Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na 7.0 kuleje trochę Kodi. Może to kwestia ustawień ale odtwarzacz systemowy radzi sobie lepiej. Może na 8.0 będzie lepiej?  będę musiał sie sam przekonać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Miszek napisał:

U mnie na 7.0 kuleje trochę Kodi. Może to kwestia ustawień ale odtwarzacz systemowy radzi sobie lepiej. Może na 8.0 będzie lepiej?  będę musiał sie sam przekonać.

 

Co masz na mysli mowiac ze kuleje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przycinki, obraz nie jest płynny. Może to ustawienia ale nie mogę jakoś tego ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodi działa bardzo dobrze. Zero przycinek. Musisz mieć coś nie tak ustawione u siebie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Tomek398 said:

Kodi działa bardzo dobrze. Zero przycinek. Musisz mieć coś nie tak ustawione u siebie. 

Używasz serwera NAS z kodi czy źródła online typu cda itd. ? 
Mój w805c niestety nie radzi sobie najlepiej z odtwarzaniem filmów na kodi z NAS'a i nie wiem czy warto kupić kolejnego soniacza z wolnym androidem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakich wtyczek - dodatków do kodi korzystacie? Jakieś ciekawe godne polecenia i działające? Uprzedzam nie mam bladego pojęcia o kodi dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu (49XF90) pojawiła się u mnie możliwość aktualizacji oprogramowania Soniaczka (z poziomu tv). Do tej pory wahałem się bo w zasadzie nie mam zastrzeżeń do bieżącej wersji andka (7). A z przytaczanych tu opinię wynika że w nowym oprogramowaniu jest kilka słabych punktów.

Czy to oznacza, że ukazała się już ostateczna (finalna) wersja nowego softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie zakupu Sony 55xf9005 i mam parę pytań. Czy na tym tv działa po Polsku asystent Google? Jakie komendy w języku polskim rozumie i wykonuje tv. Jak działa funkcja nagrywania i pauzowania ekranu oczywiście przy korzystaniu z modułu cam i twardego dysku? Czy oglądając np. Jakiś film mogę włączyć mały przewodnik epg i nie zmniejszając obrazu przeglądać co jest nadawane na innych programach.? 

Z góry dziękuję. Pozdrawiam 

Jeszcze pytanie czy można na ten tv puścić bezprzewodowo obraz z laptopa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pavio01 napisał:

Witam. Jestem na etapie zakupu Sony 55xf9005 i mam parę pytań. Czy na tym tv działa po Polsku asystent Google? Jakie komendy w języku polskim rozumie i wykonuje tv. Jak działa funkcja nagrywania i pauzowania ekranu oczywiście przy korzystaniu z modułu cam i twardego dysku? Czy oglądając np. Jakiś film mogę włączyć mały przewodnik epg i nie zmniejszając obrazu przeglądać co jest nadawane na innych programach.? 

Z góry dziękuję. Pozdrawiam 

Jeszcze pytanie czy można na ten tv puścić bezprzewodowo obraz z laptopa? 

Asystent działa , komendy typu włącz TVP 1 , ścisz , wyłącz telewizor , pokaż pogodę działają bez zarzutów . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mój pilot od xf 90 nie działa. Sprawdzałem pilot na innej bravii, i wszystko jest ok. Na xf działa tylko połączenie głosowe, reszta bez odbioru. Teraz nawet Netflixa nie mogę obejrzeć.. ktoś wie jak to naprawić? Wyłączyłem z gniazdka i nic, a do menu tv nke wejdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od 3 dni użytkownikiem Sony 55xf9005. Generalnie z obrazu jestem zadowolony( trochę kiepskie kąty). Wczoraj oglądałem pierwszy mecz na tym telewizorze rekomendowanym do sportu że względu na odwzorowanie ruchu. W statycznych scenach, zbliżeniach na piłkarza - bajka, niestety dalszy plan i ruch kamery to masakra. Murawa robi się kompletna papka do tego z plamami. Całą 1 połowę bawiłem się ustawieniami "ruch" we wszystkich trybach i nic. Pomóżcie.

Czy włączając tv powinno pokazać się logo Sony? Wydaje mi się że pierwsze 2 dnj było ( nie jestem pewien) a teraz nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam widziałeś na swoim ekranie, ale ten model Sony ma bardzo dobry upłynniacz, BFI oraz ogólnie odwzorowanie ruchu. Nie bardzo rozumiem co to znaczy "kompletna papka"?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz brać pod uwagę jeszcze jakość materiału. Sygnał z TVP na pewno nie był idealny i podejrzewam że to miało wielkie znaczenie dla odbioru

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomek398 napisał:

Nie wiem co tam widziałeś na swoim ekranie, ale ten model Sony ma bardzo dobry upłynniacz, BFI oraz ogólnie odwzorowanie ruchu. Nie bardzo rozumiem co to znaczy "kompletna papka"?

Zielone plamy na zielonym tle. W statycznej scenie widać każde zdźbło trawy w ruchu wszystko się zlewa. 

 

1 godzinę temu, PrzemekKRK napisał:

Musisz brać pod uwagę jeszcze jakość materiału. Sygnał z TVP na pewno nie był idealny i podejrzewam że to miało wielkie znaczenie dla odbioru

Zdaje sobie sprawę że sygnał ma zasadnicze znaczenie ale skąd wziąć taki mecz?

1 godzinę temu, PrzemekKRK napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Oglądałem wczoraj i dziś mecz piłki nożnej na swoim xf'ie 90. Mam ustawione pod siebie bez kalibracji i nie narzekam. Bardzo komfortowo mi się ogląda. Nie uświadczyłem żadnej "papki". Czystość mam na jeden, klisza na średni i płynność na 4. Dalej rozdzielczość na 80 i ostrość na 50, wszelkie redukcję szumów i gradacja jest na opcji wyłączonej. Mastering 4k też wyłączony.. Naprawdę fajnie to u mnie wygląda. Oczywiście ustawienia to kwestia indywidualna.

 

Sygnał mam z kablówki światłowodowej 1080p

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, 

Wprowadzam sie za 2-3 miesiace na nowe mieszkanie, cale zycie gralem na monitorze wiec dopiero teraz z przymusu wchodze w swiat TV :)

Najbardziej przypadl mi do gustu wlasnie Sony XF90

Wiele poczytalem, lecz Wasze porady na pewno beda tutaj kluczowe.

TV potrzebny do : glownie gry ( nawet i po 6-7h dziennie w zimowe wieczory ), mecze piłkarskie oraz od czasu do czasu Youtube i filmy sciagane z internetu.

Urzadzenia podlaczone do TV : PS4 Pro, laptop, Vectra

 

Czytalem tez duzo o Samsung NU8002, ktorego wiele osob poleca pod gry, lecz co mnie najbardziej odstrasza to problem ktory krazy po internecie. 

Mianowicie niezbyt dobra kompatybilnosc Samsunga z PS4. Chyba, ze ten temat jest juz naprawiony bo czytalem wątki sprzed roku czy dwoch lat.

Budzet : max 5000-6000 zl 

Edytowane przez gapiszmisienabebech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bartosz Nosek napisał:

A gdzie jeszcze dostaniesz tego Samsunga bo wszystkie to pozostałości na ekspozycji

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

W sumie racja, mam na mysli wszystkie TV od Samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Przemysław Dobosz napisał:

Czy tylko mój xf90 nadal nie ma OTA oreo? \

Pytam, bo sprawdzam co pewien czas aktualizację i nic nie ma.

U mnie jest taka możliwość od ok. 2 tygodni.20190914_192703.thumb.jpg.22bfc1c65e6f6e0d1132412e237643f3.jpg

20190914_192850.thumb.jpg.151aec484635264e4400bc808b6b0585.jpg

20190914_193015.thumb.jpg.c0fafc2b2b7d121bb49d7d71c5e17f5a.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nawet na tym forum jest wiele negatywnych opini o tej aktualizacji i osób zadowolonych z niej jest niewoli- pogorszeń dość sporo.

A prędkości działania samego interfejsu jak i funkcjonalności (m.in. hdr) nie podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony aktualnie chyba nie pracuje nad poprawkami tej wersji oprogramowania. Można spokojnie założyć, że instalując aktualizację z USB teraz będziecie mieć tą samą wersję która powinna się pojawić automatycznie za jakiś czas.

Ja zainstalowałem i nie narzekam. Nie mam problemów, zauważalnej różnicy w szybkości działania nie zauważyłem

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...