS4 Pro i nie zamieniłbym Q9fn na inny TV. Gry wyglądają fenomenalnie. Do tego Motion Plus. Na Sony pewnie tez będą wyglądać Ok. Tyle ze ja całe życie kupowałem tv od Sony ale teraz złamałem zasadę i kupiłem Samsunga. Od Sony odrzuciły mnie świecące napisy. Oglądam bardzo dużo filmów i dla mnie ten blooming to dramat. Nie przesadzam napusy świecą jak cholera. W q9 tego prawie nie widać. Przynajmniej jest bardzo duża różnica. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Porter11 napisał:

Obsługuje. Nie ma jedynie DTS a jeszcze nie spotkałem na Netflix filmu w DTS-ie.

No i nie spotkasz bo na Netflixie nie ma filmów w DTSie.

Wszystko w DD(+), pojedyncze tytuły w Dolby Atmos i PCM wiadomo dostępny.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie kupi Samsunga Q9 z powodu braku dts-a to wybaczcie jest to totalnie glupia decyzja:) 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adi GTI napisał:

Autor artykułu pisal ze mimo wszystko wybrał by Sonego ZF9 mimo jego wad.. Sam juz nie wiem co o tym myśleć. Narazie siedzę w wolnym czasie czasem do 3 w nocy i czytam wasze posty w nadziei że dowiem sie czegoś co zaważy na decyzji.

Nie tylko Maciej Koper wybrał ZF9 względem Q9FN (a człowiek chyba zna się trochę jak robi testy zawodowo i jest profesjonalnym kalibratorem). Ja zrobiłem to samo po testach obu TV u siebie w domu przez 2 dni. Pamiętaj, że Q9FN tak jak ZF9 też ma wady i musisz zdecydować co jest dla Ciebie ważne. Oba TV są fenomenalne jak dla mnie, ale bardziej martwiłbym się brakiem obsługi Dolby Vision, bo po moich testach wynika, że niektóre seriale Netflix wyglądają słabo na Q9FN. Podejrzewam, że to właśnie przez brak DV. Co do mojego wyboru zaznaczam, że zaważyły moje osobiste preferencje, więcej info w wątku dot. ZF9: 

Dodatkowo też wyposażyłem się w ten soundbar HTZF9 z głośnikami tylnymi SAZ9R za 1 PLN i jestem pod wrażeniem jak z takiego ustrojstwa Sony wyciągnęło taki dźwięk. Integracja z TV Sony wzorowa, Dolby Atmos robi wrażenie mimo braku dedykowanych głóśników w górze. Trochę seriali na Netlixie z tym też już jest i na pewno będzie więcej. Zresztą była bardzo pozytywna recenzja tego soundbara tutaj w serwisie:

https://hdtvpolska.com/sony-soundbar-ht-zf9-test-listwa-glosnikowa-z-dolby-atmos-i-dtsx/

Edytowane przez misiek_to_ja
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy na nowym TV za mną... Po jednym dniu zabawy mogę wymienić takie zalety:

- fenomenalny obraz, stopień szczegółowości w stosunku do wcześniejszego UE75MU8002 ogromny, kolory żywsze, super kontrast. Od razu przypadł mi najbardziej do gustu tryb naturalny (wcześniej jedynie jechałem na dynamicznym) - oczywiście mówimy o wszystkim co nie jest filmem fabularnym...

- najlepsze skalowanie treści SD jakie widziałem w życiu - kanały SD z TV naziemnej momentami wyglądają jak HD

- bardzo dobrze działający upłynniacz - nie ma efektu teatralnego nawet na ustawieniu 10/7 gdzie na MU8002 był już na 10/3

- najlepsza czerń jaką widziałem w życiu

- one connect

- zero cloudingu

al są też wady:

- w fabrycznym trybie naturalnym/dynamicznym gubione są detale w czerniach - prosty test - wystarczy włączyć program informacyjny typu Fakty TVN lub Fakty po Faktach TVN24 - prowadząca w ciemnym żakiecie - wszystko zlewa się w ciemność, nie widać fałdek, falbanek (nie znam dokładnie terminologii... ) dopiero po wyłączeniu contrast enchancer lub/i pojechaniu jasności do 4-5 zaczyna być widać. W trybie fabrycznym standardowym/film jest już ok.

- ilość opcji regulacji obrazu jest dokładnie ta sama co w modelach o połowę tańszym

Podsumowując niewątpliwie telewizor rzuca na kolana. Wczoraj nawet epatowałem się reklamami z TV, których nigdy nie oglądam. Żadnego DSE nie widziałem... Jak dla mnie do poprawy detale w czerniach...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, misiek_to_ja napisał:

Dodatkowo też wyposażyłem się w ten soundbar HTZF9 z głośnikami tylnymi SAZ9R za 1 PLN i jestem pod wrażeniem jak z takiego ustrojstwa Sony wyciągnęło taki dźwięk. Integracja z TV Sony wzorowa, Dolby Atmos robi wrażenie mimo braku dedykowanych głóśników w górze. Trochę seriali na Netlixie z tym też już jest i na pewno będzie więcej.

Dawno temu kupiłeś ten zestaw? Tak szukam czy gdzieś  jeszcze dostanę ten zestaw w tej promocji z głośnikami za 1 zl. I jak z gwarancją daja jeszcze gdzieś 5 lat na tv i najlepiej raty 0. Na premierę chyba była promocja na soundbar razem z tv, W samsungu w Brand Store teraz daja promocje na q9fn jak pisałem wyżej 5lat gw i wieszak gratis i jeszcze raty 0 plus z rabatowali mi cene do 9999, w Sony Center jak kiedys pytałem to albo dadzą promocje na raty 0 albo na gratisową gwarancje 5lat a o negocjowaniu ceny raczej nie chcieli rozmawiać. Jakies takie gorsze podejście do klienta niestety.. W poniedziałek do nich zajadę do SC i po negocjuje zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

- zero cloudingu

Clouding/plamy na czarnym ekranie ? Tego niestety nie wiesz i się nie dowiesz, bo Samsung zablokował możliwośc wyłączenia lokalnego wygaszania. Zdziwiło mnie to mocno, ale z drugiej strony jakie to ma znaczenie jak lokalne wygaszanie powinno być i tak włączone. Z tego co czytałem na avsforum można to wyłączyć tylko w menu serwisowym, a więc zdeterminowane osoby mogą spróbować to sprawdzić.

35 minut temu, Adi GTI napisał:

Dawno temu kupiłeś ten zestaw? Tak szukam czy gdzieś  jeszcze dostanę ten zestaw w tej promocji z głośnikami za 1 zl. I jak z gwarancją daja jeszcze gdzieś 5 lat na tv i najlepiej raty 0. 

Kupowałem jakoś przed świętami w Sony Centre i wtedy była ta promocja tam, ale też w wielu innych sklepach. Obserwuj cenę zarówno TV jak i soundbara, bo co chwilę się coś zmienia i pewnie TV polecą zaraz w dół po zapowiedzi nowych modeli.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi napisać czy kalibracja może poprawić detale w czerniach bez obniżania kontrastu na tym TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obsługuje. Nie ma jedynie DTS a jeszcze nie spotkałem na Netflix filmu w DTS-ie. Ja tez mam PS4 Pro i nie zamieniłbym Q9fn na inny TV. Gry wyglądają fenomenalnie. Do tego Motion Plus. Na Sony pewnie tez będą wyglądać Ok. Tyle ze ja całe życie kupowałem tv od Sony ale teraz złamałem zasadę i kupiłem Samsunga. Od Sony odrzuciły mnie świecące napisy. Oglądam bardzo dużo filmów i dla mnie ten blooming to dramat. Nie przesadzam napusy świecą jak cholera. W q9 tego prawie nie widać. Przynajmniej jest bardzo duża różnica. 
Co zrobiłeś że gry wyglądają fenomenalnie na ps4pro ? Kupiłem q9 4 dni temu, i prawdopodobnie dzisiaj oddam go do sklepu, bo obraz na Xboxe X i ps4 pro wygląda koszmarnie. Jak z tv za 1500 zł z Tesco. Wogule jestem bardzo mocno zawiedziony tym telewizorem jeśli chodzi o obraz i dźwięk. Dźwięk wiadomo trzeba zewnętrzne glosniki jak do każdego, tv. Jednak w domu twierdzą że w grach nie ma żadnej różnicy między najniższym modelem Sony z 2016 A q9 2018. Mało tego przy włączonym chyba free dnych którejś tam opcji dla graczy, obraz jest tak fatalny że wogule tego nie włączam. Katastrofa. Myślałem że tv za tyle dolarów wywoła opad szczęki, a nie rozczarowanie a wręcz złość że dałem się tak zrobić wybierając ten model. Napisz proszę co robisz i jak że na ps4 pro obraz jest super.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FilipToJa napisał:

Co zrobiłeś że gry wyglądają fenomenalnie na ps4pro ?

A zmniejszyłeś ostrość z domyślnych 10 czy 15 do 0?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FilipToJa napisał:

Co zrobiłeś że gry wyglądają fenomenalnie na ps4pro ?

NIe bardzo rozumiem kolego w czym masz problem a raczej dlaczego. Co zrobiłem ? Nic nadzwyczajnego, po prostu podłączyłem konsolę pod TV. Co prawda konsola jest podłączona do amplitunera a ampli do tv ale to bez znaczenia. Do tej pory miałem tv Sony KDL-47W805A który był bardzo dobrym telewizorem i generował piękny obraz w fullHD ale po przejściu na q9 różnica w obrazie w grach jest kolosalna. Odpalałem już mnóstwo tytułów takich jak Red Dead Redemption 2, Spider-man, Fifa 19, God of War itp. i obraz jest piękny. W God of War powoduje opad szczęki ale tam pięknie działa HDR. Albo masz jakiś trefny egzemplarz albo masz coś nie tak poustawiane, nie wiem. Nie jestem w stanie Ci pomóc bo nie wiem co i jak masz podłączone, jakie masz ustawienia w konsoli i w tv ale to niemożliwe że obraz z konsoli masz fatalny. Tak jak napisałem obraz jest o wiele wiele lepszy niż na poprzednim Sony więc coś u Ciebie jest nie tak ale na odległość Ci nie pomogę bo przyczyn może być wiele. W TV musisz mieć ustawione wejścia pod które podłączasz urządzenia na sygnał UHD, podobnie wyjścia w konsoli. Do tego odpowiednie kable HDMI które "puszczą" 4K i tak dalej. NIe wiem co rozumiesz za fatalny obraz i co się dzieje. Ja po kupieniu tego tv nie mogę oderwać się od konsoli. Obecnie siedzę całymi dniami w domu bo nie pracuję więc obraz w grach był dla mnie bardzo istotny i jestem mega zadowolony ze "skoku" a jak powiedziałem nie mogłem wcześniej nic w tej kwestii zarzucić swojemu poprzedniemu tv od Sony bo generował naprawdę ładny obraz w grach. Ale teraz z HDR-em jest dużo lepiej. Ostrość obrazu, nasycenie kolorów itp. bez porównania. Podobnie wygląda to na filmach. Oglądamy bardzo dużo filmów głównie z Netflixa i obraz jest bajka. Więc coś u Ciebie jest nie tak ale stwierdzenie że wszystko jest "fatalne`' nie wiele mówi. 

13 minut temu, kaypee86 napisał:

A zmniejszyłeś ostrość z domyślnych 10 czy 15 do 0?

a jakie to ma znaczenie ? Ja w trybie "GRA" mam ostrość na 10 i jest super

sprawdź na przykład czy po włączeniu jakiejś nowej gry np. Fifa 19, GOW itp. czy po przełączeniu tv w tryb "gra" wyświetla Ci się przy trybie obrazu znaczek HDR. Zresztą nie trzeba przełączać w tryb gry. Ale jestem przekonany że masz coś po[beeep]e w ustawieniach. Może nie poustawiałeś wejść w TV na sygnał UHD

Ale to są proste i oczywiste ustawienia. Podobnie w konsoli.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Porter11 napisał:

a jakie to ma znaczenie ?

Takie ma znaczenie, że na ostrości innej niż 0 nie mogę patrzeć na obraz gry, tak brzydko to dla mnie wygląda. Być może @FilipToJa ma podobne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zmniejszyłeś ostrość z domyślnych 10 czy 15 do 0?
Nie, ale zaraz to zrobię. Może podpowiedzcie, co należy zrobić, ustawić, w tv zaraz po wyjęciu z pudełka?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem czytać wątek jeszcze raz (doszedłem do 22 str.) i wyczytałem, że na gubienie detali w czerni skarżyło się parę osób, więc nie jestem sam... :) Mam w związku z tym następujące pytania do osób mających ten TV od dłuższego czasu:

1. Czy jakieś aktualizacje miały rozwiązać ten problem lub czy Samsung planuje w następnych rozwiązanie tego ?

2. Czy kalibracja, oczywiście od MK załatwiła by problem, może ktoś już skalibrował i to mu pomogło ? Irokez może Ty ?

3. Jeśli nie kalibracja to może znacie jakieś ustawienia ?

4. Wiem, że musztarda po obiedzie (nie mogę go niestety zwrócić w trybie odstąpienia, zresztą nie wiem czy na 100% bym podjął taką decyzję jak nawet bym mógł), ale czy w Q6N, który ma podświetlanie krawędziowe nie ma tego problemu - może ktoś wie ?

TV po za tym jednym aspektem jest genialny... Czerń jest niesamowita, kolory i szczegółowość super, tak samo kontrast, ale to straszne, że we flagowym modelu Samsunga, tak wysoko ocenianym praktycznie w żadnej recenzji, nawet tutaj nie napisano w wadach - gubienie detali w czerniach... Szkoda, bo nie miałem czasu wcześniej na przeczytanie tego wątku (moja wina, moja bardzo wielka wina... biję się w piersi, że to głupota, po prostu tysiące spraw na głowie i zabrakło czasu) więc sprawdziłem tylko recenzję i nic nie pisano o tym fakcie. Wiem, że zwolennicy mega czerni już na nic nie patrzą tylko żeby mieli super czerń, ale jednak dla wielu osób detale w czerniach są równie ważne... Gdyby to w nim poprawiono to byłby TV idealny...

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...