Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, binary napisał:

Irokez Ty masz/miales jakis projektor, prawda? Nie przeszkadza Ci przejscie na telewizor?

Dla mnie to jest nieznosna  katorga. Nie mam na mysli wylacznie wielkosci czy ulepszaczy, ktore mozna wylaczyc a obraz przyciemnic albo rozmyc ale przez ponad pol roku nie moge sie przyzwyczaic  i jednak preferuje obraz z projektora. Podejrzewam, ze to kwestia przyzwyczajenia, ale w moim przypadku to jednak chyba bedzie ciezko sie przestawic. Ty nie masz z tym klopotow?

Binary moja przygoda z projektorami zaczęła się od benq w1070+ekran suprema matt grey 106 cali i uważam to za najlepszy zakup "elektroniki" jaki zrobiłem w życiu - za niecałe 5 koła ze wszystkim (kable itd.) miałem totalny opad szczeny. Potem wymieniłem na hw55es + 120 cali ekran ms i tutaj już tak nie było aż tak super hiper porównując do wsadzonej ilości pieniędzy, ostrość w hw55es bez reality creation jest mizerna, do gier średnio się nadaję ale do filmów bił benq'a na głowę pod względem czerni i kontrastu. Myślałem że nigdy nie powrócę do TV.

Jednak po zobaczeniu 4k HDR w oled'ach, zd9 itd. i porównaniu do projektorów którymi się "zachwycamy" czyli rs440, epsona tw9300 i tego soniacza to szczerze no jakoś tego nie widzę. Na oled obraz jest praktycznie trójwymiarowy wychodzi z ekranu, zrywa kask. ZD9 w warunkach domowych nie testowałem.  W każdym razie widziałem te projektory i każdemu polecam to zrobić przed kupnem obowiązkowo! Oglądam je w hcx, Pan Piotr (pozdrawiam mega fajny gość!) opowiada o każdym zachwala JVC ale patrze na to co widzę, obok siedzi mój kolega który ma 65 calowego oleda w chacie i jakoś no nie bardzo... Nie widziałem takiej różnicy między moim hw55es w trybie wysokiej lampy z 1080 sdr a 4k hdr żebym nagle wyskoczył z kasy i powiedział masz moje 30 koła. Bo szczerze no jej za bardzo nie widać :( a uwierzcie chciałem kupić nowy projektor bo się "napiąłem" i specjalnie jechałem z Gdyni do Warszawy na prezentację. 

Taka ciekawostka: Na moje pytanie czy projektory są skalibrowane - HCX specjalne nie ma skalibrowanych projektorów, żeby potem po kupnie nie było rozczarowania u klienta lub zwrotu że u niego jest inaczej. No okej rozumiem podejście ale jestem ciekawy jak zmieniłby się obraz po kalibracji, który w sumie będzie jeszcze ciemniejszy. 

@ Szewi odnośnie wcześniejszego posta to powaliło mi się odnośnie ustawień enhance, myślałem ze chodzi Ci o JVC a nie o Epsona. Ostrością Epsona się nie bawiłem, wyłącznie JVC bo na niego najbardziej się napaliłem na podstawie recenzji i różnych opinii. 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irokez.

Ano wlasnie. Zapytalem, bo tak mi sie wydawalo ze siedzisz w projektorach od jakiegos juz czasu.

Rozumiem dokladnie o czym piszesz, ale ja po prostu filmow na telewizorze ogladac nie moge. Nie moge sie zestroic emocjonalnie. Probowalem sie przestawic, ogladajac przez pol roku bez duzego ekranu projektora. No nie da rady. 

Mimo wszystko zycze 77 OLEDa albo 4x77" jesli Euromilions sie trafi. ;)

Powodzenia

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irokez

Pobaw sie nastepnym razem tymi ustawieniami image enhancement bo robia mega robote w Epsonie. miedzy ustawieniem default wylaczonym, a wlaczonym na 4 lub na max jest mniej wiecej taka roznica w ostrosci jak pomiedzy BD a UHD. Tzn z defaultowo wylaczonym masz troche rozmyty obraz, jak wlaczysz jest mega ostry tak ze juz nie chcesz wracac do tego bez tej opcji.  Cos jak wbudowane Darbee.

Filmy wg mnie obowiazkowe do testowania UHD na poczatek to sa Marsjanin i Pasazerowie. Star Treki tez sa dobre bo maja sporo efektow swietlnych gdzie widac dobrze HDR.

Na ww. szeroka paleta barw, HDR i wyzsza rozdzielczosc sa widoczne od razu. Powierzchnia Marsa na przyklad, jak to sie zobaczy w szerokiej palecie, podobnie scena w pubie z barmanem w pasazerach, a juz wlasciwie od poczatkowej sceny z logo wytworni Paramount to potem juz nie ma powrotu :) 

Wg mnie tryby fabryczne wymagaja tuningu - mozna sobie oczywiscie jakies zdanie wyrobic na ich podstawie.

Wydanie UHD też wydaniu nierowne - wiec efekt powinno sie sprawdzic na kilku filmach, bo jak trafisz na przecietne wydanie, to mozesz sie zrazić niepotrzebnie.

Rowniez zycze co najmniej OLEDA 77" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary i @szewi dziękuję Panowie życzę Wam po soniaczu 5000es w dual'u, jak szaleć to szaleć ;)

Poczekam jeszcze na styczniowy CES może coś będzie ciekawego, tylko idąc tym tropem to można czekać i czekać...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22/12/2017 o 11:37, Irokez napisał:

 

Poczekam jeszcze na styczniowy CES może coś będzie ciekawego, tylko idąc tym tropem to można czekać i czekać...

No to nie czekac. Moze  Mikolaj sie wyrobi.

1000 stref

Po skalibrowaniu 2800-2900 nit (10%)

 

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary jest za tani! ;)

Ale sony dla mnie aktualne w branży TV i topowych rozwiązań projekcji jest bezkonkurencyjne.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2017 o 22:42, Irokez napisał:

Więc po dzisiejszej wizycie w HCX, moje wrażenia na szybko po obejrzeniu 3 projektorów na  ekranie 21:9 stewart o szerokości 300cm z ok 4m, źródło oppo 203, płytka 4k uhd billy coś tam, fast & furios 8:

JVC RS440 (tryb hdr) , SONY VW365 (nie pamiętam jaki tryb), Epson TW-9300 (tryb naturalny) .

Żaden z projektorów nie był kalibrowany!

Ostrość
-sony ->najlepsza wiadomo natywny przetwornik 4k; epson-> elegancko jednak jeszcze trochę za miękko; rs440 -> dla osobiście mnie dramat, obraz przeprocesowany (ustawinie enhance 5 czyli neutralne)

Jasność:
-sony i epson praktycznie na równi, gdzie epson w najwyższym trybie lampy pracuję naprawdę głośno, jvc najciemniejszy obraz 

Kontrast:
-jasne sceny najlepszy soniacz, później epson i jvc; ciemne sceny tutaj jvc jest na innym levelu.

Ogólne wrażenia:
Najbardziej podobał mi się soniacz, tylko szczerze ŻADEN z pokazanych projektorów moim zdaniem nie nadaję się do HDR. Nie mam pojęcia czy to kwestia kalibracji, ale po prostu była to antyreklama używania projektora do 4K UHD! Dostałem kubeł zimnej wody na głowę i dziękuję Bogu że nie napaliłem się tylko na podstawie recenzji z neta i nie kupiłem rs440/x5500 (tańszy a parę koła) lub epsona a było blisko...
Ostrość JVC oceniam na mizerną, jasność w porównaniu do pozostałej dwójki także nie była powalająca.

  

Obawiam się, że odniosłeś złe wrażenia przez nieoptymalne ustawienia w projektorze. Przy tak wnikliwych porównaniach bardzo łatwo wpłynąć na wnioski końcowe zmieniając jeden parametr i wygląda na to, że posłużyłeś się zaleceniami z testu serii RSx2x. W RSx4x cała zakładka "MPC Level" ma zgoła inne działanie :) 

„Enhance”. Bardzo dobre posunięcie. W najnowszej generacji projektorów, pełną neutralność obrazu (bez uwypuklania krawędzi) uzyskujemy przy ustawieniu suwaka na 0. Nie jest jednak błędem nieznaczne podbicie go, by nieco skompensować rozmycie obrazu powstające w torze optycznym projektora. W moim uznaniu nie powinniśmy przekraczać wartości 2, ale każdy może kierować się własnym poczuciem estetyki.

Przy enhance na 5 film musi wyglądać dosyć strasznie jak sobie teraz wyobrażę. To raczej taki poziom sztucznego wyostrzania, że aż daje złudzenie mniejszej ostrości.

Jeśli chodzi o odgląd obrazu na skalibrowanych projektorach to po nowym roku będzie takowy możliwy w salonie HCX, więc możesz chcieć ponowić wizytę. Oczywiście nie zmieni to pewnie Twojego nastawienia do odwzorowania HDR na projektorze. Tutaj musisz pamiętać, że ten efekt jest daleki od tego co pokazują nowoczesne telewizory, ale tego się nie przelicza jeden do jednego. To jakby stawiać ciężarówkę i auto osobowe na równi. Projektory mają w sobie tę "magię" powodowaną przekątną ekranu, ale pewnymi walorami nigdy nie dogonią wyświetlaczy.

Nie mogę się jednak zgodzić, że projektora nie warto używać do UHD. Próbowałeś odtworzyć w sali ten sam tytuł najpierw w Ultra HD / HDR, a później w Full HD / SDR? To jest przepaść w projekcji i tylko tak powinno się dokonywać oceny. Treść Ultra HD ma ten problem, że wygląda po prostu dobrze, trochę już jak świat otaczający nas i jakby człowiek nie ma świadomości jak wiele tracił w SDR i wąskiej palecie barw dopóki nie włączy i nie porówna. Aż się czasem nie chce wierzyć, że tak wyglądały do tej pory filmy. Zaobserwowaliśmy wielokrotnie to zjawisko z Piotrkiem podczas szkoleń i publicznych wystąpień. Także najpierw 3 minuty wersji HDR, potem 3 minuty wersji SDR i nie wierzę, że nie wywrze to na Tobie dużego wrażenia :)

P.S. Sony BVM-X300 z powyższego posta to zacny sprzęt. Kalibrowałem taką sztukę dla telewizji polskiej, oraz dla crosshill studios w Berlinie. Szkoda, że tylko 30". Jest niesamowity efekt wow, ale czuć, że "oglądamy monitor, a nie film" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper

A widzisz pytałem czy ustawienie enhance 5 jest neutralne - odpowiedź że tak :) co nie zmienia faktu że obraz jest dalej mniej ostry od epsona.

Maciek odnośnie porównywania tytułów SDR 1080p i ULTRA HD, rozumiem że raz załączam jedno a raz drugie ale kurcze myślałem że będzie to chociaż trochę zbliżone co aktualnie widzimy na nowych TV ale no nie ma czego porównywać. Poza tym wiem jaki mam obraz u siebie w domu bo obejrzałem na nim trochę filmów i nie wywarło to na mnie takiego wrażenia żebym zbierał szczękę z podłogi - sorry ale przy 30 tysiącach to powinno powodować taki efekt ;).
Lampa w JVC w porównaniu do pozostałych dwóch jest moim zdaniem za słaba do HDR.  

Z tego co widzę jest trend coraz większych telewizorów w jeszcze w miarę rozsądnych cenach do 20koła, poczekam na ces a potem będę dalej kombinował. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Irokez napisał:

@Maciej Koper

A widzisz pytałem czy ustawienie enhance 5 jest neutralne - odpowiedź że tak :) co nie zmienia faktu że obraz jest dalej mniej ostry od epsona.

Sprawdziłem dla pewności, czy to nie ja Ci odpowiedziałem, że tak i widzę, że nie, ale łatwo się w tym pogubić! Odpowiedź na pytanie, czy "Enhance" na wartości 5 jest neutralne dla serii RSx0x brzmiała by nie, dla RSx2x tak, i dla RSx4x znowu nie :) Obiektywne porównanie do Epsona to w ogóle ciężka sprawa, bo w tym drugim są, o ile dobrze pamiętam, trzy albo cztery funkcje związane z ostrością i do tego rozrzucone po menu. W Sony sprawa jest prosta - ostrość w przedziale 0-10 i wyłączone Reality Creation.

W takich ustawieniach obraz jest moim zdaniem prawie kropka w kropkę jeśli chodzi o ostrość i ilość szczegółów w konfrontacji VW360 vs RS540. VW360:

VW260.jpg

RS540:

jvc.jpg

Tzn mógłbym się zgodzić, że Soniak ma szczyptę więcej detali np. na murowanych ornamentach w powyższym zdjęciu, ale za to też trochę większe abberacje chromatyczne. Z tym, że są to szczegóły wychwycone ze zdjęcia z 30cm od 100" ekranu :P Jeśli z normalnej odległości oglądania widziałeś zasadnicza różnicę to musiało być coś na rzeczy z ustawieniami odpowiedzialnymi za obróbkę obrazu. W tej konfrontacji wspominasz jeszcze Epsona. Jego system 4K enhancement też spisuje się nieźle:

epson.jpg

Tylko, że współczynnik wypełnienia piksela na matrycy LCD nieco inny niż na LCoS, prawda? :) Ale ponownie zaznaczę, że ta struktura jest widoczna z 30cm, a nie z 2 metrów (co i tak jest bardzo blisko ekranu).

2 godziny temu, Irokez napisał:

Maciek odnośnie porównywania tytułów SDR 1080p i ULTRA HD, rozumiem że raz załączam jedno a raz drugie ale kurcze myślałem że będzie to chociaż trochę zbliżone co aktualnie widzimy na nowych TV ale no nie ma czego porównywać. Poza tym wiem jaki mam obraz u siebie w domu bo obejrzałem na nim trochę filmów i nie wywarło to na mnie takiego wrażenia żebym zbierał szczękę z podłogi - sorry ale przy 30 tysiącach to powinno powodować taki efekt ;).
Lampa w JVC w porównaniu do pozostałych dwóch jest moim zdaniem za słaba do HDR.  

Z tego co widzę jest trend coraz większych telewizorów w jeszcze w miarę rozsądnych cenach do 20koła, poczekam na ces a potem będę dalej kombinował. 

Lampa jest za słaba we wszystkich projektorach na ziemi by efekt HDR mógł równać się jakkolwiek z tym co na telewizorze. Prawda jest taka, że przyszłość leży w technologiach emisyjnych. Samsung już zbudował pierwsze kino z wyświetlaczy micro LED, prawda? Niestety takie rozwiązania do domu jeszcze nie istnieją i przez najbliższe lata się nie pojawią, a chcemy mieć duży obraz.

To co jest na projektorze na pewno zrobi na Tobie może jakiś mini-opadzik szczęki, tylko mówię, porównaj HDR do SDR bezpośrednio ;) "Pamięciówka" z tym co jest w domu średnio się sprawdza w przypadku mówienia o poziomach jasności, czy palecie barw. Nie wiem dlaczego tak jest. Rozdzielczość danego wyświetlacza czy filmu dużo łatwiej zapamiętać. Myślę, że ktoś kiedyś napisze o tym jakąś mądra pracę naukową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper proponuje żebyście się przejechali do HCX i im poustawiali te projektory! ;) Naprawdę bo zobaczenie JVC to był mega zawód i antyreklama.
Patrząc na ekran z 4m o szerokości 300cm (21:9) Stewarta bardzo łatwo było mi rozróżnić ostrość między projektorami i nie była to tylko moja opinia.

Odnośnie kin i technologii emisyjnej LG także będzie w wchodzić, mają już fabrykę gdzie "drukują" oled'y.
Pytanie do Ciebie czy orientujesz się czy jakikolwiek TV będzie miał hdmi 2.1 w 2018? Bo jest opinia że żaden :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper to zdjecie na Epsonie jest z 4k enhancement bez wyostrzania? Wg mnie  wyostrzanie / image enhancement robi duzą robotę, a jest to osobna funkcja.

Pytanie: dlaczego z bliska w powiekszeniu wyglada spoko, wrecz tak ze JVC miazdży konkurencje, a jak sie popatrzy z normalnej odleglosci obraz wyglada  bardziej miekko na JVC a bardziej ostro i jasniej na Epsonie ? Kwestia kalibracji? 500 lumenow wiecej na Epsonie jednak widać, wg mnie.

czy po porstu mniejsza postrzegalna ostrosc wynika z tego ze LCoS ma gesciej ulokowane pixele w obrazie i ciezko tam upakować dodatkowe pixele przy pomocy e-shiftu bez overlapingu w UHD, a paradoksalnie wieksze przestrzenie miedzy pixelami w LCD moga dzialac tutaj na jego korzysc w materiale UHD ?

Moje obserwacje po demo byly zbiezne z kolegi Irokez, a mialem okazje ogladac te projektory kilka razy i gmerac tez w ustawieniach. Wprawdzie nie RS540 a RS500 i RS420. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi jest wiele recenzji na sieci (anglojęzycznych) że epson jest ostrzejszy od jvc i o wiele jaśniejszy (od serii 4). 500lm po kalibracji to naprawdę sporo, tylko epson w najwyższym trybie lampy chodzi naprawdę głośno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Irokez napisał:

@szewi jest wiele recenzji na sieci (anglojęzycznych) że epson jest ostrzejszy od jvc i o wiele jaśniejszy (od serii 4). 500lm po kalibracji to naprawdę sporo, tylko epson w najwyższym trybie lampy chodzi naprawdę głośno. 

Jaśniejszy jest, to fakt. Trzeba tylko wziąć pod uwagę kontrast, który jest wielokrotnie niższy niż w LCoS. Tu jest trochę sytuacja jak w telewizorach, czy lepiej 1 000 nitów z LCD, czy 700 nitów z OLED. Generalnie kontrast jest plasowany wyżej w hierarchii cech wpływających na jakość obrazu.

Dnia 24.12.2017 o 23:33, szewi napisał:

@Maciej Koper to zdjecie na Epsonie jest z 4k enhancement bez wyostrzania? Wg mnie  wyostrzanie / image enhancement robi duzą robotę, a jest to osobna funkcja.

Pytanie: dlaczego z bliska w powiekszeniu wyglada spoko, wrecz tak ze JVC miazdży konkurencje, a jak sie popatrzy z normalnej odleglosci obraz wyglada  bardziej miekko na JVC a bardziej ostro i jasniej na Epsonie ? Kwestia kalibracji? 500 lumenow wiecej na Epsonie jednak widać, wg mnie.

czy po porstu mniejsza postrzegalna ostrosc wynika z tego ze LCoS ma gesciej ulokowane pixele w obrazie i ciezko tam upakować dodatkowe pixele przy pomocy e-shiftu bez overlapingu w UHD, a paradoksalnie wieksze przestrzenie miedzy pixelami w LCD moga dzialac tutaj na jego korzysc w materiale UHD ?

Moje obserwacje po demo byly zbiezne z kolegi Irokez, a mialem okazje ogladac te projektory kilka razy i gmerac tez w ustawieniach. Wprawdzie nie RS540 a RS500 i RS420. 

Zdjęcie jest bez żadnych funkcji wyostrzających we wszystkich tych przypadkach. W przeciwnym razie porównanie nie ma sensu chyba, że na zasadzie ustawień pod czyjś gust, ale to obiektywne nie jest.

Obraz może wydawać się ostrzejszy na LCD przede wszystkim ze względu na większe przerwy pomiędzy pikselami. Nadają one charakterystyczną strukturę, którą oko postrzega jako dodatkowe detale obrazu. Dokładnie to samo zjawisko zachodzi w przypadku nałożenia ziarna filmowego na materiał wideo. Nagle wydaje się, że obraz jest znacznie bardziej szczegółowy. Projektory Sony i JVC będą się wydawały bardziej "analogowe", ponieważ nie widać struktury pikseli wcale. Ilość faktycznych detali z materiału źródłowego jest jednak porównywalna, jak widzicie na zdjęciach.

Dnia 24.12.2017 o 19:14, Irokez napisał:

Pytanie do Ciebie czy orientujesz się czy jakikolwiek TV będzie miał hdmi 2.1 w 2018? Bo jest opinia że żaden :( 

Myślę, że znaczna większość będzie zaktualizowana do wersji 2.1 by wspierać choćby dynamiczne metadane HDR. Trzeba mieć na uwadze, że wystarczy wsparcie dla choćby jednego elementu wyższej specyfikacji, by produkt miał prawo nosić takie oznaczenie. Dlatego należy szukać konkretnie wspieranych elementów, które nas interesują, a nie patrzeć jaki numerek jest na tabliczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Macku za rzeczowe wyjasnienie. To prawda z tym odwiecznym dylematem czerń czy jasność ;) 

Znalazlem tez ciekawe porownianie mechanizmu e-shift i 4k enhancement vs native, moze kogos zainteresuje:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.heimkinoraum.de%2Ftests%2Feshift-vs-4k-enhancement-vs-native-4k-156&edit-text=

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Kolegi Macieja mnie jak najbardziej przekonuje na JVC RS-540. Zacząłem już kasę odkładać, a przy tym JVC praktycznie się nie psuje. Mam to na swoim obecnym przykładzie.

Zobaczymy czy ceny pójdą trochę w dół po CES 2018.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2017 o 22:41, Deimos napisał:

Test Kolegi Macieja mnie jak najbardziej przekonuje na JVC RS-540. Zacząłem już kasę odkładać, a przy tym JVC praktycznie się nie psuje. Mam to na swoim obecnym przykładzie.

Zobaczymy czy ceny pójdą trochę w dół po CES 2018.

 

A ja proponuję Ci się przejechać i samemu zobaczyć na własne oczka.

Odnośnie CES'u to zapowiada się ciekawie:

http://www.avsforum.com/lg-hu80ka-4kuhd-projector-ces-2018/

Laser, bardzo krótki rzut = b. dobra jasność, dlp czyli żyleta, webos 3.5 :)

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, binary napisał:

Fajnie byloby gdyby tylko kosztowal w okolicach Xiaomi a nie Optomy UHZ65

Też na to liczę... mógłby nieźle namieszać. Przy UST mogę olać ekran ALR i dać normalny biały lub szary bo i tak jasność będzie wystarczająca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale CLR wyglada jak telewizor, a poza tym   te potwory,  dzieki odbiciom od sufitu i scian,  tak rozswietlaja pokoj, ze nie czujesz sie jak w kinie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2018 o 13:03, Irokez napisał:

A ja proponuję Ci się przejechać i samemu zobaczyć na własne oczka.

Odnośnie CES'u to zapowiada się ciekawie:

http://www.avsforum.com/lg-hu80ka-4kuhd-projector-ces-2018/

Laser, bardzo krótki rzut = b. dobra jasność, dlp czyli żyleta, webos 3.5 :)

wyglada jak UHZ65 tylko z krotkim rzutem. technologia XPR to +1 za ostrosc w 4K, -1 za poziomy czerni (nawet TW9300 ma kilka razy lepszy kontrast natywny nie mowiac o dodatkowym wspomaganiu przyslona), poza tym kiepskie pokrycie szerokiej palety (gorsze niz w JVC i Epsnach i Sony) tzn caly czas operujesz na rec.709. Plus taki ze laser.

Dobrze, ze sa nowe produkty (wiekszy wybor) i cos sie dzieje w temacie. Ciekawe ja bedzie wygladala ta technologia w kolejnej wersji. Szkoda ze brak 3d.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, szewi napisał:

wyglada jak UHZ65 tylko z krotkim rzutem. technologia XPR to +1 za ostrosc w 4K, -1 za poziomy czerni (nawet TW9300 ma kilka razy lepszy kontrast natywny nie mowiac o dodatkowym wspomaganiu przyslona), poza tym kiepskie pokrycie szerokiej palety (gorsze niz w JVC i Epsnach i Sony) tzn caly czas operujesz na rec.709. Plus taki ze laser.

Dobrze, ze sa nowe produkty (wiekszy wybor) i cos sie dzieje w temacie. Ciekawe ja bedzie wygladala ta technologia w kolejnej wersji. Szkoda ze brak 3d.

Mi 3d akurat niepotrzebne, jednak lasery mają funkcję dynamic black która działa o wiele lepiej niż przysłona. Laser możesz bardzo szybko modulować, nie potrzebujesz przysłony.

Ciekawym produktem może być także Acer VL7860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2018 o 13:15, Irokez napisał:

Też na to liczę... mógłby nieźle namieszać. Przy UST mogę olać ekran ALR i dać normalny biały lub szary bo i tak jasność będzie wystarczająca. 

Możesz, ale tym samym "olejesz" również czerń ;) UST i ALR nie mają ze sobą związku. Na białym lub szarym matowym ekranie będzie tak samo słaba czerń ze względu na odbicia od ścian co przy zwykłym projektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Możesz, ale tym samym "olejesz" również czerń ;) UST i ALR nie mają ze sobą związku. Na białym lub szarym matowym ekranie będzie tak samo słaba czerń ze względu na odbicia od ścian co przy zwykłym projektorze.

Maciej wiem, zresztą co dużo mówić chyba problem się sam rozwiążę -  zmieniam niedługo mieszkanie na nowe i za cholerę nie wejdzie mi ekran 120 cali magic screen... po wstępnych negocjacjach z partnerką gdzie co ma stać to od kanapy będę miał maks 2,5m. Mieszkanie typu loft więc za cholerę nie zawieszę nigdzie proja, będę szedł w duże TV min. 80+ cali.

Przyszedł czas się rozstać ze sprzętem więc w dziale sprzedam/kupię jest odpowiedni link ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam jedno pytanie co byście wybrali do salonu który ma jasne ściany optoma uhz65 (nowość laser) czy jvc rs440 czy jvc rs540 salon nie jest przystosowany do projekcji wiadomo żona :) tez chciałbym używać w dzień ekran bedzie megicscreen reference series 100 Dzieki za pomoc i komentarze dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...