Skocz do zawartości
Barnaba

OLED LG 2017 - problem audio HDMI ARC

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.03.2018 o 22:06, Barnaba napisał:

przypomniało mi się...:)

Wszystko zadziałało po totalnej reinstalacji i telewizora i amplitunera.

Jest ARC, jest CEC, jest ATMOS z Netflixa.

czyli CO konkretnie zrobiłeś, reset do fabrycznych w LG i Denon w ustawieniach  ?
Którą wersję oprogramowania masz na LG ?

 

Dnia 26.03.2018 o 22:06, Barnaba napisał:

 

 

Edytowane przez strat69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się popsuło i brak dźwięku po ARC :(

Była przerwa w dostawie energii i zapewne przez to.

Nie da się niestety w żaden logiczny sposób przywrócić działania tej funkcji. Pewnie znowu trzeba resetować wszystko, a to mam w D*PIE (prędzej wyrzucę tego złoma i kupię nowy).

Dźwięk po optyku oczywiście jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - jest ten ATMOS na ARC w LG czy nie?

wg tego artykułu

http://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2018/06/25/dolby-atmos-over-hdmi-arc

ATMOS powinien być dostępny dopiero na eARC

a jak jest na ARC to chyba tylko  dlatego że bandwith danego streamu ATMOSa jakoś mieści się w przepustowości łącza ARC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

no właśnie - jest ten ATMOS na ARC w LG czy nie?

wg tego artykułu

http://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2018/06/25/dolby-atmos-over-hdmi-arc

ATMOS powinien być dostępny dopiero na eARC

a jak jest na ARC to chyba tylko  dlatego że bandwith danego streamu ATMOSa jakoś mieści się w przepustowości łącza ARC

Jest. Ale nie pełny a kompresowany i nie z podłączonego źródła HDMI np odtwarzacza Bluray a aplikacji smart TV. Całość jeszcze wymaga kompatybilnego amplitunera żeby to działało. Tu masz więcej info:

https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2378442-dolby-digital-plus-dd-atmos-over-hdmi-arc.html

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link - czyli mój staruszek E6 i tak nie da rady 

a to co robi tv "re-encoding of TrueHD/Atmos to DD+" 
to na wyjściu jest to bliżej pełnego atmosa (czyli z kanałami górnymi) czy bliżej DD potraktowanego ewentualnie jakimiś "uprzestrzenniaczami"

flagę atmos ponoć można dorzucić do każdego streama ale nie zrobi to z niego prawdziwego/oryginalnego atmosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

dzieki za link - czyli mój staruszek E6 i tak nie da rady 

a to co robi tv "re-encoding of TrueHD/Atmos to DD+" 
to na wyjściu jest to bliżej pełnego atmosa (czyli z kanałami górnymi) czy bliżej DD potraktowanego ewentualnie jakimiś "uprzestrzenniaczami"

flagę atmos ponoć można dorzucić do każdego streama ale nie zrobi to z niego prawdziwego/oryginalnego atmosa

Ten atmos który idzie przez DD+ to jest atmos ze wszystkimi kanałami, czyli z metadanymi. Różnica względem pełnego atmosa jest w kompresji. Atmos pełny ma każdą ścieżkę bezstratną a ten atmos w DD+ ścieżki ma skompresowane. To jest taka różnica jakbyś słuchał pliku .wav a .mp3. Część ludzi nie ma sprzętu i ucha żeby to wychwycić, część ma.

Co do tego "re-encoding of TrueHD/Atmos to DD+" to podobno telewizor jest w stanie przekształcić ścieżkę pełnego atmosa z wejścia HDMI (odtwarzacz Bluray) na atmosa kompresowanego w DD+, ale szczerze to nic o tym nie wiem jak to działa i czy w ogóle. Raczej nie widziałem nikogo kto by się chwalił że mu to działa na żadnym forum, za to jest sporo osób które piszą że Atmos z Netflixa działa bez problemu na kompatybilnym ampli.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

jest sporo osób które piszą że Atmos z Netflixa działa bez problemu na kompatybilnym ampli.

No niby działa, a właściwie działał i to 2 razy. Raz mi się udało w jakiś czarodziejski sposób naprawić, a za drugim już nie. Po optyku oczywiście działa ale tylko DD+ bez Atmos. Po HDMI ARC głucha cisza:(

LG65B7 + Denon6300 podobno kompatybilne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego i co najważniejsze działa na zestawie OLED55b8 i ONKYO TX-NR717

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00020051

"Zresetuj telewizor i zestaw muzyczny przez odłączenie zasilania. W tym celu wykonaj następujące czynności:

  1. Wyłącz telewizor i zestaw muzyczny.
  2. Odłącz przewody zasilające telewizor i zestaw muzyczny oraz przewód HDMI łączący te urządzenia. Po odłączeniu odczekaj mniej więcej minutę.
  3. Z powrotem podłącz przewód HDMI do wejścia ARC HDMI telewizora oraz, w zależności od modelu zestawu muzycznego, wyjścia ARC HDMI na zestawie muzycznym. Niektóre amplitunery wielokanałowe są wyposażone w wejście A i wyjście B, zatem przewód HDMI należy podłączyć do wyjścia HDMI zestawu muzycznego, które nosi oznaczenie ARC."
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, gaznik napisał:

Znalazłem coś takiego i co najważniejsze działa na zestawie OLED55b8 i ONKYO TX-NR717

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00020051

Działa i u mnie! Dzięki wielkie! :)

Proste rozwiązania są, jak zwykle, najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  u mnie po zakupie LG B7 problemowy okazał się amplituner onkyo model tx-sr444 który działa normalnie z tv PHILIPS PUS8102(wielokrotnie przepinałem i sprawdzałem), miałem zero dzwięku z LG B7 przez hdmi arc a gdy włączyłem simplink w TV ONKYO się zwyczajnie zawieszał, do tego stopnia że musiałem wyjąć wtyczkę czasami, jak już się nie zawiesił to zaś w kółko się włączał i wyłączał, dodam że na optyku wszystko działało poprawnie 3 dni poszukiwań w internecie jak rozwiązać problem spełzły na niczym, znalazłem kilka podobnych przypadków na anglojęzycznych forach ale tam również bez rozwiązania. Mój plan był taki aby odpalić dzwięk przez hdmi bez opcji simplink co jest nie możliwe bo opcja SIMPLINK oraz ARC są zintegrowane. Miałem już zwrócić TV ale wpadłem na pomysł aby wpadł do mnie kumpel z amplitunerem ONKYO TX-NR555 i na jego sprzęcie wszystko działało poprawnie z zastosowaniem tych samych opcji co w moim modelu.

Zakupiłem model DENON x1300w wszystko działa poprawnie przez port HDMI ARC, dodatkowo pobrałem apke DOLBY ACCESS wystarczy ustawić region UK (region PL nie posiada) odpaliłem NETFLIX pobawiłem się przyciskiem MOVIE na pilocie którym możemy ustawić MONO, STEREO, DOLBY, DIRECT itp. DOLBY ATMOS  się wyświetla na amplitunerze że aż miło, oczywiście działa tylko w oryginalnej ścieżce audio ENG.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barnaba i jak u Ciebie z dolby atmos? Wszystko śmiga po instrukcji podanej przez gaznika, czy dalej po jakimś czasie tracisz Atmosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jakol1994 napisał:

Barnaba i jak u Ciebie z dolby atmos? Wszystko śmiga po instrukcji podanej przez gaznika, czy dalej po jakimś czasie tracisz Atmosa?

Wszystko działa, ale w międzyczasie się psuło. Psuło i psuło, aż wysiadło  HDMI 2 (ARC). Wszystkie inne działały. Przyjechał technik LG, stwierdził, że to bardzo dziwne, i pierwsza taka awaria w jego historii. Wymienił całą płytę główną i od tego momentu wszystko pracuje koncertowo:)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Wszystko działa, ale w międzyczasie się psuło. Psuło i psuło, aż wysiadło  HDMI 2 (ARC). Wszystkie inne działały. Przyjechał technik LG, stwierdził, że to bardzo dziwne, i pierwsza taka awaria w jego historii. Wymienił całą płytę główną i od tego momentu wszystko pracuje koncertowo:)

Też miałem awarię portu HDMI 2 w moim B7. Co prawda przyczyną była podejrzewam burza i jakieś przepięcie, bo nie tylko port HDMI w TV padł wtedy. Też miałem wymienianą płytę główną - od tego czasu wszystko działa, ale jak widać Twój przypadek nie był jedyny w historii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygód ciąg dalszy...

W nowym C8 nie da się poprawnie połączyć dźwięku i sterowania po HDMI ze wzmacniaczem Denona :( Pozostaje optyk i wachlowanie pilotami.

Wychodzi na to, ze seria B nie była zła pod tym względem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam C8 i Onkyo 656 i niestety resety , odłączanie i nowe FW nic nie pomaga by odpalić Atmos z Netflixa na Onkyo- znika znaczek Atmos na tv.

Ma ktoś podobna konfigurację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu posiadam aplituner Sony STR-DN860 i mam też wlasnie problem, już nie chodzi o samo dźwięk Dolby Atmos a samo chociażby działanie dźwięku na ampli. Posiadam TV LG Oled55c8 i dzwiek z TV idzie tylko na głośnikach tv. Czy mogę mieć podłączone do TV kabel Hdmi ARC i optyczny? Na chwilę obecną mam podłączone Hdmi ARC (LG) do Hdmi ARC TV (Sony), kabel optyczny do Sony na wyjściu SAT CAB/TV i dekoder NC+ po kablu optycznym do wyjścia TV w Sony i hdmi do LG. Dźwięk z Nc+ śmiga noamlnie na wyjsciu TV na Sony, przy ustawieniach dźwięku z LG na optyczny i Hdmi ARC... A jak już chce włączyć netflixa to na wyjściu TV słychać NC+ a na drugim wyjściu SAT CAB/TV mam ciszę i dźwięk z Netflixa działa tylko na głośnikach TV. Nie wiem co jest grane czy to pomieszalem kabelki czy coś z ustawieniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na C9 atmos w netflix działa 2 dni a później przez tydzień nie działa, olałem temat i używam Apple TV 4K i atmos jest! Co dziwne z Xbox one X działa bez problemu, co przekonuje mnie z eARC/ARC to żart 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, qazar napisał:

Na C9 atmos w netflix działa 2 dni a później przez tydzień nie działa, olałem temat i używam Apple TV 4K i atmos jest! Co dziwne z Xbox one X działa bez problemu, co przekonuje mnie z eARC/ARC to żart 

Przykro mi, natomiast jeszcze nie dawno przekonywałeś nas że warto dopłacić 10 tys do nowszego modelu, właśnie ze względu na takie ficzery jak eARC i inne dostępne w HDMI 2.1. Jak widać te rzeczy dopiero raczkują i wymagają kompatybilnych urządzeń. Upłynie sporo czasu zanim to wszystko zacznie ładnie działać. Podejrzewam że dopiero w C10 będzie dopracowane. Smutne że to konsument jest testerem sprzętu za grube tysiące, dlatego wszystkie funkcje których nie da się sprawdzić od razu po zakupie są moim zdaniem funta kłaków warte i nie warto ich brać pod uwagę rozważając zakup. LG już wielokrotnie coś obiecywało a później się okazuje, że jednak nie jest tak różowo. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego eARC działa ( a raczej nie działa) tak samo jak ARC. Praca jest wybiórcza tego systemu i wymaga dopracowania ale to nie rzutuje na jakość C9

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Przykro mi, natomiast jeszcze nie dawno przekonywałeś nas że warto dopłacić 10 tys do nowszego modelu, właśnie ze względu na takie ficzery jak eARC i inne dostępne w HDMI 2.1. Jak widać te rzeczy dopiero raczkują i wymagają kompatybilnych urządzeń. Upłynie sporo czasu zanim to wszystko zacznie ładnie działać. Podejrzewam że dopiero w C10 będzie dopracowane. Smutne że to konsument jest testerem sprzętu za grube tysiące, dlatego wszystkie funkcje których nie da się sprawdzić od razu po zakupie są moim zdaniem funta kłaków warte i nie warto ich brać pod uwagę rozważając zakup. LG już wielokrotnie coś obiecywało a później się okazuje, że jednak nie jest tak różowo. 

Zawsze można reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową.

BTW z moich doświadczeń wynika, że ARC bardzo często nie działa albo działa. W zalezności od nastroju oraz towarzyszących klocków. Podobne problemy jakie były kiedyś z transmisją sygnału video przez HDMI z zabezpieczeniem HDCP. Podobnie jest z eARC. 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógł by mi ktos podać link do instrukcji obsługi LG55C8PLA i powiedzieć gdzie znajduje się dokładnie wejście HDMI/ARC? To jest Hdmi 1 czy HDMI 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...