Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Porter11 napisał:

Tyle że ta „rozmowa” w ogóle nie ma sensu bo kolejną bezsensowną  „burzę w nocniku” robi gość który nie jest zainteresowany kupnem tego tv bo jest za drogi, a poza tym ma oleda LG a wiadomo oledy od LG są ........ najlepsze

Zgadzam się, tym zdaniem udowodniłeś że rozmowa z Tobą nie ma sensu. Jeżeli moje prośby o konkrety na podbudowanie Twoich skrajnie spolaryzowanych 'twierdzeń' nazywasz burzą w nocniku, to udowadniasz tylko, że po prostu nie dorosłeś jeszcze do merytorycznej dyskusji. I nie musisz pisać że masz xxx lat. Niektórzy tak już mają do starości.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Świetna porada, czekaj już wyciągam z portfela te drobne 10 tys zł. Najwyżej jutro mi na bułki nie starczy.

Bardzo nam przykro że nie stać cię na tv Samsunga i wylewasz swoje żale na  forum: / 

Zycze powodzenia,  aby ci się oled nie wypalił :) no i musisz mieć cierpliwość i czekac na wieczor aby cos zobaczyć w tv w nasłonecznionym salonie:) 

Kupilem ten tv z prostego powodu,  bo nie chcialem się cackać z oledem aby pilnować aby tv nie byl wl zbyt długo na jednym programie. U mnie czasami tv chodzi po 14 h dziennie i niestety oled nie miałby miejsca u mnie w salonie również przez nasłonecznione pomieszczenie . Każdy kupuje coś pod siebie każda technologia ma swoje wady choć dla mnie obraz w Samsungu jest wystarczający w końcu to jeden z najlepszych tv w 2018r.

Jak ktoś chce zdjęcia z trudnych scen prosze o przesłanie linku lub pliku to podeślę zdjęcia. Również mogę  zaprosić do siebie(jestem z Wrocławia). 

Edytowane przez Crnk1987
  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xbox one x a zwłaszcza jego menu z pasami na ciemnych tlach i po wygaszeniu obrazu z latającymi prostokątami po całym ekranie wygląda fatalnie ,sprawdzony w Brand Storze id modeluQ7 do Q9,a samsung cicho siedzi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xbox one x a zwłaszcza jego menu z pasami na ciemnych tlach i po wygaszeniu obrazu z latającymi prostokątami po całym ekranie wygląda fatalnie ,sprawdzony w Brand Storze id modeluQ7 do Q9,a samsung cicho siedzi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xbox one x a zwłaszcza jego menu z pasami na ciemnych tlach i po wygaszeniu obrazu z latającymi prostokątami po całym ekranie wygląda fatalnie ,sprawdzony w Brand Storze id modeluQ7 do Q9,a samsung cicho siedzi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mailo60 napisał:

Xbox one x a zwłaszcza jego menu z pasami na ciemnych tlach i po wygaszeniu obrazu z latającymi prostokątami po całym ekranie wygląda fatalnie ,sprawdzony w Brand Storze id modeluQ7 do Q9,a samsung cicho siedzi

Moze samsung cicho siedzi,  bo problem nie wystepuje. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Crnk1987 napisał:

Bardzo nam przykro że nie stać cię na tv Samsunga i wylewasz swoje żale na  forum: / 

Zycze powodzenia,  aby ci się oled nie wypalił :) no i musisz mieć cierpliwość i czekac na wieczor aby cos zobaczyć w tv w nasłonecznionym salonie:) 

No i po co te uszczypliwości? Czy w jakiś sposób nadepnąłem Ci na odcisk?

14 godzin temu, Crnk1987 napisał:

Kupilem ten tv z prostego powodu,  bo nie chcialem się cackać z oledem aby pilnować aby tv nie byl wl zbyt długo na jednym programie. U mnie czasami tv chodzi po 14 h dziennie i niestety oled nie miałby miejsca u mnie w salonie również przez nasłonecznione pomieszczenie . Każdy kupuje coś pod siebie każda technologia ma swoje wady choć dla mnie obraz w Samsungu jest wystarczający w końcu to jeden z najlepszych tv w 2018r.

Ok, też uważam że Q9FN to bardzo dobry telewizor i przy Twoim sposobie użytkowania podjąłeś bardzo dobrą decyzję. Nie oznacza to jednak że jest to TV idealny, któremu należą się pieśni pochwalne i powinniśmy do niego podchodzić tak czołobitnie jak kolega @Porter11. Dla mnie liczą się fakty a nie subiektywne opinie. No i kwestia ceny - w stosunku do działań największych konkurentów (Sony, LG), swoich możliwości i bolączek uważam, że jest po prostu za drogi. Nie oznacza to, że mnie na niego nie stać, po prostu bym go nie kupił bo uważam że dla mnie bez trudu znalazłbym coś tańszego a równie dobrego. 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po spędzeniu kilku godzin na oglądaniu przykładowych fimów i treści na YT w dwóch Media Marktach ostatecznie dołączyłem do grona właścicieli Q9. 
Ale nie powiem - walka z C8 była zażarta do ostatniej sekundy i ostatecznie wygrały w sumie szczegóły:
- oneConnect - świetna sprawa - idealna w moich warunkach 
- podwójny tuner SAT - bardzo często z tego korzystam
- potwierdzenie dodania AirPlay 2 

Co najbardziej zaskakujące dla mnie jakość obrazu w moich warunkach użytkowania jest niemal identyczna - tutaj naprawdę szacun dla Samsunga, że przekonał mnie do QLED podczas gdy byłem w 90% nastawiony na OLED. Klikałem sobie po demach 4K HDR na YT i tylko pilnowałem szczęki :)
Tak więc gdy jutro przyjedzie Samsung, to zdejmuję leciwego (aczkolwiek sprawnego) Pioneera 4270XA i zawieszam 65" monstrum - a pionek wędruje na allegro w poszukiwaniu nowego właściciela ;)

Dzięki za mnóstwo wartościowych komentarzy i wskazówek. 
Okazały się niezwykle pomocne - szczególnie te związane z dokładnym przetestowaniem wybranego przez siebie egzemplarza.
Jak się okazało pierwszy jaki przyniosła obsluga miał w sumie z 6-7 dead pixeli w centrum i z boku panelu. 
Testy SDE wyszły bardzo pozytywnie, co dodatkowo cieszy :D 

Ogólnie tv - petarda - do czasu popularyzacji i racjonalizacji cenowej mikro-LED'ó powinien wystarczyć :D 

PS. Taka ciekawostka - w EURO i MM Samsung zrobił promocję - przy zakupie tego modelu dostaje się kartę prepaid z "doładowaniem" na 1000zł ... tylko przy okazji podnieśli cenę łobuzy z 10499 na 10999 - i to dzisiaj - w południe gdy sprawdzałem cenę, to była stara, a gdy dotarłem do sklepu, to była "nowsza - lepsza" ? Na szczeście negocjacje powiodły się i ostatecznie koszt zakupu zrobił się całkiem przyjemny :) 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Robert Wereszczynski napisał:

Po spędzeniu kilku godzin na oglądaniu przykładowych fimów i treści na YT w dwóch Media Marktach ostatecznie dołączyłem do grona właścicieli Q9

Gratuluję zakupu !!! Telewizor jest naprawdę super wiec będziesz zadowolony, jestem przekonany. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Teraz  w Media Markt dodatkowo dostaje się bony za każde wydane 500 czyli dostaniemy dodatkowo bon na 1050 i 1000 do Q9.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mailo60 napisał:

Wyszła nowa aktualka 1202 do Q9

ciekawe bo mi nie pokazuje żadnej aktualizacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Porter11 napisał:

ciekawe bo mi nie pokazuje żadnej aktualizacji 

Wg strony Samsunga coś jednak wrzucili z datą poniedziałkową ;)
https://www.samsung.com/pl/support/model/QE65Q9FNATXXH/

22 minuty temu, Adi GTI napisał:

Witam. Teraz  w Media Markt dodatkowo dostaje się bony za każde wydane 500 czyli dostaniemy dodatkowo bon na 1050 i 1000 do Q9.  

Ale o tym właśnie pisałem - niby dają ichniejsze bony (= ważne przez okres roku karty pre-paid MM) ale jednocześnie podnieśli cenę Q9 o 500 zł ;)
To samo zrobiło EURO. Więc trzeba negocjować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Robert Wereszczynski napisał:

Wg strony Samsunga coś jednak wrzucili z datą poniedziałkową ;)

Faktycznie. Ale próbując aktualizować w tv przez opcje aktualizacji wyskakuje komunikat że brak aktualizacji i ostatnią jest 1153 ??? Pytanie czy pobierać na pendrive-a i instalować ???

54 minuty temu, Adi GTI napisał:

Witam. Teraz  w Media Markt dodatkowo dostaje się bony za każde wydane 500 czyli dostaniemy dodatkowo bon na 1050 i 1000 do Q9.  

Radziłbym to sprawdzić. Na bank promocje się nie łączą wiec dostaniesz jedynie kartę na 1000 zł przy zakupie q9 (jeśli kosztuje teraz 10999 zł) Sam korzystałem z tej promocji ale wtedy kosztował 10999 zł. Dobrałem jeszcze żelazko i dostałem kartę na 1100 zł dołożyłem 300 zł i kupiłem odtwarzacz 4K Sony ubp-x800.  

Jak brakuje złotówki do pełnego tysiaka to nie dostaniesz kolejnej stówki na kartę. Dlatego celowo są takie ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem 55 cali q9fn ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Chodzi o częstotliwość podświetlania PWM. Jestem na to dość wrażliwy.  W teście piszą że podstawowa częstotliwość wynosi 480Hz co jest wartością dość dużą, ale z drugiej strony że może być mniejsza tzn. 120Hz w zależności od trybu w tym przy włączonym Auto Motion Plus. Jak rozumiem używanie takiego TV bez włączonego AMP jest bez sensu i tu pytanie. Czy to po prostu widać, szczególnie przy niewielkich jasnościach? W sklepie nie zauważyłem ale tam są wyjątkowo niekorzystne warunki do oceny takich rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Porter11 napisał:

Radziłbym to sprawdzić. Na bank promocje się nie łączą wiec dostaniesz jedynie kartę na 1000 zł przy zakupie q9 (jeśli kosztuje teraz 10999 zł) Sam korzystałem z tej promocji ale wtedy kosztował 10999 zł. Dobrałem jeszcze żelazko i dostałem kartę na 1100 zł dołożyłem 300 zł i kupiłem odtwarzacz 4K Sony ubp-x800.  

Jak brakuje złotówki do pełnego tysiaka to nie dostaniesz kolejnej stówki na kartę. Dlatego celowo są takie ceny. 

Już usunęli poprzednią promocję na Samsunga - czyli teraz wdając te 11000 otzymuje się 1100 zł - ostateczny koszt zakupu to 9900
W poprzedniej promocji wychodził 9500 - więc zawsze trochę taniej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV już po kalibracji.

Ten TV należy zdecydowanie kalibrować, tak jak pisano w wielu recenzjach.
Pozdrawiam skalibrujTV, jak zwykle profesjonalna obsługa :)

TRYB Film bez kalibracji:

image.png.a6f185ee480afc8dad50a31f0642af49.png

Masakrycznie rozjechany czerwony.

I po kalibracji:

image.png.009cf4d80a2422fc9ed10e97fd972619.png

 

I jeszcze skalibrowany TRYB HDR:
image.png.53409042595ff07597d411a5c29b56bc.png

Błysk do prawie 1900cd/m2, stała wartość przy pomiarze: ok. 1550cd/m2 - czyli baaaardzo dużo :)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. A jak sie ma to ze Q9FN nie obsługuje Dolby DTS i jakis tam kodeków avi divix, ktos pisał że nie wykrywa DTS przy włączonym soundbarze od samsunga. Jak dla mnie troszke lipa przy tv za taką kasę , zdaje sie ze wiekszosc filmów starszych jest na DTSie, do tego wkladam pendrive z filmem i prawdopodobnie go nie odtworze bo brak kodeków. Ktos testował ten tv z Soundbarem samsunga n850 mógł by się wypowiedzieć. Chciał bym zakupić dobry tv do ktorego nie bede musial podlaczac jakiś boksów zeby odtwozyc film. Wacham sie pomiedzy sony z9f a samsungiem Q9FN, może jak by poprawili jakims nowym softem sonego.. bo narazie wszytko poza tym nieszczesnym DTS i kodekami przemawia za Samsungiem. 

Jaki koszt takiej kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś widział.test Samsunga 8k i czy jest duża różnica między nim a q9 samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Irokez napisał:

TV już po kalibracji.

Ten TV należy zdecydowanie kalibrować, tak jak pisano w wielu recenzjach.
Pozdrawiam skalibrujTV, jak zwykle profesjonalna obsługa :)

TRYB Film bez kalibracji:

image.png.a6f185ee480afc8dad50a31f0642af49.png

Masakrycznie rozjechany czerwony.

I po kalibracji:

image.png.009cf4d80a2422fc9ed10e97fd972619.png

 

I jeszcze skalibrowany TRYB HDR:
image.png.53409042595ff07597d411a5c29b56bc.png

Błysk do prawie 1900cd/m2, stała wartość przy pomiarze: ok. 1550cd/m2 - czyli baaaardzo dużo :)

 

Jaki koszt kalibracji ? I czy faktycznie widać różnicę golym okiem?  Czy tylko w wykresach?  I czy również ta firma kalibruje tv we Wrocławiu? 

50 minut temu, Adi GTI napisał:

Pytanie. A jak sie ma to ze Q9FN nie obsługuje Dolby DTS i jakis tam kodeków avi divix, ktos pisał że nie wykrywa DTS przy włączonym soundbarze od samsunga. Jak dla mnie troszke lipa przy tv za taką kasę , zdaje sie ze wiekszosc filmów starszych jest na DTSie, do tego wkladam pendrive z filmem i prawdopodobnie go nie odtworze bo brak kodeków. Ktos testował ten tv z Soundbarem samsunga n850 mógł by się wypowiedzieć. Chciał bym zakupić dobry tv do ktorego nie bede musial podlaczac jakiś boksów zeby odtwozyc film. Wacham sie pomiedzy sony z9f a samsungiem Q9FN, może jak by poprawili jakims nowym softem sonego.. bo narazie wszytko poza tym nieszczesnym DTS i kodekami przemawia za Samsungiem. 

Jaki koszt takiej kalibracji?

Z moich doświadczeń na 100 filmów 3 byly w formacie dźwięku dts( dwa dyski mam podpięte do tv) .  Mi to nie przeszkadza. Wtedy puszczasz film z laptopa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 7stów normalnie, dla stałych klientów trochę mniej (u mnie to była 5 rzecz która kalibrowali po 2 tv i 2 projektorach). 

Widać to gołym okiem i nawet laik to zauważy przy Q9FN. Niestety w tym modelu kolory są fabrycznie mocno rozjechane.

Każdy TV w klasie high-end powinien być skalibrowany, bo płaci się kupę kasę za sprzęt a oszczędza na kalibracji. ?

1 godzinę temu, Adi GTI napisał:

Pytanie. A jak sie ma to ze Q9FN nie obsługuje Dolby DTS i jakis tam kodeków avi divix, ktos pisał że nie wykrywa DTS przy włączonym soundbarze od samsunga. Jak dla mnie troszke lipa przy tv za taką kasę , zdaje sie ze wiekszosc filmów starszych jest na DTSie, do tego wkladam pendrive z filmem i prawdopodobnie go nie odtworze bo brak kodeków. Ktos testował ten tv z Soundbarem samsunga n850 mógł by się wypowiedzieć. Chciał bym zakupić dobry tv do ktorego nie bede musial podlaczac jakiś boksów zeby odtwozyc film. Wacham sie pomiedzy sony z9f a samsungiem Q9FN, może jak by poprawili jakims nowym softem sonego.. bo narazie wszytko poza tym nieszczesnym DTS i kodekami przemawia za Samsungiem. 

Jaki koszt takiej kalibracji?

Samsung położył temat DTS'u totalnie, poza tym ma ograniczony bitrate przy odtwarzaniu z pendrive. Musi być zewnętrzny box do filmów 4k mkv - ja mam egreat a5 i bardzo go polecam.

 

1 godzinę temu, Polane napisał:

Witam czy ktoś widział.test Samsunga 8k i czy jest duża różnica między nim a q9 samsunga

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do 8k. 

Dnia 4.01.2019 o 08:08, efel napisał:

No i po co te uszczypliwości? Czy w jakiś sposób nadepnąłem Ci na odcisk?

Ok, też uważam że Q9FN to bardzo dobry telewizor i przy Twoim sposobie użytkowania podjąłeś bardzo dobrą decyzję. Nie oznacza to jednak że jest to TV idealny, któremu należą się pieśni pochwalne i powinniśmy do niego podchodzić tak czołobitnie jak kolega @Porter11. Dla mnie liczą się fakty a nie subiektywne opinie. No i kwestia ceny - w stosunku do działań największych konkurentów (Sony, LG), swoich możliwości i bolączek uważam, że jest po prostu za drogi. Nie oznacza to, że mnie na niego nie stać, po prostu bym go nie kupił bo uważam że dla mnie bez trudu znalazłbym coś tańszego a równie dobrego. 

W 55/65 calach zgodzę się że jest bardzo dużo konkurencja . Jednak w 75 calach jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o jakość/cena. 
Jeżeli ktoś szuka TV do HDR/gier to także jest to aktualnie najlepszy TV.
 

I będę powtarzać do znudzenia - nie ma TV idealnych, jeszcze ;) zobaczymy co pokaże micro-led za parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...