Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE70 TEST niedrogiego Ultra HD TV (KD-43XE7005)

Rekomendowane odpowiedzi

Sony XE70 TEST niedrogiego Ultra HD TV (KD-43XE7005)

Po przetestowaniu dwóch kluczowych modeli z segmentu premium (Sony XE90 i Sony XE93), przyszedł czas na wzięcie się za testy, bardziej przystępnych dla kieszeni, telewizorów. W dniu dzisiejszym na stół warsztatowy trafił w związku z tym model z linii XE70, konkretnie KD-43XE7005. Jest to niedrogi telewizor, pozbawiony systemu android. Mniemam iż będzie popularnym wyborem szczególnie wśród graczy. Linia XE70 liczy cztery modele: 43", 49", 55" i 65".

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy test i w związku z tym mam takie pytania, a np na XD 8305 też IPS ale już 100 Hz, to jak by w porównaniu z tym dzisiaj testowanym modelem wyglądała sylwetka UFO w trybie standard i wyraźny, czy znacznie lepiej ?

Następne pytanie jest takie, czy w XE 700  działa redukcja de juddera dla materiałów z tv (ale pewnie nie działa bo trzeba by zrobić 100 klatek z 50 a na to nie ma już miejsca)

Ciekawi mnie też jak by wyglądała sylwetka UFO w trybie LED w modelu WE750, tam jest tylko tryb ruchu LED bez dodatkowych usatwień, ale tym razem w tym roku jasność spada bardzo niewiele i prawie nie migocze (porównywałem bezpośrednio łeb w łeb z ubiegłorocznymi modelami i tam nie dało się nic oglądać w tym trybie), być może załączenie trybu led w WE750  jest odpowiednikiem nastawy  >czystość: 1< w XE 700 ?.

Jak testowałem tryb ruchu LED w modelu WE750, to na szybko poruszającym się plecionym koszyczku było widać plecionkę aczkolwiek była ona nieco wzburzona/przesunięta, a po wyłączeniu trybu LED plecionka była całkowicie nieczytelna i rozmazana, tak że dobrze pomyślana poprawa ostrości w ruchu na modelach 50 Hz ma sens. Szkoda że podobnej poprawy jak w XE 700 lub w WE750  nie zastosowano w nowym modelu TCL C70.

Ciekawy też byłby taki pojedynek ostrości w ruchu takich 50 hz Soniaków przy optymalnych ustawieniach upłynniaczy, WE750 vs XE 700 vs topowy 50 Hz, XE 8099.

EDIT:

Czy w modelu XE 700 jest dostępny tryb Łagodna Gradacja ?

No i to co mnie jeszcze nieco zdziwiło to to że w recenzji napisałeś że w tym modelu HDR działa tylko na takiej bardzo prostej zasadzie że po prostu najzwyczajniej w świecie w jaśniejszych momentach nie stosuje żadnych specjalnych zabiegów tylko rozjaśnia na moment matrycę na 100%. i nic poza tym.
 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dostępny model XE7096 (model 55") w sklepie, ale nie mogę powiedzieć odnośnie samej podstawki nic dobrego. Jest tak cienka, że jak się ją złapie nieważne czy to za środek, czy za koniec to się wygina, jakby z gumy była. W tv za nieco ponad 4 tys. PLN-ów, bo tyle akurat kosztuje to raczej słabo świadczy o marce. Trochę twardszy plastik, albo nieco grubszy niewiele by ich kosztował, a samo wrażenie solidności wykonania przez to ucieka...
Co do samej jakości obrazu, mam jeszcze dostępny w sprzedaży model w808c (wiem wiem stary już jest), który kosztuje 400 zł mniej, a dużo wyższy poziom obrazu reprezentuje.
Z drugiej jednak strony dać 4100 za tv UHD z HDR, w którym szeroka paleta barw nie istnieje, ma 60Hz ekran i jasność 350 nitów, to chyba wolałbym dołożyć 900 zł do oleda EG910v.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak z XE80? Tam też siedzą teraz niestety IPS'y. Ciekawe jak z kontrastem i jasnością w hdr. Kosztuje jakby nie patrzeć 1000 zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Łukasz napisał:

to chyba wolałbym dołożyć 900 zł do oleda EG910v

EG910v teraz już chodzą po 4800 zł, ciekawe ile jeszcze cena spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem (może 200 - 300 zł), ale rozmawiałem dziś z handlowcem z LG i powiedział, że na duże spadki OLED-ów UHD, na razie nie ma co liczyć, bo serie 8 i 9 LCD by się nie sprzedawały, a firma (dyrektorzy z Koreii) nie wiedzieć czemu, nie chcą zakończyć produkcji LCD SuperUHD i zastąpić tych serii, serią OLED-ów. Wtedy ich ceny pospadałyby o około 2-4 tys w dół.

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

EG910v teraz już chodzą po 4800 zł, ciekawe ile jeszcze cena spadnie.

Niewiele, choćby z powodu braku towaru na rynku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Łukasz napisał:

a firma (dyrektorzy z Koreii) nie wiedzieć czemu, nie chcą zakończyć produkcji LCD SuperUHD i zastąpić tych serii, serią OLED-ów. Wtedy ich ceny pospadałyby o około 2-4 tys w dół.

A może ten cały numer polega na tym że LG wciąż utrzymuje w ofercie IPS-y które nie mają raczej dużego zbytu, chociaż mogliby mieć w ofercie tylko i wyłącznie same przystępne cenowo oledy, bo być może IPS-y uzasadniają wysokie ceny OLED-ów w odniesieniu do porównania ich z IPS-ami, i ci co kupują oledy finansują produkcję IPS-ów które znowu uzasadniają wysokie ceny na oledy ;).

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa !, na tv test pojawił się właśnie test  Samsung 55M5672 na matrycy VA i pomiar kontrastu wyszedł na poziomie 5281:1, ale ten fragment się odnosi do porównania z upłynniaczami w sony 50 hz :

 

Wynik pomiaru ostrości w ruchu 1080 linii !

''W przeciwieństwie do ubiegłorocznego 55K5500, model 55M5672 posiada już układ Auto Motion Plus i związane z nim korzyści takie jak np. kompensacja ruchu (usuwanie drgań i zacięć). Ostrość obrazów ruchomych jest typowa dla 60-hercowych matryc Samsunga (czyli niska), ale i tak wyższa niż w wielu 60-hercowych matrycach konkurencji (np. Sony 49WE755). Opcja "Wyraźny ruch LED" (WRLED), która nie była skuteczna w 55K5500, w 55M5672 działa znakomicie zapewniając "ostre jak brzytwa" obrazy ruchome. Minusem włączenia WRLED jest co prawda spadek jasności obrazu i jego migotanie, ale, po pierwsze, migotanie jest znacznie niższe niż w telewizorach Sony z podobną opcją TRLED oraz, po drugie, migotanie to nie przeszkadza w bardzo szybkich scenach, bo po prostu ... nie zdążymy go zauważyć. Choć zakres zastosowania WRLED jest ograniczony, to zaawansowani użytkownicy, którzy wiedzą kiedy tą opcję najlepiej wykorzystać (w szybkich scenach akcji, a nie przy oglądaniu wiadomości), dostają narzędzie, dzięki któremu mogą cieszyć się ostrym ruchem, ktorzy normalnie jest dostępny w 120-hercowych telewizorach Samsunga kosztujących 2-3 razy więcej. Ponadto, 55M5672 ma wielostopniową regulację kompensacji (upłynniania) ruchu, której pozbawiony był ubiegłoroczny 55K5500. A zatem pod względem ostrości i płynności ruchu, model 55M5672 stanowi olbrzymi krok do przodu w stosunku do poprzednika. Brawo! ''

http://www.tvtest.pl/samsung-55m5672-test/

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej nowy test,  55XE7005 ten model jest na matrycy VA :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-55xe7005-test.html

''dzięki matrycy VA, 55XE7005 ma kontrast 2,5 razy wyższy niż w typowych telewizorach z matrycami IPS, dzięki czemu nocne oglądanie było bezbolesne ze względu na całkiem przyzwoitą czerń.''

>bardzo mała degradacja obrazu pod kątem (prawie jak w IPS-ie)

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy w 55xe7005 odtowrze filmy z USB i napisy w txt/srt? Czy nie będzie z tym problemu?

Czy jest w przeglądarce flash? To jest strony z filmami będą się odtwarzać?

Edytowane przez Patryk Pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla fanatycznie dokładnych porównywaczy fotek statków ufo, w tym teście XE70 i teście Panasa EX700 jest wstawiona dokładnie ta sama fotka statku UFO :

Dla Panasa EX700 z załączonym >Clear Motion< i dla Sony Sony XE70 >suwak czystość na 1

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex700-tx-65ex700e-test-przystepnego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/

https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

Być może Maciej uznał że różnice są na tyle małe że wkleił te same fotki ale dla fanatyków oceniania najmniejszych niuansów jest to jednak ważna informacja. Czyli nie wiemy czy ta fotka w ogóle pochodzi z tego modelu i tego producenta

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego telewizora lub podobnych. Chodzi mi o to całe smarttv na linuxie. Moi rodzice maja obecnie bravię hx820, w którym smart tv jest fatalnie, beznadziejnie tragiczny. Ja się przymierzam do zakupu XE7005 i boję się, że smart będzie działał podobnie. Jak to wyglada? Czy telewizor czy bezproblemowo napisy do filmów na nośnikach USB? Czy ma problemy z odtwarzaniem wideo 4k z dysków USB? Jak działa przegladarka internetowa? Jak działaja zewnętrzne klawiatury z tym telewizorem? Czy ma on jakieś problemy z któraś z tych funkcji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2018 o 13:07, oscharek napisał:

Mam pytanie do posiadaczy tego telewizora lub podobnych. Chodzi mi o to całe smarttv na linuxie. Moi rodzice maja obecnie bravię hx820, w którym smart tv jest fatalnie, beznadziejnie tragiczny. Ja się przymierzam do zakupu XE7005 i boję się, że smart będzie działał podobnie. Jak to wyglada? Czy telewizor czy bezproblemowo napisy do filmów na nośnikach USB? Czy ma problemy z odtwarzaniem wideo 4k z dysków USB? Jak działa przegladarka internetowa? Jak działaja zewnętrzne klawiatury z tym telewizorem? Czy ma on jakieś problemy z któraś z tych funkcji? 

Witam, mam model xe7096 raczej niema różnić, jeśli chodzi o smarta to lepiej zaopatrzyć się w tv boxa, odtwarzacz działa bez problemu nawet z plikami 4k HDR o rozmiarze 80gb ale niestety nie odtwarza napisów srt/txt

Napisy trzeba dodawać specjalnym programem mkvtoolnix aby się wyświetlały

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...