Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Loteria Oled nie omija zadnej serii..., różnic w panelach zadnych :-)

Albo masz szczęście i akceptujesz to co masz lub szukasz, kwestia percepcji tez jest istotna...

C.B.E.G.W nie istotne w OLED masz zawsze loterię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mfluorek napisał:

A po co chcesz robić jej zdjęcie? Na oczy nie widzisz jak to  wygląda? 

Widocznie nie do końca zrozumiałem treść testu na rtings.com ;) 

Na oczy plansze są jednolite i myślałem że obiektyw aparatu pokazuje prawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Przecież to Ty oglądasz obraz nie obiektyw aparatu :)

Jeśli "na oczy plansze są jednolite" to ciesz się obrazem.

52 minuty temu, djsielo napisał:

Poczekam na lepsze ceny b7 lub na nowe modele. Przy b7 podobno nie ma takich problemów. 

Ja mam B7, ale moim zdaniem to nieistotne.

Raz przez kilka minut obejrzałem kilka plansz testowych, nic nie znalazłem niepokojącego

i ciesze się obrazem. :)

1 godzinę temu, ma_ko napisał:

Gatar są lepsze....

No to Kolego djsielo poszukiwania czas zacząć :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad kupnem TV do nowego mieszkanka, no i mam straszny dylemat... Nie chcę kupić czegoś z czego będę niezadowolony no i nie chcę też przepłacić za parametry które mi się nie sprawdzą. Nastawiałem się na 65". Niestety OLED odpada, gdyż jest zbyt drogi, a przy LCD do 6k (myślałem nad Samsung UE65MU7002) nie jestem pewien czy obraz będzie wystarczająco zadawalający. OLEDy przekonują mnie swoją świetną jakością obrazu do tego lubię oglądać przy zgaszonym świetle co da dodatkowe wrażenia. Dlatego raczej kosztem wielkości ekranu zastanawiam się nad wyborem między 55EGA7V a 55B7V. Tylko który wybrać?

Poniżej podaję moje odpowiedzi. Bardzo bym prosił o poradę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.8-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty nie są aż tak ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju? od boku (lewa strona)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? netflix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ale rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  brak płynności przy szybkich ruchach, nierównomierne podświetlenie, słaby kontrast
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, akortiner napisał:

Witam wszystkich,

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad kupnem TV do nowego mieszkanka, no i mam straszny dylemat... Nie chcę kupić czegoś z czego będę niezadowolony no i nie chcę też przepłacić za parametry które mi się nie sprawdzą. Nastawiałem się na 65". Niestety OLED odpada, gdyż jest zbyt drogi, a przy LCD do 6k (myślałem nad Samsung UE65MU7002) nie jestem pewien czy obraz będzie wystarczająco zadawalający. OLEDy przekonują mnie swoją świetną jakością obrazu do tego lubię oglądać przy zgaszonym świetle co da dodatkowe wrażenia. Dlatego raczej kosztem wielkości ekranu zastanawiam się nad wyborem między 55EGA7V a 55B7V. Tylko który wybrać?

Poniżej podaję moje odpowiedzi. Bardzo bym prosił o poradę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.8-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty nie są aż tak ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju? od boku (lewa strona)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? netflix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ale rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  brak płynności przy szybkich ruchach, nierównomierne podświetlenie, słaby kontrast
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500 zł

Polecam OLEDA, ja posiadam 55eg9a7v  jakość obrazu jest znakomita w dzień no i w nocy wtedy Oled pokazuje swój pazur. Oglądanie TV czy filmów to sama przyjemność na tym TV aż nie chce się go wyłączać. Jak nie będziesz korzystał z 4K to bierz ten tańszy z HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach dosyć intensywnego użytkowania (głównie netflix,filmy z zewnętrznego źródła,ps4,rzadko "ogłupiająca" telewizja) tego OLEDa (A7 kupiłem w BLACK FRIDAY) uważam,że obraz jest IGŁA. Jedyne co na minus trochę spowolnione menu i czasami co dziwne muszę włączać internet mimo automatycznego ustawienia sieci wifi. Dzisiaj testowałem dead pixele i żadnego nie znalazłem,szare plansze testowe nie chciały się załadować na youtube więc nie wiem jak to wygląda,ale w sumie to i tak bez znaczenia bo to co oglądam wygląda super.Po tych 3 miesiącach użytkowania zakup uważam za udany tym bardziej,że telewizor kupiłem za kwotę około 4300zł.p.s. Przesiadałem się z plazmy samsunga 51' i chciałem coś większego,czyli 65' ,ale OLED tej wielkości kosztował dużo więcej,więc wybrałem 55'.Myślę,że jak spadną ceny 65' to może za 2-3 lata skuszę się na wersję UHD z HDR ,chyba,że wymyślą coś nowego.Polecam model A7 wszystkim niezdecydowanym.p.s.Nie jestem w żaden sposób zawodowo powiązany z firmą LG.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A7 to pudrowana 910tka, nic szczególnego tam nie ma, poza doskonała czernią. Słaba rozdzielczość, słabe skalowanie, zjadane odcienie szarości, kiepska obsługa ruchu, kiepska obsługa gorszego/zwykłego sygnalu. 

Dobrytv dla początkującego/niewymagajacego użytkownika, dla takiego z doświadczeniem albo wyrobionym okiem nic szczególnego. Zresztą cena mówi sama za siebie.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A7 to pudrowana 910tka, nic szczególnego tam nie ma, poza doskonała czernią. Słaba rozdzielczość, słabe skalowanie, zjadane odcienie szarości, kiepska obsługa ruchu, kiepska obsługa gorszego/zwykłego sygnalu. 
Dobrytv dla początkującego/niewymagajacego użytkownika, dla takiego z doświadczeniem albo wyrobionym okiem nic szczególnego. Zresztą cena mówi sama za siebie.


Takie nic szczególnego, że w materiałach FullHD zjada takiego KS7000. Uważam, że w tej cenie nie ma sensu inwestować w modele HDR, bo większość materiałów, które oglądamy tego nie oferuje.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, piter20020 napisał:

 


Takie nic szczególnego, że w materiałach FullHD zjada takiego KS7000. Uważam, że w tej cenie nie ma sensu inwestować w modele HDR, bo większość materiałów, które oglądamy tego nie oferuje.

 

Dodałbym, że w tej cenie ciężko też przyzwoity HDR. Wszystko zależy od konkretnych oczekiwań. W moim odczuciu o jakości decyduje głównie kontrast i co za tym idzie, plastyka obrazu. Na tym polu Oled nie ma sobie równych, szczególnie jeśli ktoś ogląda dużo filmów ze źródeł o dobrej jakości. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piter20020 napisał:

 


Takie nic szczególnego, że w materiałach FullHD zjada takiego KS7000. Uważam, że w tej cenie nie ma sensu inwestować w modele HDR, bo większość materiałów, które oglądamy tego nie oferuje.

 

Idąc od tyłu - tak w niskich cenach modele z logo HDR to strata pieniędzy. A co do ks7000 to A7 jest lepszy tylko w dwóch obszarach - czerń i kąty boczne , cała reszta to już atuty Samsunga.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Xisiek napisał:

A7 to pudrowana 910tka, nic szczególnego tam nie ma, poza doskonała czernią. Słaba rozdzielczość, słabe skalowanie, zjadane odcienie szarości, kiepska obsługa ruchu, kiepska obsługa gorszego/zwykłego sygnalu. 

Dobrytv dla początkującego/niewymagajacego użytkownika, dla takiego z doświadczeniem albo wyrobionym okiem nic szczególnego. Zresztą cena mówi sama za siebie.

Wymagający użytkownik ogląda dobrej jakości materiały i nie potrzebuje żadnych ulepszaczy obrazu - wręcz ich unika.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piter20020 napisał:

 Uważam, że w tej cenie nie ma sensu inwestować w modele HDR, bo większość materiałów, które oglądamy tego nie oferuje.

 

Witam.

Kto co lubi. Netflix ma sporo materiałów HDR.

Oczywiście ich jakość jest różna, ale moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Xisiek napisał:

A7 to pudrowana 910tka, nic szczególnego tam nie ma, poza doskonała czernią. Słaba rozdzielczość, słabe skalowanie, zjadane odcienie szarości, kiepska obsługa ruchu, kiepska obsługa gorszego/zwykłego sygnalu. 

A7V ma niby "słabe skalowanie" ? Gdzie to wyczytałeś ? Powtarzasz tu jakieś mity... Kolejna sprawa - "zjadanie odcieni szarości". Według właściwie jedynego testu A7V na http://www.tvtest.pl/lg-55eg9a7-test/  nie ma z tym żadnego problemu (jest bardzo blisko B7V). Podobnie z obsługą ruchu. Można się z godzić jedynie co do nieco gorszej obsługi gorszej jakości sygnałów.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem telewizor i generalnie jestem bardzo zadowolony, martwi mnie tylko jedna rzecz: gubienie ciemnych detali. Ktoś z was może kalibrował i może podzielić się ustawieniami, albo polecić jakieś inne rozwiązanie? Oczywiście próbowałem już zmiany gammy, ale 2.2 usuwa za dużo detali, za to 1.9 za bardzo uwydatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mfluorek napisał:

Dzisiaj odebrałem telewizor i generalnie jestem bardzo zadowolony, martwi mnie tylko jedna rzecz: gubienie ciemnych detali. Ktoś z was może kalibrował i może podzielić się ustawieniami, albo polecić jakieś inne rozwiązanie? Oczywiście próbowałem już zmiany gammy, ale 2.2 usuwa za dużo detali, za to 1.9 za bardzo uwydatnia.

Nie powinien gubić. Kilka sztuk, które przeszło przez nasze ręce nie wykazywało takich zachowań. Jeśli masz sztukę w której akurat takie coś występuję to na pewno żadne gotowe ustawienia Ci nie pomogą. Albo profi kalibracja, albo przynajmniej ustaw na planszach testowych, np. z płyty: Ted's LightSpace CMS Calibration Disk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2018 o 09:05, zly maluszek napisał:

Po kilku miesiącach dosyć intensywnego użytkowania (głównie netflix,filmy z zewnętrznego źródła,ps4,rzadko "ogłupiająca" telewizja) tego OLEDa (A7 kupiłem w BLACK FRIDAY) uważam,że obraz jest IGŁA. Jedyne co na minus trochę spowolnione menu i czasami co dziwne muszę włączać internet mimo automatycznego ustawienia sieci wifi. Dzisiaj testowałem dead pixele i żadnego nie znalazłem,szare plansze testowe nie chciały się załadować na youtube więc nie wiem jak to wygląda,ale w sumie to i tak bez znaczenia bo to co oglądam wygląda super.Po tych 3 miesiącach użytkowania zakup uważam za udany tym bardziej,że telewizor kupiłem za kwotę około 4300zł.p.s. Przesiadałem się z plazmy samsunga 51' i chciałem coś większego,czyli 65' ,ale OLED tej wielkości kosztował dużo więcej,więc wybrałem 55'.Myślę,że jak spadną ceny 65' to może za 2-3 lata skuszę się na wersję UHD z HDR ,chyba,że wymyślą coś nowego.Polecam model A7 wszystkim niezdecydowanym.p.s.Nie jestem w żaden sposób zawodowo powiązany z firmą LG.:D

Uff już myślałem że tylko ja mam problem ze spowolnionym menu i wifi ale widocznie ten model tak ma :) Pozdr :) PS Swoją drogą ciekawe czy wyjda jakieś aktualizacje softu oraz czy dodadzą hdr w update :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciągnąłem jasność do 52, w IRE 5% wszystkie trzy kolory podciągnąłem o kilkanaście wartości i jest o wiele lepiej :) Jeśli jakiś film jest nadal za ciemny, to włączam sobie gamma procesing w MadVR, gdzie można ustawić gammę z dokładnością 0.05 i wybrać rodzaj krzywej (pure power lub BT.709). Podobna funkcja jest chyba w mpv.

Po tych ustawieniach zaciemnione miejsca wydają się nadal za ciemne, ale wydaje mi się że to kwestia przyzwyczajenia do LCD i uniesionych czerni (to tak się tłumaczy na polski "elevated blacks"? :D).

Warto wspomnieć, że jeśli chcemy mieć 4:4:4, to trzeba oznaczyć wejście jako PC. Inaczej nawet jeśli podajemy sygnał 4:4:4, to jest on przetwarzany na coś z mniejszym subsamplingiem (wg. rtings mniej więcej 4:2:2).

Edytowane przez mfluorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta pod postem, ale nie mogę już edytować.

Właśnie odkryłem, że mimo oznaczenia wejścia jako PC, po przełączeniu z 60Hz na 24Hz telewizor przełącza się z 4:4:4 na 4:2:2. Da się to jakoś naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, mam problem:

Od jakiegoś czasu, co kilkadziesiąt (20-30 minut różnie) dźwięk z określonej wartości się zeruje. Podgłaśniam i działa nadal, ale jest to bardzo irytujące, gdy ogląda się film. TV mam podłączone do dekodera NC+. Co to może być? Problemu szukać w TV czy może w dekoderze? Ma ktoś pomysł na rozwiązanie?

I jeszcze jedno pytanie, czy możecie polecić kogoś z okolic Poznania kto mógłby skalibrować obraz w tym modelu?

Poza tym z TV jestem bardzo zadowolony, dla amatora obraz i funkcjonalność na super poziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota od tv LG sparowałem, że obsługuje mi dekoder i tylko tego jednego pilota używam. Właśnie oglądam film i dzisiaj wyciszył mi po 2h pracy. Nie ma żadnej reguły jeśli chodzi o częstotliwość. Mocno irytujące, gdzie szukać rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Łukasz Paweł napisał:

co sądzicie o tym bandingu ze zdjecia , zamówiłem przez neta wiec moge go oddać , jak myślicie?

image1.jpeg

Wg mojej oceny wygląda na całkiem przyzwoity egzemplarz. Podejrzewam, że w rzeczywistości (nie na zdjęciu) ekran wygląda jeszcze lepiej (zdjęcie jest rozjaśnione i pokazuje rzeczywistość w negatywnym świetle - zła ekspozycja).

Jeżeli nie ma żadnych wadliwych pikseli lub subpikseli, to bym zostawił ten egzemplarz.

Po kilkudziesięciu godzinach oglądania i po automatycznym wyrównaniu matrycy będzie lepiej. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...