Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, stachuu0 napisał:

Nawet po zmniejszeniu podświetlenia do 0?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba dopisac kolejny podpunkt do listy uszkodzeń dla serwisanta. 

Jest też błąd z obsługą RGB na PS4 Pro. Przy wymuszeniu HDMI 2.0 co któryś raz gdy włączam PS4 jest czarny ekran. Po ustawieniu na auto lub wyłączone obraz wraca, ale konsola działa w formacie koloru YUV420.

Edytowane przez stachuu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, stachuu0 napisał:

No nic, trzeba dopisac kolejny podpunkt do listy uszkodzeń dla serwisanta. 

Jest też błąd z obsługą RGB na PS4 Pro. Przy wymuszeniu HDMI 2.0 co któryś raz gdy włączam PS4 jest czarny ekran. Po ustawieniu na auto lub wyłączone obraz wraca, ale konsola działa w formacie koloru YUV420.

a czasami YUV nie jest przy HDR? z tego co wiem przelacza sie z RGB na YUV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma związku, jednak RGB 10 bitowe nie przejdzie w rozdzielczosci 2160p60. Zwyczajnie brakuje pasma w HDMI. Degradacja do YUV 4:2:2, lub 4:2:0 jest naturalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maciej Koper napisał:

Nie ma związku, jednak RGB 10 bitowe nie przejdzie w rozdzielczosci 2160p60. Zwyczajnie brakuje pasma w HDMI. Degradacja do YUV 4:2:2, lub 4:2:0 jest naturalna.

No ja sie nie znam, ale gdzies czytalem ze nie ma RGB w HDR, ale teraz chyba mi to wyjasniles :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze TCL to tu nikt nie lubi !!? Za co ? 

To jednak nowa jakość na polskim rynku. Matryca SAMSUNG VA. No i ta cena to szok.

Myślę, że TV SONY czy SAMSUNG z ofertę 2017 odpadają w tej kategorii cena/jakość. Tym bardziej, że obecnie matryce 50Hz są tak bardzo cenione przez głównych dyskutantów. To absolutnie nowy trend. 50Hz, jakieś  strobo i tym podobne sztuczki mają dać płynność sygnału 1080i/50. Taki sygnał mamy z SAT TV czy DVB-T.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie obrazu trzymając kamerę statycznie przed ekranem jest równie mądre co nagrywanie zapachu perfum :) Przeciez przy idealnym nagraniu uzyskamy po prostu film źródłowy, czyli będziemy oceniać swój monitor na którym to oglądamy.

Takie nagranie nie odda smużenia, bo i jak? Musiałoby mieć więcej niż 60fps, tak jak wstawiałem wyżej (z kamery 1000fps). Nie odda też zjawiska wodzenia wzrokiem po ekranie, tzn będziemy wodzić, ale po swoim monitorze i oceniać tylko jego :)

Tworzenie tego typu filmów by coś udowodnić świadczy albo o braku elementarnej wiedzy o testowaniu wyświetlaczy, albo jest po prostu nachalna reklamą żerującą na niewiedzy konsumenta. Tylko widzisz to drugie nie dziala jednak jak powinno, bo nagrania nie są idealne i widać na nich momenty rozmycia, powodowane brakiem synchronizacji kamery z ekranem, lub jakością materiału źródłowego. Teraz sie już nie da tego stwierdzić, ale sytuacja jest toksyczna. Firma TCL stworzyła produkt godny uwagi, o oczywistych słabszych stronach w tej półce cenowej, a ktoś próbuje udowodnić bardzo głupimi metodami (nazwijmy sprawę po imieniu), że jest inaczej. Twoje screeny mogłyby świadczyć, że TV naprawdę jest kiepski (tak wyglądają), a tak nie jest. Firma na tym traci wizerunkowo, a potencjalni konsumenci mają jeszcze bardziej namieszane w głowach...

Tak czy inaczej, myślę, że ten portal nie potrzebuje tych zrzutów z filmu. Odpowiednim miejscem dla nich są komentarze pod filmami na youtube, oraz forum dla którego zostały zrobione.

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy kiki zrobił na życzenie ludzi z tamtego forum więc chcieli to dostali :)

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co to zmienia? Osoba odpowiedzialna za test nie jest zwykłym użytkownikiem i nie powinna robić rzeczy, które nie wnoszą żadnej merytoryki, a zamiast tego łatwo wprowadzają w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że zrobił co chcieli dla świętego spokoju ;) ludzie wrzucają filmy na youtube i jakoś awantury nie ma , wrzucił , zobaczyli i spokój...niech mają,niech się cieszą :D 

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki na swoim forum zapowiedział że zrobi filmiki w celu pokazania/udowodnienia jak ten tv bardzo dobrze sprawuje się w sporcie, następnie nagrał te filmiki i wystawił je do oceny (to i pewnie je przejrzał jak się nagrały) będąc pewnym swego, więc widocznie uznał że te filmiki w jego mniemaniu udowadniają że ten tv bardzo dobrze sprawuje się w sporcie. Ja od razu zobaczyłem że na tych filmikach latają po dwie lub więcej piłek a piłkarze mają po dwie głowy i trzy nogi w niektórych momentach itp. Więc chyba logiczne że wypreparowałem te konkretne momenty aby pokazać że nie wygląda to dobrze bardzo delikatnie mówiąc.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dobry wzrok bo ja znalazłem te filmy , ja tu nic nie widzę ani dwóch głów ani trzech piłek...wstaw proszę jeszcze linki z filmikami z tenisem i siatkówką bo niestety na jego youtube tych filmów nie znalazłem 

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Misza8888 napisał:

wstaw proszę jeszcze linki z filmikami z tenisem i siatkówką bo niestety na jego youtube tych filmów nie znalazłem 

To jest na filmiku ''płynność obrazu pionowa i pozioma , sporty różne'''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem , widzę czasem smugę przy ruchu ale nie zawsze...ogólnie trzeba się skupić żeby się doszukać ale specjalistą nie jestem , Maciej mówi że nie odzwierciedla obraz nagrany telefonem i kamerą więc może to jest powód po prostu słaba kamera czy aparat ale to też nie ta cena , trzeba iść na kompromis...Ja bym chciał zobaczyć bardziej porównanie jakiegoś Philipsa typu Pus6412,Samsung Ku6000 , 6400 czy jakiś LG do 3 tysięcy to jest bardziej półka tego C70 czy nawet pokusić się i porównać do jakiegoś Panasonic-a do 8 tysięcy.Tak na prawdę sklep nam wyjaśni jak to wygląda w rzeczywistości.My możemy tylko gdybać a kiki to kiki , polecać poleca , Philipsa Pus6561 też poleca MA PRAWO choć ja mam odmienne zdanie na jego temat i wielu z nas zapewne też 

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Misza8888 napisał:

Ja bym chciał zobaczyć bardziej porównanie jakiegoś Philipsa typu Pus6412,Samsung Ku6000 , 6400 czy jakiś LG do 3 tysięcy to jest bardziej półka tego C70 czy nawet pokusić się i porównać do jakiegoś Panasonic-a do 8 tysięcy.

Nic prostszego. Otwórz sobie testy na portalu i w każdym masz zdjęcie ruchomą kamerą robione w dokładnie ten sam sposób. Odzwierciedla ono to co widzisz podążając wzrokiem za czymś przesuwajacym się na ekranie, np. piłką.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no muszę poświęcić na to trochę czasu ale sprawdzę :) ale nie widziałem u was Samsungów Ku6000 i 6400...może przy okazji sprawdzicie te modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ruchu będzie bardzo podobnie co inne telewizory z matryca 60Hz z TCL C70 włacznie (ten minimalnie gorszy). Plusem Samsungów jest jednak funkcja upłynniacza, która pozwala poprawić ruch przy filmach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to coś za coś...jednak wolałbym Androida niż Tizena...muszę to sam zobaczyć w sklepie...może nie będzie mi to mocno przeszkadzało i sprawdzę to z innymi telewizorami.Widziałem słabszy TCL p60 i ja byłem zadowolony a patrzyłem z każdej odległości , poświęciłem prawie godzinę i nic...a też nie ma upłynniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś problem id...ioto??

tak też myślałem więc idiotę znajdź sobie w rodzinie tak na przyszłość

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...