Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj @Bushiken

Co do problemu, z pilotem zgłoś do serwisu,  nie zawsze zabierają TV. Może przyjadą i sprawdzą na miejscu. 

Co do drugiej sprawy,  ja zmieniłem kolor czcionki na żółty, oraz półprzezroczyste  i jest zdecydowanie lepiej. Wejdź  na swoje konto netflix, na PC lub laptopie,  i w ustawieniach zmień kolor,  jak Ci pasuje, to zmniejsz czcionkę (ja mam standardową)

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, playertresor napisał:

Na poczatek polecam wylaczyc bluetooth ?

co to da ?

i co jeszcze można wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, a2b napisał:

Witam czy podpowie ktoś co wyłączyć w androidzie jakie aplikację żeby android działał dobrze a zbędne rzeczy nie pracowały w tle .

z góry dziękuje

Wyszukiwanie głosowe,  bluetooth jeśli nie używasz i w liście aplikacji każdą której nie używasz oraz niektóre procesy systemowe (usługi Google typu kalendarz i kontakty). 

Ja wyłączyłem też rekomendacje (te nawalone na górze reklamy) i zostawiłem jedynie listę aplikacji które naprawdę używam,  cała reszta precz.

I android nie zamula, jest bardzo responsywny.

Można też włączyć "opcje programistyczne" - tak jak na każdym urządzeniu z androidem - i tam zmniejszyć skalę animacji okna oraz przejścia albo całkiem włączyć. 

Mulący android w tv? Nie u mnie ?

Polecam.

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LV426 napisał:

Wyszukiwanie głosowe,  bluetooth jeśli nie używasz i w liście aplikacji każdą której nie używasz oraz niektóre procesy systemowe (usługi Google typu kalendarz i kontakty). 

Ja wyłączyłem też rekomendacje (te nawalone na górze reklamy) i zostawiłem jedynie listę aplikacji które naprawdę używam,  cała reszta precz.

I android nie zamula, jest bardzo responsywny.

Można też włączyć "opcje programistyczne" - tak jak na każdym urządzeniu z androidem - i tam zmniejszyć skalę animacji okna oraz przejścia albo całkiem włączyć. 

Mulący android w tv? Nie u mnie ?

Polecam.

Jak wyłączyłeś rekomendacje na stałe?Ja jak wymuszę zatrzymanie procesu sony shell czy jakoś tak,to po wyłączeniu i włączeniu tv rekomendacje wracają

Edytowane przez adamskulsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adamskulsk napisał:

Jak wyłączyłeś rekomendacje na stałe?Ja jak wymuszę zatrzymanie procesu sony shell czy jakoś tak,to po wyłączeniu i włączeniu tv rekomendacje wracają

naciskaj kolejno

HOME->USTAWIENIA->EKRAN GŁÓWNY->WIERSZ REKOMENDACJI i tam odznacz czego nie chcesz mieć działa tylko nie wiem czy po ponownym starcie androida np po zaniku napięcia to nie wróci jutro to sprawdzę

18 minut temu, LV426 napisał:

Wyszukiwanie głosowe,  bluetooth jeśli nie używasz i w liście aplikacji każdą której nie używasz oraz niektóre procesy systemowe (usługi Google typu kalendarz i kontakty). 

Ja wyłączyłem też rekomendacje (te nawalone na górze reklamy) i zostawiłem jedynie listę aplikacji które naprawdę używam,  cała reszta precz.

I android nie zamula, jest bardzo responsywny.

Można też włączyć "opcje programistyczne" - tak jak na każdym urządzeniu z androidem - i tam zmniejszyć skalę animacji okna oraz przejścia albo całkiem włączyć. 

Mulący android w tv? Nie u mnie ?

Polecam.

Zrobiłem wszystko tak jak piszesz wyłączyłem rekomendację odinstalowałem i pozamykałem aplikację których nie używam nie wiem gdzie są te usługi programistyczne ?

Powiedz proszę czy po zaniku zasilania i ponownym starcie androida znowu będzie trzeba to wyłączać czy system zapamięta te ustawiania ?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiersz rekomendacji się wyłączył i moja pomyłka,bo mi chodziło jak wyłączyć polecane aplikacje na stałe, żeby został sam pasek aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adamskulsk napisał:

wiersz rekomendacji się wyłączył i moja pomyłka,bo mi chodziło jak wyłączyć polecane aplikacje na stałe, żeby został sam pasek aplikacji

tego chyba nie da się wyłączyć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się wyłączyć,trzeba wymusić zatrzymanie aplikacji sony shell,ale wracają po ponownym uruchomieniu tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, a2b napisał:

nie wiem gdzie są te usługi programistyczne

HOME->USTAWIENIA->INFORMACJE->KOMPILACJA(wciskasz ponad 5 razy OK na pilocie)->cofasz się do USTAWIEŃ->OPCJE PROGRAMISTYCZNE są w zakładce PREFERENCJE OSOBISTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, uren napisał:

HOME->USTAWIENIA->INFORMACJE->KOMPILACJA(wciskasz ponad 5 razy OK na pilocie)->cofasz się do USTAWIEŃ->OPCJE PROGRAMISTYCZNE są w zakładce PREFERENCJE OSOBISTE

Zajrzałem tam ale nie będę tu nic zmieniał nie wiem co i jak wolę nie grzebać

Powiedz proszę po wyłączeniu i ponownym właczeniu tv ustawiania zostaną tak jak je ustawilismy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, a2b napisał:

Zajrzałem tam ale nie będę tu nic zmieniał nie wiem co i jak wolę nie grzebać

Powiedz proszę po wyłączeniu i ponownym właczeniu tv ustawiania zostaną tak jak je ustawilismy ?

 

1 godzinę temu, adamskulsk napisał:

da się wyłączyć,trzeba wymusić zatrzymanie aplikacji sony shell,ale wracają po ponownym uruchomieniu tv

Bo nie do końca robicie to dobrze. Jeżeli chodzi o polecane filmy, materiały i inne badziewia, to trzeba zrobić jak, w podanym przez Ciebie filmiku (zostanie chmurka). Jeżeli chcecie się pozbyć na stałe "polecanych aplikacji" w HOME->USTAWIENIA->APLIKACJE->SONY SHELF odznaczcie powiadomienia. Nawet twarde wyłączenie TV ( z załadowanym na nowo systemem) nie przywróci Wam tego. Co do gry "Asphalt" jej nie można odinstalować, ale można ukryć, i tak samo wchodzimy w aplikacje, szukamy gry i wybieramy wyłącz.

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja jednak sprzedałem mojego XF90, i zainwestowałem w ZF9. I jestem bardzo zadowolony. Cena jest teraz naprawdę dobra, android działa mega szybko, nie wspominając o innych zaletach. Polecam.

Edytowane przez conker9
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android w TV to zło ... poczekaj, przekonasz się.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZF9 ma nowy procesor więc chodzi jak burza. Nie ma żadnego zła i nie będzie ?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adamskulsk napisał:

Jak wyłączyłeś rekomendacje na stałe?Ja jak wymuszę zatrzymanie procesu sony shell czy jakoś tak,to po wyłączeniu i włączeniu tv rekomendacje wracają

Już kolega a2b wyżej wyjaśnił ładnie. Dzięki za wyręczenie mnie ale powtórzę także ;) 

U mnie nie wracają żadne rekomendacje po wyłączeniu tv, choć rzadko mam potrzebę kompletnie go odłączyć z prądu czy zrestartować. Nie wiesza się, nie restartuje sam, zdarzyło się może 3 razy w ciągu przeszło roku więc nie tak źle jak niektórzy piszą.

Ustawienia / Preferencje systemowe / Ekran główny / Wiersz rekomendacji

U mnie wyłączone jest 15.

Co do wyłączania aplikacji to po ostatnich aktualizacjach niektórych już nie można wyłączyć ale i tak bardzo wielu nie trzeba, zawsze tylko to czego się nie używa (usługi od Google, Sony albo Amazon, japońska klawiatura etc.), a jak się jest niepewnym to lepiej nie ruszać.

20181209_221349.thumb.jpg.17ac05a341ed0fbce589e7e9a03b0d4b.jpg

Śmiga pięknie.

Najbardziej zamula system wyszukiwanie głosowe choć kiedyś tak nie było. Popsuto to po 2 lub 3 aktualizacji jaką pamiętam i widzę, że dotyczy to praktycznie wszystkich tv od Sony (mam inny model jak ten w temacie, jeszcze z 2016 roku), czytałem na innych forach i o innych modelach i to samo niestety :(

Dobrze że choć dodano w końcu HDR w aplikacji youtube.

Bez wyszukiwania głosowego można żyć, przynajmniej ja rzadko z tego korzystałem i wolę jednak sprawne i szybkie działanie menu od tego bajeru.

 

3 godziny temu, a2b napisał:

Zrobiłem wszystko tak jak piszesz wyłączyłem rekomendację odinstalowałem i pozamykałem aplikację których nie używam nie wiem gdzie są te usługi programistyczne ?

Powiedz proszę czy po zaniku zasilania i ponownym starcie androida znowu będzie trzeba to wyłączać czy system zapamięta te ustawiania ?

Opcje programistyczne włącza się poprzez kilkukrotne kliknięcie (chyba 5-8 razy) na "kompilacja" wybierając:

Ustawienia / TV / Informacje.

Wtedy jeszcze niżej w podmenu "Preferencje systemowe" na dole będą te opcje.

20181209_221259.thumb.jpg.73692de3a0725211722884871afdc353.jpg

 

Polecam to obadać wszystkim i podzielić się wrażeniami bo może tylko mi się wydaje, że to działa ;)

12 minut temu, Gmeru napisał:

ZF9 ma nowy procesor więc chodzi jak burza. Nie ma żadnego zła i nie będzie ?

Ale nadal Mediatek? ZUO! :P

Swoją drogą procek od tego producenta Sony wpakowało do PSX Mini i wyszedł kapiszon z kiepską emulacją, a szkoda.

 

Pamiętajmy także, że nowsze modele dostały już androida 8.0 (chyba że mam złe info).

U mnie już na wieki będzie Nougat. No ale w końcu działa jak się odpowiednio ustawiło :) Działa nawet HDR na YouTube więc wybaczam Sony bo tej funkcji mi brakowało.

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LV426 napisał:

Już kolega a2b wyżej wyjaśnił ładnie. Dzięki za wyręczenie mnie ale powtórzę także ;) 

U mnie nie wracają żadne rekomendacje po wyłączeniu tv, choć rzadko mam potrzebę kompletnie go odłączyć z prądu czy zrestartować. Nie wiesza się, nie restartuje sam, zdarzyło się może 3 razy w ciągu przeszło roku więc nie tak źle jak niektórzy piszą.

Ustawienia / Preferencje systemowe / Ekran główny / Wiersz rekomendacji

U mnie wyłączone jest 15.

Co do wyłączania aplikacji to po ostatnich aktualizacjach niektórych już nie można wyłączyć ale i tak bardzo wielu nie trzeba, zawsze tylko to czego się nie używa (usługi od Google, Sony albo Amazon, japońska klawiatura etc.), a jak się jest niepewnym to lepiej nie ruszać.

20181209_221349.thumb.jpg.17ac05a341ed0fbce589e7e9a03b0d4b.jpg

Śmiga pięknie.

Najbardziej zamula system wyszukiwanie głosowe choć kiedyś tak nie było. Popsuto to po 2 lub 3 aktualizacji jaką pamiętam i widzę, że dotyczy to praktycznie wszystkich tv od Sony (mam inny model jak ten w temacie, jeszcze z 2016 roku), czytałem na innych forach i o innych modelach i to samo niestety :(

Dobrze że choć dodano w końcu HDR w aplikacji youtube.

Bez wyszukiwania głosowego można żyć, przynajmniej ja rzadko z tego korzystałem i wolę jednak sprawne i szybkie działanie menu od tego bajeru.

 

Opcje programistyczne włącza się poprzez kilkukrotne kliknięcie (chyba 5-8 razy) na "kompilacja" wybierając:

Ustawienia / TV / Informacje.

Wtedy jeszcze niżej w podmenu "Preferencje systemowe" na dole będą te opcje.

20181209_221259.thumb.jpg.73692de3a0725211722884871afdc353.jpg

 

Polecam to obadać wszystkim i podzielić się wrażeniami bo może tylko mi się wydaje, że to działa ;)

Ale nadal Mediatek? ZUO! :P

Swoją drogą procek od tego producenta Sony wpakowało do PSX Mini i wyszedł kapiszon z kiepską emulacją, a szkoda.

 

Pamiętajmy także, że nowsze modele dostały już androida 8.0 (chyba że mam złe info).

U mnie już na wieki będzie Nougat. No ale w końcu działa jak się odpowiednio ustawiło :) Działa nawet HDR na YouTube więc wybaczam Sony bo tej funkcji mi brakowało.

 

Tak, w Zf9 jest android 8.0

Edytowane przez conker9
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak z pamięcią nie jest tak źle jeszcze jak myślałem.

Na różnych filmach na youtube widziałem że jakoś inaczej wygląda i podobno szybciej działa ale nie do końca wiem czy to zasługa świeżego systemu czy troszkę mocniejszego procesora w nowszych modelach tv.

Myślałem o zakupie ZF9 ale jak czytam, że kontrast ma mniejszy od mojego obecnego tv bez FALD (VA, edge) to ?

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiam się na zakupem KD-55XF9005, jednakże cały czas mam wątpliwości co do kątów widzenia. Czy siedząc ok. 1.5m z boku telewizora obraz znacznie traci na jakości?

Jeśli tak, to chyba lepszym wyborem będzie LG 55SK9500. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jergen napisał:

Zastanawiam się na zakupem KD-55XF9005, jednakże cały czas mam wątpliwości co do kątów widzenia. Czy siedząc ok. 1.5m z boku telewizora obraz znacznie traci na jakości?

W dzień nie. W nocy już 0.5m od boku TV, gorszy kontrast, szara czerń i wyblakłe kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, uren napisał:

W dzień nie. W nocy już 0.5m od boku TV, gorszy kontrast, szara czerń i wyblakłe kolory.

Czyli raczej skłaniam się do zakupu LG 55SK9500.

Czy znajdę coś lepszego na tym pułapie cenowym (ok. 4600zł) niż ten LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jergen napisał:

Czy znajdę coś lepszego na tym pułapie cenowym (ok. 4600zł) niż ten LG?

Do czego TV ma Ci służyć i czego od niego oczekujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego po trochu:

  1. oglądanie programów z takich kanałów jak np. Kuchnia+ (25%),
  2. oglądanie programów informacyjnych np. TVN24 (25%),
  3. bajki dla dzieci (25%),
  4. reszta to seriale, filmy, sport, gry na konsoli.

Telewizor dla całej rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...