Skocz do zawartości
Zerwi

TOSHIBA HD-DVD HD-E1 w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

..w thomsonie ruszyła produkcja filmów HD DVD, w pydę tytułów,
niedługo będzie ich pełno w empikach zapewne
a Thomson póki co nie ma swojego Playera HD DVD, zatem kupuje na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='33124' date='05.01.2007, 23:16 ']..w thomsonie ruszyła produkcja filmów HD DVD, w pydę tytułów,
niedługo będzie ich pełno w empikach zapewne
a Thomson póki co nie ma swojego Playera HD DVD, zatem kupuje na zewnątrz[/quote]

A ok. To widac ze w PL nie tylko robic beda coraz wiecej hware HD ale takze materialy nyo nyo tyz pieknie. Oj ta Toshka kusi, oj kusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie myl produkcji filmowej z procesem "tłoczenia" krążków.
Fabryka Thomson w Piasecznie przy ul. Julianowskiej ( dawniej Japan Tabaco - Camel od 2003 Thomson) to obecnie jedna z najnowocześniejszych na świecie linii produkcyjnych DVD / HD DVD / BD.
Wiem, że czas wytworzenia jednej płytki jest o 0,2 sekundy krótszy niż u konkurencji co daje im podobno ogromną przewagę w bilansie kosztów wytwarzania. Realizują zlecenia z całego świata i pracują dla wszystkich zleceniodawców. Pewnie 100% to EXPORT.
Główna fabryka kinskopów Thomson ( dawniej POLKOLOR) została chyba w 2005 sprzedana hindusom którzy klepią tam nadal małe kinskopy CRT na export do Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Szkoda, że nie mają sklepu przyfabrycznego ! :lol:
A może na forum znalazłby się jakiś INSIDER ?[/b]



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' post='33165' date='06.01.2007, 10:22 ']Nie myl produkcji filmowej z procesem "tłoczenia" krążków.
Fabryka Thomson w Piasecznie przy ul. Julianowskiej ( dawniej Japan Tabaco - Camel od 2003 Thomson) to obecnie jedna z najnowocześniejszych na świecie linii produkcyjnych DVD / HD DVD / BD.
Wiem, że czas wytworzenia jednej płytki jest o 0,2 sekundy krótszy niż u konkurencji co daje im podobno ogromną przewagę w bilansie kosztów wytwarzania. Realizują zlecenia z całego świata i pracują dla wszystkich zleceniodawców. Pewnie 100% to EXPORT.
Główna fabryka kinskopów Thomson ( dawniej POLKOLOR) została chyba w 2005 sprzedana hindusom którzy klepią tam nadal małe kinskopy CRT na export do Azji.[/quote]
nic dodać, technicolor w piasecznie to gigant pod wzgl. tłoczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby bylo tam jak w jakiejs fabryce mebli, gdzie procownik moze sobie kupic sofe.
Ale gdyby bylo inaczej to ja sie chetnie zapisze na plytki :lol:

Wracajac do playera, nigdzie w specyfikacji nie ma informacji o MP3, czyzby nie obslugiwal on (za tyle kasy) tego formatu...?

Edytowane przez subzer0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='subzer0' post='33199' date='06.01.2007, 14:12 ']Nie sadze zeby bylo tam jak w jakiejs fabryce mebli, gdzie procownik moze sobie kupic sofe.[/quote]

Skoro mowa o fabryce mebli to ... "W Goleniowie pod Szczecinem powstaje największa w Europie tłocznia płyt CD i DVD. Niemiecka firma Optical Disc Service deklaruje zatrudnienie ponad 2,5 tysiąca osób, z czego połowę jeszcze w tym roku (2006). Łączna wartość inwestycji przekroczy 250 mln zł.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. ODS jest już obecny w Goleniowie i zatrudnia ponad 400 osób. Do tej pory dzierżawił część hal od Goleniowskiej Fabryki Mebli pod pakowalnie płyt. Obecnie odkupuje hale. Oprócz hal koncern kupi też przylegającą do fabryki działkę. Łącznie 17 hektarów gruntu.

Tempo ma być szybkie. Jeszcze w tym roku ma ruszyć produkcja na 11 liniach DVD. Potem następne. Docelowo cała tłocznia ma ruszyć w ciągu trzech lat.

Goleniów ma być nie tylko największą fabryką ODS, ale i wielkim centrum dystrybucyjnym. Założona w 1997 roku w Niemczech firma ODS jest jednym z największych producentów dysków optycznych (CD i DVD) z dzienną produkcją rzędu 3 mln płyt. Działa w 10 krajach europejskich i zatrudnia dwa i pół tysiąca osób. Jej klientami są głównie wydawcy pism, dystrybutorzy filmów i nagrań, ale także firmy internetowe. Fabryka w Goleniowie, ze swoim centrum dystrybucyjnym, ma m.in. obsługiwać Universal Pictures."


Mam nadzieję, że HDDVD też zaczną tłoczyć, tym bardziej, że podobno nasz nowy sąsiad jest tam jednym z dyrektorów :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Przeglądając załączone screeny zauważyłem, że ta TOSHIBA pokazuje tylko 1080i?
Czyżby nie było wyjścia 1080p? Jeśli tak to ile tracimy z filmu, który jest w 1080p,
czyli w standardowej rozdzielczości dla hd-dvd? Czy ktoś może to sprawdził?

Pozdrawiam
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mprefeta' post='33231' date='06.01.2007, 16:34 ']Witam!

Przeglądając załączone screeny zauważyłem, że ta TOSHIBA pokazuje tylko 1080i?
Czyżby nie było wyjścia 1080p? Jeśli tak to ile tracimy z filmu, który jest w 1080p,
czyli w standardowej rozdzielczości dla hd-dvd? Czy ktoś może to sprawdził?[/quote]

Ofkors , ze 1080i. A ile tracimy? Jak wyjdzie pod koniec stycznia XE1 to sie sprawdzi :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
specyfikacje
[url="http://www.toshibahddvd.co.uk/products/hd-xe1/key-features.cfm"]http://www.toshibahddvd.co.uk/products/hd-...ey-features.cfm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok! Dzęki za to info.

@Zerwi:
Mam jeszcze pytanie. Nie wiem co robi przetwornik toshiby po downscale z 1080p
na 1080i ale czy na przykład na dynamicznych momentach (szybki ruch) w filmie
można zauważyć efekt interlace'u (schodki na krawędziach konturów)? Czy może ta toshiba robi
coś, że tego nie widać? Ja ma LCD FullHD i skłaniałbym się do 1080p (czyli xe1) ale jeśli obraz
z e1 jest na tyle dobry to po co przepłacać ponad 1000 zł xe1.

Pozdrawiam
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='32933' date='04.01.2007, 23:38 ']bezproblemowo idzie:
HD DVD USA,
HD DVD EU,
HD DVD made by Adam Słodowy,
50Hz, 60Hz
.....[/quote]

[b]Nie ukrywam , że już się trochę w tym pogubiłem :)

Toshiba oficjalnie informuje , że :

HD DVD discs containing high definition content at a field rate of 50Hz or a frame rate of 25Hz cannot be played
on the HD-E1 without a firmware update. Firmware updated is expected in the future.

Pzdr.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to niech mi ktos powie jak to bedzie wygladalo na tv nie fullHd ja mam rozdzialke tylko 1024 x 768 to znaczy ze juz nie poogladam HDDVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TESTER' post='33286' date='06.01.2007, 23:03 ']to niech mi ktos powie jak to bedzie wygladalo na tv nie fullHd ja mam rozdzialke tylko 1024 x 768 to znaczy ze juz nie poogladam HDDVD?[/quote]
pooglądasz ale:

filmy HD DVD sa w 1080p, ty masz TV 720p, zatem obejrzysz 720p jesli twój TV przyjmie 1080p, a tu musiałbyć mieć Amoi, a jeśli nie masz, to obejrzysz jesli twój odtwarzacz HD będzie miał zmianę rozdziałki na 1080i lub 720p

podsumowując kupujesz HD DVD 1080p, kupujsz filmy 1080p, płacisz za 1080p, a ogląszasz tylko 720p jak sie uda
ale nie martw się w tej sytuacji sa wszyscy posiadacze HD Ready,
zatem czas na zmianę na full HD, aby oglądać to za co sie płaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mprefeta' post='33255' date='06.01.2007, 18:47 ']Mam jeszcze pytanie. Nie wiem co robi przetwornik toshiby po downscale z 1080p
na 1080i ale czy na przykład na dynamicznych momentach (szybki ruch) w filmie
można zauważyć efekt interlace'u (schodki na krawędziach konturów)?[/quote]

Prawdopodobnie, jesli zrodlo jest 1080p , to nie zauwazy sie sie roznicy miedzy wyswietlanym 1080i a 1080p,
Tak przeciez wychodzilo w testach np. Blu-Ray'a.choc pod koniec lutego zweryfikujemy to wraz z pojawieniem sie XE1

[quote]Czy może ta toshiba robi
coś, że tego nie widać? Ja ma LCD FullHD i skłaniałbym się do 1080p (czyli xe1) ale jeśli obraz
z e1 jest na tyle dobry to po co przepłacać ponad 1000 zł xe1.[/quote]
Moze to po prostu taki zaj...efajny przetwornik... zweryfikujemy. a co doplacania - to placisz tylko raz. Zobaczymy co poza 1080p na wyj. XE1 zaoferuje :)

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b] Toshiba HD-E1[/b] jest bardzo dopracowanym Playerem.
Należy wziąść pod uwagę, że wielokrotnie Producent przesuwał datę premiery, aby nie popełnic błędu wielu firm, które to pośpiesznie wprowadzały swoje nowinki, by później często wycofywać je całymi partiami.
[url="http://img186.imageshack.us/my.php?image=hd2a1gm1.jpg"][img]http://img186.imageshack.us/img186/5365/hd2a1gm1.th.jpg[/img][/url]

[b]Opakowanie / Obudowa[/b]
Opakowanie zdecydowanie różni się od wersji A1, nie dziwne, E1 jest juz wykonany w wersji slim, co za tym idzie opakowanie jest blisko 2 razy niższe od A1, bliźniakiem E1 na rynek USA jest wersja A2. Wysokośc została zmiejszona o blisko 6,5 cm, przy nie zmmienionej szerokość i głębokości HD DVD.
I teraz HD DVD designem, frontem nie odstaje od obecnych i znanych, opatrzonych na rynku odtwarzaczy dvd, co innego wersja A1.

Po zdjęciu obudowy widzimy poważne zmiany w stosunku do HD DVD pierwszej generacji. Mamy na pokładzie dwie płyty PC, jedna z MPEG decoder/video, oraz druga z CPU plus modluł zasilania oraz napęd HD DVD. To jest to.
[url="http://img412.imageshack.us/my.php?image=e12vf0.jpg"][img]http://img412.imageshack.us/img412/393/e12vf0.th.jpg[/img][/url]

Pilot również uległ gruntownej zmianie. Choć design wersji A1 jest zdecydowanie topowy, to wersji E1 jest chyba znacznie ergonomiczny ! Nieobecny jest tu tzw. backlight design. W wydaniu A1 pilot nie jest zbyt czytalny, ponieważ metaliczny design nie pozwala odróżniać panela pilota od klawiszy, które dodatkowo są zbyt małe i rozmieszczone nieintuicyjnie, w modelu E1 choć pilot wyglada na zwykły banalny, jak w każdym zwykłym DVD, jednak jest bardzo ergonomiczny, klawisze są na swoim miejscu, zdecydowanie dopasowany do układu naszych palców. A przede wszystkim prosty.
Obsługa interfejsów zewnętrznych nie zmieniła się, jednym klawiszem można dokonac wyboru YPbPr output lub np HDMI.
[url="http://img186.imageshack.us/my.php?image=e1a3cv7.jpg"][img]http://img186.imageshack.us/img186/2821/e1a3cv7.th.jpg[/img][/url]

[b]Menu i działanie[/b]
[b]HD-E1[/b] supportuje Dolby Digital Plus, True HD, DTS-HD, MPEG, oraz multi-channel PCM i 5.1 channel PCM, poza tym oczywiście wszystkie wcześniejsze formaty audio.
HDMI output przenosi Dolby lub DTS audio automatycznie, na PCM trzeba przełaczyć w menu. Jeśli nie macie odbiornika z HDMI , Toslink będzie omijać te formaty, włączając DTS-HD.
Toslink posiada trzy pozycyjny automatyczny sterownik i pozwala przepuścić niską amplitudę audio dla niskiego poziomu sygnału i unieścić go w center naszego kina domowego np.
W menu możemy wybrać format obrazu 4:3, 4:3 letterbox lub 16:9, podnieść poziom czerni od 0 do 7.5 IRE, kodowanie 3:2 on/off, oraz wybrać rozdzilczość na HDMI i Component na 480i, 480p, 720p, i 1080i.
Model E1 przejął kartę LAN z DHCP od A1. Oczywiście można dokonać update OS Toshiba bez pomocy sieci, z szuflady.

E1 jest dużo szybszy niż poprzednik A1. Od włożenia materiału do szuflady do monentu okazania sie logo HD DVD potrzeba juz zaledwie ok. 30s. Dla niektórych może to dużo, bo większość zwykłych czerwonych DVD, potrzebuje połowę tego czasu, ale w konfrontacji z Blu Ray, 30s toshiby wydaje się zdecydowanie krótki. Pomijajac manu startowe, HD DVD potrafi odpalić materiał już w 10-11s, a to już okoł 60% szybciej niż A1 i około 70% niż Blu Ray Panasonica.
Dla otwarzania materiału jakiegokolwiek, proponuję ustawienie na HDMI lub Analog rozdzielczości 1080i, pozwala to wykorzystać potężny i wtdajny niesamowicie, nieporównywalny scaler, nawet ze procesorami typu VDO. Otrzymujemy tą drogą najlepszy i najostrzejszy obraz, nawet na zwykłym dvd. Jeśli macie odbiornik 1080p, np Projektor czy LCD TV Full HD, to TV dodatkowo podniesie sygnał i wykona de-interlecing i korekcję dla 3:2 błedy ruchu.
Po podłączeniu Amoi 42" full HD 1080p po HDMI obraz niesamowicie czysty, wielka ilość szczegółów, żadnej kolejności i artifactów, i co ważne żadnego problemu z ruchem, smużenia. Najlepszy materiał z binarek nie jest w stanie temu dorównać.
Zmiana na 720p lub 480p znacząco pogarsza jakość, mało tego, przy podłączeniu innego full HD, ale 1080i Toshiby widać było znaczącą różnicę, teraz czy to kwestia samego TV, czy też de-iterlecingu który wykonuje Amoi.

[b]Konkluzja[/b]
Toshiba E1 to bardzo dopracowany Player, wyglad , działanie, obsługa nie różni go od dotychczasowych DVD, nie wskazuje że jest to po prostu hybrydowy komputer. O różnicach w jakości wyświtlania materiału nie ma co pisać bo nie da się porównać SD w DVD do HD w wykonaniu HD DVD.
Cena urządzenia w granicach 2,4tys zł brutto, jest dość spora dla przeciętnego konsumenta, który wciąż eksploatuje czerwony laser. Ale przeciętny konsument nie widzi różnicy pomiędzy tym co ma w domu a HD DVD. Jak ją zobaczy to cena playera staje się nie tylko bardziej osiągalna, ale rośnie świadomość za co sie płaci. Dodam jeszcze, że na rynku mamy wiele bardzo drogich Hi-endowych wręcz DVD np Onkyo, Denon... które cenowo nawet przewyższają HD DVD, a niestety nie dorównują jakością w materiale dvd w zaden sposób, owe słynne scalery 1080p przy takiej maszynie jak Toshiba wydają się być bardzo mizerne! Doradzam posiadaczom takich drogich DVD, aby lepiej nie kupowali HD DVD bo doznają szoku po konfrontacji ich wymarzonych drogich odtwarzaczy z często tańszą nową niebieska zabawką!
I jeszcze jedno odnośnie ceny ! Konkurencyjne Playery klasy E1 ale Blu Ray są znacznie droższe, najtańszy jest tu Samsung za jedyne 4,7tys złotych, czyli x2 !!!

[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/odtwarzacze-blu-ray/inne/toshiba-hd-dvd-hd-e1-w-polsce-r63][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center] Edytowane przez olatigid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie weszła do sprzedaży Toshiba HD-E1 a już pojawiają się jej następcy, poczytajcie [url="http://media2.pl/rss/technologie/18681-toshiba-obniza-ceny-dvd.html"]http://media2.pl/rss/technologie/18681-tos...a-ceny-dvd.html[/url]

Toshiba obniża ceny DVD
Koncern Toshiba obniża ceny odtwarzaczy HD DVD. Najnowszy odtwarzacz HD DVD, którego wprowadzenie zapowiedziała firma Toshiba, ma szansę stać się rynkowym hitem wiosny 2007.
Koncern Toshiba zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego, trzeciego już, modelu odtwarzacza HD DVD, oznaczonego symbolem HD-A20. Do czasu rynkowego debiutu nowego produktu firma zdecydowała się obniżyć ceny dwóch poprzednich modeli., HD-A2 i HD-XA2. Aktualnie modele te kosztują odpowiednio 500 i 1 tys. dol.

Jedną z najważniejszych zalet odtwarzacza HD DVD HD-A20 będzie pełny playback napisów. Odtwarzacz oferuje ponad to kompatybilność z obrazem Full HD obsługującym 1080 linii poziomych z progresywnym skanowaniem.

Nowy produkt firmy Toshiba to wysoka jakość obrazu w niskiej cenie. Producent sugeruje cenę detaliczną w wysokości 600 dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze.Może pamiętacie ceny pierwszych odtwarzaczy DVD w Polsce? 3500zł z wbudowanym dekoderem DD 5.1.Ja za swój pierwszy odtwarzacz DVD marki SONY zapłaciłem 2499zł bo nie miał wbudowanego dekodera DD 5.1(wyjścia analogowe 5.1) i chyba (nie pamiętam) nie odtwarzał jeszcze DTSu.Czyli tyle ile dzisiaj kosztuje Toshiba E1.Ceny bedą lecieć w dół.Może na wakacje beda w przyzwoitej cenie poniżej 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='besson' post='33644' date='08.01.2007, 17:27 ']jeszcze nie weszła do sprzedaży Toshiba HD-E1 a już pojawiają się jej następcy, poczytajcie [url="http://media2.pl/rss/technologie/18681-toshiba-obniza-ceny-dvd.html"]http://media2.pl/rss/technologie/18681-tos...a-ceny-dvd.html[/url]

Toshiba obniża ceny DVD
Koncern Toshiba obniża ceny odtwarzaczy HD DVD. Najnowszy odtwarzacz HD DVD, którego wprowadzenie zapowiedziała firma Toshiba, ma szansę stać się rynkowym hitem wiosny 2007.
Koncern Toshiba zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego, trzeciego już, modelu odtwarzacza HD DVD, oznaczonego symbolem HD-A20. Do czasu rynkowego debiutu nowego produktu firma zdecydowała się obniżyć ceny dwóch poprzednich modeli., HD-A2 i HD-XA2. Aktualnie modele te kosztują odpowiednio 500 i 1 tys. dol.

Jedną z najważniejszych zalet odtwarzacza HD DVD HD-A20 będzie pełny playback napisów. Odtwarzacz oferuje ponad to kompatybilność z obrazem Full HD obsługującym 1080 linii poziomych z progresywnym skanowaniem.

Nowy produkt firmy Toshiba to wysoka jakość obrazu w niskiej cenie. Producent sugeruje cenę detaliczną w wysokości 600 dol.[/quote]
poprawka, Toshiba E1 są w sprzedaży od ponad tygodnia, poza tym HD-A20 jest to wersja A2 z innym chipset, takim jak XA2,
i jest to rynek USA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także zabawiam sie E1. SUPER sprzęcior.
Sabilna praca, żadnych niespodzianek.
Mój odpala 30 - 35 sekund. Wczytuje płytę HD DVD w 6 sek.
Obraz kryształ. Dzwięk powala w każdym parametrze (SHARC procek - Analog Devices)
No i cena !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lepiej kupić dwa HD DVD ( sypialnia - living niż jednego BD chyba ?)

Kilku dealerów potwierdza:
dostawa - czyszczenie
dostawa - czyszczenie.
Mogą być problemy z płynnością dostaw.

Odkryłem, że angole mają swoje niezależne tytuły w HDDVD.
Jest więc tych pozycji znacznie więcej niż na amazon.com
U angoli ( już zamówiłem TOTO - LIVE Amsterdam, bramki Mundial 2006 i Peth Matheny) HD DVD mają region 2 (niektóre).

No i design. Jak ulał pasuje do KISS DP-600 i nbox recorder oraz Marantz RS 5001. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' post='33685' date='08.01.2007, 21:18 ']Lepiej kupić dwa HD DVD ( sypialnia - living niż jednego BD chyba ?)[/quote]

No nie, jednak lepiej kupić HD-DVD i BD a najlepiej czekać na muliformat (za chwilę LG ale mam nadzieję, że też i innych marek).
Nie zapominajcie, że póki co dużo świetnych tytułów (przynajmniej w US) jest wydawanych wyłącznie na BD (Disney, Fox, Columbia) i pozbawianie się dostępu do nich zakupem tylko playera HD-DVD - przynajmniej dla mnie jako (też) maniaka kina - mija się z celem. Oczywiście można mieć nadzieję, że wytwórnie te zaczną wydawać również na HD-DVD ale raczej (co potwierdza LG) branża pójdzie w odtwarzacze multiformat niż przygotowywanie każdego tytułu w obydwu formatach. Nie wiem jak Wy ale ja chce mieć za jakiś czas Gwiezdne Wojny (Fox) czy Auta (Disney/Pixar) na płytach HD a stawiając w tej chwili tylko na HD-DVD nie będę miał możliwości ich odtworzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='33686' date='08.01.2007, 21:32 ']No nie, jednak lepiej kupić HD-DVD i BD a najlepiej czekać na muliformat (za chwilę LG ale mam nadzieję, że też i innych marek).
Nie zapominajcie, że póki co dużo świetnych tytułów (przynajmniej w US) jest wydawanych wyłącznie na BD (Disney, Fox, Columbia) i pozbawianie się dostępu do nich zakupem tylko playera HD-DVD - przynajmniej dla mnie jako (też) maniaka kina - mija się z celem. Oczywiście można mieć nadzieję, że wytwórnie te zaczną wydawać również na HD-DVD ale raczej (co potwierdza LG) branża pójdzie w odtwarzacze multiformat niż przygotowywanie każdego tytułu w obydwu formatach. Nie wiem jak Wy ale ja chce mieć za jakiś czas Gwiezdne Wojny (Fox) czy Auta (Disney/Pixar) na płytach HD a stawiając w tej chwili tylko na HD-DVD nie będę miał możliwości ich odtworzenia.[/quote]
nie prawda,
obecnie na rynku EU dostepnych jest poza siecią amazon juz ponad 30 tytułów, a zgodnie z i informacja z miesiecznika Video.de w pierwszym kwaratale br. na półki ma wejść kolejne ponad 30 tytułów, natomiast Bluray obecnie kilka tytułów a dojdzie około 20,
patrz na rynek EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='33727' date='08.01.2007, 23:55 ']nie prawda,
obecnie na rynku EU dostepnych jest poza siecią amazon juz ponad 30 tytułów, a zgodnie z i informacja z miesiecznika Video.de w pierwszym kwaratale br. na półki ma wejść kolejne ponad 30 tytułów, natomiast Bluray obecnie kilka tytułów a dojdzie około 20,
patrz na rynek EU[/quote]

Ale co nie prawda?
Cały czas takie wytwórnie jak FOX (np. Gwiezdne Wojny, Obcy, Szklana Pułpka), Disney (np. animacje Pixar, Piraci z Karaibów) no i oczywiście Sony (np. Spider Man, Bondy - bo Sony wykupiłao MGM) popierają BD i w tej chwili wydają swoje tytuły wyłącznie w tym formacie (i w US i w Europie).
Dla kinomaniaków pytanie jest fudamentalne; czy aby mieć dostęp do wszystkich tytułów kupić 2 odtwarzacze (BD i HD-DVD) czy czekać na multiformatowy player? W tej chwili o wydawaniu tytułów przez w/w wytwórnie na HD-DVD nic nie słychać (prócz plotek na amerykańskich forach) a multiformatowe odtwarzacze stają się rzeczywistością (vide LG).
Dla mnie odpowiedź jest prosta; ci co przebierają nóżkami niech kupują Toshibę plus za jakiś czas PS3 lub inny stacjonarny palyer BD jeśli im się zachce kupić np. Spider Mana na BD. Bardziej cierpliwi niech czekają na LG albo na inną (lepszą) markę, która z multiformatem lada chwila wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1]
Jakieś nieporozumienie generalne.
Właściciele praw autorskich są finansowo zainteresowany jak największą sprzedażą i zarabianiem kasy i mają bardzo głęboko jakie logo jest na odtwarzaczu u klienta.

Jest pewne, że sprzedaż HD DVD ( odtwarzaczy i filmów) będzie wielokrotnie przewyższała BluRay z powodu właśnie błędniej strategii cenowej grupy BD.
Lepiej sprzedać 100 filmów dla HD niż 2 szt na BD.

A KASA to to co najbardziej lubią wytwórnie fimowe czy producenci.
I to jest i będzie jedyny motor podażowy.

[2] Dane o ilości tytułów są trudne do porównania bo nie wszyscy mają wiedzę o podaży i tak np. na amazon.de brak kilku pozycji HD DVD (są za to na BD) które są na amazon.uk.
Mowa o europejskich wersjach Region 2. Czyli przekłamanie bo chłopaki od amazon.de nie wpisali do bazy ofert pozycji hd dvd która tak naprawdę jest lub będzie. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' post='33766' date='09.01.2007, 07:35 '][1]
Jakieś nieporozumienie generalne.
Właściciele praw autorskich są finansowo zainteresowany jak największą sprzedażą i zarabianiem kasy i mają bardzo głęboko jakie logo jest na odtwarzaczu u klienta.

Jest pewne, że sprzedaż HD DVD ( odtwarzaczy i filmów) będzie wielokrotnie przewyższała BluRay z powodu właśnie błędniej strategii cenowej grupy BD.
Lepiej sprzedać 100 filmów dla HD niż 2 szt na BD.

A KASA to to co najbardziej lubią wytwórnie fimowe czy producenci.
I to jest i będzie jedyny motor podażowy.

[2] Dane o ilości tytułów są trudne do porównania bo nie wszyscy mają wiedzę o podaży i tak np. na amazon.de brak kilku pozycji HD DVD (są za to na BD) które są na amazon.uk.
Mowa o europejskich wersjach Region 2. Czyli przekłamanie bo chłopaki od amazon.de nie wpisali do bazy ofert pozycji hd dvd która tak naprawdę jest lub będzie.[/quote]
Trochę mniej peanów na cześć HD-DVD a więcej faktów. BD ma się dobrze a w US naprawdę dobrze. Załączam link to relacji z wczorajszej konferencji obozu BDA na CES 2007.
[url="http://www.engadget.com/2007/01/08/live-coverage-from-bda-press-conference/"]http://www.engadget.com/2007/01/08/live-co...ess-conference/[/url]
Nawet jesli przyjąć, że jest w tym sporo propagandy to lista wytwórni i tytułów wydawanach na BD robi wrażenie. Pamietać trzeba, że z 6 głównych wytwórni (FOX, Warner, Sony, Disney, Universal, Paramount) tylko jedna wydaje wyłącznie (jak na razie) na HD-DVD i jest nią Universal z racji swoich powiązań właścicielskich z obozem HD-DVD a Warner i Paramount wydają na jednym i drugim formacie. Pozostałe tylko na BD.
Janunio, zgadza się, że kasa to jest to co wytwórnie lubią najbardziej i dlatego m.in. najchętniej wydawałyby na jednym formacie ponieważ wtedy ograniczają koszty authoringu, masteringu, [beeep]likacji i dystrybucji. Kasa właśnie przekonała szefów Foxa i Disneya do przystąpienia do obozu Sony bo Sony obiecał im niższe opłaty licencyjne za sprzedaż tytułów w formacie BD.
Zarabiają po prostu lepiej niż na HD-DVD oraz zbajerował, że ich PS3 będzie kluczem do zwycięstwa w wojnie formatów *z tym argumentem bym akurat polemizował).
Osobiście jestem jak najdalej od myśli, że HD-DVD przegra z kretesem. Sądzę, że dzięki playerom multiformat będą przez długi czas jescze koegzystować. Nadzieja dla HD-DVD jest też w całym segmencie wytwórni niezależynych w US i większości lokalnych dystrybutorów europejskich, którzy masowo wybierają HD-DVD jako swój format przyszłości.
Kompletnie jednak nie zgadzam się z tym, że zakup w tej chwili playera HD-DVD załatwia dostęp do zawartości płytowej HD. Niestety nie i nie można takiej informacji "sprzedawać" mniej zorientowanym zapaleńcom HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...