Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, raf7705 napisał:


No tak. Ale o obecnie dostępnych odtwarzaczach już żeśmy pisali.
A twoje rozterki, "co kupić" to chyba nie tu powinny być, tym bardziej, że ciągle masz nowe pomysły i niekoniecznie związane z projektorem.
No ale jak musisz, to pisz.

Ps
Napisałem, że to monologi, bo wiele razy są po 2, 3 posty twoje, pod rząd.

Zdarzyło się to tylko JEDEN raz w całym wątku... Czyli... dzisiaj impulsywnie pod wpływem testu, który też był dzisiaj, a wcześniejszy post był wcześniej.

Jakie nowe pomysły ? Rozważam cały czas od samego początku wybór między Panasonikiem a Oppo i minixem a nvidia shield i wszystko to jest związane z projektorem Panie Moderatorze :)

Szewi tak myślę, że to Oppo jest nowocześniejsze, ale... za moment wyjdą kolejne odtwarzacze w normalnych cenach, które mogą mieć podobne usprawnienia. Jak dla mnie różnica w cenie tego Oppo w stosunku ro reszty jest powalająca i mimo paru fajnych spraw nie aż za 2000zł więcej. Gdyby to kosztowało 500-600zł  więcej ok , ale nie 2000zł, a do tego w kilku aspektach Panasonic jest lepszy np. opcje do poprawy jakości (wiem, że do UHD to niepotrzebne, ale do niższego materiału jak najbardziej) czy rozjaśnianie HDR. No, ale jeszcze nie zdecydowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz filmy DVD ? Po , co Tobie wszystkie cudowianki ? To Ciebie ma dowartosciować ? Skorzystasz z tego , czy tylko mieć , aby mieć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Tofikmax napisał:

Oglądasz filmy DVD ? Po , co Tobie wszystkie cudowianki ? To Ciebie ma dowartosciować ? Skorzystasz z tego , czy tylko mieć , aby mieć ? 

To do mnie skierowane pytanie ? Jeśli tak to nie do UHD, a właśnie do DVD są potrzebne wszystkie "cudowianki' jak to ładnie ująłeś - np. dobre systemy poprawy jakości. Przede wszystkim jednak oglądam DVD i bluray, a będę oglądać UHD, bluray i DVD bo na filmach na których mi zależy będę w pierwszej kolejności kupował UHD, bluray i na końcu DVD i zamierzam też po woli zastępować DVD blurayami i oczywiście wszystkimi UHD, których jest niezbyt dużo.

A w kwestii dowartościowywania to dla mnie osobiście o człowieku nie świadczą jego dobra materialne tylko to jaki jest dla innych ludzi, jakim jest człowiekiem...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio koledzy probuja Ci przekazać (lacznie ze mna) ze do DVD to Oppo 203 kompletnie nie ma sensu. 

Zwykly odtwarzacz np UB400 (to samo w obrazie co 700 /900 - a nowszy model + do tego darbee da wiecej (jesli bardzo chcesz dodatkowe ulepszacze).

A jak bardzo masz cisnienie na Oppo model 103 ma juz Darbee i na nim DVD bedzie wygladalo lepiej niz na 203. To jest zgodne z sama logika ze w UHD nie masz juz za bardoz co poprawiac, wiec w odtwarzaczach 4K zrezygnowano z dodatkowych wynalazkow pokroju darbee. Taka jest zreszta teraz tendencja, zeby oddawac obraz zgodny z zamierzeniem rezysera, czyli bez dodatkowych ulepszeń i bazować na tym jak zostało nagrane zródło.

W tescie 203 Maciek pisal ze dla DVD nie ugrasz duzo z 203 (widocne makrobloki itp), zreszta masz dobre opcje poprawy w TW9300 wiec polepszanie w odtwarzaczu i tak nie bedzie dzialac jak odpalisz polepszanie w projektorze i vice versa, a upscaling we wszystkim jest podobny.

Wiec taki player 4K czy inny to nie ma duzej roznicy przy zrodle jakim jest DVD... 

Bez odbioru :) tzn nie komentuje juz dalszych preferencji zakupowych, bo temat sie wg mnie wyczerpał w watku tw9300

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi zastanawiając się nad wyborem między Panasonikiem, a Opppo kompletnie nie myślę o jakości DVD bo to co napisałeś jest oczywiste. Choć tak naprawdę nie ma nigdzie klarownego testu jak działają systemy poprawy jakości w poszczególnych playerach w materiale DVD - szkoda. Sam wspominałeś w tym wątku, że wyczytałeś, że Oppo 203 sobie dobrze radzi z DVD. Zakładam jednak jak piszesz, że lepszą opcją, tylko do DVD było by Darbee. Dla mnie jednak samo DVD jest może ważne, ale to nie jedyny wyznacznik. Zakładam nawet, że Panasonic może dawać ostrzejszy obraz na DVD co pisze wydaje się większość ludzi na forach zagranicznych. Rozważając jednak zakup Oppo 203 biorę pod uwagę przede wszystkim możliwość odczytywania napisów do płyt UHD - w Polsce jest mało i są drogie, bezproblemowe działanie plików na dyskach i w sieci, dodatkowe wejście HDMI.

Dzięki za całą dyskusję i wszystkie uwagi i rady. Dzięki Macieju za test... Jak się na coś zdecyduję - potestuję i napiszę tutaj jakie wrażenia. Na dzisiaj jestem za modelem PANASONIC DMP-UB700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za ub 900. Ma lepsze komponenty (trochę ) i dużo lepszego pilota z podświetleniem. Bardzo przydatne przy projekcji.

Mam przy projektorze i amplitunerze a właśnie przy odtwarzaczu nie mam.

 

Widziałem z outletu Panasonica z gwarancją 12mcy za 300 funtów. Różnica żadna, do ub700.

 

O tu.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F192330385659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot od ub900 dziala z ub700 (jak ktos potrzebuje podswietlenia i wiecej funkcji ponad tego z 700 to za 160 zł mozna znalezc nowy - wasnie sie przymierzam do jego zamowienia). Oba odtwarzacze roznia sie tylko zewnetrzna sekcja audio, inna gora obudowy, brakiem znaczka THX, podkladkami pod obudowe oraz pilotem.

Wizualnie obraz to wszystko jest to samo. Przed chwila zamontowalem nozki do swojego ub700 - koszt nozek 15 zł :)

 

 

6 godzin temu, raf7705 napisał:

A ja za ub 900. Ma lepsze komponenty (trochę ) i dużo lepszego pilota z podświetleniem. Bardzo przydatne przy projekcji.

Mam przy projektorze i amplitunerze a właśnie przy odtwarzaczu nie mam.

 

Widziałem z outletu Panasonica z gwarancją 12mcy za 300 funtów. Różnica żadna, do ub700.

 

O tu.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F192330385659

kurcze dobre te ceny w UK mają, szkoda ze nie ma wysyłki do PL, ale pewnie mozna cos znalezc :( Raf a Ty z jakiego playera korzystasz do Epsona ? 900 ? 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie odtwarzacz do płyt BD mam tylko.

Marantz ud 7007.

Jak bym miał przechodzić na UHD, to bym tego Panasonica UB 900 brał. Różnica do 700 to 25 funtów, czyli taniej niż, pilot plus nóżki

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szewi napisał:

pilot od ub900 dziala z ub700 (jak ktos potrzebuje podswietlenia i wiecej funkcji ponad tego z 700 to za 160 zł mozna znalezc nowy - wasnie sie przymierzam do jego zamowienia). Oba odtwarzacze roznia sie tylko zewnetrzna sekcja audio, inna gora obudowy, brakiem znaczka THX, podkladkami pod obudowe oraz pilotem.

Wizualnie obraz to wszystko jest to samo. Przed chwila zamontowalem nozki do swojego ub700 - koszt nozek 15 zł :)

 

 

kurcze dobre te ceny w UK mają, szkoda ze nie ma wysyłki do PL, ale pewnie mozna cos znalezc :( Raf a Ty z jakiego playera korzystasz do Epsona ? 900 ? 

Trochę strach kupować z zagranicy - ewentualne odstąpienie lub reklamacja może być czasochłonna i problematyczna. Do tego Raf podał z outletu, a ktoś pisał w tym wątku albo o tych Pansonicach, że tzreba uważać na outlet bo są zwroty. Fajna informacja o możliwości używania tego podświetlanego od 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, bede musial jeszcze raz zweryfikowac info co do 4K + HDR na Epsonie w Netflix.

Bo sprawdzilem tylko na Star Treku Discovery.

Puscilem jeszcze raz Star Treka tym razem na Samsungu ktory ma 4k/60 4:4:4 i jest tak samo jak na Epsonie tzn info / display pokazuje ze zrodlo: 1080 + HDR.

Wiec wychodzi na to ze to nie projektor nie przepuszcza sygnalu tylko zrodlo tak jest nagrane.

Niektore z HDR w Nflixie z kolei dzialaja w 2160 (4K), trzeba tez chwile zaczekac az zlapie wiekszy transfer i przelacza sie na wyzsza rozdzielczosc (Samsung).

Musze sprawdzic inne filmy na Epsonie i dam znac w przyslzym tygodniu jak skonczy mi sie remont. Bo Star Trek zaocwuje sie tak samo bez wzgledu czy 24/60 wiec moze po porstu on jest w nizszej rozdzielczosci i tylko z HDR.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2017 o 22:14, szewi napisał:

A jak bardzo masz cisnienie na Oppo model 103 ma juz Darbee i na nim DVD bedzie wygladalo lepiej niz na 203. To jest zgodne z sama logika ze w UHD nie masz juz za bardoz co poprawiac, wiec w odtwarzaczach 4K zrezygnowano z dodatkowych wynalazkow pokroju darbee. Taka jest zreszta teraz tendencja, zeby oddawac obraz zgodny z zamierzeniem rezysera, czyli bez dodatkowych ulepszeń i bazować na tym jak zostało nagrane zródło.

Według mnie to nie żadna tendencja, tylko procesory w tych urządzenia mają za małą wydajność, żeby jeszcze dodatkowo obrabiać obraz w 4K. Zobaczymy jak następne ich wersje i czy coś się w tym temacie zmieni. W tej chwili jest dość patowa sytuacja: bo albo odtwarzacz UHD i brak jakichkolwiek "wspomagaczy" nawet do niższych rozdzielczości albo starszy model gdzie to wszystko jest, ale znów brak obsługi UHD.
Jeśli ktoś ma dużą kolekcję DVD to rzeczywiście lepiej jest brać takie Oppo 103.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qbakos napisał:

Według mnie to nie żadna tendencja, tylko procesory w tych urządzenia mają za małą wydajność, żeby jeszcze dodatkowo obrabiać obraz w 4K. Zobaczymy jak następne ich wersje i czy coś się w tym temacie zmieni. W tej chwili jest dość patowa sytuacja: bo albo odtwarzacz UHD i brak jakichkolwiek "wspomagaczy" nawet do niższych rozdzielczości albo starszy model gdzie to wszystko jest, ale znów brak obsługi UHD.
Jeśli ktoś ma dużą kolekcję DVD to rzeczywiście lepiej jest brać takie Oppo 103.

Ale systemy poprawy jakości są jak najbardziej i w Panasonicu i w Oppo 203 tylko, że nie DARBEE. To, że nie ma Darbee nie oznacza, że DVD nie będzie równie dobrze wyglądało. Swoją drogą ciekawe jak by wypadł profesjonalny test porównawczy między Oppo 103D a Oppo 203 jeśli chodzi o materiał DVD :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten ekran adeo reference grey i próbki materiałów innych ekranów. I muszę jednak przyznać że biały o wiele lepiej wypada w stosunku do szarego. Jednak biel nie jest taka jakiej oczekiwałem i na białym jest o większa jasność. Szczególnie przy materiale HDR widać dużą przewagę białego ekranu. Jednak wymieniam ekran na biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja mikas

hubio mozna znalezc opinie / info w necie, ze do DVD Oppo 103 jest lepsze niż 203.

Ciekawe przedstwia sie porownanie w srodku urzadzen:

203 w srodku sporo miejsca (procesor po prawej)

https://www.oppodigital.com/blu-ray-udp-203/images/UDP-203-internal-hr.jpg

Dla porownania Panasonic:

http://www.hdfever.fr/wp-content/uploads/2016/07/IMG_4698.jpg

http://www.hdfever.fr/wp-content/uploads/2016/07/IMG_4704.jpg

w obudowie na procku masz radiator i wiatrak, upakowanie gestsze bo i obudowa mniejsza

2 godziny temu, mikas napisał:

Dostałem ten ekran adeo reference grey i próbki materiałów innych ekranów. I muszę jednak przyznać że biały o wiele lepiej wypada w stosunku do szarego. Jednak biel nie jest taka jakiej oczekiwałem i na białym jest o większa jasność. Szczególnie przy materiale HDR widać dużą przewagę białego ekranu. Jednak wymieniam ekran na biały.

bierzesz bialy adeo ?

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szewi napisał:

Dobra decyzja mikas

bierzesz bialy adeo ?

Tak, bo już mam uchwyty na ścianach, więc tylko podmienię kasetę.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mikas napisał:

Dostałem ten ekran adeo reference grey i próbki materiałów innych ekranów. I muszę jednak przyznać że biały o wiele lepiej wypada w stosunku do szarego. Jednak biel nie jest taka jakiej oczekiwałem i na białym jest o większa jasność. Szczególnie przy materiale HDR widać dużą przewagę białego ekranu. Jednak wymieniam ekran na biały.

Skąd ja to znam :) Dokładnie tak samo zrobiłem... Już myślałem, że tylko ja jestem dziwolągiem, któremu jako jedynemu nie pasuje szary ekran. Jak widać czy adeo czy suprema - jeden kij - materiał ten sam. To by potwierdzało co można wyczytać w necie na temat tych różnych firm. Ja mam swój biały pofałdowany (z lewej bardziej, z prawej trochę), ale kompletnie tego nie widzę w czasie projekcji i mimo, że szary był praktycznie idealny bez fałdek to biel dla mnie była nie do zniesienia.

 

10 godzin temu, szewi napisał:

hubio mozna znalezc opinie / info w necie, ze do DVD Oppo 103 jest lepsze niż 203.

Ciekawe przedstwia sie porownanie w srodku urzadzen:

203 w srodku sporo miejsca (procesor po prawej)

https://www.oppodigital.com/blu-ray-udp-203/images/UDP-203-internal-hr.jpg

Dla porownania Panasonic:

http://www.hdfever.fr/wp-content/uploads/2016/07/IMG_4698.jpg

http://www.hdfever.fr/wp-content/uploads/2016/07/IMG_4704.jpg

w obudowie na procku masz radiator i wiatrak, upakowanie gestsze bo i obudowa mniejsza

Szewi jak wypadł test tego 203 ? Być może 103 jest lepsze do DVD, ale ja muszę wybrać wyjście kompromisowe bo nie po to kupowałem projektor za 14 tyś żeby na nim oglądać wyłącznie DVD. Zresztą jak pisałeś sam projektor ma systemy poprawy jakości obrazu. Bez przesady - z powodu może 5% lepszej jakości DVD nie będę kupował Oppo 103D. Raczej kupię to 203. Fakt, że jest dużo droższe, ale już po za tym wszystkim co pisaliśmy jest to sprzęt bardzo dobrze dopracowany. Łykanie dużych dysków. Błyskawiczne ładowanie plików po sieci i  z dysku, pasywne chłodzenie, podświetlany pilot - jest dużo ważniejszych i mniej ważnych drobiazgów, które przemawiają za nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o DVD, bo kto to jeszcze ogląda? Raczej o najbardziej popularne Blu-ray w FullHD. A te będą wyglądały lepiej z Darbee. Jeśli chcesz oglądać w większości UHD to jak najbardziej dobry zakup. W przeciwnym razie mocno bym się zastanowił. Ja oceniam jakość obrazu, bo to dla mnie priorytet, dodatki to drugorzędna sprawa.
 

14 godzin temu, mikas napisał:

Dostałem ten ekran adeo reference grey i próbki materiałów innych ekranów. I muszę jednak przyznać że biały o wiele lepiej wypada w stosunku do szarego. Jednak biel nie jest taka jakiej oczekiwałem i na białym jest o większa jasność.

Biel może być jaśniejsza lub ciemniejsza, ale najważniejsza jest czerń. Szary ekran jednak ją uwydatni, choćby przez pochłanianie części światła (gain poniżej 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qbakos powiem Ci ze nie ma duzej (wbrew pozorom) roznicy w czerni miedzy szarym a jasnym (przynajmniej w dedykowanym pomieszczeniu). ok troche bedzie lepsza z racji ogolnie ciemniejszego obrazu na szarym, ale jak ogladalem szary i bialy w dedykowanej salce bylem zdziwiony jak niewielka roznica w czerni byla miedzy ekranem szarym a bialym, za to ronica w detalach w czerniach oraz kolorach na korzysc ekranu bialego byla miazdzaca na korzysc ekranu bialego. To sprawialo ze miales ogolnie wrazenie ze obraz jest bardziej zywy na ekranie bialym.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, qbakos napisał:

Biel może być jaśniejsza lub ciemniejsza, ale najważniejsza jest czerń. Szary ekran jednak ją uwydatni, choćby przez pochłanianie części światła (gain poniżej 1).

Tu nie chodzi o samą biel. Cały obraz jest taki mdły. Na białym ekranie jest więcej szczegółów i na prawdę lepsze kolory. Czerń można uzyskać w inny sposób przyciemniając pokój i zapanować nad odbijanym światłem po bokach ekranu. Jednak nie warto to robić ekranem pogarszając parametry obrazu. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qbakos napisał:

Biel może być jaśniejsza lub ciemniejsza, ale najważniejsza jest czerń. Szary ekran jednak ją uwydatni, choćby przez pochłanianie części światła (gain poniżej 1).

No nie dla każdego najważniejsza jest czerń... Zakupiłem swój pierwszy szary ekran bo wszyscy polecali i bardzo się przejechałem. Zwykłe białe tło w TV box na na androidzie było przyszarzone. Kolor skóry - nienaturalny. Fakt - czernie były rewelacyjne, ale akurat miałem ten ekran jak jeszcze miałem Epsona 6700. Aż z ciekawości wrzucę jeszcze raz ten sam film co wtedy oglądałem bo dokładnie pamiętam obraz na tym 6700 z szarym ekranem i napiszę co i jak teraz z białym na 9300.

Szary ekran był bardzo pomocny i jest nadal w przypadku słabszych projektorów bo za niewielką sumę pieniędzy można ostro podrasować kontrast i czerń. Nie zgadzam się Szawi, że gubi detale w czerniach - wszystko jak pamiętam na 6800 było w czerniach wspaniałe łącznie z detalami. Czerń była po prostu boska. Tylko problem jest taki, że nie ogląda się wyłącznie filmów z ciemnymi scenami :) Pojawia się całkiem dużo jasnych :) A tu była mega tragedia. Nie dość, że wszystko było przyciemnione to jasne tonacje były słabe. Ten kolor skóry... Reasumując - na szarym: jakość czerni 10/10, sceny mieszane 5/10, sceny jasne 2/10, na ekranie białym jakość czerni 8/10, sceny mieszane 9/10, sceny jasne 10/10. Jak widać z tego krótkiego mojego tylko subiektywnego testu oceniającego czerń jest trochę słabsza, ale nie w takim stopniu jak biel na szarym. To wszystko pisałem na podstawie doświadczeń z Epsonem 6700... Po zmianie na 9300 czerń jest niesamowita, ale żeby się jeszcze upewnić obejrzę jeszcze raz te ciemne sceny co mnie tak zachwyciły na konfiguracji: ekran szary+ Epson 6700. Spodziewam się, że będzie na ekranie białym z Epsonem 9300 tak samo dobra czerń bo sam projektor to daje.

Ostatni raz reasumując :) - polecam szare ekrany wyłącznie dla ludzi, którzy mają słabsze projektory i chcą mieć rewelacyjną czerń (jest to dla nich bardzo istotny czynnik) i jednocześnie godzą się na niewłaściwą biel. Pewno i w naszych 7300/9300 czerń była by jeszcze lepsza na szarym, ale wzrost jakości byłby pewno niewielki, za to biele mogłby by ucierpieć.

2 godziny temu, mikas napisał:

Tu nie chodzi o samą biel. Cały obraz jest taki mdły. Na białym ekranie jest więcej szczegółów i na prawdę lepsze kolory. Czerń można uzyskać w inny sposób przyciemniając pokój i zapanować nad odbijanym światłem po bokach ekranu. Jednak nie warto to robić ekranem pogarszając parametry obrazu. 

Masz mikas 100% racji. Dokładnie miałem takie same przemyślenia po zakupie szarego i wymianie na biały... Jak widać nie warto iść za tłumem (wyznawców szukających doskonałej czerni OLED jak świętego grala :) ) . Zacząłem od szarego bo większość ludzi go polecała. Myślę, że wynika to z tego, że pokutuje wciąż obraz projektorów z przed kilku lat gdzie szare ekrany bardzo poprawiły kontrast i czerń wtedy sprzedawanych modeli, ale nie ma to dużego znaczenia w projektorach dzisiejszych pow. 10000zł.

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Nie zgadzam się Szawi, że gubi detale w czerniach - wszystko jak pamiętam na 6800 było w czerniach wspaniałe łącznie z detalami. Czerń była po prostu boska.

Możesz sie oczywiscie nie zgadzac, ale miales okazje porownać ten sam film w tych samych warunkach w tym samym momencie na TW9300 na ekranie szarym i bialym ?

Ja mialem okazje i mowie to tylko na podstawie swoich doświadczeń / obserwacji.

Moze po kalibracji te detale by wyszly, ale scena np imperuium kontratakuje na bialym miala wiecje detali w czerniach. Co nie zmienia faktu, ze tez zaczynalem przygode z szarym i uwazam ze to bardzo dobry ekran, ale pod nasze projektory polecaja ekrany białe.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szewi napisał:

Możesz sie oczywiscie nie zgadzac, ale miales okazje porownać ten sam film w tych samych warunkach w tym samym momencie na TW9300 na ekranie szarym i bialym ?

Ja mialem okazje i mowie to tylko na podstawie swoich obserwacji.

Moze po kalibracji te detale by wyszly, ale scena np imperuium kontratakuje na bialym miala wiecje detali w czerniach, co jest normalne na jasniejszym ekranie (czern minimalnie gorsza).

 

Miałem ale nie na TW9300 tylko na TW6700 - dokładnie w tym samym pomieszczeniu czyli u mnie w pokoiku :) - dokładnie te same sceny na obu ekranach - w przeciągu ok tygodnia czasu. To na co zwróciłem uwagę na szarym ekranie w ciemnych scenach to nawet nie sama czerń tylko właśnie detale w czerniach. Oglądałem film "Atlas Chmur" - tam w wątku dotyczącym XIX w i tego murzyna co pomaga Tomowi Hanksowi ponieważ akcja dzieje się na statku jest mnóstwo ciemnych scen. I widać każdy odcień szarości na twarzy tego murzyna i to w bardzo ciemnym pomieszczeniu - jedyne światło to świeczka. Więc tam było mnóstwo detali w czerniach. W zasadzie rzuciło mnie to na kolana, a nie sama czerń :)

Na ekranie białym też oczywiście detale były zachowane bo wiadomo wszystko jaśniejsze, ale kontrast był mniejszy i czerń gorsza. Ale od razu zaznaczam - nie było dużo gorzej - trochę gorzej... W najbliższym czasie obejrzę sobie te sceny obecnie na 9300 i białym ekranie... Tak czy inaczej Szawi zgadzamy się, że biały jest lepszym wyborem. To mnie cieszy bo myślałem, że ze mną coś jest nie tak :) jak wszyscy tak zachwalali szare, a tylko mnie nie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...