Skocz do zawartości
Barnaba

OLED LG 2017 - problem audio HDMI ARC

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś zna rozwiązanie złego funkcjonowania HDMI ARC w OLED LG?

Kilka miesięcy po zakupie w 2017 wszystko działało. Telewizor sterował wyłączaniem amplitunera, audio z netflixa "grało" nawet z ATMOS.

Z kolejnym firmware padło audio ARC, teraz nie działa również sterowanie po HDMI.

Widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Przykładowy link: https://www.cnet.com/forums/discussions/lg-oled-no-audio-over-arc-when-using-apps/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz dokładnie wersję Webosa ? 4.70.65 ? Ja mam podłączony po ARC amplituner yamahy i z żadną wersją software'u nie miałem problemów. Działa poprawnie i ARC i CEC. Spróbuj może przywrócić do ustawień domyślnych OLEDa, spróbuj wymienić też kabel na markowy, możliwie jak najkrótszy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmienić ustawienia audio w tv? Być może masz ustawioną inną opcję, niż przesył sygnału na źródło zew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie to samo. Netflix z tv na ampli. denon avr2300 puszcza dźwięk tylko DD o innych  możliwych konfiguracjach można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - było dobrze, jest źle. Ten sam sprzęt i kable. Nie chce mi się resetować tv do fabrycznych ustawień.

Może LG "gryzie się" z Denon? 

Przeczytałem sporo podobnych wpisów z całego świata, więc chyba nie zmyślam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj i jest tak. Jak się włączy Netflix na samym tv to na filmie carbon jest dolby vision i atmos. Natomiast to samo przez amli. nie ma atmosa już na ekranie info o filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, że sam tv odczyta DA, ale go dalej nie prześle przez ARC. A próbowałeś włączyć Netflix z innego urządzenia podpiętego do amplitunera, np. odtwarzacz BD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość oczywiste, że ampli odczyta wszystko "normalnie" przesyłane po HDMI. Problem jest z tylko ARC, a nie z netflixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zestaw głośników do DA, to uruchom Netflix na innym urządzeniu. Jeśli nie, to i tak nie odróżnisz Da od zwykłego DS. Chyba, że chodzi o to, że nie wyświetli się jakiś znaczek na ekranie, tak?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Pablo Dziekan napisał:

Być może, że sam tv odczyta DA, ale go dalej nie prześle przez ARC. A próbowałeś włączyć Netflix z innego urządzenia podpiętego do amplitunera, np. odtwarzacz BD?

Mam podpiętą yamahę 1060 po HDMI ARC i OLED jak najbardziej przesyła mi Dolby Atmos. Sprawdzałem na Netflixie. Wyświetla się Dolby Atmos i na OLEDzie i na amplitunerze. HDMI ARC włączony i na telewizorze i na amplitunerze. Inaczej nie miałbym w ogóle dźwięku.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trochę mieszają się problemy:D

Załóżmy, że netflix nie istnieje! Możemy także założyć, że nie istnieje DA i DS (czymkolwiek by nie było);)

Mój problem polega na braku jakiegokolwiek dźwięku z telewizora LG wysyłanego po HDMI ARC do amplitunera Denon.

Już wiem, ze z Yamahą wszystko działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko:D Chciałem tylko zasugerować koledze, że jak nie tak, to w inny sposób może mieć ten dźwięk, ale chyba jednak chyba chodzi tylko o tą ikonkę na monitorze:D U mnie tv służy tylko jako ekran do oglądania, resztę, załatwia amplituner i odtwarzacz BD. I dla mnie jest to bardziej logiczne, niż kombinowanie, czy tv odkoduje jakiś dźwięk, czy nie.

1 minutę temu, Barnaba napisał:

Widzę, że trochę mieszają się problemy:D

Załóżmy, że netflix nie istnieje! Możemy także założyć, że nie istnieje DA i DS (czymkolwiek by nie było);)

Mój problem polega na braku jakiegokolwiek dźwięku z telewizora LG wysyłanego po HDMI ARC do amplitunera Denon.

Już wiem, ze z Yamahą wszystko działa prawidłowo.

To pewnie albo błąd nowego FW, albo z ustawieniami coś jest nie halo. Może powinieneś przywrócić ustawienia fabryczne i wgrać z pendrive'a najnowszyego FW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko się zgadza. Czasem jednak wygodnie byłoby przesłać dźwięk także w drugą stronę.

To jednak nie jest główny problem - bardziej uwiera mnie brak HDMI-CEC,  bo trzeba pamiętać o wyłączaniu osobnym pilotem ampli:(

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Denonie x1300w i najnowszym oprogramowaniu B7V, Dolby Atmos działa po ARC bez problemu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest problem Denona jako takiego. W sumie dobra wiadomość;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, leszekgd napisał:

U mnie na Denonie x1300w i najnowszym oprogramowaniu B7V, Dolby Atmos działa po ARC bez problemu.

Działa u ciebie bezpośrednio z Tv np z Netflixa czy z zewnętrznych źródeł np BD UHD?  Jakie masz ustawienia ampli.?

Edytowane przez zbycho45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, leszekgd napisał:

Działa i z Netflixa i z nośników.

Ja mam denona jak w stopce i u mnie nie ma. Może coś mam żle poustawiane. Jakie masz ustawienia ampli. jeśli można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak udało się zrobić Atmosa po ARC? U mnie niestety, nie chce się przesłać. Między OLED65b7v a Onkyo TX-NR656. Przysyła 5.1 ale do Atmosa mi się nie udało dojść, kable HDMI najwyżej jakości, wszystko w teorii ustawione ale niestety [beeep]a blada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi się...:)

Wszystko zadziałało po totalnej reinstalacji i telewizora i amplitunera.

Jest ARC, jest CEC, jest ATMOS z Netflixa.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Barnaba napisał:

przypomniało mi się...:)

Wszystko zadziałało po totalnej reinstalacji i telewizora i amplitunera.

Jest ARC, jest CEC, jest ATMOS z Netflixa.

 

Zauwazyles  jeszcze  na Netfliksie jakies filmy z Dolby Atmos, poza pozycjami z tej listy?

Okja (Dolby Atmos)
Blame! (Dolby Atmos)
Death Note (Dolby Atmos)
Wheelman (Dolby Atmos)

Marvel’s The Punisher (Dolby Atmos)
Godless (Dolby Atmos)
Wormwood (Dolby Atmos)
Mudbound (Dolby Atmos)
Bright (Dolby Atmos)
Dark (Dolby Atmos)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, binary napisał:

 

Zauwazyles  jeszcze  na Netfliksie jakies filmy z Dolby Atmos, poza pozycjami z tej listy?

Okja (Dolby Atmos)
Blame! (Dolby Atmos)
Death Note (Dolby Atmos)
Wheelman (Dolby Atmos)

Marvel’s The Punisher (Dolby Atmos)
Godless (Dolby Atmos)
Wormwood (Dolby Atmos)
Mudbound (Dolby Atmos)
Bright (Dolby Atmos)
Dark (Dolby Atmos)

Oj nie - ostatnio w ogóle nie korzystałem z Netflixa i mam bardzo słabą orientację w temacie.

Ale wielkie dzięki za listę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary

Altered Carbon (Dolby Atmos)
Paradoks Cloverfield (Dolby Atmos)
Rytuał (Dolby Atmos)
Marvel: Jessica Jones (Dolby Atmos)
Step Sisters (Dolby Atmos)
Meridian (Dolby Atmos)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subman dzięki.
A czy coś się wybija pod względem efektywności sound mixu?
To pytanie kieruje do wszystkich, mających możliwość odtwarzania Netflixa z Dolby Atmos na swoich systemach. Jakie są Wasze typy na najbardziej imersywny sound mix albo najlepszy efekt surround wykorzystujacy konfigurację Dolby Atmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...