Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.01.2019 o 20:04, hubio napisał:

Mały update: sprawdziłem z ciekawości ceny OLEDÓW w 75'' i ceny zaczynają się od 30 tyś więc cenowo to niech oni dadzą spokój, skoro flagowy QLED kupiłem za 17999zł, a jak wiemy i OLEDy nie są pozbawione wad...

Tuż przed nowym rokiem były promocje w Niemczech (MediaMarkt i Amazon) na oled c7 w 77" w cenie poniżej 20.000. 

Niestety bez przesyłki do PL, więc nie kupiłem:) Ale nic straconego - pewnie za chwilkę będą znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, user7878 napisał:

Co do tego MicroLED to [mention=1]gmeru[/mention] podjarany na twiterze na maxa więc pewnie bedzie kozak

MicroLED to będzie mocna odpowiedź Samsunga na OLEDy, ale zanim to wejdzie w normalnych cenach to z minimum 3 lata upłyną... Proces ich tworzenia nie jest łatwy, ale w jakości obrazu czy jasności co jest potrzebne do HDR - wymiatają. Ciekawe jak Samsung połączy swoje 8K z MicroLED to wtedy będzie kozak...

Rzeczywiście w tym kontekście projektory mogą zostać w tyle... Z 2 strony tego klimatycznego, fajnego typowo kinowego obrazu żaden TV nie zastąpi...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba Sony pozamiata rynek w 2019. Własnie jest zapowiedź nowych serii. Następca ZD9 i ZF9 to Sony ZG9 - panel 8k i co najwazniejsze - bedą dwa rozmiary - 85" i 98"
I teraz tylko pytanie o ceny bo taki kolos 98" to już realne zagrozenie dla topowych projektorow.
Wielkie ekrany są tuz za rogiem. Premiera serii ZG9 pewnie jesień 2019...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878 tez mi sie wydaje, ze Sony bedzie mial mocne wejscie w 2019 

Ja sobie ostrze ząbki na Sonego do salonu lub Oleda chociaz chce miec tez jasnego LCDka i wtedy beda 3 rozne technologie do porownania. q9fn czy Q900R tez nie skreslam mimo ze ten drugi bez hdmi 2.1 ale ma byc darmowy update do tego standardu jak czytam na stornie samsunga. Chociaz pakować sie w nowości i przeplacac na starcie ...

(mam nadzieje ze Sony tylko  o hdmi 2.1 nie zapomni...)

No chyba ze oled 77 tak jak pisze Barnaba zejdzie do rozsadnego poziomu to wtedy w ogole nie ma oczym mowić, bo caly czas sie upieram w temacie ze nie ma lepszej referencyjnej jakosci TV niz ta jaka dostajemy w organicznej technologii chocby LCD mialy i te 10 tys nitów ;) Swojego oleda za nic bym nie wymienil na LCD mimo ze to tylko 65".

My tu sobie gadu gadu o TV a ktoś cos slyszal o TW9400 ?

Dla mnie w TV musi być Dolby Vision. HDR10+  w Samungach obecnie niestety nie ma startu do DV ze wzgledu na brak materialow w tym drugim.

Moze sie wyjasni w 2019 ktory standard wygra

(brak materialow w HDR10+ mialo być)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja być może mam jakieś niesłuszne uprzedzenia, ale parę lat temu, oczywiście nie było jeszcze OLEDów, a na telewizory LCD po prostu mówiono - płaskie, miałem 2 różne modele SONY, bo byłem tej marce wierny całe życie no i korzystałem sobie z tych SONY, aż któregoś dnia poszedłem do salonu i zobaczyłem Sasmunga... Wtedy zrozumiałem jak ciemny mam obraz w tym SONY... I potem już tylko Samsungi, a TV Samsunga SUHD/4K UE65JS8500 - z wprowadzoną wtedy po raz pierwszy kropką kwantową - uważam za najlepszy telewizor jaki miałem w życiu... Nie kupiłem QLEDA bo tak modele z 2016 jak i 2017 miały nie pasującą do mnie podstawę i były koszmarnie drogie... Do tego w testach ten MU8002 osiągnął dobre recenzje, ale od pierwszego włączenia widziałem, że TO NIE TO... Ciężko może w to uwierzyć, ale naprawdę widziałem nuianse w kolorach na wcześniejszym JS8500, których nie widziałem w MU8002.

Wszyscy strasznie się jaracie czernią i kontrastem jak by nic więcej dla was się nie liczyło... Dla mnie kolory, jasność mają większe znaczenie, a tu chyba jednak OLEDy mają trochę gorsze parametry niż QLEDY... Ten TV co obecnie zamówiłem jak pisał Maciej zachowując wszystkie zalety Samsungów - żywe super kolory z kropką kwantową, wysoką jasność zachowuje również "najlepszą czerń w historii" jak napisał Maciej więc dla mnie wydaje się idealnym kompromisem... Z tego też powodu wybrałem proja Epsona a nie np JVC czy SONY (bo wtedy w zasięgu cenowym były SONY)

Właśnie na szybko analizuję model OLEDa SONY: AF8 i mojego przyszłego Samsunga, oczywiście testy stąd i owszem kontrast w OLEDZIE lepszy - od nieskończoności do 1, ale już jasność w HDR znacząco niższa, także w SDR jasność niższa. Pokrycie DCI zbliżone... Ale najważniejsza sprawa to taka po co kupujemy TV ? Jeśli ja mam projektor to docelowo wciąż filmy będą na Epsonie, a cała reszta na TV więc ani do meczy, ani do wiadomości, ani do seriali czy filmów dokumentalnych nie muszę mieć super czerni na pasach. Tym nie mniej oczywiście z uwagi na "najlepszą czerń w historii Samsunga" sprawdzę jak się sprawują filmy. Jak będę stał przed wyborem kupna, o czym pisze user TV 98'' to wtedy zastąpi projektor i wtedy będę analizował i OLEDY, a z ciekawości to nawet zobaczę jakiegoś w sklepie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze 3cia opcja (niszowa) do salonu, ktora rowazam pt prjektor laserowy krotkiego rzutu zamiast sie bawic w jakies wymiany tv i ciegle doplacanie do interesu.

z 30cm ma sie obraz 100 cali bezproblemowo.

jesli ktos nie potrzebuje wodotrysków pt 4K itp:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/45531-xiaomi-wemax-one-laserowy-projektor-krótkiego-rzutu/

 

do tego ekran ALR i gitara ;)

jest też inna ciekawa opcja:

https://hdtvpolska.com/sony-xf85-kd-85xf8596-85-mini-test-gigantyczny-i-przystepny-cenowo/

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki obraz generuje taki projektor laserowy... Skoro my tu dokładnie analizujemy wszystkie parametry i spieramy co lepsze - czerń czy np. kolory to odrzucenie 4K to byłby jednak już spory krok (w tył ? )... Czy projektor laserowy + ALR dałby obraz tak dobry jak na OLEDach lub topowych QLEDach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szewi napisał:

My tu sobie gadu gadu o TV a ktoś cos slyszal o TW9400 ?

Powinien być dostępny około 15 stycznia. Podobno już dotarł transport do magazynu głównego w Niemczech.

Edytowane przez potas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, hubio napisał:

Pytanie jaki obraz generuje taki projektor laserowy... Skoro my tu dokładnie analizujemy wszystkie parametry i spieramy co lepsze - czerń czy np. kolory to odrzucenie 4K to byłby jednak już spory krok (w tył ? )... Czy projektor laserowy + ALR dałby obraz tak dobry jak na OLEDach lub topowych QLEDach ?

pytaj w linku, jest jeden uzytkownik na forum ktory ma taki setup i z tego co pisze mozna wywnioskowac, ze nie zmaienilby sie z powrotem na tv.

Laser masz na te 20 tys godzin, pudelko jest mniejsze niz normalny prjektor, z tego co mozna wyczytac z opisu uzytkownika ludzie nawet nie wiedza ze to nie jest TV ;) Oczywiscie nie wyeliminujesz faktu, ze jednak zaciemnienie jakies tam czesciowe bedzie potrzebne (nawet z ekranem ALR), ale w duzej mierze da sie ogladac w dzień. LAser daje super stabilny obraz, bez zadnego migotania, kolory powinny byc ladne/zywe i obraz ostry, z natychmiastowym czasem wlaczenia i wylaczenia oraz powinna byc opcja fade to black (czyli calkowite wygaszenia lasera na 100% czarnych tłach). Dodatkowo DLP ma niezly ANSI i przyzwoita czern  (mowimy o F.HD nie o prjektorze 4K DLP, bo te maja gorsza czerń). PLusem jest brak widocznego swiatla nad glowami, oraz brak DSE (dirty screen effect - czyli cos co trapi wszystkie LCD, Samsunga w szczegolności...). Moliwosci zastosowania duzych przekatnych i cena.

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, szewi napisał:

pytaj w linku, jest jeden uzytkownik na forum ktory ma taki setup i z tego co pisze mozna wywnioskowac, ze nie zmaienilby sie z powrotem na tv.

Laser masz na te 20 tys godzin, pudelko jest mniejsze niz normalny prjektor, z tego co mozna wyczytac z opisu uzytkownika ludzie nawet nie wiedza ze to nie jest TV ;) Oczywiscie nie wyeliminujesz faktu, ze jednak zaciemnienie jakies tam czesciowe bedzie potrzebne (nawet z ekranem ALR), ale w duzej mierze da sie ogladac w dzień. LAser daje super stabilny obraz, bez zadnego migotania, kolory powinny byc ladne/zywe i obraz ostry, z natychmiastowym czasem wlaczenia i wylaczenia oraz powinna byc opcja fade to black (czyli calkowite wygaszenia lasera na 100% czarnych tłach). Dodatkowo DLP ma niezly ANSI i przyzwoita czern  (mowimy o F.HD nie o prjektorze 4K DLP, bo te maja gorsza czerń). PLusem jest brak widocznego swiatla nad glowami, oraz brak DSE (dirty screen effect - czyli cos co trapi wszystkie LCD, Samsunga w szczegolności...). Moliwosci zastosowania duzych przekatnych i cena.

Bardzo ciekawa sprawa... Parę opinii to jednak trochę za mało, zobaczmy czy będą jakieś testy np tutaj. No i bez 4K/HDR czyli właściwie omija nas przyszłość. Jak już kupować to 4K/HDR taki projektor laserowy no i wtedy pytanie o jasność HDR i wiele innych...

Na szybko poczytałem, ale jak pisałem wcześniej - własne opinie użytkownika typu obraz zbliża się do LCD, a nawet OLED są to tylko opinie nie poparte żadnymi pomiarami. Nie twierdzę, że z gruntu, mogą być nieprawdziwe, ale trzeba to by jednak zweryfikować profesjonalnym testem... Zbadać nasycenie barw. pokrycie DCI, kontrast, jasność... Jak wiesz to ja ciągle pisałem o swoim marzeniu czyli ekranie ALR, a Ty Szewi mi pisałeś, że porównywałeś i wcale nie było tak dobrze... Ok mamy projektor laserowy zamiast lampowego, mamy krótki rzut zamiast normalnego, ale czy to aż tak zmienia ? Z filmiku na YT jaki wrzucił autor tego tematu tak wizualnie to dla mnie kontrast był gorszy od naszych Epsonów (oczywiście kilkukrotne przekłamanie: komórka, film na YT i mój odbiór moimi oczami), za to kolory rzeczywiście żywe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że jest sens dopłacać do wersji 9400W skoro jak jest napisane w instrukcji: "This projector cannot transmit signals in the 18 Gbps transmission band such as 4K60p/4:4:4 using a wireless network.". Rozumiem z tego, że i tak by cieszyć się w pełni np. Xbox One X czy NC+ 4K konieczne będzie podłączenie kablem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo dwa modele krótkiego rzutu optoma i xiami coś tam na ekranach maggic screen . Warunki zwykły pokój z lekkim przyciemnieniem. Obraz który mamy w domu z projektorów np.jvc i sony nijak się miał do tego co taki projektor wyświetlał. O nasycenie kolorów i głębokiej czerni zapomnijcie jak w SXRD. Fajny bajer i tylko tyle dla maniaków gdzie liczy się każdy detal w obrazie taki projektor odpada. Nie dość że nie da tak dobrego obrazu jak nasze zabawki to jeszcze chodzi to bardzo głośno a tryb wysokiej lampy to już masakra. Polecam kazdemu aby sobie to zobaczył na żywo i posłuchał a zainteresowanie od razu wam przejdzie.. ?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bipo napisał:

Widziałem na żywo dwa modele krótkiego rzutu optoma i xiami coś tam na ekranach maggic screen . Warunki zwykły pokój z lekkim przyciemnieniem. Obraz który mamy w domu z projektorów np.jvc i sony nijak się miał do tego co taki projektor wyświetlał. O nasycenie kolorów i głębokiej czerni zapomnijcie jak w SXRD. Fajny bajer i tylko tyle dla maniaków gdzie liczy się każdy detal w obrazie taki projektor odpada. Nie dość że nie da tak dobrego obrazu jak nasze zabawki to jeszcze chodzi to bardzo głośno a tryb wysokiej lampy to już masakra. Polecam kazdemu aby sobie to zobaczył na żywo i posłuchał a zainteresowanie od razu wam przejdzie.. ?

I to są święte słowa, amen......:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bipo napisał:

Widziałem na żywo dwa modele krótkiego rzutu optoma i xiami coś tam na ekranach maggic screen . Warunki zwykły pokój z lekkim przyciemnieniem. Obraz który mamy w domu z projektorów np.jvc i sony nijak się miał do tego co taki projektor wyświetlał. O nasycenie kolorów i głębokiej czerni zapomnijcie jak w SXRD. Fajny bajer i tylko tyle dla maniaków gdzie liczy się każdy detal w obrazie taki projektor odpada. Nie dość że nie da tak dobrego obrazu jak nasze zabawki to jeszcze chodzi to bardzo głośno a tryb wysokiej lampy to już masakra. Polecam kazdemu aby sobie to zobaczył na żywo i posłuchał a zainteresowanie od razu wam przejdzie.. ?

na podstawie filmu Vincenta nie wygląda to tak źle:

https://www.youtube.com/watch?v=W3ppy5bfOnA

kolega @jokers ktory zalozyl temat o tym rozwiazaniu z linka ktory wklejalem w poprzednim poście też jakoś nie narzeka ;)

Wiadomo nie jest to na pewno poziom referencyjnych prjektorów, ale ma swoich zwolennikow. Jak ktos nie chce miec nad glową "skrzynki" + snopa swiatla  z klasycznego prjektora, nie lubi odbic swiatla z otoczenia na ekranie TV, nie chce sztampowego podejścia i szuka jakiegos niedrogiego i dyskretnego rozwiazania do salonu wg mnie warte przemyślenia. W tej cenie 100" TV sie nie kupi. 

Nie pisze tutaj o purystach obrazu ktorzy oczekuja oledowej czerni, bo taka beda mieli tylko na oledzie. Nalezy do tego podejsc jako po prostu do jednego z pomysłów na dodatkowy niekonwencjonalny "TV" ;)

 

 

10 godzin temu, Filutek napisał:

I to są święte słowa, amen......:)

zaproponuj sam jakieś rozwiązanie - ok wiem zaproponowales: leżenie z nosem 10cm od TV 65" :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli ktoś nie jest spaczony gonieniem kroliczka za jak najlepszą jakością obrazu a tylko zależy mu na dużym ekranie to taki projektor spełni jego oczekiwania. Napisałem tylko dla osób które posiadają obrazy z projektorów m.in w technologii SXRD zakup takiego projektora będzie to cofnięcie się w tył odnośnie jakości. Jeśli nam na powyzszym nie zależy rozwiązanie super bo:

-  nie trzeba ciągnąć kabli

- nic na nie wisi nad głową 

- mamy 100" za małe pieniądze

- tylko wymagane jest minimalne zaciemnienie 

Minus jest jeden te projektory są dużo głośniejsze niż standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Bipo bez przesady - na SXRD i OLEDZIE świat się nie kończy... :)  Myślę, że one i odstają od poziomu naszych Epsonów gdzie jesteś w wątku o Epsonach, a także QLEDów od Samsunga, a nawet zwykłych LCD. Szewi dał to zresztą nie jako porównanie do projektorów tylko telewizorów właśnie, a myślę, że każdy praktycznie TV może bić kontrast takiego rozwiązania... Gdyby było tak pięknie, że za 10 tyś można kupić sobie 100'' coś tak dobre jak przeciętny TV to twórcy tych projektorów razem z twórcami ekranów ALR zadbali by już o dobry marketing...

A jeśli chodzi o flagowe projektory czy to SONY czy JVC czy Epsona to pewno w ogóle nie ma startu... Myślę, że żywe, intensywne kolory mogą być, ale jeśli chodzi o jasność i kontrast to nie ma żadnego porównania...

Może Maciej jak znajdzie chwilę czasu sparuje te lasery z ALR i pobawi się swoimi zabawkami pomiarowymi i wszystko będziemy wiedzieć, nar razie to tylko domysły i przypuszczenia... Na tej podstawie nie wydałbym "nawet" 10 tyś... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz  to Maciej   zajmie się  tv 98" a nie tam jakimiś projektorami.... ?

Ps.oczywiście epsonow również ?

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest i projektor 4k wspierajacy HDR10 krotkiego rzutu na horyzoncie:

dobra koncze ten offtop ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach JVC X7900 vs Sony VW270 vs Epson 7300.

Nie chce wszystkiego opisywać ale najlepszym wg mnie projektorem jest JVC.

JVC - Czernie w tym projektorze są niesamowite. Co za tym idzie reszta kolorów i kontrast jest niemal wzorowy. Zarówno filmy (w 4k HDR jak i Full HD) wyglądają świetnie, bardzo naturalnie. Szczegółowość i wyrazistość jest na bardzo wysokim poziomie. To samo ze sportem. Piłka nożna w 4k wygląda bardzo dobrze. Dodatkowo włączony upłynniacz w 4k  robi świetną robotę.

Sony - ten projektor to też świetny sprzęt. Obraz jest naturalny, kolory żywe, zarówno w filmach jak i w sporcie. Szczegóły, wyrazistość super. Co było gorsze od JVC to wyraźnie ciemniejszy obraz - to mi bardzo przeszkadzało i myślę, że na dłuższą metę byłoby męczące. Czernie są zauważalnie słabsze od JVC. Widać to wyraźnie na ciemnych scenach np. w Blade Runner. Kolor czarny w niektórych scenach wpada w zabarwienia fioletu czy też szarości. Jak się ogląda tylko obraz z tego projektora to można nawet tego nie zauważyć lub po prostu uważać, że tak ma być ale jak porównałem to bezpośrednio z JVC (ta sama scena na tym samym ekranie) zasłaniając jeden projektor (fajna funkcja HIDE w JVC) to widać to było od razu. W JVC czarny był zawsze czarny. Ogólnie Sony to świetny sprzęt ale jakby miał z 300-500 lumenów więcej brałbym go również pod uwagę.

Epson - w filmach a szczególnie w ciemnych scenach wyraźnie słabszy od obu. W Blade Runner tam gdzie JVC jest czarny to Epson szary przez co cały obraz wygląda jak z innego filmu. W jasnych scenach już nie ma takiej różnicy a obraz jest dużo bardziej akceptowalny. Najlepiej epson wypada w sporcie. Mecze piłki nożnej w 4k na wszystkich 3 projektorach wyglądały bardzo dobrze. Na Epsonie obraz podobał mi się nawet bardziej niż na Sonym ze względu na jasność epsona. Jedyny minus tutaj to brak upłynniacza w 4k w Esponie.

Praktycznie w każdym testowanym filmie JVC był lepszy od Sonego i oczywiście od Epsona. Ciekawostką była jednak scena z Dunkierki z 5 minuty filmu jak jest wejście na plażę. Ta scena jest bardzo nasycona kolorami. Niebo jest super błękitne a piasek na plaży bardzo wyrazisty i nasycony. Najlepiej wypadł tutaj Sony. Scena wygląda niemal jak na OLEDzie. Jakby był jeszcze ciut bardziej jasny to dałbym Referencje za tę scenę ;) co ciekawe Epson był tutaj na drugim miejscu a w JVC nie udało mi się tak podbić kolorów żeby nasycić obraz tak jak w Sonym. Możliwe, że gdzieś w menu ustawień można by coś zmienić ale mi się nie udało.

Ustawienia Sony VW270 miałem od @Bipo, ustawienia JVC od @szewi a Epson grał na moich ustawieniach.

Moja konkluzja jest taka JVC to świetny projektor, niemal idealny, Sony zaraz za nim jednak dla mnie ciut za ciemny, a na końcu Epson. Co więcej obraz z Epsona naprawdę nie odstaje aż tak bardzo od tych dwóch. Tzn żeby to dobrze określić - jest wyraźna różnica ale obraz z Epsona szczególnie w sporcie w 4k jest spokojnie do zaakceptowania.

Zamiast rozwiać sobie wątpliwości to teraz jestem jeszcze bardziej zamotany czy zmieniać 7300 na JVC lub Sony czy zostać z Epsonem. W brew pozorom wybór wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać...

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i początek ok następnie środek  już nie wiem który jest naprawdę lepszy a końcówka to już naprawdę zmyłka.   Teraz spójrzmy na to od strony ceny za sprzęt.  Sony około 20000 zł, JVC 17000 zł natomiast epson 7000 zł.  Moim zdaniem kolego jeżeli masz taki dylemat jak w ostatnim akapicie to pozostań z Tw 7300.  Bo za cenę sony masz trzy epsony :). Ja rozumiem jeżeli napisałbyś że obraz na jvs czy sony miażdży 7300 i po przyjściu do domu nie da się nic na nim oglądać bo obraz bez kontrastu z wypranymi kolorami to rozumiem chęć zmiany i gigantyczną  różnice w cenie. A tak moim zdaniem nie warto.  No chyba że kręcą cię zmiany sprzętu masz wolne środki które się nudzą :) i chcesz poprawić sobie humor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boood jeżeli patrzymy na cenę to masz 100% racji. Epson jest obecnie mega atrakcyjny cena do jakości. Jakbym miał kupować pierwszy projektor albo zmieniać jakiś FullHD na 4k to bez wahania wybrałbym Epsona 7300. Jednak jak już trochę pooglądasz to zaczyna się szukanie czegoś jeszcze lepszego. Takie są uroki hobby jakim jest technologia ?

Epson nie jest projektorem z wypranymi kolorami czy brakiem kontrastu - szczególnie jak mamy dedykowany pokój.

To, że czytając moje odczucia sam nie wiesz który jest najlepszym wyborem dobrze oddaje to co ja dzisiaj czułem testując te 3 projektory. Chciałem opisać to w jak najbardziej zrozumiały sposób.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...