Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem ten tv zamiast telefonu przy przedłużeniu umowy. Na szczęście mam 14 dni na odstąpienie od niej. Jeżeli z Samsungiem mi nic się nie uda ugrać, to będę musiał skorzystać z tej możliwości.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung stwierdził, że przesłane przeze mnie zdjęcia są prześwietlone i kazali zrobić nowe. Na podstawie nowych zdjęć (załączam do posta) odpowiedzieli jak poniżej (pisownia oryginalna):

"Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.
Rozumiem Pana, lecz na przesłanych zdjęciach brak jest widocznych usterek TV.
W telewizorach LED może być widoczne jaśniejsze pola na ciemnym tle. Związana jest to z cechą technologii LED.
Efekt ten może być mniej lub bardziej widoczny w każdym TV LED."

Mówiąc krótko mają swoje racje, z którymi nie da się wygrać inaczej jak poprzez zwrot sprzętu. Nie docierają do nich argumenty, że zdjęcia nie oddają w pełni zjawiska i trzeba je zobaczyć "na żywo", że to spaprane przy dolnej krawędzi podświetlenie widać również na normalnym obrazie, ale obiektyw tego nie wyłapuje. Totalna porażka. Zatem kupując telewizor tej firmy przy odrobinie (nie)szczęścia możecie trafić na totalnego bubla, z którym, poza zwrotem do sprzedającego, nic nie da się zrobić.DSC07021.JPGDSC07022.JPGDSC07019.JPGDSC07017.JPGDSC07020.JPG

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ma ktoś z tutaj obecnych podłączony ten TV pod PS4 PRO?

Zastanawiam się nad tym TV właśnie ze względu na PS4 PRO i Nteflixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dundee81

U mnie też przy ramce widać takie podobne podświetlenie w 2 miejscach, choć nie jest aż tak mocne. Nie wiem czy to nie jest w miarę powszechna przypadłość tv led z podświetleniem krawędziowym

 

@jacekgothic

Netflix hula bez zarzutu. Co do konsoli to mam podłączone zwykłe PS4 i gra się super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy :) parę dni temu kupiłem telewizor Samsung UE55MU6172 i mam pytanie czy możliwe że trafiłem na matryce VA? pod palcem zostają smugi, jak puknę w matrycę to rozchodzi się taka poświata, czerń jak na moje oko wygląda bardzo dobrze, podświetlenie nie przebija od ramki jak na zdjęciach wyżej, więc jestem ciekaw czy to mozliwe że trafiłem na VA? telewizor kupiłem w ACTION S.A wyprodukowany w Słowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 20:42, mare-g napisał:

mam pytanie czy możliwe że trafiłem na matryce VA?

Witam,

też się przymierzałem do tego modelu ale nie mogłeś trafic VA - sam przewertowałem net i wychodzi na to że wersja 55 cali to PLS https://www.displayspecifications.com/en/model/3a83b9e a wersja 50cali to VA https://www.displayspecifications.com/en/model/0646c69 osobiście też się przymierzam ale jak zobaczyłem oba modele w sklepie włączone nawet na tych ładnych promovideo 4k to uznałem że jednak z samsungami coś nie tak - nawet model UE55MU6472 - wszystkie mają taką dziwną fakturkę na matrycy widoczną szczególnie podczas prezentacyjnego wideo z motylkami gdzie jest dużo zielonego - tak jakby oglądać obraz przez lniany koszyk o transparentności 0,1% - widoczne z 1m. Wiem że nikt z tej odległości nie ogląda 50 cali ale jednak Panasonic LG i Shartp które stały obok tego nie miały. Nie znam się na TV więc może ktoś mi tu wyjasni czy dobrze ten obraz interpretowałem? Pewnie z odległości 3m tego się nie uwidzi ale dodatkowo pod kątem i tak były ciemniejsze niż reszta modeli innych firm.

Co prawda nadal Samsung to  mój lider do zakupu, a jako że sie nie znam to nadal szukam . Czy to prawda że jego smart nie obsłguje iplaTV? nie mam netflixa, tylko showmax i ipla.

Co do wad podświetleń - typowe dla IPS/PLS - każdy gracz komputerowy walczy z tym szczególności w monitorach za 3 tysie i więcej :) więc albo accept albo wymiana na VA.

Edytowane przez medyq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile kompetentny jest ten pracownik supportu samsunga ale odpowiedź na ticket w sprawie VA/IPS w modelach MU6172 50 i 55 cali

Cytat

Numer referencyjny Klienta: 2711893832.
Numer zgłoszenia Email: 15102169.
Przy kontakcie z infolinią prosimy o powołanie się na Nr Klienta.

Szanowny Panie Łukaszu,

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Cieszymy się że zdecydowała się Pani na produkty naszej firmy. Według specyfikacji producenta obecnie w dystrybucji modele firmy Samsung mają matryce VA.

Pod treścią tej wiadomości znajduje się ankieta oceniająca moją pracę. Jednym kliknięciem może Pan wyrazić swoją opinię na temat otrzymanej odpowiedzi.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony samsung.pl oraz społeczności, gdzie znajdzie Pan najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne.

*koszt połączenia wg taryfy operatora.

Z pozdrowieniami,

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem temat, kupiłem na wariata 50” mu6172 było super ale chciałem większy więc wymieniłem na 55” dopłta niewielka. Opisałem to w swoim temacie.

generalnie jest przepaść międdy tymi TV 50” super czerń aż nie warto dopłacać do Oled, natomiast 55” dramat prześwity krawędziowe fatalna czerń obraz dużo gorszy. Z pewniścią odsyłam 55”, ale nie wiem co dalej .... czekam na wasze propozycje ew wrócę do 50” lub poszukam jakiejś 60 na VA, odradzam do ciemnych pomieszczeń matryce IPS PLS, ja jestem laikiem a od razu zobaczyłem że różnica to niebo a ziemia. Sam TV jest super, pilot smart TV design wszystko na plus. Jednak ogromny minus dla Samsunga za takie oszustwa skoro to ten sam model to dlaczego są różne matryce bzdura ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2018 o 09:16, medyq napisał:

Witam,

też się przymierzałem do tego modelu ale nie mogłeś trafic VA - sam przewertowałem net i wychodzi na to że wersja 55 cali to PLS https://www.displayspecifications.com/en/model/3a83b9e a wersja 50cali to VA https://www.displayspecifications.com/en/model/0646c69 osobiście też się przymierzam ale jak zobaczyłem oba modele w sklepie włączone nawet na tych ładnych promovideo 4k to uznałem że jednak z samsungami coś nie tak - nawet model UE55MU6472 - wszystkie mają taką dziwną fakturkę na matrycy widoczną szczególnie podczas prezentacyjnego wideo z motylkami gdzie jest dużo zielonego - tak jakby oglądać obraz przez lniany koszyk o transparentności 0,1% - widoczne z 1m. Wiem że nikt z tej odległości nie ogląda 50 cali ale jednak Panasonic LG i Shartp które stały obok tego nie miały. Nie znam się na TV więc może ktoś mi tu wyjasni czy dobrze ten obraz interpretowałem? Pewnie z odległości 3m tego się nie uwidzi ale dodatkowo pod kątem i tak były ciemniejsze niż reszta modeli innych firm.

Co prawda nadal Samsung to  mój lider do zakupu, a jako że sie nie znam to nadal szukam . Czy to prawda że jego smart nie obsłguje iplaTV? nie mam netflixa, tylko showmax i ipla.

Co do wad podświetleń - typowe dla IPS/PLS - każdy gracz komputerowy walczy z tym szczególności w monitorach za 3 tysie i więcej :) więc albo accept albo wymiana na VA.

Hej sprawdziłem i ipla jest dostępna do pobrania więc telewizor ją obsługuje. A co do matrycy nadal upieram się że mam VA ;) telewizor oglądam w ciemnym pokoju, nie widzę żadnych przebarwień podświetlenia, czerń jest czarna, za palcem ciagnie się smuga, a pod kątem obraz traci kolory więc wszystko wskazuje na VA :) a reszta w telewizorze jest rewelacyjna! system śmiga aż miło, wcześniej bawiłem się w TV-Boxy ale zawsze były jakieś problemy a to z filmami z dysku a to z rozdzielczością Netflixa a to z dźwiękiem, a tu wszystko śmiga aż miło :) dźwięk puszczony kablem optycznym do amplitunera bez problemu mam 5.1 , Netflix śmiga w 4K,Filmy z dysku startują momentalnie a odtwarzam nieraz filmy zajmujące 60 GB, piłki nożnej nie oglądam więc nie odczuwam za bardzo że to nie 100Hz, jednym słowem polecam ten telewizor, jak dla mnie najlepszy wybór w tej cenie, jestem bardzo zadowolony z zakupu :)  Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mare-g napisał:

Hej sprawdziłem i ipla jest dostępna do pobrania więc telewizor ją obsługuje. A co do matrycy nadal upieram się że mam VA ;) telewizor oglądam w ciemnym pokoju, nie widzę żadnych przebarwień podświetlenia, czerń jest czarna, za palcem ciagnie się smuga, a pod kątem obraz traci kolory więc wszystko wskazuje na VA :) a reszta w telewizorze jest rewelacyjna! system śmiga aż miło, wcześniej bawiłem się w TV-Boxy ale zawsze były jakieś problemy a to z filmami z dysku a to z rozdzielczością Netflixa a to z dźwiękiem, a tu wszystko śmiga aż miło :) dźwięk puszczony kablem optycznym do amplitunera bez problemu mam 5.1 , Netflix śmiga w 4K,Filmy z dysku startują momentalnie a odtwarzam nieraz filmy zajmujące 60 GB, piłki nożnej nie oglądam więc nie odczuwam za bardzo że to nie 100Hz, jednym słowem polecam ten telewizor, jak dla mnie najlepszy wybór w tej cenie, jestem bardzo zadowolony z zakupu :)  Pozdrawiam!

Ja kupiłem w końcu wersję 50 cali by mieć pewność że będzie VA i wsio git. Obraz żyleta od razu był najnowszy soft. Działa ipla showmax player netflix, filmbox, szkoda ze obsługa głosowa tylko po eng ale szybko córcia opanowała - do tego działa z tradycyjnym pilotem ze starego samsunga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad zakupem tego modelu, wczoraj napisałem do jednego ze sprzedawców na portalu aukcyjnym - twierdzi bez zająknięcia że matryca w 55 calowym jest VA. Ufać sprzedawcy ? Na portalu ma dosyć dobre opinie, natomiast o samym jego sklepie jest niewiele w internecie ( nie chce robić reklamy czy kryptoreklamy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...