Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, gh0st666 napisał:

Nie wiem jak jest w A7, ale w B7 czyszczenie matrycy nie działa tylko po ciągłym, jednorazowym odtwarzaniu przez 4h. Jednego dnia oglądasz np. przez 1h, innego przez 2, kolejnego przez 2 i po zsumowaniu tych godzin, matryca jest zawsze czyszczona. I tak cykl się powtarza. Sprawdziłem to dokładnie miernikiem energii. Takie czyszczenie trwa kilka minut i pobór prądu przez TV wynosi wtedy 50-60W.

Jeżeli masz rację, to jest bardzo dobra wiadomość, że czas działania telewizora jest sumowany. 

W sumie to kilka dni temu zauważyłem, że telewizor był włączony niecałe 2 h, po jego wyłączeniu też zadziałała funkcja odszumiania matrycy. Byłem trochę zaskoczony... ale to by faktycznie świadczyło, że czas jest sumowany.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KaMario napisał:

Jeżeli masz rację, to jest bardzo dobra wiadomość, że czas działania telewizora jest sumowany. 

W sumie to kilka dni temu zauważyłem, że telewizor był włączony niecałe 2 h, po jego wyłączeniu też zadziałała funkcja odszumiania matrycy. Byłem trochę zaskoczony... ale to by faktycznie świadczyło, że czas jest sumowany.

czyli na czym to polega? telewizor wchodzi w jakis specjalny tryb ktory sam automatycznie czyści matrycę? w tym czasie nie można oglądać tv czy jak to jest ? jest jakaś plansza przedstawiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hindus3d napisał:

czyli na czym to polega? telewizor wchodzi w jakis specjalny tryb ktory sam automatycznie czyści matrycę? w tym czasie nie można oglądać tv czy jak to jest ? jest jakaś plansza przedstawiona?

Nie wiem na czym technicznie  polega czyszczenie / odszumianie matrycy. Gdzieś czytałem w internecie kiedyś, że są "porządkowane" ładunki elektrostatyczne... i są wtedy usuwane ewentualnie powstałe powidoki i nierównomierności.

Funkcja działa automatycznie po wyłączeniu telewizora, bez wyświetlania czegokolwiek na ekranie. Dzieje się to samoczynnie, bez wpływu użytkownika, więc nieuświadomiony właściciel takiego telewizora może o tym nawet nie wiedzieć. Ważne jest to, żeby nie wyłączać telewizora z prądu, wyciągając wtyczkę z gniazdka sieciowego lub wyłączając listwę.

Nowe modele mają również w menu możliwość ręcznego uruchomienia funkcji czyszczenia matrycy, ale chyba tylko modele 4k, bo w A7 nie ma tej funkcji.

Edytowane przez KaMario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KaMario napisał:

Doniesienia użytkowników telewizorów LG OLED opisywane na tym forum w wątkach dotyczących różnych modeli. Staram się śledzić na bieżąco i kilkakrotnie zdarzało mi się czytać. A czy to jest prawda, to nie wiem...

Nie wierzę w takie informacje z dwóch powodów - nie ma nigdzie takiego zapisu w gwarancji, a po drugie nie słyszałem o żadnym użytkowniku, któremu na tej podstawie odmówiono gwarancji. Byłoby kuriozalne gdyby LG odmówiło gwarancji z powodu działania lub nie działania całkowicie automatycznego, niezależnego od użytkownika mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z jasnością modelu A7 względem np. B7 z równomiernością podświetlenia matrycy , bandingiem itp w modelu A7?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlania matrycy?? Nie występuje takowe.

Równomierność ekranu tak , zafarb żółtego lub lekkiego różu to prawie norma.

Reszta to loteria, możesz trafić na egzemplarz idealny możesz trafić na gniota. Loteria Oled trwa...

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W A7 nie ma żadnego żółtego zafarbu ekranu. Na tą przypadłość cierpią tylko tegoroczne matryce 4K.

Bandingu w moim egzemplarzu nie stwierdziłem.

Matryca jest bardzo równomierna. Przy odbiciach bardzo jasnego światła, np. od latarki, lampy itp. jest lekki odbłysk różowo-fioletowej poświaty, ale nie jest to tak mocno zauważalne jak było w modelu 910. Popracowano nad tym widocznie w LG (a co do modeli 4K tak popracowano, że teraz odbicia są żółto-pomarańczowe i jeszcze dodatkowo barwią ekran...).

A co do jasności, to ja osobiście nie zauważyłem większej różnicy w jasności ekranu pomiędzy A7 i B7 (oglądane 2 modele obok siebie w sklepie przy bardzo jasnym oświetleniu), chociaż pomiary i testy jakie na dzień dzisiejszy są dostępne, a w zasadzie dla modelu A7 tylko jeden twierdzą, że A7 jest nieco ciemniejszy. Do normalnego oglądania filmów z płyt czy do telewizji jasność ekranu jest wystarczająca, z dużym zapasem.

Edytowane przez KaMario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Świeżo sie zarejestrowałem, ale wcześniej czytałem prawie cały wątek. Chciałbym w tym miejscu pomóc w zakupie niezdecydowanym - czy kupić starą 910 czy A7.

Nie jestem osobą zagłębioną w arkana wiedzy o telewizorach. Po prostu spodobał mi się OLED 910 i po pewnym reaserchingu go kupiłem. Był juz przeceniony, i nie ukrywam że chodziło mi o najtańszy OLED na rynku. Wiedziałem że jest powystawowy a pomimio to go wziąłem bo już nie było w okolicy egzemplarzy z magazynu. Byłem świadom wszystkich wad które mają OLEDY z 2015 r. (biały kolor, ciemna matryca, odcienie szarości), a zakrzywiony ekran mi nie przeszkadza i 3d jest fajnym dodatkiem. W pewnym momencie jednak zauważyłem na jednostajnym kolorze w odcieniach czerwonego, żółtego i zielonego przebarwienia (zaciemnienia), które na dynamicznych obrazie nie są widoczne i gdyby wystąpiły po okresie gwarancyjnym to bym "przeżył", ale tak to postanowiłem reklamować. Zrobiłem zdjęcia i internetowo zgłosiłem wadę u producenta. Przyjechali ludzie z serwisu, też zrobili foty i czekałem na decyzję. Decyzja była taka że mogą mi wymienić na A7 lub zwrócić kasę. Wtedy znalazłem ten wątek na forum i poczytałem o A7. Za te pieniądze nie kupiłbym nawet A7 a ten wątek utwierdził mnie że biorę następcę, bo to nic za płaski ekran i brak 3d. W efekcie użytkowałem 910 trochę ponad miesiąc, a teraz mam A7 od kilku tygodni i dołączam się  do zdania że lepiej dołożyć trochę kasy i kupić model z 2017r., jeżeli ktoś nie jest napalony na krzywy ekran i 3d. Po prostu nowa matryca jest dużo jaśniejsza, problemów z szarością nie widzę, przebarwienia na białym kolorze są prawie nie widoczne, może ktoś upierdliwy będzie miał z tym problem ale w porównaniu z 910 to przepaść. Także ci niezdecydowani - kupujcie nowy model, bo w mojej ocenie, choć laika po prostu lepiej wyświetla.

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bomek napisał:

Witam !

Świeżo sie zarejestrowałem, ale wcześniej czytałem prawie cały wątek. Chciałbym w tym miejscu pomóc w zakupie niezdecydowanym - czy kupić starą 910 czy A7.

Nie jestem osobą zagłębioną w arkana wiedzy o telewizorach. Po prostu spodobał mi się OLED 910 i po pewnym reaserchingu go kupiłem. Był juz przeceniony, i nie ukrywam że chodziło mi o najtańszy OLED na rynku. Wiedziałem że jest powystawowy a pomimio to go wziąłem bo już nie było w okolicy egzemplarzy z magazynu. Byłem świadom wszystkich wad które mają OLEDY z 2015 r. (biały kolor, ciemna matryca, odcienie szarości), a zakrzywiony ekran mi nie przeszkadza i 3d jest fajnym dodatkiem. W pewnym momencie jednak zauważyłem na jednostajnym kolorze w odcieniach czerwonego, żółtego i zielonego przebarwienia (zaciemnienia), które na dynamicznych obrazie nie są widoczne i gdyby wystąpiły po okresie gwarancyjnym to bym "przeżył", ale tak to postanowiłem reklamować. Zrobiłem zdjęcia i internetowo zgłosiłem wadę u producenta. Przyjechali ludzie z serwisu, też zrobili foty i czekałem na decyzję. Decyzja była taka że mogą mi wymienić na A7 lub zwrócić kasę. Wtedy znalazłem ten wątek na forum i poczytałem o A7. Za te pieniądze nie kupiłbym nawet A7 a ten wątek utwierdził mnie że biorę następcę, bo to nic za płaski ekran i brak 3d. W efekcie użytkowałem 910 trochę ponad miesiąc, a teraz mam A7 od kilku tygodni i dołączam się  do zdania że lepiej dołożyć trochę kasy i kupić model z 2017r., jeżeli ktoś nie jest napalony na krzywy ekran i 3d. Po prostu nowa matryca jest dużo jaśniejsza, problemów z szarością nie widzę, przebarwienia na białym kolorze są prawie nie widoczne, może ktoś upierdliwy będzie miał z tym problem ale w porównaniu z 910 to przepaść. Także ci niezdecydowani - kupujcie nowy model, bo w mojej ocenie, choć laika po prostu lepiej wyświetla.

Gratuluję wyboru!

W końcu jest osoba, która miała i ma do czynienia z obydwoma modelami full HD i widzi różnicę na korzyść nowego modelu A7. Piszę to m.in. dlatego, że mając A7 w domu, udzielając się tu, wielokrotnie przez niektóre osoby na tym forum byłem stawiany w sytuacji, że (delikatnie mówiąc) gadam głupoty i nie wiem o czym piszę, bo niby A7 to ten sam model co 910 i jest tak samo ciemny, i posiada nadal te same mankamenty co jego poprzednik, no i że jest o wiele gorszy od modeli 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi . Tv z bardzo dobrym obrazem głownie nc+ , cos z neta i film z bluray . Jak w jasnym pomieszczeniu okna tarasowe na calej scianie z lewej strony okolo 3m od tv.latem jest mega jasno ale max do godziny 13. Cena tez coraz lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A7 nie jest jasnym telewizorem, choc jaśniejszym od ciemnej 910. To nie jest rozsądny wybór do jasnego pomieszczenia. Wystarczy rzucić okiem na pomiary. Choć oczywiście jeden z naszych kolegów wciąż tego nie chce pojac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za ciemny to szkoda bo kwota jest ok . Oled 4k nie do kupienia w tych pieniadzach. Jak odpadnie oled A7 to pozostanie LCD. Tylko jaki model bez Android  Samsung MU? Myślę ze muszę sam ocenic czy jasnosc bedzie wystarczająca. Ale poki co posiadacze A7 sobie chwalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KARTON napisał:

 Myślę ze muszę sam ocenic czy jasnosc bedzie wystarczająca. 

To jest zdecydowanie dobra droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadanie o tym że A7 jest do kitu bo ciemny zaczyna być nudne. Jeszcze 1.5 roku temu większość zachwycała się 910. A jaką jasność miały topowe plazmy u schyłku kariery? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pawelll napisał:

Gadanie o tym że A7 jest do kitu bo ciemny zaczyna być nudne. Jeszcze 1.5 roku temu większość zachwycała się 910. A jaką jasność miały topowe plazmy u schyłku kariery? 

Dokładnie...

A najbardziej boli to, że niektórzy koledzy piszą o A7 opierając się wyłącznie na syntetycznych testach, tylko czy miały z tym telewizorem cokolwiek do czynienia?

Czy na tej podstawie trzeba zaraz dyskredytować produkt, który nadal jest jak na obecny czas telewizorem z wyższej półki (klasy premium) pomimo matrycy full HD, a to za sprawą technologii w nim zastosowanej. Nie wszystkich stać na telewizor 4K, bo bardzo dużo kosztuje... nie każdemu jest na tą chwilę potrzebna rozdzielczość 4K - odtwarzacze też sporo kosztują, pomimo, że w głównej mierze są to "plastikowe mydelniczki" no może poza OPPO, ale to też wyższa półka i sporo droższa cena. Wiem... zaraz będą argumenty, że istnieją inne źródła sygnału w rozdzielczości 4K...

Więc... powyższe aspekty również trzeba zrozumieć.

Edytowane przez KaMario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Xisiek napisał:

A7 nie jest jasnym telewizorem, choc jaśniejszym od ciemnej 910. To nie jest rozsądny wybór do jasnego pomieszczenia. Wystarczy rzucić okiem na pomiary. Choć oczywiście jeden z naszych kolegów wciąż tego nie chce pojac.

Mam 2 okna, z boku telewizora i na wprost

w jasne dni przeszkadzają odbicia w ekranie, a nie brak jasności tv

 

Dnia 23.10.2017 o 09:49, KARTON napisał:

Panowie jak z jasnością modelu A7 względem np. B7 z równomiernością podświetlenia matrycy , bandingiem itp w modelu A7?

 

Ja nie zauważyłem u siebie w A7 martwych pikseli, bandingu, nierównomierności Swiecenia 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, moja rada tym co niezdecydowani czy kupić lepszą półkę LCD (na zwykłych ledach) w 4K czy najsłabszego OLEDA full HD na 55 calach, Żeby wyczaić różnicę w rozdzielczości pomiędzy 4K a full HD trzebaby chyba oglącać coś od 1,5 do 2 m od martycy. Argument za 4K więc odpada, a obraz na oledzie w odniesieniu zwykłego LCD, porównam do sytuacji, gdy przesiadłem się z normalnej osobówki do vana (od tego momentu zwykłe auta osobowe dla mnie nie istnieją - mam 2 m. wzrostu) - więc jak dla mnie zwykłe LCD mogliby wycofać z rynku. Stare filmy mam ochotę oglądać na nowo i oglądam. Użytkuję dekoder nc+ i netflixa - miodzio.

Pozdrawiam niezdecydowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że nie zobaczę różnicy w 4k, ale nawet jak oglądam z odległości 2,5m na 55" i puszczam ten sam materiał w 4K i full HD, to różnica jest bardzo wyraźna. Przy 55" to już naprawdę widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bomek napisał:

 Żeby wyczaić różnicę w rozdzielczości pomiędzy 4K a full HD trzebaby chyba oglącać coś od 1,5 do 2 m od martycy. Argument za 4K więc odpada.

A nie z 50cm? ;) Doedukuj się troszkę co zmienia 4k w tv i czy to tylko rozdzielczość, a dopiero później zajmij się "doradztwem"- to wszystkim wyjdzie na zdrowie.

6 godzin temu, JAC_ZAR napisał:

Mam 2 okna, z boku telewizora i na wprost, wjasne dni przeszkadzają odbicia w ekranie, a nie brak jasności tv

Duża jasność jest potrzebna między innymi po to aby właśnie nieco zniwelować te odbicia i polepszyć odbiór materiału w jasnym pokoju. 

Pozatym A7 , bez względu co tam się komu wydaje, nie jest jasnym tv bo pełny ekran nie osiąga nawet 100 nit, a 10% okno niespełna 250nit.  Takie są fakty a nie subiektywne oceny.

Teraz, żebyś wiedział o co chodzi - najslabsze LCD mają jasność ok. 200-250 nit, te lepsze nawet ponad 400nit.A w praktyce kalibrując TV na warunki otoczenia można polecieć spokojnie na ponad 300nit.

PS. O HDR nie wspominam, bo tam OLEDy mają ok.700nit a LCD lecą grubo ponad 1000 nit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Xisiek napisał:

A nie z 50cm? ;) Doedukuj się troszkę co zmienia 4k w tv i czy to tylko rozdzielczość, a dopiero później zajmij się "doradztwem"- to wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Duża jasność jest potrzebna między innymi po to aby właśnie nieco zniwelować te odbicia i polepszyć odbiór materiału w jasnym pokoju. 

Pozatym A7 , bez względu co tam się komu wydaje, nie jest jasnym tv bo pełny ekran nie osiąga nawet 100 nit, a 10% okno niespełna 250nit.  Takie są fakty a nie subiektywne oceny.

Teraz, żebyś wiedział o co chodzi - najslabsze LCD mają jasność ok. 200-250 nit, te lepsze nawet ponad 400nit.A w praktyce kalibrując TV na warunki otoczenia można polecieć spokojnie na ponad 300nit.

PS. O HDR nie wspominam, bo tam OLEDy mają ok.700nit a LCD lecą grubo ponad 1000 nit.

mam w domu oleda A7 i LCD panasonica, który swieci jaśniej od A7, oba 55”

wolę obraz z oleda i żadna jasność LCD tego nie zmieni

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JAC_ZAR napisał:

mam w domu oleda A7 i LCD panasonica, który swieci jaśniej od A7, oba 55”wolę obraz z oleda i żadna jasność LCD tego nie zmieni

I bardzo dobrze, co kto lubi i co komu potrzeba. Jeśli za dnia lubisz refleksy i ciemny obraz - Twój wybór.

Każdy może sobie wybrać co mu się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Xisiek napisał:

I bardzo dobrze, co kto lubi i co komu potrzeba. Jeśli za dnia lubisz refleksy i ciemny obraz - Twój wybór.

Każdy może sobie wybrać co mu się podoba :)

Ja kupiłem do oglądania tylko w nocy, ale z dzień postał w salonie i jakoś nie zauważyłem kłopotów z jasnością. Test /jedyny/ czytałem oczywiście i wiem co tam podają ale i tak regulowałem mu parametry jasności , kontrastu etc bo wydawał mi się za jasny. Może trafiła mi się trefna matryca:)

Troszkę przypomina mi się sytuacja z projektorem jvc, gdzie wszyscy "ostrzegali" przed jasnością jvc rs49, bo pomiary mówiły swoje, a  świeci na 130 calach w trycie eco i żadnych problemów z jasnością. Z kolei wcześniejszy soniak miał zmierzoną w testach jaśność wyższą a był zwyczajnie ciemniejszy od jvc.

Ale co tam, kupiony był w innym celu więc sobie tym głowy nie zaprzątam, matryca na razie wydaje się dobra i o dziwo nie zauważyłem bandingu. Dobre wydania w bluray chce się ponownie obejrzeć. Zobaczymy czy problemy wcześniejszego modelu nie wystąpią z czasem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, Xisiek napisał:

I bardzo dobrze, co kto lubi i co komu potrzeba. Jeśli za dnia lubisz refleksy i ciemny obraz - Twój wybór.

Każdy może sobie wybrać co mu się podoba :)

przesadzasz z tym ciemnym obrazem

oled jest lepszy i tyle

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...