Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja na działanie nie narzekam swojego tv a skoro nie widać różnicy więc i tak zwlekam z instalacją przez USB. Przyjdzie to będzie nie przyjdzie to się obejdzie 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy występuje u was migotanie( szybkie rozjaśnianie i zciemnianie ekranu) szczególnie widoczne przy meczach półki nożnej. Kabel raczej dobry bo na poprzednim TV LCD tego nie było, więc albo coś z ustawieniami albo ten typ tak ma

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej ustawienia sprawdz
A masz jakieś dograne ustawienia, bo ja jedynie te co na necie znalazłem, dekoder mam 4k

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazę do ustawień e sie tak wypowiem wziąłem z tej stronki https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1519270866

Później poprzestawialem parę opcji pod siebie i mój pokój jak temperatura barw jasnosc ... a uplynniacz zostawiłem na standardowy tylko tryb kliszy na duży ( ale uplynniacz to kwesta gustu).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nawet na tym forum jest wiele negatywnych opini o tej aktualizacji i osób zadowolonych z niej jest niewoli- pogorszeń dość sporo.
A prędkości działania samego interfejsu jak i funkcjonalności (m.in. hdr) nie podnosi.
Bzdura, mam ten telewizor ponad rok i jak najbardziej polecam najnowszą wersję. Wszystkie dotychczasowe aktualizacje instalowałem z USB bez najmniejszego problemu. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, boywrc napisał:
Dnia 16.09.2019 o 15:55, Analogi Analogi napisał:
Bo nawet na tym forum jest wiele negatywnych opini o tej aktualizacji i osób zadowolonych z niej jest niewoli- pogorszeń dość sporo.
A prędkości działania samego interfejsu jak i funkcjonalności (m.in. hdr) nie podnosi.

Bzdura, mam ten telewizor ponad rok i jak najbardziej polecam najnowszą wersję. Wszystkie dotychczasowe aktualizacje instalowałem z USB bez najmniejszego problemu. .

Jestem dokładnie tego samego zdania. Zdecydowanie jestem bardziej zadowolony z funkcjonalności porównując z siódemką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda starszy model ale nawet na nim Oreo jednak działa lepiej jak Nougat. Nie narzekam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bartosz Nosek napisał:

Czy występuje u was migotanie( szybkie rozjaśnianie i zciemnianie ekranu) szczególnie widoczne przy meczach półki nożnej. Kabel raczej dobry bo na poprzednim TV LCD tego nie było, więc albo coś z ustawieniami albo ten typ tak ma

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

A jak masz ustawione BFI (Clearness). Nie wiem jak to się nazywa w polskim menu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak masz ustawione BFI (Clearness). Nie wiem jak to się nazywa w polskim menu. 
 
 
To było bardziej na tej zasadzie



Narazie wrzuciłem te ustawienia co kolega wyżej podesłał i póki co spokój

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2019 o 11:25, kloud3 napisał:

Przydatna apka na android TV: Button Mapper: Remap your keys - każdy przycisk pilota można zmapować, dostępne są po 3 funkcje (pojedyncze, podwójne kliknięcie i długie przytrzymanie). U mnie np.: Czerwony na pilocie otwiera YouTube, żółty GPlay, niebieski Amazon Prime a przytrzymanie zielonego to: kill all task in background,  Polecam

 

Wczoraj zainstalowałem ,skonfigurowałem -mega sprawa ,wreszcie pozbyłem się bezużytecznego dla mnie przycisku " google play " teraz siedzi nam YOU TUBE:)

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2019 o 15:16, Tomek398 napisał:

Tak z ciekawości.. w jakim celu czekacie? Przecież instalacja z USB jest dziecinnie prosta. 

No i pod Twoim wpływem i impulsem (jak i kilku następnych postów zachwalających Oreo) dziś zainstalowałem najnowszą aktualizację - Oreo (z OTA). Do tej pory trochę się tego obwiałem mając na uwadze kilka nieprzychylnych komentarzy nt. Oreo (ale głównie z wiosny - tej wersji betta)

Po instalacji, jeszcze kilka zapytań przez TV o nowe ustawienia logowanie do mojego konta Google i ...całkiem przyzwoite nowe menu (bardziej funkcjonalne - choć trzeba trochę sobie poukładać), szybkość działania podobna, sterowanie funkcjami jakby troszkę szybsze. HDR (z YT) jednak nadal przycina się gdy włączy się w pilocie jakąś funkcję. Ale jak pilota zostawię w spokoju wszystkie treści HDR odtwarzane są poprawnie (wcześniej też miałem podobnie).

Niestety zatraciłem funkcję "wyłączania" aplikacji w tle (długie przytrzymanie Home)  - trochę mi tego brakuje😪.

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony. Wielkie dzięki!!!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę stwierdzić że Oreo po dłuższym używaniu jest jednak trochę lepsze (i o wiele ładniejsze) od poprzednika. 

Nie ma co żałować zamykania aplikacji w tle bo i tak nic to nie dawało. Nadal można zamykać aplikacje ale trochę okrężną drogą trzeba to robić. 

Playlisty z YouTube na ekranie głównym i łatwiejsze wyłączanie niepotrzebnych rzeczy to jest to.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Kto z Was ma podłączony telewizor do amplitunera pod kino domowe 

Kupiłem amplituner Denon avr x 1600h + głośniki jak narazie 5.0 

chce w nastepnym miesiącu rozbudować je do 7.0 - czyli głośniki systemu atmos na sufit z czasem sub 

dręczy mnie włąsnie czy na kablu hdmi odtworze sygnał zwrotny w dolby atmos oglądając film w kodi  z dysku lub z netflixa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie mam podłączony ampli pod tv kablem hdmi pod ARC ale sygnal z kodi lub z netflixa tylko dolby surround najwyzej 

nie wiem w czym problem czy w kablu czy w telewizorze 

4 minuty temu, kapusta7 napisał:

Co do Atmosa to nie będzie dźwięku.

- wina telewizora - nie przepuszcza sygnału na arc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam czytałem .....  czasami zgubić sie idzie  :) 

czyli nie ma szans na atmosa z tego telewizora bo nie ma hdmi 2.3 

bo ampli ma 2.3 

musiał bym kupić zewnętrzny odtwarzacz  ? 

sytuacja z netflixem jest taka że na filmie pojawia mi się informacja że jest w atmos i vision

 

To jeżeli jest taka sytuacja to jaki odtwarzacz polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos idzie z Netflixa, wiem bo u mnie idzie normalnie, z kodi już nie uzyskasz bo jest to inny rodzaj atmosa tak zwany true atmos. Niestety lub stety musiał byś się zaopatrzyć w jakiegoś android boxa osobiście polecam nvidia shield działa piekielnie dobrze no i będziesz miał atmosa z kodi

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




sytuacja z netflixem jest taka że na filmie pojawia mi się informacja że jest w atmos i vision
 
To jeżeli jest taka sytuacja to jaki odtwarzacz polecacie ?


Zapomniałem dodać żebyś miał atmos w netfixie musisz zmienić ścieżkę dźwiękową na oryginalną czyli wszystko będzie szło bez lektora z napisami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

Mozna kupić różne boxy na androidzie ale nie wiadomo jak działąją 

Jestem przed kupnem głośników na sufit i własnie nie wiem czy bede mógł coś słyszeć z tego systemu czy to warte zachodu 

czyli osobiście polecasz w sumie nvidia shield  ? do plików z dysku

 

Edytowane przez krzys7908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki 
Mozna kupić różne boxy na androidzie ale nie wiadomo jak działąją 
Jestem przed kupnem głośników na sufit i własnie nie wiem czy bede mógł coś słyszeć z tego systemu czy to warte zachodu 
czyli osobiście polecasz w sumie nvidia shield  ? do plików z dysku
 
Poszła PW

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z Atmosem. To jest oszukany Atmos. Tak samo jak w tv Samsunga można ustawić DtS neo czy jakoś tak A na amplitunerzd wyświetla się DTS. Nawet jak dźwięk będzie stereo to tv go przerabia na oszukany DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po wgraniu oreo przez USB trzeba na nowo wprowadzać ustawienia obrazu i ustawienia typu wyłączenie zbędnych aplikacji itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, DawidP said:

Mam pytanie czy po wgraniu oreo przez USB trzeba na nowo wprowadzać ustawienia obrazu i ustawienia typu wyłączenie zbędnych aplikacji itd

W moim  w805c ustawienia obrazu zostawały bez zmian. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...