Skocz do zawartości
Barnaba

OLED LG 2017 - problem audio HDMI ARC

Rekomendowane odpowiedzi

A możecie mi napisac dokładnie co i gdzie mam po podłączac? 

Posiadam dekoder nc+

Blu-ray LG

Amplituner Sony STR-DN860 ma 2 wejścia optyczne(tv i sat tv/Cat) 

Jak to najlepiej podłączyć do tv i ampli żebym mógł uzyskać jak najlepsze efekty? 

17 minut temu, Arti001 napisał:

A możecie mi napisac dokładnie co i gdzie mam po podłączac? 

Posiadam dekoder nc+

Blu-ray LG

Amplituner Sony STR-DN860 ma 2 wejścia optyczne(tv i sat tv/Cat) 

Jak to najlepiej podłączyć do tv i ampli żebym mógł uzyskać jak najlepsze efekty? 

Myślałem żeby podłączyć to w taki sposób:

Dekoder nc+ -> HDMI1 (TV) + optyczny do SONY sat tv/Cat

Amplituner Sony -> HDMI2/ARC (TV) + optyczny z TV do SONY pod wejście TV

Blu-ray - poprostu kablem HDMI3 (TV)

Edytowane przez Arti001
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, qazar napisał:

Ja bym podłączył BR i NC+ do AVR Sony i amplituner do TV HDMI 2 

Hmmm ok tylko się zastanawiam z czego będę miał dźwięk na wyjściu ampli pod tv... Jak mam wejście HDMI/ARC TV, i optyczne TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, będzie miał dźwięk z ampli na głośniki po wybraniu żądanego źródła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam ten sam problem, Wiedźmin. Po przelaczeniu na kino gaśnie opcja atmos... Amplituner tlo Yamaha RH - V371 ale to wersja z 11 roku to chyba nie mam czego oczekiwać.... Mam jeszcze inny problem lg b7 nie puszcza mi dźwięku muzycznego wav czy flac w postaci 5.1 na amplituner jeśli odtwarzam dźwięk z dysku... Jeśli ten sam plik idzie z blureya to 5.1 już jest... Filmy z dysku idą normalnie tylko z muzyka jest problem...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 23:10, starsky86 napisał:

Hej, mam ten sam problem, Wiedźmin. Po przelaczeniu na kino gaśnie opcja atmos... Amplituner tlo Yamaha RH - V371 ale to wersja z 11 roku to chyba nie mam czego oczekiwać.... Mam jeszcze inny problem lg b7 nie puszcza mi dźwięku muzycznego wav czy flac w postaci 5.1 na amplituner jeśli odtwarzam dźwięk z dysku... Jeśli ten sam plik idzie z blureya to 5.1 już jest... Filmy z dysku idą normalnie tylko z muzyka jest problem...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

W telewizorze koniecznie należy przed podłączeniem kina przez ARS dokonać aktywacji złącza HDMI/ARS. Ważne - przed podłączeniem kina. W ustawieniach złącz HDMI2/ARS dodać do listwy aktywnych, wybrać typ podłączenia, rodzaj urządzenia, sposób połączenia HDMI2/ARS, rodzaj kina domowego, u mnie ONKYO, system pobierze sterowniki online (musi być połączony z siecią), skonfigurować pilot uniwersalny do obsługi obu urządzeń.Zakończyć konfigurację. Restart telewizora poprzez odłączenie zasilania. Ustawienia audio telewizora Optic/ARS - Auto+link wł. Telewizor ustawić na HDMI2.Od teraz nic nie zmieniać, podłączyć kino przez HDMI2, w menu konfiguracji połączenie przez ARS+ synchronizacja zasilania HDMI i wszystko działa. Zajęło mi to tydzień. Wszystko działa bez wymiany płyty. Jedyny problem, brak gdziekolwiek prawidłowego opisu konfiguracji złącz HDMI2/ARS LG Oled 55BV7 a jedynie krotka notka o potrzebie jego konfiguracji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aleksander Krasiej

LG OLED65C9 i ONKYO TX-NR676

Co oznacza: skonfigurować pilot uniwersalny do obsługi obu urządzeń.

Czy Magic Pilot mieści się w pojęciu pilot uniwersalny? Jak pamiętam z procesu podłączenia ONKYO do LG to było tylko zapytanie czy pilot (Magic w moim przypadku) włącza i wyłącza ONKYO, te funkcje działały po naciśnięciu przycisku testowego na ekranie. Drugim przyciskiem był "Audio" ale po naciśnięciu nic się nie działo. Koniec konfiguracji. Czy to jest według Ciebie konfiguracja pilota uniwersalnego?

 

Edytowane przez misiaczekmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2018 o 22:06, Barnaba napisał:

przypomniało mi się...:)

Wszystko zadziałało po totalnej reinstalacji i telewizora i amplitunera.

Jest ARC, jest CEC, jest ATMOS z Netflixa.

Kompletna reinstalacja czyli co dokładnie? Przywrócenie ustawień fabrycznych? Ja też właśnie mam ten problem co Ty wtedy. Gdy tv był przed altualizacją firmware - było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miras1972 napisał:

Kompletna reinstalacja czyli co dokładnie? Przywrócenie ustawień fabrycznych? Ja też właśnie mam ten problem co Ty wtedy. Gdy tv był przed altualizacją firmware - było ok.

O kurczę - to było 3 lata temu! ;)

Wszystko jedno co wtedy zrobiłem, potem i tak przestało działać. Nie wiem, chyba też po jakiejś aktualizacji.

Nie będę walczył z tym badziewiem! Połączyłem optykiem i mam w nosie ARC w układzie LG/Denon.

Któraś z tych firm nie ogarnia tematu. Zaryzykuję, że Denon, ponieważ inny oled LG (B7) doskonale się sprawuje z po ARC z belką Samsunga i żadne aktualizacje nie ruszają połączenia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym upatrywał problemów w TV. Sam mam Onkyo 656 i Samsunga KS7000 (obydwa sprzęty z 2016) i tak jak większość w tym wątku mam problem z przesłaniem dźwięku do AVR przez ARC. Obecnie przestało działać zupełnie, więc używam optyka który pozwala wysłać PCM 2.0 lub DTS 2:5. Żadne resety nie pomagają, ludzie na całym świecie piszą dokładnie o tych samych problemach, ale nikt nie znalazł panaceum na te bolączki...

Odbieram niedługo C1, ciekawy jestem czy będzie się gryzła z Onkyo czy dzięki usprawnieniom po stronie LG problem się rozwiąże? Dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś upierał się z ARC problemem ja wciąż walczę nie ma to najmniejszej logiki.
Włącza się niespodziewanie i wyłącza tak samo często w czasie seansu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym upatrywał problemów w TV. Sam mam Onkyo 656 i Samsunga KS7000 (obydwa sprzęty z 2016) i tak jak większość w tym wątku mam problem z przesłaniem dźwięku do AVR przez ARC. Obecnie przestało działać zupełnie, więc używam optyka który pozwala wysłać PCM 2.0 lub DTS 2:5. Żadne resety nie pomagają, ludzie na całym świecie piszą dokładnie o tych samych problemach, ale nikt nie znalazł panaceum na te bolączki...
Odbieram niedługo C1, ciekawy jestem czy będzie się gryzła z Onkyo czy dzięki usprawnieniom po stronie LG problem się rozwiąże? Dam znać. 
Ja przesyłam optykiem z telewizora na amplituner i pcm 2.0... Z odtwarzacza bluray po optyku na amplituner leci DTS...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 11:10, 9000 napisał:

więc używam optyka który pozwala wysłać PCM 2.0 lub DTS 2:5.

Powinienes przesłać bez problemu 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2021 o 16:05, pmcomp napisał:

Powinienes przesłać bez problemu 5.1.

Chyba myślałem, o DD 5.1 a wpisałem ten Samsungowo DTS :). 

PS. mój C1, o którym tu wspominałem w końcu zaczął automatycznie rozpoznawać/wysyłać sygnał po ARC i w 9/10 przypadków. Sukces jak chu*** :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...