Skocz do zawartości
Zerwi

TOSHIBA HD-DVD HD-E1 w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, swietne listy sebik! Wyglada na to ze kino ambitne to HD-DVD i ogolnie przewaga na starym kontynencie. Niestety dla HD maniaka nie ma dzisiaj rozsadnej alternatywy (bo za taka nie uwazam niedopracowanych duali) - tylko PS3 i Toshka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='49570' date='05.06.2007, 20:43 ']Mnie bardziej interesują rzadkie płyty wydane w Europie - czy masz jakąś wiedzę na ten temat , może jakąś listę ?
Pzdr.
Tu masz Francuzką listę filmów: [url="http://www.hdnumerique.com/films_hd/nouveautes-hd-dvd.php"]http://www.hdnumerique.com/films_hd/nouveautes-hd-dvd.php[/url]
Większość z tych filmów jest wydana na całą Europę. Ale niektóre mają tylko Francuzkie napisy (np. RAN Kurosawy).
W Niemczech już od miesiąca jest do kupienia "Parfume". W Japonii wyszedł Oliver Twist Polańskiego.
Ja przeszukuję sklepy internetowe i e-baya na całym świecie.[/quote]
Uwaga !
Niemieckie wydanie Pachnidla w HD DVD ma TYLKO niemieckie napisy !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='49571' date='05.06.2007, 20:48 ']Tu chyba znalazłem kompletną listę filmów hd dvd, 650 tytułów:
[url="http://www.dvdaf.com/search.html?has=hd-dvd&init_form=str0_0_has_hd-dvd"]http://www.dvdaf.com/search.html?has=hd-dv...r0_0_has_hd-dvd[/url]
BR 480 tytułów:
[url="http://www.dvdaf.com/search.html?has=blu-ray&init_form=str0_0_has_blu-ray"]http://www.dvdaf.com/search.html?has=blu-r...0_0_has_blu-ray[/url]

Obie listy zawierają filmy przewidziane do wydania.[/quote]

Sprawa jest prosta;
w produkcji HD DVD jest o wiele tańsze niż BD.
Sprawdziłem;
każdy może wydac w Polsce film na HD DVD i nie jest to drogie.
Authoring i Mastering robi f-ma TASTE czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.takt.com.pl/"]TAKT[/url] - tak się zwie  ta firma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.


No bardzo Cię proszę - jeśli liczysz każdy tytuł wielokrotnie , to tyle wyjdzie - przyjrzyj się dokładnie tej liście ...

Aktualne dane znajdziesz na DVDEmpire.com + wydania europejskie .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='49593' date='05.06.2007, 22:12 ']Witam.
No bardzo Cię proszę - jeśli liczysz każdy tytuł wielokrotnie , to tyle wyjdzie - przyjrzyj się dokładnie tej liście ...

Aktualne dane znajdziesz na DVDEmpire.com + wydania europejskie .
Pzdr.[/quote]
Jest przy liście napisane: 650 tytułów na 687 płytach.... Faktem jest, że lista ma tylko 616 pozycji :)
Policzyłem cztery pierwsze strony. Daje to rezultat taki: 200 pozycji; 135 realnych tytułów; 7 tytułów bez podanej daty wydania.
Także realny kompromis to około 400 tytułów na HD DVD.
Jak już się tak zacząłem grzebać to znalazłem parę ciekawych news'ów:
03. 07 Pan's Labirynth (ULTIMATE EDITION, gdzie wersja HD DVD jest jako bonus do czterech płyt DVD!!!!! Pierwszy film HD DVD z certyfikatem THX)

[url="http://www4.fnac.com/Shelf/article.aspx?PRID=1982189&OrderInSession=1&Mn=3&Mu=-13&SID=a5a7cd36-1498-6f48-ea35-36c41eed65b7&TTL=060620072302&Origin=FnacAff&Ra=-3&To=0&Nu=1&UID=1DB81B912-9060-32D2-7725-7F4530094AA5&Fr=0"]http://www4.fnac.com/Shelf/article.aspx?PR...094AA5&Fr=0[/url]

12. 07 "Alexander Revisited"

[url="http://www.hdmoviesource.com/catalog/product_info.php?cPath=60&products_id=550"]http://www.hdmoviesource.com/catalog/produ...products_id=550[/url]

27. 07 Band of brothers w Japonii Na pięciu płytach HD DVD
[url="http://www.amazon.co.jp/s/ref=nb_ss_fg_eng/503-4759337-9852703?__mk_ja_JP=%83J%83%5E%83J%83i&url=search-alias%3Daps&field-keywords=band+of+brothers&Go.x=14&Go.y=14&Go=Go"]http://www.amazon.co.jp/s/ref=nb_ss_fg_eng....y=14&Go=Go[/url]

Luty 2008 "Amadeusz" i "Lot nad kukułczym gniazdem"

Uff.... to tyle na tę chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i chyba w końcu znalazłem kopletną listę filmów HD.
445 tytułów HD DVD / 381 tytułów Blu Ray (ale tylko 144 tytuły są w 100% do odtworzenia na Europejskich odtwarzaczach)....
Czy to nie jest jednak znaczący plus na kożyść HD DVD?

[url="http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29769511"]http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29769511[/url] Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sam sypie popiol na glowe ale... to jednak nie ten topic.

ps. Band of brothers na HD-DVD... woooooow! Znowu must have. Boze ja zbankrutuje normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy ta Toshiba może mieć kiedyś możliwość odtwarzania filmów z sieci. Jakby się okazało, że nei ma filmów w HD DVD to możnaby odtwarzać filmy z sieci.
Jak wygląda sprawa odtwarzania filmów HD 720p z DVD9.

Poniewaz odtwarzacz ten jest tylko HD Ready to teoretycznie możnaby na nim odtwarzać filmy HD nagrane na płytach DVD podwójnej gęstości.

Czy istnieje jakiś sposób, zeby film Blue Ray przekonwertować do HD Ready a potem nagrać na płytkę DVD podwójnej gestopści tak, żeby była ona możliwa do odtworzenia w Toshibie HD E1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można sobie przekonwertować na kompie jakikolwiek obraz do odpowiedniego codecu (np VC1) i wypalić na DVD9.
BR chyba wystarczy zripować i wypalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='50282' date='14.06.2007, 17:37 ']Zawsze można sobie przekonwertować na kompie jakikolwiek obraz do odpowiedniego codecu (np VC1) i wypalić na DVD9.
BR chyba wystarczy zripować i wypalić.[/quote]
Ja właśnie zrobiłem projekt HD  w Pinnacle Studio Ultimate, wypaliłem tworząc dysk HD DVD na płycie DVD,wrzuciłem do Toshiby i...nie widzi dysku-format nierozpoznany :P  . Na moment pokzuje się na wyświetlaczu napis HDDVD a później już tylko MGS6(chyba) i na ekranie tv,że nieznany dysk DVD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='49601' date='05.06.2007, 23:23 ']No i chyba w końcu znalazłem kopletną listę filmów HD.
445 tytułów HD DVD / [b]381 tytułów Blu Ray (ale tylko 144 tytuły są w 100% do odtworzenia na Europejskich odtwarzaczach[/b])....
Czy to nie jest jednak znaczący plus na kożyść HD DVD?

[url="http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29769511"]http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29769511[/url][/quote]

Właśnie wpadłeś na bardzo ważny element wojny formatów.
HD DVD nie jest regionalizowane !
A więc wynik na Wisłą jest taki:
HD DVD - 445 tytułów plus cztery polskie = 449
BD - 144

[b]Czyli trzykrotnie wiekszy repertuar ma HD DVD dostępny w Polsce.[/b]
Mam wizję: w kolejnej fazie wojny formatów HD DVD wykorzysta znacznie niższe koszty tłoczenia HD DVD.
I tylko od sklepikarzy zależec będzie czy to uwidocznią w cenach sklepowych ( marże nie równe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='50627' date='17.06.2007, 11:01 ']Ja właśnie zrobiłem projekt HD w Pinnacle Studio Ultimate, wypaliłem tworząc dysk HD DVD na płycie DVD,wrzuciłem do Toshiby i...nie widzi dysku-format nierozpoznany :P . Na moment pokzuje się na wyświetlaczu napis HDDVD a później już tylko MGS6(chyba) i na ekranie tv,że nieznany dysk DVD ??[/quote]

Ja na razie wypaliłem tylko płyty SD i bez problemu puszczam na Toshibie XA-2. Nawet testowałem opcję puszczania filmu SD po komponencie aby sprawdzić up-scaling.... Też działa.
Jakiego codecu użyłeś przy authoringu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='50652' date='17.06.2007, 17:06 ']Ja na razie wypaliłem tylko płyty SD i bez problemu puszczam na Toshibie XA-2. Nawet testowałem opcję puszczania filmu SD po komponencie aby sprawdzić up-scaling.... Też działa.
Jakiego codecu użyłeś przy authoringu?[/quote]
Sorry,że tak późno odpowiadam.  
[quote]Jakiego codecu użyłeś przy authoringu?[/quote]
Tu mnie zagiąłeś - nie wiem co ci odpowiedzieć.

Zrzuciłem film z kamery SD/DV zrobiłem krótki projekt i poleciłem mu zrobić dysk w formacie  HD DVD 1080i -60Hz.
PS wypaliło płytkę i zero odtwarzania.Powtórzyłem  w 1080i 50Hz i to samo.
Jutro trochę pokombinuje,zrzuce materiał odrazu jako HD - oczywiście z kamery SD(przynajmniej spróbuje :lol: )






 

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='51333' date='23.06.2007, 20:14 ']Sorry,że tak późno odpowiadam.

Tu mnie zagiąłeś - nie wiem co ci odpowiedzieć.

Zrzuciłem film z kamery SD/DV zrobiłem krótki projekt i poleciłem mu zrobić dysk w formacie HD DVD 1080i -60Hz.
PS wypaliło płytkę i zero odtwarzania.Powtórzyłem w 1080i 50Hz i to samo.
Jutro trochę pokombinuje,zrzuce materiał odrazu jako HD - oczywiście z kamery SD(przynajmniej spróbuje :lol: )[/quote]
Myślę, że tam może być problem. Formaty akceptowane przez Toshkę to na pewno: MPEG-2, H.264/AVC i VC-1.
Pinnacle wypuszcza: DV, HDV, AVI, DivX, RealVideo® 8, Windows Media® 9, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (opcjonalnie).
Także do Toshiby musisz zrobić płytkę w MPEG-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='51351' date='24.06.2007, 00:17 ']Myślę, że tam może być problem. Formaty akceptowane przez Toshkę to na pewno: MPEG-2, H.264/AVC i VC-1.
Pinnacle wypuszcza: DV, HDV, AVI, DivX, RealVideo® 8, Windows Media® 9, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (opcjonalnie).
Także do Toshiby musisz zrobić płytkę w MPEG-2.[/quote]
Aby wybrać format HD DVD musisz wvcześniej zaznaczyć właśnie MPEG-2 i ja właśnie tak zrobilem.
A kupując PS 11 Ultimate w opisie jest,że program robiąc płyty HD na płytach DVD zwykłych,które można odtwarzać na....i była m/i wymieniona Toshiba HD E-1,EX.
Ale dzięki,że ukierunkowałeś mnie i teraz będe szukał problemu w kodekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
zakupiłem ten odtwarzacz w srode i chciałbym sie podzielic paroma spostrzeżeniami:
mam na razie podlaczony przez component do projektora Mitsubischi HC 910, moze o filmach dvd :
skalowanie b dobre, przez komponent równiez działa ale tylko dla kopii dvd orginalne downskaluje do 576 p, w porównaiu do mojej poprzedniej yamachy s 667 klasa wyżej, po upskalingu róznica kolosalna i widoczna na moich 80 calach, duzym zaskoczeniem była dla mnie jakość dzwięku przestrzennego, dużo dużo lepiej po opticalu niz yamaszka, naprawde uważałem yamaszke za bardzo dobra w tej kwesti a toschiba bije ją na głowe, przestrzeń poprostu rewelacyjna wyseparowanie kanałów rewelacja. Szczerze polecam ten odtwarzacz bo f9imy hd dvd odtwarza jeszcze o klase lepiej ,dts rewelacja, jakośc wizji porażająca szczegóły niesamowite, pewnie było by jeszcze lepiej gdybym miał projektor o rozdzielczości720 p a nie 576p alke i tak miedzy zwykłym dvdv a hd jest przepaść chciaz zwykłe dvd też odtwarza lepiej niz yamaszka
szczerze polecam ten sprzet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='63366' date='14.10.2007, 14:47 ']Witam
zakupiłem ten odtwarzacz w srode i chciałbym sie podzielic paroma spostrzeżeniami:
mam na razie podlaczony przez component do projektora Mitsubischi HC 910, moze o filmach dvd :
skalowanie b dobre, przez komponent równiez działa ale tylko dla kopii dvd orginalne downskaluje do 576 p, w porównaiu do mojej poprzedniej yamachy s 667 klasa wyżej, po upskalingu róznica kolosalna i widoczna na moich 80 calach, duzym zaskoczeniem była dla mnie jakość dzwięku przestrzennego, dużo dużo lepiej po opticalu niz yamaszka, naprawde uważałem yamaszke za bardzo dobra w tej kwesti a toschiba bije ją na głowe, przestrzeń poprostu rewelacyjna wyseparowanie kanałów rewelacja. Szczerze polecam ten odtwarzacz bo f9imy hd dvd odtwarza jeszcze o klase lepiej ,dts rewelacja, jakośc wizji porażająca szczegóły niesamowite, pewnie było by jeszcze lepiej gdybym miał projektor o rozdzielczości720 p a nie 576p alke i tak miedzy zwykłym dvdv a hd jest przepaść chciaz zwykłe dvd też odtwarza lepiej niz yamaszka
szczerze polecam ten sprzet ;)[/quote]

No to czas na zmianę projektora.... Wtedy będziesz miał wizualne halo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze roczek może półtora na zakończenie wojenki formatów i razem z projektorkiem Full hd zakupie pewniekombo ale z najwyższej półeczki, póki co to co mam w pełni mnie satysfakcjonuje. żebym jeszcze tylko umiał przekonwertowac pfilmy które mam na kompie na odczytywalne dla toszki, i żebym je mógł nagrac na zwykłe dvd to wogóle byłbym e siodmym niebie ;)
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='63393' date='14.10.2007, 17:22 ']poczekam jeszcze roczek może półtora na zakończenie wojenki formatów i razem z projektorkiem Full hd zakupie pewniekombo ale z najwyższej półeczki, póki co to co mam w pełni mnie satysfakcjonuje. żebym jeszcze tylko umiał przekonwertowac pfilmy które mam na kompie na odczytywalne dla toszki, i żebym je mógł nagrac na zwykłe dvd to wogóle byłbym e siodmym niebie ;)
pozdrawiam[/quote]


Ale wogóle po co kupiłes tę Toshibę? Co ona więcej potrafi z Twoim projektorem niż zwykły DVD z HDMI?
Do takiego projektora to nawet upscaler w DVD jest nie do wykorzystania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cóz kupiłem ją żeby oglądac filmy hddvd, być moze nie wiesz żę materiał hd przeskalowany do rozdzielczosci pal wyglada i tak o niebo lepiej nz normalny sygnał sd, testowałem to juz niejednokrotnie przy okazji n-ki i innych standartowych dvd ze skalerem,porównywałem na przykład z denonem 1930 , zdecydowanie na korzyść toszibki, denonn kosztuje najtaniej 1000 PLN, więc rachunek jest prosty mam dobry skaler i na dokładke bardzo fajny obraz , projektor ten może wyswielić max sygnal 1080 i, oczywiscie przeskaluje go do 576 ale i tak efekt jest o niebo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalmen' post='63423' date='14.10.2007, 20:10 ']cóz kupiłem ją żeby oglądac filmy hddvd, być moze nie wiesz żę materiał hd przeskalowany do rozdzielczosci pal wyglada i tak o niebo lepiej nz normalny sygnał sd, testowałem to juz niejednokrotnie przy okazji n-ki i innych standartowych dvd ze skalerem,porównywałem na przykład z denonem 1930 , zdecydowanie na korzyść toszibki, denonn kosztuje najtaniej 1000 PLN, więc rachunek jest prosty mam dobry skaler i na dokładke bardzo fajny obraz , projektor ten może wyswielić max sygnal 1080 i, oczywiscie przeskaluje go do 576 ale i tak efekt jest o niebo lepszy[/quote]


Może zyskujesz cos przy porównaniu do marnej jakości DVD, ale lepiej byś zrobił zmieniąc projektor i podłaczając go do komputera, który już pewnie masz. 720p idzie nawet na nie za silnym komputerze z odtwarzaczem powerdvd.

Kupując film na HD DVD wydasz o wiele za dużo do tego co wykorzystasz. W tej chwili kupując film HDTV i oglądając go w 720p już się traci, bo na płycie jest 1080p, za które się płaci.

Sam ma Panasonica PT AE700, czyli 720p i doszedłem do wniosku, ze nie ma sensu kupować żadnego napędu HD, bo z laptopa chodza mi wszystkie binarki, a filmy HD DVD to duży wydatek w porównaniu do DVD.

Może i wodzisz jakś poprawę,a le czy dl aniej warto kupić film HD DVD za 100zł? Edytowane przez psus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziekuje za wypowiedz kogos kto kupil HD-E1 i jest posiadaczem :) Sam mysle powoli nad tym, zwlaszcza, ze cena z 3 filmami jest atrakcyjna. Po co ktos moglby pytac? Po prostu mam np. ochote obejrzec Transformers, ale jest tylko w HD DVD, wiec mam wybor? Niestety polskie seriale tez wychodza narazie w HD DVD. Cos sie TVP uparlo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo na BD monopol ma SONY.
Spróbuj jako zespół GARAŻ MUSIC wydac sobie płytke na BD.

Wtedy w TOKIO musi zebrac się rada programowo-artystyczna SONY i pozwolic na udostepnienie Ci czasu ( bezcennego) w ich tłoczniach.
W przypadku HD DVD wogóle takich problemów nie ma.
Dzwonisz do f-my TAKT w Krakowie i jedziesz z produkcją własnego HD DVD.
Dlatego właśnie ten format może istniec w skali lokalnych produkcji. BD juz nie. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sprobuj sobie sam nagrac płytke HDDVD w domowym zaciszu (a kamerek HD jest juz coraz wiecej)
I raptem okazuje sie ze tylko BD da Ci tą radosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...