Skocz do zawartości
Zerwi

TOSHIBA HD-DVD HD-E1 w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywista bzdura. Od dawna zrzucam bezstratnie nagrania z SONY SR7 z DD 5.1 na nośniki DVD i odtwarzam na HD DVD E-1.

Otwieramy NERO 8 - NeroVision5
wybieramy opcję : zrób HD DVD
imporujemy z kamery *.ts lub *.m2ts z HDD
edytujemy , tniemy , przejścia a zwłaszcza rozdziały (chaptery) itp.
Zapisujemy na dysku twardym.
Nero tworzy dwa foldery: [Adv_obj] oraz [Hvdvd_ts] które wypalamy na nośnoku DVD lub DVD DL w trybie UDF zgodnym z Xbox.
Wkładamy do HD DVD i oglądamy.

dokładne opisy przez SYDON777:
[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516&page=8"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.ph...2516&page=8[/url] i dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='65628' date='30.10.2007, 14:56 ']Oczywista bzdura. Od dawna zrzucam bezstratnie nagrania z SONY SR7 z DD 5.1 na nośniki DVD i odtwarzam na HD DVD E-1.

Otwieramy NERO 8 - NeroVision5
wybieramy opcję : zrób HD DVD
imporujemy z kamery *.ts lub *.m2ts z HDD
edytujemy , tniemy , przejścia a zwłaszcza rozdziały (chaptery) itp.
Zapisujemy na dysku twardym.
Nero tworzy dwa foldery: [Adv_obj] oraz [Hvdvd_ts] które wypalamy na nośnoku DVD lub DVD DL w trybie UDF zgodnym z Xbox.
Wkładamy do HD DVD i oglądamy.

dokładne opisy przez SYDON777:
[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516&page=8"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.ph...2516&page=8[/url] i dalej[/quote]


Tylko że na te DVD wejdzie ci duże deczko mniej materiału niż na BD ... ot taka mała niedogodność.
;)


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='65659' date='30.10.2007, 21:58 ']Tylko że na te DVD wejdzie ci duże deczko mniej materiału niż na BD ... ot taka mała niedogodność.
;)
Pozdro[/quote]

Kontr argumen to koszty nośnika BD ( plus amortyzacja nagrywarki oczywiście) ?
25 Mbps na BG to 70 zł
3 x DL czyli 25,5 Mb po 6 zł/szt = 18 zł.
Póki co czterokrotnie taniej. A jeszcze ryzyko, że się źle wypali BD. A to się zdaża.

DVD DL taniały bardzo powoli.
Tak samo będzie z BD i HD DVD bo to najlepsza zapora anypiracka.

Godzinka na jednym DVD DL w AVCHD to chyba rozsądne wyjście.
Jeżeli potwierdzi się, że Toshiba da recorder HD z możliwością 2 ha na DVD ( pewnie mają super kompresję) to ja w to wejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='66082' date='03.11.2007, 13:26 ']Godzinka na jednym DVD DL w AVCHD to chyba rozsądne wyjście.
Jeżeli potwierdzi się, że Toshiba da recorder HD z możliwością 2 ha na DVD ( pewnie mają super kompresję) to ja w to wejdę.[/quote]

Wspomniana toszkowa VARDIA kompresuje na DL-ke z jakoscia HD ok. 100 minut materialu. Najlepsze jest to, ze na standardowa plyte wejdzie prawie godzina materialu - toc to sprzet stworzony do archiwizacji wlasnych zlapanych kamerka nagran HD... a do tego jeszcze 300GB dysk jako magazyn z mozliwosciami edycji (no wlasnie ciekawe jakie to sa mozliwosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy cenach nośników HD i HD DVD taniej wyjdzie archiwizacja na HDD,
I po temacie.
Kalkulacja dla BD/HD DVD:
25Gb koszt 70 zł
250 Gb to już 700 zł
500 Gb 1 400 zł

Tymczasem HDD:
250 Gb - 211 zł czyli 500 zł zostaje w kieszeni.
[url="http://www.ceneo.pl/706115"]http://www.ceneo.pl/706115[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toshiba VARDIA to świetna alternatywa dla obecnych nagrywarek DVD z twardym dyskiem,

chętnie bym zamienił moją Sony RDR-HX1010 z 400GB na tą VARDIĘ, pytanie tylko, kiedy ona będzie na rynku w PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzisiaj zakupiłem Toshibe HD-E1 w Saturnie, cena obniżona do 849 zł, 3 filmy gratis plus kabel HDMI.
Trochę się pospieszyłem i nie poczytałem. Jestem srogo zawiedziony brakiem coaxiala i wyjścia "tylko" 1080i.
Chyba go oddam po Swiętach, nie po to kupowałem LCD Full HD.

Pozdrawiam i Wesołych Swiąt dla wszystkich forumowiczów.

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BMSTeam' post='75679' date='24.12.2007, 15:35 ']Witam, dzisiaj zakupiłem Toshibe HD-E1 w Saturnie, cena obniżona do 849 zł, 3 filmy gratis plus kabel HDMI.
Trochę się pospieszyłem i nie poczytałem. Jestem srogo zawiedziony brakiem coaxiala i wyjścia "tylko" 1080i.
Chyba go oddam po Swiętach, nie po to kupowałem LCD Full HD.

Pozdrawiam i Wesołych Swiąt dla wszystkich forumowiczów.

Peace.[/quote]

Przeca pisałem, żeby co najmniej 35-kę kupować :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BMSTeam' post='75679' date='24.12.2007, 15:35 ']Witam, dzisiaj zakupiłem Toshibe HD-E1 w Saturnie, cena obniżona do 849 zł, 3 filmy gratis plus kabel HDMI.
Trochę się pospieszyłem i nie poczytałem. Jestem srogo zawiedziony brakiem coaxiala i wyjścia "tylko" 1080i.
Chyba go oddam po Swiętach, nie po to kupowałem LCD Full HD.

Pozdrawiam i Wesołych Swiąt dla wszystkich forumowiczów.

Peace.[/quote]

Ciekawe czy zobaczysz różnicę ; ) (aż tak słabo świeci to E1 ? ; - ) jaki masz TV? Jaki film odpalasz? ) między tym tylko "1080i" a wyższym modelem czyli 1080p ; p . Tutaj raczej chodzi właśnie o wyposażenie i wypuszczany dźwięk pod HDMI! (DTS HD MA itd) Ale to trzeba wykorzystać bo jak nie to niczym się nie będzie dla Ciebie różnić taki E1 od np. EP czy XE1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='75716' date='24.12.2007, 21:45 ']Ciekawe czy zobaczysz różnicę ; ) (aż tak słabo świeci to E1 ? ; - ) jaki masz TV? Jaki film odpalasz? ) między tym tylko "1080i" a wyższym modelem czyli 1080p ; p . Tutaj raczej chodzi właśnie o wyposażenie i wypuszczany dźwięk pod HDMI! (DTS HD MA itd) Ale to trzeba wykorzystać bo jak nie to niczym się nie będzie dla Ciebie różnić taki E1 od np. EP czy XE1.[/quote]

Dobrze gada, dać mu wódki :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześc

Mam pytanie do użytkowników wczoraj kupiłem ten model. Ku mojemyu zdziwieniu napęd na dołączonych 3 płytach HD DVD chodzi glosno jak traktor (jak niektore plyty w komputerowych DVD) pomimo, ze DVD chodzą bezszelestnie. O co chodzi!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wada płyt - inne egzemplarze tych tytułów potrafią odtwarzać się bezszelestnie .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='93452' date='28.03.2008, 08:38 ']Wada płyt - inne egzemplarze tych tytułów potrafią odtwarzać się bezszelestnie .


Pzdr.[/quote]


Tzn. że nie jestem jedynym, który miał takie problemy? W sumie troche to dziwne, ponieważ darmowe tytuły są od różnych dystrybutorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna tłocznia - he,he ... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam wyjątkowego pecha do płyt...
Mam ten sam model i ten sam problem - dzisiaj pozyczyłem Katyń oraz Underworld. Katyń działa bezszelestnie, Underworld traktorzy. 4:1 dla "źle wytłoczonych". Albo mam wyjątkowego pecha, albo to polski szajs, albo zwalony odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzacz jest OK - to "zaleta" płyt ... reklamuj !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='95476' date='07.04.2008, 21:24 ']Odtwarzacz jest OK - to "zaleta" płyt ... reklamuj !

Pzdr.[/quote]

Dzieki BoDeX za wcześniejszą odpowiedź :rolleyes: NIe chcialo mi sie do końca wierzyć, że wykonanie tych darmowych płyt jest tak kiepski, choć logika podpowiadała, że tak jest (temat poznał pewnie każdy z nas w napedach DVD). Wczoraj dostałem 3 pozycje z Australii odtwarzacz chodzi bezszelestnie, UFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komedią jest tylko to , że pewne partie tych płyt chodzą bezszelestnie, a inne nie - to ewidentna wina producenta !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna [url="http://www.schuss.cz/cz/seznam_produktu/archiv_produktu/spotrebni-elektronika/hd_dvd_prehravace/toshiba_hd-e1/"]stronka[/url] o E1 w fajnym języku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna stronka o E1 w fajnym języku :)

Najlepsza jest jednak cena prawie 17000 koron /w 2007r/ co po sr.kursie daje 2650 zl o ile sie nie mylę.Ale chciałbym przy okazji posiadaczy tego sprzetu ostrzec przed serwisem centralnym Toshiby.Na nieszczescie w moim HD E1 przestal działac port HDMI i i oddałem go do serwisu lokalnego autoryzowanego.Ten z kolei po prawie miesiacu odeslał sprzet do Toschiby w celu wymiany/na gwarancji/. Zaraz będzie 4 miesiąc a ja nie mam odtwarzacza i jak dzwonie do nich to ciagle obiecuja że sciągaja z fabryki na wymiane.Moja cierpiwosc sie konczy i chyba podejmę jakies kroki prawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki HD Tosiek bardzo interesująca lektura co prawda dotycząca TV LCD ale jeżeli chodzi o Serwis Toshiby to potwierdzam co tam jest napisanie czyli totalne olewanie klienta.Co prawda miałem "przyjemnosc" tylko z jednym i tym samym przedstawicielem p.Kaminskim kilka razy rozmawiac .Jednym slowem totalny bajzel.Jutro kontaktuje się z przedstawicielem praw konsumenta ,od czegos trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie po 4 miesiacach otrzymałem nowy odtwarzacz z wymiany..Tylko mam pytanie bo wgrany jest soft 1,2/T17T/ i pisze region 2 ,nie wszystkie płyty chodzą np.DVD9 ,zwlaszcza zalezy mi na HD DVD nagranych na DVD z kamerki HD,to jaki soft musialbym wgrac aby wszystko odtwarzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...