Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, kiedyś widziałem tą tabelę ale zapomniałem o niej.

No nic, może zmobilizuje ich to do obniżki ceny poniżej 6100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej piszą że od października wszystkie modele OLED-ów LG z roku 2017  będą posiadały specjalny ekspercki tryb kolorów specjalnie zoptymalizowany przez ekspertów z firmy Technikolor :

http://www.twice.com/news/tv/ifa-2017-lg-adds-technicolor-expert-mode-all-2017-oled-tvs/65948

Czyżby coś na kształt firmowej kalibracji ?

 

 

 

 

http://www.lgnewsroom.com/2017/09/at-ifa-2017-lg-shines-spotlight-on-tv-partnership-with-dolby-and-technicolor/

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, maxkorzen napisał:

Raczej dodatkowy tryb ustawień, jak THX w Panasonicach.

Ciekawe tylko czy udostępnią taką możliwość dla telewizorów z 2017 roku, ale wyprodukowanych i zakupionych wcześniej niż w październiku.

Może będzie jakaś aktualizacja oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas za ponad 6k... Od kiedy Polska i Polacy stali się tacy bogaci, że płacimy o 1/3 ceny więcej jak Niemcy? Właśnie przeglądnąłem 3 moje ostatnie paski wypłat i nie zauważyłem wzrostu o 30% :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem przymuszony do zmiany telewizora i jest to jeden z moich faworytów, raczej był bo dla zasady nie dam u nas 30% więcej i wybiorę coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobaczcie po ile B7 w MM de

http://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-55b7d-2236970.html

1795 x 4,224 = 7617,98

to za taką kasę nawet w necie nie znalazłem

a EGA7

http://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-55eg9a7v-2251961.html

 

1299x4,244= 5 512,95

Za taka kasę nowe modele jak u nas by były to bez zastanowienia mozna brać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wtajemniczonych w A7 jest ta sama matryca co w 910V czyli z 2015 roku  - info od LG :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kodo3 napisał:

Tak dla wtajemniczonych w A7 jest ta sama matryca co w 910V czyli z 2015 roku  - info od LG :) 

No to kiszka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda z tą matrycą to przekreśla w moim zastosowaniu ten model. U mnie telewizor pracuje od 8 do 12 godzin dziennie i trwałość matrycy jest dla mnie ważnym czynnikiem w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krynos napisał:

Jeśli to prawda z tą matrycą to przekreśla w moim zastosowaniu ten model. U mnie telewizor pracuje od 8 do 12 godzin dziennie i trwałość matrycy jest dla mnie ważnym czynnikiem w wyborze.

a jaka jest żywotność poprzednika czyli 910v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kodo3 napisał:

Tak dla wtajemniczonych w A7 jest ta sama matryca co w 910V czyli z 2015 roku  - info od LG :) 

Nowe modele mają inaczej zestrojone sterowanie matrycami; tj starsze modele minimalnie wcześniej niż powinny całkowicie wygaszały pixele, nie wiem jak nowy model HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce w 2015 miały 30000 ich nowsze odmiany 100000 . Niby 30000 to nie mało ale lepiej zawsze mieć większą granicę bezpieczeństwa bo różnica w żywotności pomiędzy tymi matrycami jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to informacja plotkarska- w dodatku podana przez osobę która już kilka razy kwestionowała sensowność tego TV.

Po drugie sam fakt, że to stara generacja matrycy nie stanowi o tym że jest kiepska. Pisaliśmy już o tym, prawdopodobnie LG nie zmieniając wprost generacji matrycy prowadziło w międzyczasie prace nad jej poprawą.

Finalnie liczy się obraz - żeby go dobrze ocenić potrzebny jest test.

A co do żywotności- moja 9 letnia plazma ma aktualnie ok. 16 tys. godzin pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie potwierdzenie, że matryca z 2015r? Ja w to nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prawdopodobne. Po kiego czorta w dobie ekranów 4K mieliby specjalnie produkować matrycę fullHD ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bo jest tańsza w produkcji?

2. Bo umożliwia wprowadzenie TV lowcost w cenie niższej od podstawowej półki producenta?

3. Bo nie wszyscy klienci dali się omamić i nabrać na 4K, UHD, i inne marketingowe gadzety?

i kilka innych powodów by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest zaimplementowana być może matryca z 2015 r. nie przesądza faktu, że A7 jest to model z 2017 roku i całkiem prawdopodobne, że ma zupełnie inną elektronikę niż 910V, która jest w stanie wycisnąć lepsze parametry obrazu, w tym jasność panelu, a to jest zauważalne, i to bardzo.

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

To bardzo prawdopodobne. Po kiego czorta w dobie ekranów 4K mieliby specjalnie produkować matrycę fullHD ???

A jeśli nawet produkować, to choćby po to, żeby sprzedawać też tańsze telewizory, aby wypełnić lukę na rynku... nie każdego przecież stać na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy zł, bo niestety tyle kosztują w realiach naszego kraju nowe modele OLED 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak konkretów w wypadku tego modelu trochę zniechęca, jak wysłałem kilka dni temu do LG zapytanie jakiej generacji i o jakiej żywotności został użyty panel to mi odpowiedzieli, że nie posiadają takich danych, to kto ma posiadać taką informację jak nie oni. Ja lubię wiedzieć co kupuję szczególnie , że sprzęt ten nie kosztuje 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...