Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Somebody101 napisał:

W żadnym oledzie idealnej bieli nie zobaczysz. Będzie albo szara, albo zaniebieszczona. I nie daj sobie wmówić  bzdur ze po kalibracji wszystko jest ok. Pocieszenie jest jedynie takie, ze po jakimś czasie oko przyzwyczaja się do barw które widzi i białe na oledzie będzie dla Ciebie białe. Oczywiście do czasu bezpośredniego porownania z innym tv ;)

Somebody101 serio ty po prostu trolem jesteś...., pojęcie masz z poziomu naganiacza samsunga w media...

  • Lubię 2
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

generalnie nie oglądam plansz testowych, szkoda czasu

przy netflixie/ps4 na A7 i B7 biel była dla mnie biała, na B7 trochę jaśniejsza

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ma_ko napisał:

Somebody101 serio ty po prostu trolem jesteś...., pojęcie masz z poziomu naganiacza samsunga w media...

Widzę argumentów brakuje i zaczyna się w wyzwiska lecieć. No cóż...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Somebody101 napisał:

Widzę argumentów brakuje i zaczyna się w wyzwiska lecieć. No cóż...

Również miałem ochotę odpisać Tobie w onet-owym stylu, ale szkoda czasu. Z takimi argumentami jak Twoje nie ma nawet sensu rozpoczynać dyskusji... 

  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój A7 ma teraz stress test :P Rodzicom w końcu padł ich 9-letni Sharp i chcą nowy telewizor i nie mogą wytrzymać bez, więc dałem im swojego A7 do przetestowania na kilka dni, bo teraz akurat dużo gram i chwilowo nie używam telewizora. Podoba im się ale kwestia jest raczej tego czy będą powidoki, bo tam programy informacyjne to z 75% użytkowania. Także test potężny, trudne warunki. Niech pochodzi trochę i zobaczymy, jak będzie ok to im go oddam i kupię sobie B7 albo C7, bo raczej kolejnych miesięcy nie będę czekał aż C8 zejdzie do 6 tysięcy. 

Oglądałem już u siebie trochę odcinków seriali nagranych z pogramów TV, dla niektórych seriali to jest jedyna opcja, jakieś lipne .avi po 300 MB na odcinek nagrane z TVNu i wstawione na chomika, to jeszcze z czasów jaskrawych żółtych trójkątów i mimo że raz oglądałem 6 godzin pod rząd to nie było żadnego powidoku. Generalnie z mojego dotychczasowego doświadczenia to najgorsze są granice w obrazie, np. czarne pasy w filmach, po takim czymś zawsze widać powidok na szarym tle, ale takie rzeczy jak loga TV, te trójkąty z dozwolonym wiekiem, ramki z wynikiem meczu czy tabliczki z rudami z gal bokserskich czy KSW nigdy się nie wypaliły, nie było po nich najmniejszego śladu. 

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

No to mój A7 ma teraz stress test :P Rodzicom w końcu padł ich 9-letni Sharp i chcą nowy telewizor i nie mogą wytrzymać bez, więc dałem im swojego A7 do przetestowania na kilka dni, bo teraz akurat dużo gram i chwilowo nie używam telewizora. Podoba im się ale kwestia jest raczej tego czy będą powidoki, bo tam programy informacyjne to z 75% użytkowania. Także test potężny, trudne warunki. Niech pochodzi trochę i zobaczymy, jak będzie ok to im go oddam i kupię sobie B7 albo C7, bo raczej kolejnych miesięcy nie będę czekał aż C8 zejdzie do 6 tysięcy. 

Oglądałem już u siebie trochę odcinków seriali nagranych z pogramów TV, dla niektórych seriali to jest jedyna opcja, jakieś lipne .avi po 300 MB na odcinek nagrane z TVNu i wstawione na chomika, to jeszcze z czasów jaskrawych żółtych trójkątów i mimo że raz oglądałem 6 godzin pod rząd to nie było żadnego powidoku. Generalnie z mojego dotychczasowego doświadczenia to najgorsze są granice w obrazie, np. czarne pasy w filmach, po takim czymś zawsze widać powidok na szarym tle, ale takie rzeczy jak loga TV, te trójkąty z dozwolonym wiekiem, ramki z wynikiem meczu czy tabliczki z rudami z gal bokserskich czy KSW nigdy się nie wypaliły, nie było po nich najmniejszego śladu. 

Na A7 bardzo dużo oglądam filmów i żadnych powidoków nie ma od czarnych pasów, filmy są najwyższej jakości 1080p. Jak rodzice oglądają dużo programów informacyjnych np. TVN 24 to powidoki pojawią się. Ten TV nie jest stworzony do oglądania takich programów przez długi czas użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jarosław Nowak napisał:

Na A7 bardzo dużo oglądam filmów i żadnych powidoków nie ma od czarnych pasów, filmy są najwyższej jakości 1080p. Jak rodzice oglądają dużo programów informacyjnych np. TVN 24 to powidoki pojawią się. Ten TV nie jest stworzony do oglądania takich programów przez długi czas użytkowania.

To w dużej mierze kwestia jasności (nie poziomu bieli tylko jasności jasności :P). Dopóki oglądałem wszystko na 60 max 70 jasności to nie było większego problemu, ale przy jasności na max już było widać gdzie się kończył obraz i musiałem puszczać jakieś video pełnoekranowe na 10 minut po oglądaniu, bo inaczej ten powidok (linia tam gdzie była granica obrazu) byłoby widać przy wertykalnych ruchach kamery na szarawych tłach przy następnym oglądaniu. Trzeba trochę dbać o ten TV i tyle. 

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co tu mysleć? Jedni piszą że czarne pasy powodują powidoki a inni że nie powodują. Dziwia mnie takie rozbieżności u ludzi którzy użytkują taki sam telewizor. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że te powidoki JESZCZE nie wystąpiły u tych, którzy ich nie widzą????

Miałem zamawiać tego Oleda, ale patrz że wiekszość filmów ma pasy, a potrafie ogladac i kilka pod rząd. 

Dodam też że na swoim telefonie Samsung S7 (amoled - nie wiem czy to to samo co oled) ale jest bardzo widoczny jasny prostokąt w miejscu gdzie wyswietla sie pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , tak sobie mysle ,jak moga sie wypalic powidoki w miejscy gdzie piksele sa wygaszone.Moze sie myle ale to chyba nie mozliwe . Czy te powidoki robia sie w miejscu stycznym gdzie obraz jest wyswietlany i nie wyswietlany.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co tu mysleć? Jedni piszą że czarne pasy powodują powidoki a inni że nie powodują. Dziwia mnie takie rozbieżności u ludzi którzy użytkują taki sam telewizor. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że te powidoki JESZCZE nie wystąpiły u tych, którzy ich nie widzą????
Miałem zamawiać tego Oleda, ale patrz że wiekszość filmów ma pasy, a potrafie ogladac i kilka pod rząd. 
Dodam też że na swoim telefonie Samsung S7 (amoled - nie wiem czy to to samo co oled) ale jest bardzo widoczny jasny prostokąt w miejscu gdzie wyswietla sie pasek.


Rozwiązanie zagadki jest proste. Czym większe podświetlenie w TV, tym większe prawdopodobieństwo powidoku. Choć pasami z filmów kompletnie bym się nie przejmował. Mój OLED odtwarza praktycznie tylko takie treści i nigdy nie miałem powidoku (oświetlenie OLED ustawione na 40).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Posiadam A7 od kilku tygodni. mozliwosci kalibracji naprawde spore, a ja sie na tym nie znam. Chodz zaczynam watpic czy da sie wogole to zrobic... Mianowicie w ciemnych scenach (najbardziej po prostu w czerni) widze, ze obraz ma pionowe jasniejsze pasy na calej wysokosci matrycy.  Im bardziej do srodka ekranu tym te pasy staja sie jasniejsze-bardziej widoczne, przy czym prawa strona ekranu zdecydowanie bardziej to uwidacznia. Najmniej uwidacznia sie to przy lewej krawedzi ekranu. Pasy maja szerokosc kazdy ok 5- 7cm. Sa tez widoczne zawsze na max jasnosci gdy film jest w mniejszej rozdzielczosci pionowej (czarne pasy na górze i dole ekranu mają widoczne rozne odcienie zarówno na górze jak i na dole... Bardzo mnie to irytuje. Mozna cos z tym zrobic? czy to jest wogole normalne??? Bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw banding czyli rzecz typowa w technologii oled. Na jednym egzemplarzu widac bardziej na innym mniej, jednak to cecha wspólna telewizorów w tej technologii. A ci co mówią że u nich nie ma, po prostu tego nie zauważają lub im to nie przeszkadza. Z czasem gdy diody organiczne będą się naturalnie zużywac efekt niestety będzie bardziej widoczny.

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Z czasem gdy diody organiczne będą się naturalnie zużywac efekt niestety będzie bardziej widoczny.

Co za bzdura kompletna.

12 godzin temu, Robert. Glapiak napisał:

Najmniej uwidacznia sie to przy lewej krawedzi ekranu. Pasy maja szerokosc kazdy ok 5- 7cm. Sa tez widoczne zawsze na max jasnosci gdy film jest w mniejszej rozdzielczosci pionowej (czarne pasy na górze i dole ekranu mają widoczne rozne odcienie zarówno na górze jak i na dole... Bardzo mnie to irytuje. Mozna cos z tym zrobic? czy to jest wogole normalne??? Bardzo proszę o pomoc

Pionowe pasy (banding) na bardzo ciemnych planszach może być widoczny, ale nie jest na pewno normalnym, aby było je widać w filmie na maksymalnej jasności i nie jest też normalne, aby pasy na górze i dole ekranu miały różny odcień. Obawiam się, że coś może być nie tak z Twoim egzemplarzem i możliwe że będziesz musiał to zgłosić do serwisu LG. Natomiast jak mamy Ci coś więcej powiedzieć, to musisz tu wrzucić zdjęcia, najlepiej plansz testowych na których ten problem będzie najbardziej widoczny. 
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oddzew. Przesyłam zdjęcia testowe przy maksymalnym kontraście i jasnosci. Kolorowych plansz nie przesłałem bo łącznie z bielą są bez zarzutu.

20180505_103807.jpg

20180505_123604.jpg

20180505_103828.jpg

20180505_103549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Robert. Glapiak napisał:

Dziękuję za oddzew. Przesyłam zdjęcia testowe przy maksymalnym kontraście i jasnosci. Kolorowych plansz nie przesłałem bo łącznie z bielą są bez zarzutu.

Tak na oko, to banding masz dość mocny. Bardzo dziwnie wygląda też faktycznie ten niebieskawy powidok. Czy on znika po jakimś czasie, czy teak pozostaje ? Bo jeśli nie, to by się to od razu kwalifikowało do serwisu LG. Niestety ręcznego czyszczenia matrycy na A7 o ile wiem nie ma, więc niewiele z tym sam zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieskawy powidok to zatrzymany fragment filmu akurat. Dziwi mnie to że banding raz jest raz go nie ma. Potrafią występować b ciemne sceny bez zarzutu również na filmach testowych przeważnie jest ok, a czasem jest taka padaka z odcieniami szarosci. Da się to reklamować skoro sam nie poprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Trafiłem chyba do dobrego wątku. Mój wcześniejszy telewizor Sony Kd55xe7005 niestety uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i jestem zmuszony by kupić nowy tv. Będąc w sklepie bardzo spodobał mi się lg oled 55eg9a7v, czytałem już dużo opini i pozytywnych i negatywnych. Telewizor służy mi głównie do oglądania filmów i seriali na netflixie, dodatkowo często będzie na nim grane na konsoli ps4, głównie w fife, ale zdarzają się też inne gry. Telewizor będzie oglądany głównie wieczorami i nocą. Netflix posiada bogaty pakiet filmów w 4k, stąd moje pytanie jak bardzo odczuje różnicę w porównaniu do wcześniejszego Sony? Czy jest sens brać oleda czy kupić jakiegoś lcd 4k. Z góry dziękuję wszystkim za opinię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Co za bzdura kompletna.

 

To nie jest bzdura tylko prawda. Wiem że dla ciebie  jako fanatyka technologii oled i przedstawiciela firmy lg taka informacja jest nie do przyjęcia ale taka jest prawda. Diody organiczne ulegają naturalnemu zużyciu. Po kilku latach tracą swoją jasność i kontrastowosc. Doszkól się w temacie i poczytaj profesjonalne materiały na ten temat i dowiesz się trochę więcej niż z marketingowego bełkotu od lg z ulotek reklamowych czy finansowanych testów którymi się tak często podpierasz. Na telewizorach będzie to widać dopiero za kilka lat, na telefonach z tym rodzajem technologii widac to już teraz - Samsungi z amoledem (A to w zasadzie to samo) czy poledy od lg po 2-3 latach użytkowania sa znacznie ciemniejsze, kolor biały wpada w żółć itd. I o ile na telefonach to tak bardzo nie przeszkadza bo raz że rzadko ktoś trzyma telefon dłużej niż 2 lata, a dwa w smartfonie mozna przymknąć na to oko bo jednak nie służy on do oglądania filmów. Tak przy telewizorach będzie to bolało bardziej. Są to urządzenia które ludzie w domach trzymaja i po 10 lat. Takze lg ze swoimi niedorobionymi oledami ma swoje 5 minut i trzepie hajs od nieświadomych ludzi pełnymi garściami. Za kilka lat niektórzy się obudzą.

Najbardziej śmieszą mnie sponsorowane artykuły na spidersweb i podobnych portali do zarabiania pieniędzy w stylu "lg potwierdza że oledy mają żywotność ponad 100tys godzin" :lol:. Chyba tylko submany i Janusze przed monitorem łykną ta bzdurę. Jak można wiedzieć że coś będzie działać 100tys godzin? Żeby widzieć trzeba to sprawdzić, a żeby to sprawdzić taki tv musiałby pracować kilkanaście lat bez przerwy. A przecież lg tym tematem zajmuje się dopiero od kilku. Pomijam już fakt że nic nie piszą na temat jasności podświetlenia, rodzaju wyświetlanych treści czy innych zmiennych przy których oled będzie prawidłowo pracował przez te kilkanaście lat. No ale jak ktoś swojego mózgu nie używa to łapie jak pelikan bajke o żywotności 100000 godzin.. cyferki robią wrażenie... biznes się musi kręcić.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

 

To nie jest bzdura tylko prawda. Wiem że dla ciebie  jako fanatyka technologii oled i przedstawiciela firmy lg taka informacja jest nie do przyjęcia ale taka jest prawda. Diody organiczne ulegają naturalnemu zużyciu. Po kilku latach tracą swoją jasność i kontrastowosc. Doszkól się w temacie i poczytaj profesjonalne materiały na ten temat i dowiesz się trochę więcej niż z marketingowego bełkotu od lg z ulotek reklamowych czy finansowanych testów którymi się tak często podpierasz. Na telewizorach będzie to widać dopiero za kilka lat, na telefonach z tym rodzajem technologii widac to już teraz - Samsungi z amoledem (A to w zasadzie to samo) czy poledy od lg po 2-3 latach użytkowania sa znacznie ciemniejsze, kolor biały wpada w żółć itd. I o ile na telefonach to tak bardzo nie przeszkadza bo raz że rzadko ktoś trzyma telefon dłużej niż 2 lata, a dwa w smartfonie mozna przymknąć na to oko bo jednak nie służy on do oglądania filmów. Tak przy telewizorach będzie to bolało bardziej. Są to urządzenia które ludzie w domach trzymaja i po 10 lat. Takze lg ze swoimi niedorobionymi oledami ma swoje 5 minut i trzepie hajs od nieświadomych ludzi pełnymi garściami. Za kilka lat niektórzy się obudzą.

Najbardziej śmieszą mnie sponsorowane artykuły na spidersweb i podobnych portali do zarabiania pieniędzy w stylu "lg potwierdza że oledy mają żywotność ponad 100tys godzin" :lol:. Chyba tylko submany i Janusze przed monitorem łykną ta bzdurę. Jak można wiedzieć że coś będzie działać 100tys godzin? Żeby widzieć trzeba to sprawdzić, a żeby to sprawdzić taki tv musiałby pracować kilkanaście lat bez przerwy. A przecież lg tym tematem zajmuje się dopiero od kilku. Pomijam już fakt że nic nie piszą na temat jasności podświetlenia, rodzaju wyświetlanych treści czy innych zmiennych przy których oled będzie prawidłowo pracował przez te kilkanaście lat. No ale jak ktoś swojego mózgu nie używa to łapie jak pelikan bajke o żywotności 100000 godzin.. cyferki robią wrażenie... biznes się musi kręcić.

Ameryki tu nie odkryłeś. Tylko kto użytkuje telefon przez kilka lat? 2-3 lata i następny. Zdecydowanie szybciej starzeją się inne komponenty niż ekrany. Telewizor 5-7 lat i do widzenia. Poza tym w sieci można znaleźć też testy oledów jeszcze z pierwszej generacji, które po 4-5 latach użytkowania nadal trzymają bazowe parametry jasności. Nieco zmieia się oczywiście rozkład barw i telewizor wymaga ponownej kalibracji. Wydaj mi się, że nie jest to jednak jakiś wielki problem. 

Rozumiem jednak, że kolega kupił już Leda od Samsunga i jest świecie przekonany, że będzie się nim cieszył do śmierci. No cóż...

Nie rozumiem też ludzi którzy podniecają się cyferkami i żywotnościa na poziomie 100 tys. godzin. Nawet jeśli ten sprzęt tyle pociągnie, to na cholere mi telewizor z hdr, którego jasność spadnie o połowę ;)

Edytowane przez Damiano85
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

To nie jest bzdura tylko prawda. 

Bzdurą jest pisanie, że niby banding będzie bardziej widoczny, bo diody OLED ulegną zużyciu. To twoje słowa. I bzdurą jest pisanie, że stracą kontrastowość. Czy ty wiesz w ogóle co to jest  kontrast, "ekspercie" ???

1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Na telewizorach będzie to widać dopiero za kilka lat, na telefonach z tym rodzajem technologii widac to już teraz - Samsungi z amoledem (A to w zasadzie to samo) czy poledy od lg po 2-3 latach użytkowania sa znacznie ciemniejsze, kolor biały wpada w żółć itd. I o ile na telefonach to tak bardzo nie przeszkadza bo raz że rzadko ktoś trzyma telefon dłużej niż 2 lata, a dwa w smartfonie mozna przymknąć na to oko bo jednak nie służy on do oglądania filmów. Tak przy telewizorach będzie to bolało bardziej. Są to urządzenia które ludzie w domach trzymaja i po 10 lat. Takze lg ze swoimi niedorobionymi oledami ma swoje 5 minut i trzepie hajs od nieświadomych ludzi pełnymi garściami. Za kilka lat niektórzy się obudzą.

Nie ma to jak wrzucać w to wszystko inną technologię (AMOLED) i jeszcze komórki na których wyświetlana jest totalnie inna treść... Serio ??? To tak jakby porównać Ferrari do rowera i wmawiać, że Ferrari się do niczego nie nadaje, bo rower jest za wolny... 

1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Najbardziej śmieszą mnie sponsorowane artykuły na spidersweb i podobnych portali do zarabiania pieniędzy w stylu "lg potwierdza że oledy mają żywotność ponad 100tys godzin" :lol:. Chyba tylko submany i Janusze przed monitorem łykną ta bzdurę. Jak można wiedzieć że coś będzie działać 100tys godzin? Żeby widzieć trzeba to sprawdzić, a żeby to sprawdzić taki tv musiałby pracować kilkanaście lat bez przerwy. A przecież lg tym tematem zajmuje się dopiero od kilku. Pomijam już fakt że nic nie piszą na temat jasności podświetlenia, rodzaju wyświetlanych treści czy innych zmiennych przy których oled będzie prawidłowo pracował przez te kilkanaście lat. No ale jak ktoś swojego mózgu nie używa to łapie jak pelikan bajke o żywotności 100000 godzin.. cyferki robią wrażenie... biznes się musi kręcić.

Mnnie najbardziej śmieszą kolejne, wymyślane na poczekaniu przez Samsunga101 teorie spiskowe :D Wystarczyłoby abyś trochę poczytał i dowiedział się co to jest np. accelerated lifetime testing i poczytał chociażby ten artykuł: http://nopr.niscair.res.in/bitstream/123456789/29428/1/IJPAP 52(10) 671-677.pdf  Choć patrząc na poziom twojej wiedzy (a właściwie jej całkowity brak, bo nie wiesz nawet co to jest kontrast) to nie sądzę, abyś cokolwiek z niego zrozumiał. OLEDy wcale nie są taką nową technologią, bo testy w laboratoriach były prowadzone już znacznie, znacznie wcześniej. Gdyby wierzyć w twoje katastroficzne wizje, to dawno już użytkownicy pierwszej generacji OLEDów telewizorów LG wszczęli by alarm. A tak jakoś nie jest. A jakie są fakty ?

test rtings:  Po pół roku wyświetlania materiałów na okrągło przez 20h/dobę nie widać spadku luminancji na OLEDzie B6:

week-28-hdr-100-large.jpg

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

Kolejny test:

Cytat

55EA980V OLED TV still displays perfect blacks (0.000 cd/m2) with the very same peak luminance of 150.9 cd/m2 ( the previous result was 151.2 cm/m2). This means that picture is of same dynamics as it was 2.5-years ago.

http://hdtelevizija.com/en/2017/09/04/lg-oled-tv-analysis-after-5000-hours-of-use-still-great-picture/

Czyli po 2.5 latach użytkownania OLED dla którego szacowano czas życia na 30 tys godzin, odnotowano "katastrofalny" spadek jasności o 0.3cd/m2. No faktycznie, już teraz wszyscy użytkownicy OLEDów powinni się bać, no bo za 10 lat spadnie na takim OLEDzie jasność aż o 1.2 cd/m2 ;) A i pewnie obraz na na LCD na matrycy VA za 10 lat będzie niby rzekomo według ciebie idealny :D 

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho wysłannik lg musiał powrzucac dane z sufitu i myśli że przez to będzie bardziej wiarygodny. LG ci płaci od długości posta czy od sztuki? Bo wcześniej szedłes na ilość w pisaniu tych durnych bredni, teraz widzę musiałeś swoje posty bardziej rozwijać. LG kazało bo zagrozili ze przestaną płacić? :ph34r:

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak słaby post, że nawet nie wiadomo jak to skomentować. Wszyscy kłamią, tylko jeden Samsung101 wie najlepiej. A jak się jakiekolwiek argumenty skończą, to wałkuje na okrągło ten sam zużyty kawałek.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to zwykłe diody LED też mają jakąś tam swoją krzywą starzenia, więc zwykły LCD po kilkunastu latach pracy, zwłaszcza na wysokich ustawieniach, też pewnie będzie trochę ciemniejszy niż w chwili zakupu.

 

Chociaż dla ogólnej jasności OLEDów chyba bardziej "niebezpieczne" są algorytmy zapobiegające wypaleniom. Jeśli dla każdego piksela jest liczona wartość korekty napięcia/prądu to w chwili kiedy korekta dla jakiegoś piksela dojdzie do wartości maksymalnej to algorytm będzie musiał albo "przepuścić" wypalony fragment albo obniżyć globalną jasność ekranu żeby najbardziej wypalony fragment nie odstawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, raus napisał:

Tak w sumie to zwykłe diody LED też mają jakąś tam swoją krzywą starzenia, więc zwykły LCD po kilkunastu latach pracy, zwłaszcza na wysokich ustawieniach, też pewnie będzie trochę ciemniejszy niż w chwili zakupu.

dokładnie - z tego co pamiętam to ta krzywa jest podobna do tej z oledów czyli tez 100 tys h to utrata połowy jasności ledów w podświetleniu

w czasach lamp podświetlających to był chyba większy dramat - przynajmniej jak by oceniać wg notebooków - mi po 2-3 latach stare notebooki dawały zupełnie ciemny obraz - miały całkiem zużyte podświetlenie przy używaniu 12h/dobę przez zaledwie 2-3 lata

więc kolega @Samsung101 znowu się nie douczył - albo raczej pracodawca zakazał wspominać o tym fakcie

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Robert. Glapiak napisał:

Ten niebieskawy powidok to zatrzymany fragment filmu akurat. Dziwi mnie to że banding raz jest raz go nie ma. Potrafią występować b ciemne sceny bez zarzutu również na filmach testowych przeważnie jest ok, a czasem jest taka padaka z odcieniami szarosci. Da się to reklamować skoro sam nie poprawie?

Jak zareklamujesz, to niestety LG odpowie Ci zapewne, że taka jest cecha technologii. Ten banding jest najbardziej widoczny na planszach o jasności 5%, na dużych jednorodnych płaszczyznach. Jeśli film ma prawidłową czerń (0 cd/m2) to wtedy nie zobaczysz go w ogóle. Powyżej 10-15% jasności ten banding też znika. Jeśli czerń w filmie nie jest idealna, to wtedy można ten banding zauważyć właśnie chociażby na napisach końcowych. Pytanie też czy masz odpowiednią wartość jasności. Generalnie powinna być ustawiona na 50, ale jak widzisz, że czerń ma podwyższoną wartość, to możesz spróbować ją lekko obniżyć. W ten sposób powinieneś też pozbyć się bandingu. Z drugiej strony w innym filmie z prawidłową czernią przy takim ustawieniu jasności stracisz detale bliskie czerni.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...