Skocz do zawartości
holaa

LG OLED B7V a Sony kd-xe9305

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


Bardzo proszę o pomoc w wyborze TV.

Byłem przekonany, że do salonu dla odległości ok 2,7-3m wystarczy 55" ale okazuje, się że może 65" ze względu na 4k. Czy 65" nie będzie za duże w salonie, który nie ma 20m2?

Byłem również przekonany do LG OLED B7V bądź C7V, ale jeden ze Sprzedawców w salonie bardzo mocno namawiał na Sony KD - xe9305.

A więc czy OLED czy Sony? Czy 55 czy 65 cali?

z góry dziękuję

Poniżej ankieta:

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2 salon + otwarta kuchnia 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,7-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Najczęściej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Salon ma wyjście na taras na zachodnią stronę. Mocno nasłoneczniony. Cała ściana jest szklana,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak TV. Projektor HD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner, konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, informacyjne, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie mam konsoli, ale chcę kupić. Nie będę grał dłużej niż 2h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Zastanawiam się czy 65 czy 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak
19. Preferencje co do marki ? Każdą markę biorę pod uwagę.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 11000 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej odległości to bierz 65". Co do wyboru - OLED będzie ciemniejszy, ale za to będzie miał idealną czerń wieczorem, bez żadnych efektów halo (np. na napisach w filmach). Sony XE93 będzie zdecydowanie jaśniejszy i efekty HDR będa prezentować się lepiej. W dzień w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu XE93 też będzie się lepiej sprawował niż OLED, który w bardzo mocno nasłonecznionym będzie się gorzej prezentował. Minusami XE93 jest średnia równomierność, słabe kąty. OLED natomiast będzie miał bardzo dobrą równomierność i kąty. OLED ma też bardzo szybką matrycę z czasem odpowiedzi 0,2 ms (sport), XE93 ma matrycę VA z czasem odpowiedzi 12ms.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję Subman. Jestem bliżej 65" bo rzeczywiście 4k da efekt. Wziąłbyś OLED LG czy ten Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mocno nasłonecznionym pokoju to bym się zastanawiał. OLED może się okazać po prostu za ciemny, nawet jak ustawisz jasność na 100%. Jeśli zamierzasz oglądać zdecydowanie więcej wieczorem to bym wziął OLEDa - zresztą sam posiadam LG C7 65" :) Zdecyduj sam - ale chyba najelpiej gdybyś kupił telewizor przez internet, bo masz wtedy po prostu prawo do zwrotu telewizora w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem blizej OLEDa. Mam bardzo duże nasłonecznienie, ale zawsze można użyć zasłon :). Poza tym TV oglądam przede wszystkim wieczorem.

Bardzo dziękuję. Jak myślicie czy wstrzymać się na poświąteczne wyprzedaże czy raczej ceny pozostaną na podobnym poziomie? Nie zależy mi by TV był na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku były wyprzedaże z całkiem niezłymi obniżkami cen właśnie na przełomie roku, bo na początku stycznia jest CES w Las Vegas na którym wszyscy producenci pokażą nowe modele na nowy rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xe93 i powiem całkiem szczerze OLED LEPSZY

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 19:56, Subman napisał:

W zeszłym roku były wyprzedaże z całkiem niezłymi obniżkami cen właśnie na przełomie roku, bo na początku stycznia jest CES w Las Vegas na którym wszyscy producenci pokażą nowe modele na nowy rok.

Nie wiem kiedy zaczną się obniżki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory OLED staniały już tak bardzo, że ja bym mimo wszystko nie spodziewał się jakichś drastycznych spadków cen. Ceny serii 6 też zatrzymały się mniej więcej na podobnym poziomie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z racji tego iz temat jest podobnz nie chialem tworzyc nowego tematu i zasmiecac forum.

Szukam nowego telewizora i zastanawiam się nad dwoma modelami z tytułu ale zamiast B7 bardziej wolalbym C7. Telewizor będzie wykorzystywany do, oglądania filmów (Netflix). Mam zamiar podłączyć również PC pod ten TV. 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 + 2 czasami dzieci
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Przodem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? pokój jest malo naslonecyniony* moge go przyciemnic 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LH2000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, 4K, Obsługa PC (wyraźnie czcionki) , Szybkie i stabilne menu.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?SD (naziemna tv), HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC (bardzo duzo ogladam z KODI) , w przyszlosci odtwazacz bluray
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 2 godziny a w weekendy nawet 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Glownie filny
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami. zawsze mam podswietlenie za plecami czyli na tv. Po zakupie nowego TV lanuje zakup paska LED i zamontowania go z tylu TV.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali ale sklaniam sie ku 65 calo
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? z racji tego ze moj stary TV to slaby model nie wiem co mnie moze denerwowac (kiepski obraz, usterki na ekranie) ?
19. Preferencje co do marki ? Myslalem o SONY lub LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie chcę 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000 zł 

 

Pozdrawiam

przepraszam za brak polskich znakow ale taki mam laptop pod reka.

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tonybcc

Jak mają być filmy to bardzo dobrze polujesz. Zakładam, że materiał Macieja znasz: https://hdtvpolska.com/jaki-tv-kupic-przeglad-wyswietlaczy-2017/ . Na allegro możesz już wyszukać nowego OLEDa B7 65" w cenie 10 000 zł, model C7 będzie kosztował prawie 1000 zł więcej. 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman witam, tak czytałem ten i kilka innych poradników i materiałów oraz obejrzałem chyba wszystkie filmy na YT

ale I tu sie zaczynaja schody, sam nie wiem czy sobie nie na namieszałem ponieważ na jednym forum wszyscy tylko OLED na innym wszyscy lub większość stawiają na XE9305 ja byłem bardzo nastawiony na Sony ale tak jak pisałem im więcej czytam to ludzie wynajdują martwe strefy, powidoki, clouding i trochę się przeraziłem ponieważ byłem przeświadczony ze jak się wydaje 10k to telewizor jest  tzw. Górnej Polki i działa jak marzenie. Tymczasem im więcej czytam tym mam większe obawy. 

Tak jak pisałem raczej się skłaniałem do Sony ale nigdy nic nie wykluczam aczkolwiek biorę tylko te dwie firmy pod uwagę.

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tonybcc

Nie ma niestety technologii idealnej i to nawet w segmencie premium. Ale do filmów wieczorami będziesz według mnie jednak najbardziej zadowolony z OLEDa. Ja oglądam na swoim C7 dużo  filmów - nie uświadczyłem podczas normalnego oglądania żadnych powidoków i Ty też przy oglądaniu filmów nie musisz się ich absolutnie obawiać. To co możesz (choć niewykluczone że w ogóle nigdy tego nie zauważysz) to potencjalnie to banding (pionowe jaśniejsze i ciemniejsze pasy), ale jest to zjawisko bardzo rzadkie, a na forum jest tu dużo zdjęć publikowanych z bardzo uwypukloną ekspozycją, aby w ogóle te zjawisko można było zauważyć na naszych monitorach. Natomiast musisz wiedzieć, że zdarzają się wszędzie różne sztuki telewizorów - czasami niemal idealne, czasami z większą "skazą", a producent nie chce jej uwzględnić w ramacha gwaranacji, bo mówi że technologia "tak ma". Więc moja rada - jak kupujesz telewizor, to tylko przez internet, bo wtedy masz prawo do jego zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz OLEDa. Mam xe93 o wcale nie czuć że to wyższa półka. 

  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ary napisał:

Mam xe93 o wcale nie czuć że to wyższa półka. 

To chyba wywodzi się jeszcze z czasów Imperium Rzymskiego - uzasadnienie ważniejsze niż odpowiedź - napisz coś więcej, czemu uważasz, że nie czuć w XE93 Twoim zdaniem, że to wyższa półka, kiedy wszystkie jego parametry pomiarowe pokazują dokładnie coś przeciwnego.

  • Lubię 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuć, że to zwykły krawędziak. Pasy w filmach są granatowe i nie rzadko się rozjaśniają dodatkowo. HDR bardzo dobry, ale są momenty, kiedy łapie czkawkę i efekt jest dość marny. System średni. Potrafi zamulić i to często.

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2018 o 18:33, Ary napisał:

Czuć, że to zwykły krawędziak. Pasy w filmach są granatowe i nie rzadko się rozjaśniają dodatkowo. HDR bardzo dobry, ale są momenty, kiedy łapie czkawkę i efekt jest dość marny. System średni. Potrafi zamulić i to często.

Ojej, pojechałeś normalnie aż boli ...

Ale przechodząc do rzeczy - pisanie o XE93, że "to zwykły krawędziak", to mniej więcej tak jakby napisać o Seacie Leonie Cupra 4x4 ( 0-100km/h w 4.9 sek), że "panie, to zwykły kompakt jest" :D Naturalnie można, tylko to niestety nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :( 

 

Ten model Sony jest w stanie rozjechać się z kontrastem od (natywnego ANSI)  4 200:1 po (magiczne) ponad 100 000:1. To oznacza w codziennym użytkowaniu naprawdę bardzo częsty uśmiech na twarzy właściciela  *przypominam najlepsze plazmy Panasonica (ostatniej serii 60)  robiły kilkanaście tysięcy do jednego.

Nie wiem jak miałeś ustawiony tv, ale czarne pasy przy oglądaniu Blu-ray'a i skalibrowanej jasności pod okolice 120cd/m2 są wręcz smoliście czarne (nie granatowe). Jedyną opcją kiedy może być inaczej to tryb HDR/ trudne ujęcia, ale cóż  cudów nie ma - to nie FALD czy OLED. 

A co do samego HDR, to  w tym modelu on nie jest bardzo dobry, on jest wybitny/genialny/niesamowity - nie ma na rynku żadnego tv (nie tylko w tej cenie), który jest w stanie na syntetycznej planszy L20 dojść chwilowo do niemal 2 000 nit !  Ba,  HDR testowych scenach przygotowanych przez Maćka trzyma mocne 900 - 1 200 nit czyli tym samym ten "zwykły krawędziak" robi poziom flagowego Sony ZD9 i Panasonica DX900 !!! A, że nie jest to tv idealny - no cóż, każdy jeden model ma plusy i minusy, poza tym trzeba pamiętać jak atrakcyjnie obecnie jest wyceniony ten telewizor.

Android w tv to chyba nie jest idealne połącznie fakt, z tym polemizować nie będę, ale też pamiętajmy tv to nie komputer czy tablet :) 

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macieqq na99% kupię xe9305 ale próbuje jeszcze naciągnąć budżet na zd9. Zastanawiam się jeszcze co przyniesie wiosna i czy  nowy xe900 nie będzie mocnym konkurentem dla obecnego ze9305 z racji tego ze dostanie x1 extreme. Nie spieszę się z decyzja i obserwuje rynek. Widzie ze ceny pomału ale systematycznie spadają wiec kto wie czy zd9 nie będzie u mnie do lata.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zd9 to porządny tv. Najlepszy LCD na rynku

Xisiek tak Cię boli, że mi tv nie przypadł do gustu? Śmieszne

 

"Jedyną opcją kiedy może być inaczej to tryb HDR/ trudne ujęcia, ale cóż  cudów nie ma - to nie FALD czy OLED." Tak, o takie sceny mi chodzi, choć i FALD nie zawsze domaga w mocnych scenach. Zd9 potrafi się rozjaśnić. Vincent miał o tym jeden materiał.

ps. Wiem, że jak jasność ustawi się na 120, to czerń będzie czarna, ale po co takie rzeczy robić, jak można wyrwać za te same pieniądze np. 65b6.

Nie mniej jeśli chodzi o gry, to super. Przebłyski dochodzące do 2tys robią wrażenie.

ps2. Wybaczcie za skróty myślowe. Ciężki dzień w pracy.

Jeszcze raz co do hdr, nie pisze, że słabo wypada, lecz moje wrażenia pokrywają się z tym, co pisał Maciej.

"(...) miejscami XE93 nie jest aż tak jasny jak procedura by sugerowała. W bezpośredniej konfrontacji z telewizorem OLED było kilka scen, gdzie ten drugi zapewniał jaśniejsze efekty. Taka już natura ekranów bez podświetlenia direct."

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie Wasze porady. Trafiłem na fajną zniżkę -15% w jednym z dużych marketów - promują się, nie bedę podawał i grupo poniżej 10k stałem się posiadaczem LG OLED 65B7V!!!

Jestem mega zadowolony.

Czy polecicie mi jakiś wysięgnik bym mógl przymocować go do ściany? Raczej ruchomy tak bym mógł obracać ekran nieco w lewo.

 

Na jakiej wysokości mocować?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...