Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG SJ850V - TEST telewizora Super UHD (55") 2017!

Rekomendowane odpowiedzi

LG SJ850V - TEST telewizora Super UHD (55") 2017!

Firma LG, od dobrych kilku lat, kojarzy mi się wyłącznie z fenomenalnymi telewizorami OLED, które oferują najwyższą, dostępną obecnie, jakość obrazu. Bez dwóch zdań, jeśli ekran organiczny wpisuje się w budżet to w 9/10 przypadków warto go po prostu kupić i nie szukać alternatyw. Wyświetlacze te mają jednak swoją cenę, przez co wielu potencjalnych nabywców wciąż nie może sobie na nie pozwolić. W dniu dzisiejszym postanowiłem sprawdzić, co LG ma do zaoferowania osobom, chcącym przeznaczyć nieco mniej zasobów na ekran do swojego mieszkania, ale wciąż zależy im na jakości obrazu. Dla takich osób, producent posiada w swym katalogu serię telewizorów LCD zwaną "Super UHD"!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie, tragiczne parametry tego TV LCD! Oprócz WebOS\'a 3.5 (w tym obsługa Magic pilotem) praktycznie żadnych zalet/plusów w tym modelu, a jest to przecież segment średnio-wyższy. Tylko ciekawe, że w/g testu, chłopaków z Rtings, modelu LG UJ7700 średni HDR wynosi w nim 446 nitów, a luminacja szczytowa 2%: 647 nitów, a 10%: 640 i praktycznie nie spada to przy zatrzymanym obrazie. Również kontrast natywny to 1:1158, a tam przecież nie ma nano komórek. Zdaję się, że SJ95 jest wyraźnie jaśniejszy od SJ85. Widać to na zdjęciach i w relacjach video z polskiej prezentacji TV LG. Prócz tego, podobno na styczniowych targach w USA przedstawiciele LG nieoficjalnie informowali, że SJ95 w zakresie szczytowej jasności przekracza trochę 1000 nitów. Maćku, czy do Was też dotarły na tych targach takie informacje? Ponadto, z oficjalnego czeskiego sklepu internetowego LG wynika, że SJ95 ma (a raczej może mieć) szerszą paletę kolorów w stosunku do SJ85. Można też napotkać w niektórych miejscach w internecie informacje, że SJ95 ma bardziej zaawansowaną funkcję kontrastu i lokalnego podświetlenia. A jaka jest prawda o SJ95, to mam nadzieję, że w tym roku dostaniecie od LG do testu model 9 serii LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chyba nikt nie jest posiadaczem tego tv? Jasnosc w sdr mnie przeraza. Moze to w trybie Eco? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tym TV! Nie rozumiem, jak w ogóle można się zastanawiać nad czymś takim.

Właśnie pojawiła się pierwsza recenzja/test SJ95 (dokładnie LG 65SJ9500) ze specjalistycznymi pomiarami, a nie tylko w oparciu o subiektywne wrażenia wzrokowe. Wprawdzie są to tylko niestety bardzo podstawowe pomiary, ale jeśli tylko zostały fachowo wykonane odpowiednim sprzętem, to już można wiedzieć, że LG udało się w końcu przebić szczególnie niski sufit dla TV LCD na matrycach IPS!

Otóż, TV LG SJ95 spełnia kryteria certyfikatu UHD Premium!!! Jasność dla 10% powierzchni ekranu to 1054 nitów, co potwierdza nieoficjalną informację ze stycznia 2017 roku od przedstawiciela LG o tym, że ten model świeci nieco powyżej 1000 nitów. Co więcej, i tym jestem najbardziej pozytywnie zaskoczony, zmierzona czerń przy pomiarze planszy z biało czarną kratownicą wynosi uwaga: 0.00938! Wymóg dla certyfikatu UHD Premium dla TV LCD to 0.05 nitów. Dla bardzo ważnego przykładu, według tego samego żródła mierzenia, czerń w Samsungowym Qledzie 7 serii wynosi 0.0091, czyli praktycznie tyle samo, co w LCD IPS od LG. Również szczytowa jasność jest na podobnym poziomie. Według subiektywnej oceny autora filmy UHD z HDR na tym samym odtwarzaczu UHD wyglądają lepiej w TV LG SJ95 niż na Q7 od Samsunga! 

Zaczyna mi się to dobrze zaziębiać, ponieważ już w styczniu, w trakcie światowej prezentacji w USA, przeczytałem subiektywną ocenę, że oglądając obraz LG SJ95 w warunkach pokoju hotelowego nie widać, aby był to TV na matrycy IPS oraz, że jest o wiele jaśniejszy od ubiegłorocznych LG Super UHD TV.

Inne informacje o SJ95:

jasność (chyba dla HDR) dla 100%: 424.5, dla 50%: 508, dla 25%: 591, dla 10%- jak wyżej. 

DCI P3 92%.

Tutaj jest ta recencja: https://hdguru.com/lg-65sj9500-4k-nano-cell-offer-bright-hdr-performance-at-a-bargain/

A tak poza tym, to ten powyższy test LG Sj850V nie został nawet podpięty do forum. Nic więc dziwnego, że nie ma tu żadnej dyskusji. Mam słabą nadzieję, że Maciej Koper zrobi test tego modelu. LG powinno zależeć na promowaniu tego modelu, a nie na SJ85 i niżach wersjach. Na szczęście prawie na pewno test tego modelu zrobi Rtings, chociaż też się z tym w tym roku spóźniają coraz bardziej. Nie bardzo rozumiem robienie testów modeli z niskich półek, ponieważ jeśli są chętni na takie nędzne TV, to nie mogą to być osoby wymagające, więc po co im te testy?

Nader wszystko, nie ma na świecie ładniejszego, zgrabniejszego i lepiej zmontowanego TV LCD niż SJ95. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez WPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . No i kupilem sj950v i nawet bylem zadowolony dopoki nie wlaczylem filmu z czarnymi pasami u gory i na dole, prawa dolna strona tv ewidentnie widac swiecace diody wiec tv do zwrotu, sklep probuje mi wmowic ze jak korzystam z ustawien KINO to musze wejsc w opcje i ustawic jasnosc , nasycenie itp co dla mnie jest glupota wiec tak czy siak zwrot kasy lub wymiana na nowy. Oprocz tego do tv nie moge sie przyczepic, jakosc wykonania pierwsza klasa, system bardzo szybki, obraz jak dla mnie super, szczegolnie netflix 4k. Czy ktos z Was forumowiczow ma ten model, ew mial ? Pozdrawiam

P.S ponizej wklejam zdjecie jak by ktos byl zainteresowany jak to wyglada, dodam jedynie ze te diody widac tylko po prawej strony ekranu, lewa strona i cala gora ekranu tego efektu nie ma.

IMG_20171116_203534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 06:44, Tomassuk napisał:

Witam wszystkich . No i kupilem sj950v i nawet bylem zadowolony dopoki nie wlaczylem filmu z czarnymi pasami u gory i na dole, prawa dolna strona tv ewidentnie widac swiecace diody wiec tv do zwrotu, sklep probuje mi wmowic ze jak korzystam z ustawien KINO to musze wejsc w opcje i ustawic jasnosc , nasycenie itp co dla mnie jest glupota wiec tak czy siak zwrot kasy lub wymiana na nowy. Oprocz tego do tv nie moge sie przyczepic, jakosc wykonania pierwsza klasa, system bardzo szybki, obraz jak dla mnie super, szczegolnie netflix 4k. Czy ktos z Was forumowiczow ma ten model, ew mial ? Pozdrawiam

P.S ponizej wklejam zdjecie jak by ktos byl zainteresowany jak to wyglada, dodam jedynie ze te diody widac tylko po prawej strony ekranu, lewa strona i cala gora ekranu tego efektu nie ma.

IMG_20171116_203534.jpg

I jak wrażenia? Wymieniłeś na nowy?

Jak czerń? Ponoć dorównuje q7f...

Bardzo ciekawy tv. Szkoda, że nie ma nigdzie konkretnych testów, w odróżnieniu od sj850, który został (słusznie) zmieszany z błotem.

Edytowane przez bcpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam BCPL. Tv wymienilem na nowy egzemplarz ( dostarczyli wczora ) i teraz jest zajeb..cie :D. Ekran rownomiernie podswietlony , zdnych diod nie widac jak w pprzednim tv, przypuszczam ze tamten albo mi wcisneli ze zwrotu albo zapakowali jeden z wystawy czy cos, nowy tv mial w innych miejscach przyklejone znaczki info ( harman/kardon, suhd itp ), pilot byl inaczej zapakowany, tzn indywidualne opakowanie i pare innych roznic. Czego najbardziej sie obawialem to czern, bo przesiadka byla z plazmy, i musze stwierdzic ze.... jest elegancko, powiedzial bym ze nawet lepiej niz na plazmie, o matarialach uhd nawet nie wspominam bo to wiadomo. Porownywalem go w sklepie z sj850 bo staly kolo siebie, 950tka jest chyba ze 3 razy jasniejsza wiec dla mnie duzy plus, mialem do wyboru lg lub sony ale WebOs wygral zdecydowanie. Wczoraj go zawiesilem na sciane wiec koniec przeprawy z TV :), teraz glosniki do zmiany ehh. Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że teraz wszystko dobrze chociaż z tą czernią i plazmą to poleciałeś.:D Fascynacja nowym zakupem wiadomo.

Masz 55 czy 65? Wrzuć jakieś zdjęcia jak świeci skoro masz dobry egzemplarz.

Raczej nie dorównuje czernią np xe9005 ale jeśli jest chociaż w połowie tak dobrze to będzie ciekawie.

Edytowane przez bcpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
haaaa, dla mnie jest lepiej, przesiadlem sie z leciwej plazmy LG a nie z zadnego kuro czy cos hee, mam 65 cali. Ten xe9005 ogladalem ale byl 500f drozszy wiec odpadl, szczerze mowiac nie zrobili jakiejs szczegolnej oferty w black friday a mialo byc tak pieknie. Wieczorem sie ustawieniami pobawie i wrzuce jak swieci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie kupiliście sj950? Nie mogę go nigdzie znaleźć w sklepie stacjonarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czernią to ja bym nie przesadzał, w kinie zobaczcie sobie tą idealną czerń, myślę że wszystkie tv są lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czernią to ja bym nie przesadzał, w kinie zobaczcie sobie tą idealną czerń, myślę że wszystkie tv są lepsze :)
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czerń całkiem, całkiem. Ogólnie niezły telewizor, ale po 5 miesiącach użytkowania włącza się tylko dźwięk, a obrazu nie ma. Spec w koszulce LG przyjechał samochodem oblepionym logami LG i powiedział, że nie jest z LG tylko z firmy zewnętrznej i będzie zamawiał matrycę bo jest uszkodzona. Przyjechał po tygodniu od zgłoszenia awarii. Ciekawe ile będzie trwała naprawa i jak LG wywiązuje się z warunków gwarancji, ba jak tak jak Samsung, to czarno to widzę. Po dwóch tygodniach-jak nie naprawią-piszę do centrali LG, a potem lecę do Powiatowego Rzecznika Konsumentów niech działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor naprawiony... Matryca przyszła z Hiszpanii bo tam są one produkowane na Europę, dlatego na naprawę czekałem 2 tygodnie, ale się doczekałem. I tutaj duży plus dla LG  w stosunku do Samsunga, na naprawę, którego mój brat się nie doczekał. Co ciekawe, matryca wyprodukowana w marcu 2018 jest całkiem inna niż ta, która była od nowości. Teraz obraz jest niesamowicie ostry na tych samych ustawieniach, które pozostały w pamięci na płycie głównej. Do tego ciągnie o 30W mniej. Podejrzewam, że ta która była w zakupionym telewizorze to jakaś od niższego modelu czy też od początku wybrakowana... Uważam, że LG 65SJ950V to telewizor z najlepszym obrazem, jaki kiedykolwiek powstał. OLED w moim przypadku się nie sprawdził, bo mam za jasny salon, a ten daje radę.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Baleron, super, że podzieliłeś się swoim doświadczeniem z serwisem LG. Faktycznie postąpili bez zarzutu.

Dobrze, że podzieliłeś się swoją oceną jakości obrazu na tym TV, ale najpewniej jest ona oparta o mocno nieobiektywną, a może lepiej niekompletną, "metodologię", którą stosujesz w tym zakresie, ponieważ jest prawie pewne, że nie oglądasz filmów na tym ekranie po zachodzie słońca w pokoju bez sztucznego oświetlenia. Zgadza się?

Jeśli się zgadzam, a niemal na pewno, to teraz włącz sobie film w ciemnym pokoju i zweryfikuj dotychczasową ocenę w tej pominiętej, acz ogromnie ważnej, części. Chyba, że nie chcesz ryzykować zmianą swojej bardzo pozytywnej opinii, to wtedy tego nie rób:-). W końcu rozmyślić się w kwestii posiadania tego TV już nie możesz:-).

Na pewno jego wygląd to najlepszy TV LCD, jaki kiedykolwiek powstał. Co do tego ja akurat nie mam najmniejszej wątpliwości. Szkoda, że nie jest to panel VA i procesor w środku, jaki w tym roku LG montuje do OLED-ów.

Edytowane przez WPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2018 o 08:48, Baleron napisał:

Telewizor naprawiony... Matryca przyszła z Hiszpanii bo tam są one produkowane na Europę, dlatego na naprawę czekałem 2 tygodnie, ale się doczekałem. I tutaj duży plus dla LG  w stosunku do Samsunga, na naprawę, którego mój brat się nie doczekał. Co ciekawe, matryca wyprodukowana w marcu 2018 jest całkiem inna niż ta, która była od nowości. Teraz obraz jest niesamowicie ostry na tych samych ustawieniach, które pozostały w pamięci na płycie głównej. Do tego ciągnie o 30W mniej. Podejrzewam, że ta która była w zakupionym telewizorze to jakaś od niższego modelu czy też od początku wybrakowana... Uważam, że LG 65SJ950V to telewizor z najlepszym obrazem, jaki kiedykolwiek powstał. OLED w moim przypadku się nie sprawdził, bo mam za jasny salon, a ten daje radę.

To coś porównujesz do Oleda? Śmieszne. Przecież ten tv ma kontrast ledwo 1500:1, czyli kompletnie nie nadaje się do oglądania wieczorami. Jak można pisać, że to najlepszy TV jaki kiedykolwiek powstał. Widziałeś w ogóle inne TV w akcji? Przecież prawie każdy TV na matrycy VA od 4 tyś. zł wzwyż zjada go na śniadanie, nie wspominając już o Oledach. Do tego ta jasność, która niby jest tak duża, że w jasnym salonie sprawdzi się o wiele lepiej jak Oled. W SDR ledwo 380 nitów czyli tyle ile własnie mają Oledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GhOst666 a ty widziałeś LG 65SJ950V? Same cyferki to nie wszystko. Każdy ma swoje oczy - jednemu podoba się żona drugiemu teściowa.

P.S. Więcej pokory co do opinii innych - nie każdy lubi/chce oglądać film w centralnym miejscu przed tv w kompletnej ciemności.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie obrażę użytkowników IPSów, ale moim zdaniem takie TV najlepiej sprawdzają się w pubach - szerokie kąty bez degradacji kolorów i nieduża szansa na wypalenie. W SDR też będzie nieźle, w HDRze przepadną z kretesem - w niektórych scenach będzie "mleczny" obraz.

@Jarosław Świtoń - nawet nie wiesz, ile rzeczy można sobie na podstawie cyferek wyobrazić. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - to nie jest mój tv. Miałem okazję porównać przez tydzień gorszy model (850) z jednym z lepszych VA (jak P. Maciej napisał kultowym PUS 8102). Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale wypowiedzi wasze świadczą o co najmniej braku poszanowania opinii innych. Jeżeli komuś  zależy na seansach nocnych i ma możliwość oglądania tylko na wprost (broń boże ze znajomymi bo musiał by ustawić krzesełka po 3 w rzędzie po 3 szt dla 9 osób) to oczywiście jak najbardziej VA ale uwierzcie mi, że zawsze będzie żal za OLEDEM. Jeżeli do normalnego oglądania telewizji to WEDŁUG MOJEGO zdania obecnie LG sk950 (matryca ips) jest jednym z lepszych wyborów (nie patrząc na cenę) Jego poprzednik czyli ganiony przez Was lg65sj950  (obecna cena około 6k)  jest wyśmienitym wyborem dla tych co nie mogą mieć OLEDA a oglądają normalną TV np z NC+. Jeżeli pisze ktoś o danym tv w oparciu nawet nie o opinie innych (nie ma negatywnych w necie) ale o własne wyobrażenia na podstawie cyferek to wybaczcie ale co najmniej jest to dziwne. Poczytajcie też trochę o matrycach IPS (fajny test Panasonica AX900 Pana Macieja może wam trochę przybliżyć możliwości tv na IPS-ie ale także test dużo gorszego (w cyferkach od jk950) w obecnym temacie dotyczący jk850 też winien wystarczyć)

W moim przypadku sprawdzałem Philipsa z myślą, że zastąpi mi kończący żywot projektor ale zdecydowałem na razie kupić nową lampę, zbierać na nowy projektor ( jednak nic mi nie zastąpi ekranu 120 cali) a do normalnego oglądania czekać na spadki cen w lg65sk9500. Obraz na kultowym VA mało co odbiega w dzień od  obecnego mojego paroletniego tv (też IPS - Toshiba 55L7453) a w dzień o wiele lepszy miał (DLA MNIE I MOJEGO WZROKU) LGsj8500. Zaznaczam, że nie oglądam plansz testowych tylko normalnie tv oraz nie jara mnie efekt HDR. Tak więc Panowie cyferki to nie wszystko  - a jeśli już są dla Was takie ważne to postarajcie się je właściwie interpretować - tutaj mogą wam się przydać testy na Rthings - ładnie są opisane modele sj950 i sk850 wraz z porównaniem do innych tv.

P.S. Proszę przeliczcie ile materiałów rzeczywiście procentowo oglądacie w HDR-ze. Mam nadzieję, że za parę lat rozwinie się na tyle przesył danych, że rzeczywiście będzie o czym pisać a nie zniknie z rynku jak na przykład 3d (bardzo podobnie firmy zachęcały do kupna nowych tv wychwalając efekty 3d a obecnie co z tego zostało?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...