Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Od kilku dni rozglądam się za TV 55', który będzie mi służył zarówno do PS4, oglądania telewizji, netflixa (smartTV) jak i filmów odpalanych z kompa. W sklepie został mi polecony model Samsung UE55KU6400 ale przewertowałam tutejsze forum i dowiedziałam się o mankamentach tego telewizora (loteria jeśli chodzi o matrycę). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z modelem UE55MU6172? Według displayspecifications posiada on matrycę VA: http://www.displayspecifications.com/en/model/3a83b9e

Mój budżet to ok 3500 zł, będę kupowała przez internet więc manualne sprawdzenie matrycy przed zakupem nie wchodzi w grę. NIe interesują mnie też modele z zakrzywionymi ekranami (np. polecany model KU6100). Może jakieś inne propozycje? 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? I tak i tak, kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 6m od telewizora jest okno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 55', nie znam niestety konretnego modelu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, w przyszłości może 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner, konsola PS4, komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? być może sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nieestetyczne ramki, słaby kontrast, lagi w działaniu oprogramowania (obecnie webOS)
19. Preferencje co do marki ? Samsung (SmartTV)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj napisałem posta o tym telewizorze, ale chyba w niewłaściwym wątku forum, także przeklejam:

 

Długo myślałem nad wyborem TV, a że przy moich wymaganiach nie miałem dużego wyboru w końcu zdecydowałem się zaryzykować i kupić tegoroczny model Samsunga 55MU6172 w Euro AGD - na pudle jest 6100.

Jako, że w internecie nie ma praktycznie żadnych informacji postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami - od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym znawca tematu i prawdopodobnie nie dostrzegam w obrazie tego co niektórzy z Was :)

1) Po pierwsze i najważniejsze - matryca. Na display specifications jest VA, w sklepie stacjonarnym jest VA (badałem wersję 49"), egzemplarz, który przyjechał - IPS!!!

Ekran jest glossy - to po prostu odbija jak lustro w ciągu dnia - zdjęcie trochę przekłamuje na niekorzyść, aż takiej tragedii nie ma choć odbicia sa mocno zauważalne i dość mocno ograniczają widoczność. Po zasłonięciu rolet jest w porządku.

Sam obraz jest jak dla mnie w porządku - trak jak pisałem żaden ze mnie ekspert i nie mam wielkiego porównania, ale jest po prostu ładnie i nic mnie nie razi po oczach. Filmy testowe 4K HRD 60fps z YT żyleta. Jeszcze nie testowałem filmu 4K w totalnie ciemnym pokoju, więc ciężko powiedzieć jak z czernią, ale przy wyłączonym świetle wieczorem czerń jest po prostu czarna.

Przy ciemnym ekranie jest lekko widoczne krawędziowe podświetlenie matrycy - szczególnie jeden punkt na dole. Ale tak jak napisałem jest to widoczne wyłącaznie przy ciemnym obrazie i w ciemnym pokoju.

Brak info o input lagu, ale grałem na PS4, w kilka gier (w tym online - Destiny) i jest mega - na razie żadnych zastrzeżeń.

 

2) Wykonanie - po prostu ładny TV, za bardzo nie mam się do czego przyczepić.

Uwaga - brak wyjścia na słuchawki

 

3) pilot - fajny, mały prawie bez przycisków. Postawili na wyszukiwanie głosowe. Jeszcze testuje i mam mieszane uczucia choć większość poleceń dobrze wychwytuje - do telewizora należy mówić po angielsku. Zresztą mam pilota od UPC, który jest napakowany chyba miliardem przycisków.

 

Na razie tyle. Zastanawiam się w ciąż czy nie reklamowac i nie walczyć o VA, ale szczerze to szkoda mi trochę czasu na walkę o coś co w konsekwencji nie będzie dla mnie stanowiło zauważalnej różnicy - tak jak pisałem obraz jest dla mnie bardzo ładny, choć fajniej jakby matryca była bardziej matowa, żeby chociaż minimalnie zniwelować odbicia.

 

Pozdrawiam

18622950_10209233027133936_798837791_n.jpg

18575106_10209213202158324_1830282940_o.jpg

20170515_212843.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, tak jak kiedyś w innym wątku sam mi poradziłeś, tj. jechałem paznokciem po ekranie. W sklepie ciągnął się czarny ślad, w egzemplarzu, który mam w mieszkaniu nie ma nic.

Może jakieś ultra za[beeep]iste są te PLSy w tegorocznych modelach :) Tę czerń muszę jeszcze sprawdzić przy totalnej ciemni w mieszkaniu, ale jak wczoraj oglądałem w dość ciemnych warunkach to ta czerń naprawdę wyglądała bardzo dobrze. Może to kwestia braku porównania, sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za recenzję. Czyli znowu loteria z matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MasterBialy napisał:

A jak sprawdziles czy masz pls cz va? Bo jak mowisz ze czarny jest czarny to pls to byc nie moze :)

Albo po prostu naczytałeś się opinii fanatyków VA, i teraz powtarzasz za nimi, że TV na IPSach nie ma prawa dobrze wypadać pod kątem obrazu? ;) Czerń będzie mieć gorszą, ale to nie jest bożek żeby się do niego modlić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JarekWML napisał:

Albo po prostu naczytałeś się opinii fanatyków VA, i teraz powtarzasz za nimi, że TV na IPSach nie ma prawa dobrze wypadać pod kątem obrazu? ;) Czerń będzie mieć gorszą, ale to nie jest bożek żeby się do niego modlić.

Dla siebie bym już IPSa nie chciał, gdyż faktycznie oglądam wyłącznie na wprost i ze zgaszonymi światłami (lekkie oświetlenie tylko za TV), ale w salonie gdzie jest duża rodzina i z różnych pozycji oglądają to czemu nie?

Rodzice mają IPSa w salonie, to za dnia wygląda to dobrze, natomiast w nocy jak światła pogaszone, to owszem, jest tragedia z czernią, dlatego zależy w jakich warunkach taki TV jest oglądany.

Jeśli i tak światła się świecą, bo dzieci biegają, ktoś się tam kręci, nie jest to pokój do nocnych seansów filmowych, to IPS się sprawdzi.

Natomiast po prostu dla 1-2 osób do pokoju ala sala kinowa, bez świateł, do oglądania filmów w spokoju i grania, to tylko VA albo oczywiście OLED, bo ta główna zaleta IPS (kąty) wtedy i tak całkiem odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Fjubens napisał:

(...) bez świateł, do oglądania filmów w spokoju i grania, to tylko VA albo oczywiście OLED, bo ta główna zaleta IPS (kąty) wtedy i tak całkiem odpada.

Właśnie - cenna uwaga. Wiele osób chwalących IPSy za katy boczne, jakoś magicznie zapomina, że jak film ma czarne pasy to oglądany pod kątem robi się dramat, bo "czern" zaczyna się srebrzyć. Ale o tym cicho, sza - niech ludzie kupują i myślą o cudownym IPSie :D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Xisiek napisał:

Właśnie - cenna uwaga. Wiele osób chwalących IPSy za katy boczne, jakoś magicznie zapomina, że jak film ma czarne pasy to oglądany pod kątem robi się dramat, bo "czern" zaczyna się srebrzyć. Ale o tym cicho, sza - niech ludzie kupują i myślą o cudownym IPSie :D

Przy którymś teście TV na IPS Maciek nawet umieszczał zdjęcia srebrzenia (jak to lekko pod kątem wygląda bez świateł), ale w sumie w google jest tego dużo też.

Moim zdaniem to kwestia jest dosyć prosta, jeśli salon, gdzie światła i tak zawsze swoje robią to IPS jest spoko wyborem, ale przy lekkim tylko świetle w pokoju albo całkowicie bez niego, to IPS nie ma nic do zaoferowania względem VA.

--------------

Swoją drogą takie zdjęcie wyskoczyło w google i i się przestraszyłem. :D

Kłócą się natomiast, że to normalnie wygląda i że każdy IPS tak się po ciemku będzie prezentować.

https://mva.pl/viewtopic.php?f=5&t=2150&start=40

"Masz bardzo równo podświetlony monitor, w którym wyeksponowałeś efekt srebrzenia: ciemno w pokoju, mocne podświetlenie, czyli warunki w jakich się nie pracuje na LCD. Żadnym.
Innymi słowy, tak samo lub gorzej będzie wyglądał każdy inny normalny IPS. Im szybciej to pojmiesz, tym mniej siwych włosów będzie na Twojej głowie
Trochę lepiej będzie wyglądał IPS z OCF, ale przy 2560x1440 trzeba na to wydać 6.000zł. Za to bardziej będą się rzucały w oczy wycieki czerni.
Jedynym rozwiązaniem jest telewizor plazmowy lub panel OLED. Ani jeden, ani drugi, praktycznie nie występuje na rynku.
Pod tym jednym względem lepszy też będzie tani monitor na matrycy MVA i mimo, że to kiepska matryca, w Twoim przypadku to chyba najlepsze ze złych rozwiązań."

4.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Fjubens napisał:

Przy którymś teście TV na IPS Maciek nawet umieszczał zdjęcia srebrzenia (jak to lekko pod kątem wygląda bez świateł)

U mnie w rodzinie mają Toshibę na IPS, i tam w nocy wygląda to tak że IPS ma większe kąty (od VA) dla kolorów ale już bardzo małe dla czerni której w zasadzie i tak nie ma, po nawet bardzo niewielkim zejściu od osi ta szara czerń szybko się rozjaśnia przechodząc w srebrno szary odcień. 

Jak się ogląda na IPS w nocy pod kątem, to są tam normalnie np takie kwiatki że w nocnych scenach jak stoją ludzie w ciemnych strojach to tło potrafi się zlać w jedną całość i tylko głowy tych postaci świecą.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens dzieki za zdjęcie, chciałem wrzucić ale fajne, że Ty wkleiles :)

 

 

9 minut temu, mmpeg-4 napisał:

U mnie w rodzinie mają Toshibę na IPS, i tam w nocy wygląda to tak że IPS ma większe kąty (od VA) dla kolorów ale już bardzo małe dla czerni której w zasadzie i tak nie ma, po nawet bardzo niewielkim zejściu od osi ta szara czerń szybko się rozjaśnia przechodząc w srebrno szary odcień. 

O właśnie. Dokładnie to miałem na myśli pisząc o srebrzeniu IPSa. Dla mniej zorientowanych idealny opis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Mantejra said:

W sklepie ciągnął się czarny ślad, w egzemplarzu, który mam w mieszkaniu nie ma nic.

Może w Twoim egzemplarzu jest VA z zabezpieczeniem antypaznokciowym, albo Ci z wrażenia paznokcie wymiękły :P
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Qleks napisał:

Może w Twoim egzemplarzu jest VA z zabezpieczeniem antypaznokciowym, albo Ci z wrażenia paznokcie wymiękły :P

Hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, sprawdzałem wczoraj obraz po ciemaku i są chyba 4 możliwości:

1) jestem ślepy

2) nie mam porównania i nie dostrzegam braków

3) mam matryce VA ze specjalną przesłoną uniemożliwiającą sprawdzenie i niepokazującą czarnego śladu :)

4) ta matryca PLS jest całkiem dobra i pokazuje porządną czerń

Oczywiście nie mówię, że ta czerń na ekranie jest jak smoła, ale dla mnie jest naprawdę ok. Możliwe, że gdybym obok postawił oleda, to przecierałbym oczy z niedowierzania, jak ja w ogóle mogłem uznać za kolor czarny to co pokazuje mój telewizor, ale bez porównania jestem całkiem zadowolony.

 

Reasumując, jak na razie po tygodniu mało intensywnego użytkowania jestem w miarę zadowolony z zakupu tego Samsunga

Edytowane przez Mantejra
poprawa numeracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mantejra napisał:

Dobra, sprawdzałem wczoraj obraz po ciemaku i są chyba 4 możliwości:

1) jestem ślepy

2) nie mam porównania i nie dostrzegam braków

3) mam matryce VA ze specjalną przesłoną uniemożliwiającą sprawdzenie i niepokazującą czarnego śladu :)

4) ta matryca PLS jest całkiem dobra i pokazuje porządną czerń

Istnieje pewniejsza metoda na ustalenie co masz. Matryce VA tracą kontrast/kolory przy dużym zejściu z osi prostopadłej tv. Ustaw się więc pod dużym kątem, z boku telewizora - jeśli kolory będą wyglądać prawie tak samo jak na wprost jest to IPS/PLS, jeśli będą dużo gorsze/wypłowiałe masz VA :)

VA też nie daje czerni jak smoła, więc jeśli w pokoju masz zupełnie ciemno to np. czarne pasy na filmie będą lekko świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

Istnieje pewniejsza metoda na ustalenie co masz. Matryce VA tracą kontrast/kolory przy dużym zejściu z osi prostopadłej tv. Ustaw się więc pod dużym kątem, z boku telewizora - jeśli kolory będą wyglądać prawie tak samo jak na wprost jest to IPS/PLS, jeśli będą dużo gorsze/wypłowiałe masz VA

Zawsze można zrobić zdjęcie (w dużym przybliżeniu) matrycy wyświetlającej biały kolor. VA ma takie pixele:

mu6300-pixels-large.jpg

 

IPS takie:

 

lf5600-pixels-large.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania rynku ciąg dalszy. Oględziny w MM.

SAMSUNG UE55MU6102K - PLS (3369pln).

SAMSUNG UE55MU6442U - PLS. (4398pln).

SAMSUNG UE55MU6642U - VA (4799pln).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2017 o 15:00, ponury_stefan napisał:

Zawsze można zrobić zdjęcie (w dużym przybliżeniu) matrycy wyświetlającej biały kolor.

Teraz sporo tv ma matryce PLS (odpowiednik IPS ale o innym kształcie piksela, podobnym do VA) początkujący oglądacz spojrzy na matrycę PLS i stwierdzi że to VA.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2017 o 09:22, Mantejra napisał:

Długo myślałem nad wyborem TV, a że przy moich wymaganiach nie miałem dużego wyboru w końcu zdecydowałem się zaryzykować i kupić tegoroczny model Samsunga 55MU6172 w Euro AGD - na pudle jest 6100.

Jak po tych kilku miesiącach oceniasz ten model?

Sam przymierzam się do jego zakupu, no chyba że macie jakieś inne propozycje w tej cenie, koniecznie 4K 55 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, oceniam całkiem dobrze i nie żałuję zakupu. Faktycznie czerń mogłaby być lepsza, ale nie narzekam.

Do oglądania tv i grania w moim odczuciu sprawdza się dobrze.

Nie wiem o co chodzi, ale czasem wydaje mi się że gra za cicho i ciągle muszę robić głośniej. Nie wiem od czego to zależy.

Padła mi już płyta główna, ale zgłosiłem usterke w piątek a w poniedziałek był już u mnie serwis, wymienili płytę i śmiga poprawnie.

Jedynie to muszę go jakoś skalibrować, bo jadę na fabrycznych ustawieniach i nie mam pojęcia jak poprzestawiać te wszystkie suwaczki i opcje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!
Jeżeli można, to chciałbym podpiąć się pod temat i poprosić Was o opinię.
Czy widoczne na zdjęciach podświetlenie kwalifikuje czy też nie mojego ue55mu6172 do reklamacji?
W ciągu dnia i na jasnym tle nie ma problemu, ale wieczorem mam ochotę rzucić czymś ciężkim w jego stronę.299619dfd94a51b11f5421b8b74a0efe.jpg70247a727a97a652eb9d8611713ba55d.jpg6e47da107df735608d806a8d9939be2f.jpg

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Samsung twierdzi, że tutaj niema niczego, co kwalifikowałoby urządzenie do naprawy/wymiany.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dundee81 napisał:

A Samsung twierdzi, że tutaj niema niczego, co kwalifikowałoby urządzenie do naprawy/wymiany.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Wygląda to bardzo słabo. Do sklepu próbowałeś uderzać na podstawie rękojmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...