Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki TV kupić? Przegląd najlepszych wyświetlaczy 2017!

Rok 2017 powoli dobiega końca. W sklepach startują wyprzedaże, a na naszym forum kwitną jak zawsze pytania co warto kupić :) Podobnie jak w zeszłym roku postanowiłem od siebie przygotować dla Was przegląd oferty rynkowej i dać rady jaki telewizor kupić. W temacie tym skondensuję całą swoją wiedzę, jaką gromadziłem dla Was podczas testów kilkudziesięciu modeli ekranów w 2017 roku. Polecanych typów z mojej strony nie będzie wiele, bo nie uważam, że duży wybór jest czymś dobrym. Jeśli dany TV w danym segmencie cenowym jest najlepszy, to zwyczajnie nie ma sensu rozglądać się za innymi!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz zdecydować :)

Obraz trochę lepszy w OLED TV , natomiast rozmiar ma znaczenie i chyba jednak bym stawiał na Philipsa , jeśli oglądasz TV z większej odległości 2,5-3m  od TV  to bym wybrał 65 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie brak w tym zestawieniu tv samsunga..... nie mam nawet na myśli seri Qled ale MU8000 czy MU9000? czy to takie kiepskie TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adrian Sokół napisał:

Pytanie do chłopaków co tak słabo w zestawieniu Panasonic EX780;) 

W jakim sensie słabo?

4 minuty temu, ferkus napisał:

Prawie brak w tym zestawieniu tv samsunga..... nie mam nawet na myśli seri Qled ale MU8000 czy MU9000? czy to takie kiepskie TV?

Dlaczego słabo? Raczej odwróciłbym to pytanie na dlaczego chciałbyś wybrać któryś z nich mogąc kupić MU7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku dzięki za takie porównanie :) to naprawdę może ułatwić wybór przy zakupie odpowiedniego TV i wtedy będzie się mieć poczucie że pieniądze nie zostały "wyrzucone w błoto" szczerze Ja sam chcę zakupić TV długo i nadal "chyba" moim wyborem jest OLED ale Philips PUS8102 trochę mi namieszał i ta cena bardzo atrakcyjna i kusząca i muszę przyznać że mam teraz ogromny dylemat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Knight0792 napisał:

Maćku dzięki za takie porównanie :) to naprawdę może ułatwić wybór przy zakupie odpowiedniego TV i wtedy będzie się mieć poczucie że pieniądze nie zostały "wyrzucone w błoto" szczerze Ja sam chcę zakupić TV długo i nadal "chyba" moim wyborem jest OLED ale Philips PUS8102 trochę mi namieszał i ta cena bardzo atrakcyjna i kusząca i muszę przyznać że mam teraz ogromny dylemat...

Nie tylko Ty ;) Wiele osób ma dylemat właśnie przez PUS8102.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego Philipsa 8102 to aktualnie kosmos. 6999zł za 65". Ciekawe czy utrzyma się po świętach.

1 godzinę temu, ferkus napisał:

Prawie brak w tym zestawieniu tv samsunga..... nie mam nawet na myśli seri Qled ale MU8000 czy MU9000? czy to takie kiepskie TV?

Przecież czytając testy od zawsze było powiedziane: MU70XX MU80XX MU90XX to generalnie to samo (obrazowo) a zestawienie ma być wąskie i sprowadza się tylko do najlepszych tv. Szkoda mieszać a jak ktoś chce poczytać o pozostałych tv to są dedykowane testy bo w porównaniu jest wspomnienie o tych seriach (niżej cytat). Jest też QLED Q9 bo jakimś cudem nie został wpisany do pierwszej wersji porównania. Robiliśmy je już jakiś czas temu... i przeoczyliśmy dość ważny model ;)

Cytat

Warto także nadmienić, że podobnymi walorami obrazu cechują się modele MU8000 i MU9000, jednak nie widzę istotnych argumentów by do nich dopłacać mając MU7000 do wyboru. Warto także zaznaczyć fenomenalną cenę wersji 75″, która jest czterocyfrowa! Przez swój stosunek cena/jakość, Samsung MU7000 to jeden z moich ulubionych telewizorów w tym roku.

 

11 godzin temu, bcpl napisał:

Pierwsze pytanie: 65 led (8102) czy 55 oled (c7v)? ;)

To pytanie do Ciebie do czego ten TV ; ) Bo oba są naprawdę warte polecenia. Decydują już konkretne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru dlatego tak kusi :) i zapewnia niemal OLED-ową czerń i bardzo dobry efekt HDR to może być super alternatywa gdyby kogoś nie było stać na OLED-a, dlatego też nie wiem w co zainwestować swoje pieniądze :)

Edytowane przez Knight0792
poprawka posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Cena tego Philipsa 8102 to aktualnie kosmos. 6999zł za 65". Ciekawe czy utrzyma się po świętach.

 

To pytanie do Ciebie do czego ten TV ; ) Bo oba są naprawdę warte polecenia. Decydują już konkretne elementy.

Ten philips jest za 6449 w euro.(pierwsza rata gratis+możliwy do uzyskania rabat 200)

 

TV tak na prawdę do wszystkiego oprócz grania, głównie to telewizja (teraz kablówka, po nowym roku planuję nc+ albo coś innego), od czasu do czasu sport, youtube, netflixy i inne vod'y. ^_^

Philips kusi obrazem tylko ten android, chciałbym bezproblemowego działania tv a naczytałem się o androidzie tyle nieciekawych rzeczy, że mam wątpliwości, no i sama marka Philipsa czy raczej TP Vision nie napawa spokojem.

Chyba go wezmę, w końcu jest zawsze 14 dni na zwrot ;) 

 

Tylko jak to wtedy działa? Zgłaszam zwrot ,przyjeżdża ekipa, pakuje go i zabiera czy sam muszę go rozmontować, zapakować i wysłać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Sam kilka dni temu założyłem wątek o Philips 8102 vs Sony XE9005. Chciałbym już olać tego Philipsa (przez serwis) i nie zaprzątać sobie nim głowy a tu takie podsumowanie i znowu mętlik w głowie!

Szanowni autorzy, tak szczerze z waszego doświadczenia, gdybyście mieli teraz wybrać, to Philips 8102 czy Sony XE9005?

A i jeszcze coś co mnie zaintrygowało:

2 godziny temu, Gmeru napisał:

Cena tego Philipsa 8102 to aktualnie kosmos. 6999zł za 65". Ciekawe czy utrzyma się po świętach.

 

Czyli, że po świętach może wzrosnąć? Myślałem, że po świętach jeszcze ew. może trochę spadnie -- w końcu "kto chciał kupić ten kupił", a za pasem nowe TV na nowy rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szymon Cofalik napisał:

Hej! Sam kilka dni temu założyłem wątek o Philips 8102 vs Sony XE9005. Chciałbym już olać tego Philipsa (przez serwis) i nie zaprzątać sobie nim głowy a tu takie podsumowanie i znowu mętlik w głowie!

Szanowni autorzy, tak szczerze z waszego doświadczenia, gdybyście mieli teraz wybrać, to Philips 8102 czy Sony XE9005?

A i jeszcze coś co mnie zaintrygowało:

Czyli, że po świętach może wzrosnąć? Myślałem, że po świętach jeszcze ew. może trochę spadnie -- w końcu "kto chciał kupić ten kupił", a za pasem nowe TV na nowy rok?

W razie wątpliwości co do serwisu to najlepiej dołożyć ubezpieczenie z Euro i w razie jak coś się będzie działo to spokojna głowa będzie .... 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Szymon Cofalik napisał:

Hej! Sam kilka dni temu założyłem wątek o Philips 8102 vs Sony XE9005. Chciałbym już olać tego Philipsa (przez serwis) i nie zaprzątać sobie nim głowy a tu takie podsumowanie i znowu mętlik w głowie!

Szanowni autorzy, tak szczerze z waszego doświadczenia, gdybyście mieli teraz wybrać, to Philips 8102 czy Sony XE9005?

A i jeszcze coś co mnie zaintrygowało:

Czyli, że po świętach może wzrosnąć? Myślałem, że po świętach jeszcze ew. może trochę spadnie -- w końcu "kto chciał kupić ten kupił", a za pasem nowe TV na nowy rok?

Gmeru pisząc kosmos miał raczej na myśli że cena jest niska. Do nowego roku raczej się utrzyma, po mogą być jakieś wyprzedaże ostatnich sztuk czy coś w tym stylu i może być jeszcze mniej ale to już wróżenie z fusów.

Myślę, że dla świętego spokoju lepiej wziąć sonego tylko te dziady nie chcą nic zejść z ceny :P

Co do (pseudo)ubezpieczenia z euro to bym sobie darował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje LG55sj950v. Czy bedzie test na naszym forum?

Maćku piszesz że kalibrowałeś sj 950 u kilku użytkowników. Na jakiej matrycy jest RGB czy RGBW?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wysokie modele LCD LG są na RGB... Testu na portalu pełnego nie będzie już raczej... Ale myślę, że tv Cię nie zawiedzie. A do czego dokładnie go będziesz używał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salon jasny, kąty wążne bo oglądany z różnych stron.

80% nc+, dużo bajek i filmów  dysku, Lubie szczegółowy obraz , nie chcę sonego bo android mi jednak nie pasuje (nie musi być super czerń jak w OLED) obecnie ma FHD na IPS i odpowiada mi  matryca tego typu(Toshiba 47 L7453), chcę kupić bo mi zmalał.

Nie wiesz gdzie go można kupić w zaufanym sklepie ?

A przed zakupem obejrzeć.

Mało recenzji i opinii a może właśnie jednak ???

 

Test 850 pokazuje że niby wysoki model LCD ale jak widać porażka, stąd takie pytania, Podobno 950 zupełnie inny jaśniejszy i lepszy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ponieważ średnio znam się na TV i przyznaję, że nie dawno odkryłem taką stronę, jak hdtv chciałbym zadać wam pytanie, jakie zadaję 4.5 forumowiczów jaki TV kupić. Mianowicie zastanawiałem się nad modelem 55 cali samsung UE55MU7052, natomiast niedawno mój znajomy, poszukał mi alternatywy podobno lepszej PANASONIC TX-55EX633E gdzie jest tańszy o ponad 1000 zł . Proszę podpowiedzcie co byście wybrali i dlaczego. Jeżeli w sumie Panasonic będzie lepszy i tańszy to zawsze zostaje coś na soundbar. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Panasonic jest tańszy, ale i na pewno gorszy.

Ten Samsung jest po prostu z innej półki , zarówno cenowej jak i klasowej.

Jeśli miałbyś już kupić coś tańszego to lepszy by od Panasa  był TCL C 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Rutkowski napisał:

Witam wszystkich. Ponieważ średnio znam się na TV i przyznaję, że nie dawno odkryłem taką stronę, jak hdtv chciałbym zadać wam pytanie, jakie zadaję 4.5 forumowiczów jaki TV kupić. Mianowicie zastanawiałem się nad modelem 55 cali samsung UE55MU7052, natomiast niedawno mój znajomy, poszukał mi alternatywy podobno lepszej PANASONIC TX-55EX633E gdzie jest tańszy o ponad 1000 zł . Proszę podpowiedzcie co byście wybrali i dlaczego. Jeżeli w sumie Panasonic będzie lepszy i tańszy to zawsze zostaje coś na soundbar. 

 

Panasonic jest zdecydowanie gorszy. Nie warto. Kiepski kontrast, brak widocznego HDR, słaby system. Jedyną jego zaletą są lepsze kąty widzenia. Jeżeli jednak oglądasz głownie na wprost to nawet nie ma co się zastanawiać, tylko brać mu7000. To telewizor z wyższej półki niż ex600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy coś lepszego niż samsung mu70 w 75 calach w takiej cenie? W 90% będzie przeznaczony do nc+, więc nie wiem czy lepszym wyborem nie będzie Sony xe85 z uwagii na lepszy procesor obrazu (minusem jednak jest matryca IPS). Pytanie też czy warto dopłacać np do Panasonica ex780 jeżeli będzie oglądana praktycznie tylko telewizja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2017 o 15:46, Piotr Rutkowski napisał:

Witam wszystkich. Ponieważ średnio znam się na TV i przyznaję, że nie dawno odkryłem taką stronę, jak hdtv chciałbym zadać wam pytanie, jakie zadaję 4.5 forumowiczów jaki TV kupić. Mianowicie zastanawiałem się nad modelem 55 cali samsung UE55MU7052, natomiast niedawno mój znajomy, poszukał mi alternatywy podobno lepszej PANASONIC TX-55EX633E gdzie jest tańszy o ponad 1000 zł . Proszę podpowiedzcie co byście wybrali i dlaczego. Jeżeli w sumie Panasonic będzie lepszy i tańszy to zawsze zostaje coś na soundbar. 

 

A co powiecie jeszcze o modelu sony KD-55XE8599 - gość bardzo mi go polecał w RTV AGD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...