Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.04.2018 o 09:37, Toma-San napisał:

Kurcze, nie śledziłem poboru prądu, rzeczywiście mają więcej, niż konkurencja? 

Na tle konkurencji to prąd zużywa chyba wiadrami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Marcin Fiszbak napisał:

Na tle konkurencji to prąd zużywa chyba wiadrami. 

Czy możesz podać konkretne dane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marcin1L napisał:

Czekam jeszcze na test Panasonica FX780 i wybiorę między tymi dwoma telewizorami.

...i jego nową cenę.

A czy nie brałeś też pod uwagę modelu XF8596? Wiem, że to półka niżej, papierowe porównania wyraźnie to wskazują. Ale wśród użytkowników, którzy go już zakupili otrzymuje bardzo pochlebne recenzje.

Też marzy mi się 49 calowa wersja XE9005, ale 49XF8596 to 1,6 tyś taniej (i te pochlebne recenzje) - chętnie poznałbym opinie nt temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF90 posiada Processor X1 Extreme-  zapewnia wyjątkowy realizm.

X-Motion Clarity - Sceny szybkiej akcji są niezwykle wyraźne. Tych cech nie ma XF85.

Minusem są kąty widzenia, ponieważ jest tu matryca VA, ale za to dobry HDR.

Nie wiem na jakiej jest matrycy XF85, ale moim zdaniem warto dołożyć i kupić XF90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2018 o 17:25, Marcin1L napisał:

 

Czekam jeszcze na test Panasonica FX780 i wybiorę między tymi dwoma telewizorami.

 

Tylko, że Panasonic w tym roku będzie miał praktycznie wszystko na IPS  https://www.displayspecifications.com/en/model/b4b41113

Wiec w tym roku nie ma duzego wyboru dla fanow VA i 120hz ewentualnie Samsung NU8000 albo jakiś QLED od nich. Zaluje, ze nie wzialem jak XF9005 byl za 5900 na tej promocji bo wychodzilo taniej niz za 49 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, shortie napisał:

Wiec w tym roku nie ma duzego wyboru dla fanow VA i 120hz ewentualnie Samsung NU8000 albo jakiś QLED od nich. Zaluje, ze nie wzialem jak XF9005 byl za 5900 na tej promocji bo wychodzilo taniej niz za 49 cali.

49XF8596 też jest na VA - dlatego też mnie bardzo kusi.(matryca z XE90)

Marcin1L przedstawił argumenty przemawiające za XF90 ale to tylko opisy z reklamówek. Nie jestem do końca przekonany, czy tego typu różnice (jeszcze lepsze zobrazowanie, większy realizm czy wyraźniejszy obraz) jestem na tym poziomie telewizorów dostrzec. Przemawiają za tym testy! (XF85 jest na układach zeszłorocznego XE90 i jego matrycy -49"- a jego testy z nowym XF90 jeśli chodzi o poprawę obrazu nie są zauważalne - wniosku z kilku już opublikowanych porównań).

Wiem - krawędziówka - ale od roku staram się przyglądać różnicom i poza testem białej kulki to naprawdę ja nie widzę znaczącej różnicy gdy tonie Titanic (choć trzeba oddać, że robię to w jasnych salonach).

Wiem the best jest XF90 ale ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Analogi Analogi napisał:

49XF8596 też jest na VA - dlatego też mnie bardzo kusi.(matryca z XE90)

 

Do prawidłowego odtworzenia efektów HDR potrzebna jest przede wszystkim matryca ze strefowym podświetlaniem (dostępne dopiero od serii XE/XF 90) tańsze rozwiązania bez stref w jasnych momentach rozjaśniają całą matrycę (i wtedy jest to tylko i wyłącznie pseudo HDR, który daje więcej szkód niż korzyści) np w momentach gdzie w całkowitej ciemności mają świecić (a nawet oślepiać) punktowo reflektory,  gdy tymczasem tam gdzie jest całkowita czerń to ma być ona nietknięta a do tego prawidłowo zestopniowana (w tonach jej jasności) w zależności od miejsca względem oryginału.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, szkoda ze tylko 60 stref. Czytalem dzisiaj ze podobno w tym roku premiera x1ultimate czyli nowego krola procesorow od sony, ciekawe tylko czy w oled czy moze nastepcy zd9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Analogi Analogi napisał:

49XF8596 też jest na VA - dlatego też mnie bardzo kusi.(matryca z XE90)

Ale na necie dalej brak konkretnego testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, playertresor said:

Wszystko super, szkoda ze tylko 60 stref. Czytalem dzisiaj ze podobno w tym roku premiera x1ultimate czyli nowego krola procesorow od sony, ciekawe tylko czy w oled czy moze nastepcy zd9. 

W tym roku nie będzie następcy ZD9, Sony mówiło, że ten model zostaje flagowcem w LCD. Co do nowego procesora to podchodziłbym do tego z dystansem. Jak wprowadzili X1 Extreme, to i tak w testach wyszło, że nie ma żadnej faktycznej różnicy względem poprzedniego X1. Tu może być podobnie. Ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie i SonyCenter promocje więc za 5979zł odbieram jutro 55XF9005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2018 o 16:03, mordas napisał:

W tym roku nie będzie następcy ZD9, Sony mówiło, że ten model zostaje flagowcem w LCD. Co do nowego procesora to podchodziłbym do tego z dystansem. Jak wprowadzili X1 Extreme, to i tak w testach wyszło, że nie ma żadnej faktycznej różnicy względem poprzedniego X1. Tu może być podobnie. Ale zobaczymy.

X1E wspiera Dolby Vision, w przeciwieństwie do X1. A poza tym rzeczywiście różnic dużych nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam chętnego na zakup tego telewizora w 55 calach

Obecnie jest promocja  w Euro, kupując 2 sztuki otrzymujemy rabat 20% na drugą.

Cena po rabacie przy zakupie dwóch sztuk to 5381zł za sztukę  55xf9005

Jestem z Warszawy,  zakup można zrealizować z odbiorem w dowolnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś chętny na zakup tego telewizora w 65 calach. rzeszów, podkarpacie, krakow

Cena za 1sztuke 65 cali 7865zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

TV kupiony 55XF9005 i powiem, ze jest wart kazdej wydanej zlotowki. Obejzalem kilka demowek 4K i kilka filmow na BluRay i w porownaniu do starego 42W655A jest mega lepiej. Nawet TV z UPC przez dekoder nie wyglada zle na kanalach HD 1080i. Po kilku minutach nie przytlacza mnie nawet rozmiar 55. Ide dalej testowac pozdrawiam :)

ps. jest juz 8.0 ? oraz czy YouTube obsługuje HDR ?

Edytowane przez shortie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, posiadacze tego sprzętu: jak tam Android? Wkurza, wiesza się czy działa dobrze albo chociaż znośnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach moge powiedziec, ze w porownaniu do starego TV menu i opcje chodza ociezalej ale nie ma tragedii. Chyba, ze cos tam w tle sie aktualizuje to moze mocniej przyciac ale to mi sie zdazylo na poczatku przy 1szym wlaczeniu. Potem w ustawieniach sie powywala zbedne apki i pozamyka procesy (kto ma telefon z Androidem ten wie) bo z apek to mi tylko YouTube bedzie potrzebny oraz moze Netflix a tak to moze skombinuje MiBoxa zeby KODI na nim zainstalowac z CherryTV.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zamówiony w Euro, szukam chętnego na wspólny zakup w cenie 5381 za sztukę.

55xf9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po obejżeniu kilku BluRejów 1080p i nawet takie filmy odkrywam na nowo bo po mimo, że nie ma HDRu w takim materiale to gra świateł robi wrażenie więc procek X1E spisuje się rewelacyjnie jak i jasność w SDR.  Materiały 720p , 480p też są znośne zależy od źródła. Nawet telewizja z UPC 1080i wygląda lepiej niż na starym i mniejszym TV co było dla mnie największym zaskoczeniem bo liczyłem na gorsze efekty. Na jakieś filmy w UHD niestety poczekam ąz kupię odtwarzacz i jakieś filmy ale kilka demówek już mi dała przedsmak tego co mnie czeka :D

Ogólnie 6 tysiaków to dużo jak za TV i nadszarpnąłem budżet ale wiedziałem, że będzie warto i nie żałuję zakupu a teraz 55 jest tańsze od 49 więc wybór był oczywisty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich TV maniaków.

Jako, że ostatni telewizor kupiony 10 lat temu właśnie oddałem w lepsze ręce to mocno rozważam model 55 lub 65 cali właśnie z tej serii, wydaje się być to chyba najlepsza inwestycja na dłuższe lata na ten moment (chyba, że macie jakieś sugestie - chętnie poczytam).

Mam jednak pytanie co do tego modelu, czy będzie on kompatybilny z tą aplikacją? https://www.sony.com/electronics/video-tv-sideview

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2018 o 17:09, shortie napisał:

TV kupiony 55XF9005 i powiem, ze jest wart kazdej wydanej zlotowki. Obejzalem kilka demowek 4K i kilka filmow na BluRay i w porownaniu do starego 42W655A jest mega lepiej.

Duży przeskok :D

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panie Macieju 5 lat miałem tamtego Soniaka a wtedy dałem za niego coś 2,3k więc przeskok z klasy niskiej do średniej wyższej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...