Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Po bardzo długich poszukiwaniach, czytaniach, sprawdzaniach oraz nieprzespanych nocach, udało mi się wybrać TV. Padło na B7 pomimo panicznej obawy przed wypaleniami.

I teraz pytanka:

1. Czy jest coś specjalnego, co powinienem na samym początku zrobić z OLEDem? Chodzi mi o to, czy mam nie zmieniać ustawień obrazu przez jakiś czas po pierwszym odpaleniu itp. itd.?

2. Czy warto wykupić dodatkową gwarancję do tego TV? Czy wie ktoś jak to wygląda w eMAG? Co daje taka gwarancja?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie jestem nowym uczestnikiem forum. Mam jako takie pojęcie o sprzęcie i technice, ale nie wiem na co się zdecydować...

Na OLED Sony lub LG? a może dobre LCD od Sony? Czy warto dopłacać 50% lub więcej  ceny KD65XE9305 aby mieć ZD9 lub dobrego OLED?

Kierować się rozumem czy sercem?......

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać (tak mówią przynajmniej kobiety...... :)))
6. Jak słońce świeci w pokoju ? po południu świeci z boku,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazmę Panasonica
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? b. dobry obraz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? odtwarzacz BD i tuner sat nc+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie od 2 do 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dobry film, sport, dokument
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, np. netfix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie to bywa, ale więcej wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena.....
19. Preferencje co do marki ? Sony, LG, Panasonic lub inne
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? kwestia pozostaje otwarta....... rozum czy serce.....

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem telewizora i nie wiem co wybrać. Pod uwagę biorę Samsunga , LG, Sony . Cena do 2000-2700 tyle mogę wydać. Co możecie mi polecić ? Upatrzyłem dziś w sklepie sobie takie 3 modele

Samsung UE49MU6402 
SONY LED KD-49XE7096 
SAMSUNG LED UE49MU6452

A może coś innego mi polecicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad telewizorem do Xbox One X. Będę go używał głównie do grania, czasem też filmów. Głównie szukam czegoś z dobrym HDR. Wydaje mi się, że takim złotym środkiem jest Samsung MU7002, wersja 49" lub 55". Bardziej skłaniam się do 49" (siedzę poniżej 2m od TV, no i różnica 3400 zł vs 4200 zł jest spora). Problem w tym, że 49" ma 60Hz, a w takiej cenie wolałbym już coś z 120Hz. Przeczytałem też, że MU7002 nie ma 10 bit panelu, tylko 8 bit + FRC, co podobno jest.. "tańszą" opcją.

Jest może jakaś alternatywa do tego Samsunga, najlepiej właśnie z 120Hz i 10bit, jeśli to robi dużą różnicę? Wolałbym też trochę lepszy HDR, bo w tym modelu nie jest najlepszy, aczkolwiek raczej wystarczający. Myślałem też, żeby poczekać na modele z HDR10+ na ten rok, ale ceny raczej będą dwukrotnie wyższe? :P

TL;DR - Dobry HDR 49" 120Hz, okolice cenowe 3000-3500. Istnieje coś takiego? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomczan
Przy takiej odległości to powinieneś brać jak największy calowo telewizor - nawet 77". Na OLEDzie będziesz mieć najlepszy jakościowo obraz, choć nie tak jasny jak przy topowych LCDkach, natomiast będzie to najlepszy wybór jeśli obecnie posiadasz plazmę. Proponuję LG B7/C7 65", lub jak Ci się nie spieszy to poczekaj na nową, tegoroczną serję C8, która będzie dostępna nie tylko w rozmiarze 65", ale i 77". Problemem może być tylko cena tego 77" modelu - może być na początku bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomczan

Jeśli jednak zdecydujesz się na oleda, poczytaj o tej technologi.

Jeżeli dla Ciebie czerń gra pierwsze skrzypce, oglądasz filmy na BD tylko wieczorami możesz go rozważyć.

Ale dobrze by było jak byś ''doszkolił'' się w wiedzę na temat tych oledów. Musisz być świadom tej technologi. I znać + / -   niech wygra rozum. :)

A swoim Kobietkom też byś musiał zrobić mały wykład z obsługi tv, co mają oglądać i ile żeby nie wypalić oleda.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Właśnie podjąłem decyzję, że biorę DUŻY dobry LCD.......

Troszkę poczytałem i nie będę się musiał denerwować na domowników.......

A poza tym w moich warunkach oświetleniowych będzie chyba lepszy LCD......

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić telewizor 65 cali 4K, zwyczajny LED.

Zastanawiam się nad Samsung MU8002. Jestem raczej co do niego przekonany, ale ciekawi mnie, czy w podobnym budżecie (do 7000 zł) lub mniej nie ma lepszego telewizora.

Najważniejsze dla mnie jest to, by dało się wyłączyć wygładzanie - preferuję klasyczny obraz "filmowy" od sztucznej płynności.

Wymagania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,6m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwość podpięcia do zewnętrzengo komputera (NAS) i strumieniwoanie przez niego filmów
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NAS, pendrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2 godz.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tylko filmy oraz wyścigi F1
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Efekty wygładzania (efekt opery mydlanej), konieczna jest możliwość całkowitego wyłączenia interpolacji obrazu
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Na 90% tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, interesuje mnie zakup nowego telewizora.
W dużym skrócie - Ultra HD tylko do filmów odtwarzanych na komputerze, nie oglądam żadnej telewizji na żywo oraz żadnych programów sportowych.
Bardzo lubię efekt Ambilight oraz systemy oparte na Androidzie; ale rozumiem, że to mocno ogranicza pole wyboru, więc nie jest koniecznością.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi, nie tylko konkretne modele, ale wszystko co pomoże mi dokonać wyboru.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5 - 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? na wprost
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? - HD i 4k przez HDMI z PC-eta
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? tylko komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 6-8 godzin
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy w godzinach wieczornych i nocnych
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 48-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zamulanie przy zmianie łącza, powolne działanie systemu.
19. Preferencje co do marki? Samsung, TCL, Philips, Sharp, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 2.500 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2018 o 15:01, Adrian Karpiński napisał:

Moim zdaniem do wyboru masz te 3: Samsung 55MU7442, Sony 55XE7005, Panasonic 55EX600E. Jaki wybierzesz to już Twoja sprawa ja wybrałem Sony i jest rewelacja.

Musisz poczytać recenzje o tych trzech i coś z nich wybrać co Ci najbardziej odpowiada.

Dzięki za poradę, a czy duża jest różnica jakościowa między 49'' a 55'' ? Ponieważ chyba wolałbym taki 49'' tylko nie wiem czy stosunek proporcji obrazu nie jest na nim gorszy... Ostatnio byłem w sklepie i oglądałem takie dwa modele: Sony KD-49XE7005 oraz Samsung UE49MU6472 - który według Was byłby lepszy i czy w ogóle polecacie takie modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję możliwie najlepszego tv do  40 cali 4k z HDR pod konsolę xbox one x . Wybór jest bardzo słaby w tym rozmiarze może ktoś pomoże?

Znalazłem te 2 

SAMSUNG UE40MU6472

PANASONIC TX-40EX703E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

mam pytanie -chcę kupić TV  55 cali  i czy kupować OLED z full HD czy jednak iść w kierunku 4K  bo jak widzę ceny dużo od siebie nie odbiegają .Podstawowe preferencje do oglądania to

3 m od TV i wygodny fotel , oglądam głownie sport , trochę filmu dokumentu i Netflix

Mam na myśli

 LG 55EG9A7V lub SAMSUNG UE49MU8002T

chyba , że jakaś inna propozycja około 5 tyś.

Dzieki za pomoc

 

13 minut temu, Rychu 59 napisał:

Witam Wszystkich,

mam pytanie -chcę kupić TV  55 cali  i czy kupować OLED z full HD czy jednak iść w kierunku 4K  bo jak widzę ceny dużo od siebie nie odbiegają .Podstawowe preferencje do oglądania to

3 m od TV i wygodny fotel , oglądam głownie sport , trochę filmu dokumentu i Netflix

Mam na myśli

 LG 55EG9A7V lub SAMSUNG UE55MU8002T          przepraszam   to te telewizory miałem na myśli !!!!!!!!!

chyba , że jakaś inna propozycja około 5 tyś.

Dzieki za pomoc

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem ostatnio 65xe85 pomiędzy mu7 i mu8. Obraz prezentował się zdecydowanie lepiej. Kontrast w Samsungach tragiczny, nawet gdy się pogrzebało w ustawieniach. Bardzo niedoceniany tv.
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem i chciałem zwrócić się do Was z pomocą.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 32m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisiał lub stał.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce z lewej strony lub inna opcja - na wprost.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40" - coś około 7 - 8 letni tv
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart Tv / android TV dobrze było by aby działał ipla itp.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox one x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie / matowa w sumie niby lepiej wygląda
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, YouTube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, kilka godzin dziennie ale nie zawsze.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Po południu i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?  55". 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ma działać
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Myślę o kwocie około 5000 zł. ale może być i mnie i ciut więcej ;)

Moje typy:

- SAMSUNG UE65MU6102
- SONY KD-49XE9005

Co polecacie innego lub może dobrze wybrałem ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 4Tmx napisał:

Moje typy:

- SAMSUNG UE65MU6102
- SONY KD-49XE9005

Różnica w jakości obrazu między tymi modelami będzie kolosalna, oczywiście na korzyść sony. Dlatego ja bym proponował brać xe90 tylko najwyżej troszkę dopłacić do wersji 55". Jeżeli chcesz zmieścić się w zakładanym budżecie to zobacz sobie jeszcze samsunga mu7002. Testy obu wskazanych modeli masz na portalu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vader_4747 napisał:

Różnica w jakości obrazu między tymi modelami będzie kolosalna, oczywiście na korzyść sony. Dlatego ja bym proponował brać xe90 tylko najwyżej troszkę dopłacić do wersji 55". Jeżeli chcesz zmieścić się w zakładanym budżecie to zobacz sobie jeszcze samsunga mu7002. Testy obu wskazanych modeli masz na portalu. 

Czyli chyba odpowiedź mam na mój problem -

SONY KD-55XE9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. W tym lub następnym tygodniu po dlugim oczekiwaniu i zbieraniu kasy chciałbym kupić nowy telewizor. Mój obecny TV to 9 letni dziadek tj.32" Samsung LCD :-b Nastawiałem sie ba kupno Samsung Ue55MU64**(ok. 3000). Póżniej wpadł mi mocno w oko 55MU70**(4200-4500). Niestety spóżniłem sie na promocje MU7042 w NeoNecie gdzie do wczoraj kosztował 4190. Dzusiaj juz 4799icon_sad.gif. No i wlaśnie dzisiaj w MediaExpert zprzedawca polecał w zamian za MU7072 Soniacza 55xe8505. Doradzicie coś panowie bo nie wiem co wybrać. Brać Sony czy czekać albo dozbierać do Samsunga. TV ma byc używany głównie wieczorami i nocą. Filmy, seriale na światłowodzie z Orange i PS4. W dzien dzieciaki bajki ale im to raczej obojętne czy to 4k hdr czy cokolwiek. Raczej nie jestem jakimś znawcą i nie wiem czy moje oko wypatrzy mankamenty matryc, o których się naczytałem.  W gre wchodzą raczej tylko te modele, które wymieniłem z nastawieniem na Samsunga. Ale może ktoś zmieni moje typy na coś lepszego. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dłuższego czasu zabieram się za wymianę mojego stareńkiego telewizora na coś nowszego i większego.  Na tę chwilę waham się między SAMSUNG UE55MU6442U (w sklepie twierdzili, że na pewno ma matrycę VA) oraz SONY LED KD-55XE7096 (tutaj chyba też VA). Z tego co zdołałem wywnioskować z różnych źródeł interesuje mnie raczej VA, ponieważ siedzę raczej na wprost i oglądam/gram głównie wieczorami lub przy spuszczonych roletach. W sklepie na żywo obraz w Samsungu wydawał mi się bardziej żywy i ma lepsze funkcje smart i lepiej śmiga internet, ale, o zgrozo, nie ma wyjścia audio do głośników? Sprzedawca twierdził też, że w Samsungu jest jasność  czegoś tam lepsza i przez to HDR na nim ma większy sens niż w Sony i ogólnie jest lepszy. Co o tym myślicie? Do TV będzie podpięte ps 4 pro i w planie netflix. Może w ogóle oba są takie sobie i za podobną cenę (~3000zł) można kupić coś fajniejszego?

Pozdrawiam i z góry dzięki za szybką odpowiedź, bo już mnie palce do pada świerzbią :D

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku lub wcale
7. Jaki masz obecnie telewizor ? baaaaaaaardzo stary i mały Sony Bravia KDL -32w4000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, dobre kolory i niezły input lag do gier
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Każdy, od naziemnego, po 4K z konsoli i yt
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps 4 pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie od 0 do 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem?:)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, tenis, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, czasem 0%, czasem 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak się psują po pół roku lub wypalają się ledy, tak mieli znajomi, a mój stary sony ma się świetnie:)
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, ale jestem otwarty na propozycje
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500, ale jeśli różnica ma być kolosalna, to 4000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie, ale mogę coś pozmieniać według instrukcji na przykład z yt w granicach zdrowego rozsądku dla laika

Edytowane przez Harbard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guba pisz normalnie bo wygląda to idiotycznie i ciężko się to czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum. Potrzebuje podpowiedzi w sprawie zakupu nowego TV. Prosze o pomoc i podpowiedź co wybrać.telewizor wielkość 49-50 cali. Smart nie musi być wybitny

Upatrzyłem sobie trzy modele 

Panasonic 50EX700  obawiam się trochę, czy w takim nasłonecznionym pokoju nie bedzie przeszkodą matryca VA, oraz kąty patrzenia. Czytałem , że pomimo 60Hz matrycy dobrze sobie radzi z płynnościa w transmisjach sportowych

Sony 49KD-XE7005 lub 7096  nie wiem jak w tym przypadku będzie wyglądała obróbka transmisji sportowych.  czytałem , że w modelu 55 cali jest matryca VA i ma bardzo dobre kąty , nie ma dużej straty w jakości

Philips49PUS7502 tu na plus jest matryca 120Hz, jednak cena jest troche za wysoka i nie wiem , czy warto dołożyć. Druga sprawa to niechęć do firmy , brat miał model PUS 6561 z nieszczęsnym kurzem w matrycy i podejście serwisu to koszmar

PS. Przeprasxzam za literówki, ale choruje na Stwardnienie Rozsiane, wiec nie raz się one przytrafiają ;) 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 2 osoby lekko z boku , jedna pod kątem około 60stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od południowej strony, dość mocno ,choć są żaluzje to jest jasno, okno jest z tyłu i z boku tv,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonica 42AS650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz i płynność w oglądaniu sportu(piłka nożna)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner sat nc+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? praktycznie cały dzień
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenie, , może ta , która bedzie lepsza na jasny pokój
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dużo sportu, film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, ale mało, nie jest to priorytetem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień i wieczorem, wieczorem częściej przy oświetleniu niż w całkowitej ciemności
17. Preferencje co do wielkości? 49-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba płynność
19. Preferencje co do marki ? Sony, Panasonic lub inne
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 tyś, ewentualnie małe ustępstwa

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Chciałbym ,ale raczej nie bedzie mnie stać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Również szukałem tv do 3tys. max 49 cali (miał być do drugiego pokoju)

Moje typy:

1. Philips 49PUS6561

2. LG 43UJ701V

3. SONY KD-49XE7005

4. SAMSUNG UE49MU6442

Ostatecznie kupiłem Samsunga UE49MU6442.

Sporo się naczytałem na forach i opiniach w internecie i te modele były polecane. Zaznaczam że nie jestem fanatykiem smarta i raczej obraz był priorytetem. Drugim etapem było oglądanie na żywca tych tv. Sklepy które zaliczyłem: Saturn, Euro RTV, MediaMarkt, Salon Sony i Samsunga.

Ogólne wrażenie było takie, że moja stara plazma Panasonic w domu wyświetla obraz zdecydowanie lepiej niż dzisiejsze tv - oczywiście w tych pieniądzach :)   

TV testowałem na filmikach z pena i na moje oko wygrał Samsung. Dziwne bo Sony w jednym sklepie grało idealnie (najlepiej) jednak w 3 pozostałych było juz bardzo kiepsko. LG był w środku stawki (fajny pilot i smart...) obraz co sklep to inny... Philipsa widziałem tylko w jednym sklepie i nie podobał mi sie (dodatkowo sporo jest w necie negatywnych opinii o tym tv).

Najgorsze jest to, że identyczne modele tv w różnych sklepach (np sklep RTV AGD jeden w Lodzi drugi w Pabianicach)  grały zupełnie inaczej.. test był na tym samym pliku i tych samych ustawieniach - wszystko z pena... Tu mnie zadziwił SONY który był faworytem (w jednym sklepie obraz był żyleta!!!) dopóki nie sprawdziłem go w innym miejscu i okazało się, że nie daje całkowicie rady (obraz rozmyty bez szczegółów jasność słaba).

W samsungu spodobał mi się dość ostry obraz, niezłe kolorki i kąty. Jednak to nie była żadna rewelacja... Dodatkowo telewizor świetnie wygląda - ma bardzo cienkie ramki (podobno aluminium) jest delikatny i nie przytłacza. Ma oczywiście super smarta i niezły pilocik ;) 

Cena: 2440...  w Saturnie 

 

Podsumowując współczuje wszystkim którzy szukają fajnego i taniego tv :)  i życzę dużo siły na oglądanie czytanie i porównywanie. Ja w pewnym momencie miałem całkowity mętlik - zwłaszcza jak na żywo zacząłem oglądać polecane modele tv...

 

 

 

 

 

20180510_163358.jpg

Edytowane przez olobus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zamierzam kupić telewizor w rozmiarze 65`` w cenie plus/minus do ok. 7000 PLN. Wiem, że OLED-a w takim rozmiarze, w tej cenie nie kupię, dlatego wybór idzie w kierunku SONY KD65XE8505. Czy w tym rozmiarze i pieniądzach można wybrać coś lepszego? z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego Sony weź jeszcze pod uwagę Samsung KS7000 w 65" chociaż widzę po ceneo, że już może być ciężko go zakupić. Oczywiście rozumiem, że do grania? A jak nie będzie KS7000 to tegoroczny NU8002, który jest najlepszym na ten moment telewizorem dla gracza pod względem input laga oraz płynności obrazu. Oczywiście OLED da lepszą czerń ale tutaj jak sam zauważyłeś rolę gra cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru za zainteresowanie. Doprecyzuję. TV nie dla mnie, tylko dla kolegi i jego żony, więc nie tylko do grania:). Salon duży, słoneczny, ale są rolety, więc dadzą radę i w dzień oglądać. Siedzą ok. 4-5 m od TV. Sugerowałem im większy, ale uparli się na 65, no i budżet jest, jaki jest. Sygnał to 60% FHD (sat), 20% konsola, 20% 4K (sat, odtwarzacz, netflixy itp.). Wiadomo, z biegiem czasu przy dostępności sygnału proporcje się będą zmieniać, więc dobry (na miarę ceny) HDR preferowany. Myślałem też o Samsungu UE65MU7002, ale wiem, że ludzie narzekają na kurz dostający się na matrycę, więc odpuszczam. Rozumiem, że w serii KS7000 ten problem nie występuje? HDR w porywach przy normalnym obrazie, a nie planszach na poziomie ok. 500 cd/m2 to tak średnio, ale czego spodziewać się po budżetowym wyświetlaczu. Nurtuje mnie jeszcze, czy warto ew. dopłacać do KD-65XE8505, czy wziąć tańszego KD-65XE7005 (ponoć różnica tylko w lokalnym wygaszaniu). Następny dylemat, to czy przy decyzji na Samsunga szukać na siłę KS7000, czy brać już NU8002 (budżet jest lekko elastyczny, więc problemu nie ma). Reasumując, na chwilę obecną w grze są: XE8505, XE7005, NU8002 i KS7000. który z nich najlepiej wpasuje się w scenariusz, który opisałem, czy być może pojawi się jeszcze jakaś opcja/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale nie widzę edycji.

Dostępne są jeszcze XE9005 czyli testowany tutaj TV z 2017 roku i chyba on wyszedł na prowadzenie. Proszę o podopwiedź, który z tych TV będzie najlepszym wyborem do zastosowań jaki napisałem post wyżej?

Sony: XE9005, XE8505, XE7005 vs Samsung: KS7000, NU8002.

Czy ewentualnie warto do któregoś dopłacić (cena/jakość), czy są może jeszcze jakieś inne propozycje warte uwagi? Bardzo proszę o podpowiedź, gdyż TV ma do znajomych dotrzeć na rocznicę, którą mają za kilka dni, więc jutro muszę im zamówić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...