Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Daruin napisał:

Nie wiem jak Ty ale ja widzę 4 czarne plamy :)

Jak się ogląda te zdjęcia na wyświetlaczu o niskim kontraście, albo źle ustawionym w którym ciemne szarości zlewają się z czernią to tak to wychodzi :) A te zdjęcia pokazują właśnie rzeczywistą jasność tych plansz na TV. Jest jednak prosta rada - kliknij na zdjęcie tak aby je powiększyć i zwiększ maksymalnie kontrast i jasność.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się bawić
Tryb Żywy, maksymalne rozjaśnienie przez aparat.  W rzeczywistości  w trybie Expert nie widać praktycznie żadnych pasów.
20180608_000413.thumb.jpg.5158ab545d97530ea89491d05230a0f0.jpg
Ja widzę:)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto byłoby założyć osobny wątek dotyczący oglądania pasów na ekranach testowych?

Z jednej strony warto przejrzeć cały wątek coby nie zadać redundantnego pytania, z drugiej strony 187 stron do przejrzenia z czego duża część o miałkiej zawartości merytorycznej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JohnnyCash napisał:

Ja widzę:)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ja też. Ale to jak pisałem tryb Żywy i rozjaśnienie przez aparat. W trybie Expert (tak oglądam) okiem praktycznie nie widać pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, w końcu przeczytałem ten gigantyczny watek, B7 kupiłem jak byłem w okolicach 100 strony, więc i tak herbata po obiedzie,

ale dla tych co się jeszcze zastanawiają lekturę o "siódemkach" można skrócić do paru kwestii, :

IN MINUS:

- nie wyłączaj go z prądu! (menu serwisowe liczy wszystko, nawet …. ile razy wchodziłeś do menu?)

- wyłączaj go co 4 godziny !  (można oczywiście i po 10 , ale wtedy przelicznik kompensacji się zmniejszy no i czy wtedy ewentualny serwis uzna go za właściwy ? )

  - uważaj co oglądasz!, szczególnie programy z paskami, jasnymi i wyraźnymi logami, belkami z wynikami meczów itp. Itd. , ..... serio ? przecież to 100% treści w telewizji (nie liczę reklam bo jak pewnie większość zaraz wtedy zmieniam kanał), aha jeszcze nie graj w tą samą grę za często i za długo (to już w ogóle nie do ogarnięcia, telewizji można spokojnie sobie odmówić ale próbowaliście to kiedyś zrobić z grą która was mocno wciągnęła ?)

- mnóstwo wpisów typu ... walcz, nie poddawaj się ... lałem przy tym. Wydajesz 10k na telewizor premium z którym trzeba walczyć i obchodzić się jak z dzieckiem. Temat o foliach też mocno rozrywkowy, na początku producent ich nie dawał , ale gdzieś od lutego br zaczęli to robić no i się zaczęło, ze 20 stron kto ma nową matrycę a kto po wymianie. Uspokoję was – wszyscy mamy nowe !

- ale nawet jak stosujesz się do tych wszystkich zasad to i tak nie masz gwarancji, że matryca się nie wypali bo mogłeś przecież trafić na felerny egzemplarz.

IN PLUS:

Można się zastanawiać czy jest mi to potrzebne?, też tak myślałem. B7 mimo tylu minusów ma jeden plus, jeden który niweczy wszystkie minusy ... Niesamowity obraz ! . W 4k z HDR urywa [beeep]ę razem z hemoroidami (wcześniej miałem tylko HD więc może stąd ten efekt wow!) Obraz w HD też bardzo w porządku (sygnał mam z UPC), fajny i szybki webOS, dźwięk też bardziej niż przeciętny, więc czy trzeba coś więcej w TV? dla mnie tylko jednej rzeczy ... żeby to cudo się nie zepsuło min. przez 5 lat.

 

Też mocno się zastanawiałem: Qled czy Oled . Pewnie myślałby do tej pory gdyby Qled nie był …  Samsungiem Wybór można skrócić w sumie do jednego zdania,  zależy ci na jakości obrazu – oled, na bezpieczeństwie – qled/lcd, ale hej!  To nie jest tak do końca prawda ! Może qled się nie wypali ale z tymi awariami jest naprawdę kiepsko. Ja złapałem uraz do Samsunga jak drugi lcd się popsuł niedługo po okresie gwarancji.  (Z tego co czytałem robili to specjalnie już na etapie projektowania, czy tak jest teraz nie mam już  zamiaru sprawdzać, raz stracony klient rzadko wraca, o czym teraz firma na S. sama się przekonuje patrząc na swoje wyniki sprzedaży) Jak jest z LG ? zobaczymy, to mój pierwszy tv z tej stajni. Więc ryzykując wyrzucenie lcd po awarii matrycy po 3 latach czy wypalenie oleda po 5  wybór był już dla mnie łatwy.

 

I wiecie co?, prawie miesiąc oglądania a za każdym razem jak go odpalam mam banana na gębie.

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ufff, w końcu przeczytałem ten gigantyczny watek, B7 kupiłem jak byłem w okolicach 100 strony, więc i tak herbata po obiedzie,
ale dla tych co się jeszcze zastanawiają lekturę o "siódemkach" można skrócić do paru kwestii, :
IN MINUS:
- nie wyłączaj go z prądu! (menu serwisowe liczy wszystko, nawet …. ile razy wchodziłeś do menu)
- wyłączaj go co 4 godziny !  (można oczywiście i po 10 , ale wtedy przelicznik kompensacji się zmniejszy no i czy wtedy ewentualny serwis uzna go za właściwy ? )
  - uważaj co oglądasz!, szczególnie programy z paskami, jasnymi i wyraźnymi logami, belkami z wynikami meczów itp. Itd. , ..... serio ? przecież to 100% treści w telewizji (nie liczę reklam bo jak pewnie większość zaraz wtedy zmieniam kanał), aha jeszcze nie graj w tą samą grę za często i za długo (to już w ogóle nie do ogarnięcia, telewizji można spokojnie sobie odmówić ale próbowaliście to kiedyś zrobić z grą która was mocno wciągnęła ?)
- mnóstwo wpisów typu ... walcz, nie poddawaj się ... lałem przy tym. Wydajesz 10k na telewizor premium z którym trzeba walczyć i obchodzić się jak z dzieckiem. Temat o foliach też mocno rozrywkowy, na początku producent ich nie dawał , ale gdzieś od lutego br zaczęli to robić no i się zaczęło, ze 20 stron kto ma nową matrycę a kto po wymianie. Uspokoję was – wszyscy mamy nowe !
- ale nawet jak stosujesz się do tych wszystkich zasad to i tak nie masz gwarancji, że matryca się nie wypali bo mogłeś przecież trafić na felerny egzemplarz.
IN PLUS:
Można się zastanawiać czy jest mi to potrzebne?, też tak myślałem. B7 mimo tylu minusów ma jeden plus, jeden który niweczy wszystkie minusy ... Niesamowity obraz ! . W 4k z HDR urywa [beeep]ę razem z hemoroidami (wcześniej miałem tylko HD więc może stąd ten efekt wow!) Obraz w HD też bardzo w porządku (sygnał mam z UPC), fajny i szybki webOS, dźwięk też bardziej niż przeciętny, więc czy trzeba coś więcej w TV? dla mnie tylko jednej rzeczy ... żeby to cudo się nie zepsuło min. przez 5 lat.
 
Też mocno się zastanawiałem: Qled czy Oled . Pewnie myślałby do tej pory gdyby Qled nie był …  Samsungiem Wybór można skrócić w sumie do jednego zdania,  zależy ci na jakości obrazu – oled, na bezpieczeństwie – qled/lcd, ale hej!  To nie jest tak do końca prawda ! Może qled się nie wypali ale z tymi awariami jest naprawdę kiepsko. Ja złapałem uraz do Samsunga jak drugi lcd się popsuł niedługo po okresie gwarancji.  (Z tego co czytałem robili to specjalnie już na etapie projektowania, czy tak jest teraz nie mam już  zamiaru sprawdzać, raz stracony klient rzadko wraca, o czym teraz firma na S. sama się przekonuje patrząc na swoje wyniki sprzedaży) Jak jest z LG ? zobaczymy, to mój pierwszy tv z tej stajni. Więc ryzykując wyrzucenie lcd po awarii matrycy po 3 latach czy wypalenie oleda po 5  wybór był już dla mnie łatwy.
 
I wiecie co?, prawie miesiąc oglądania a za każdym razem jak go odpalam mam banana na gębie.
Nie wiem na podstawie czego wyczytaleś, że TV trzeba wyłączać co 4h? Bzdura totalna... Kompensacja włącza się po minimum 4h pracy TV i to wszystko... Jeśli włączy się po 12h to się włączy po 12h ale nie ma to wpływu na przebieg kompensacji, ważne, żeby miała szansę się wykonać i stąd pewnie Twoje kolejne nietrafne spostrzeżenie - TV można wyłączać z prądu, zwłaszcza kiedy nie będziesz w domu przez dłuższy czas lub na wypadek burzy - ale czy nie ta sama zasada dotyczy ogółu telewizorów i innego sprzętu RTV?:) Ważne, żeby OLED nie był odłączony od zasilania kiedy wykonuje się kompensacja matrycy...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu dotarł do mnie mój 55B7, zamówiony z Euro, świeżutki egzemplarz, maj 2018

Po przesiadce z plazmy Panasonica,  śmiem stwierdzić,  że dokonałem jedynego słusznego wyboru.

Obraz PETARDA, banding na planszy 5% jest tak mały, że nawet nie zawracam sobie tym głowy, świetna współpraca z Xbox One X i amplitunerem Denon AVR 2400.

Jeżeli ktoś planuje zakup oleda, to nie ma się nad czym zastanawiać, przy obecnej cenie, aż głupio nie kupić ;]

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JohnnyCash napisał:

Nie wiem na podstawie czego wyczytaleś, że TV trzeba wyłączać co 4h? Bzdura totalna... Kompensacja włącza się po minimum 4h pracy TV i to wszystko... Jeśli włączy się po 12h to się włączy po 12h ale nie ma to wpływu na przebieg kompensacji, ważne, żeby miała szansę się wykonać i stąd pewnie Twoje kolejne nietrafne spostrzeżenie - TV można wyłączać z prądu, zwłaszcza kiedy nie będziesz w domu przez dłuższy czas lub na wypadek burzy - ale czy nie ta sama zasada dotyczy ogółu telewizorów i innego sprzętu RTV?:) Ważne, żeby OLED nie był odłączony od zasilania kiedy wykonuje się kompensacja matrycy...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko to wziąłem z tego tematu, wybacz ale nie będę znowu przeszukiwał 187 stron, żeby wklejać cytaty. Co do 4h to chyba niedoczytałeś, nie pisałem że trzeba co 4h tylko ze ma to wpływ na wsp.kompensacji (czas w h/ilość kompensacji) to chyba dość logiczne. A tv oczywiście że można wył. ale nawet to jest rejestrowane w menu serwisowym. Pytanie jak na te dwa zagadnienia reaguje serwis, trafisz na leszcza to ci wszystko zakwestionuje byleby nie przyjąć reklamacji (patrz głupia folia z tyłu)

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario HokejFan

Ja złapałem uraz do Samsunga jak drugi lcd się popsuł niedługo po okresie gwarancji.  (Z tego co czytałem robili to specjalnie już na etapie projektowania...

Słynne liczniki śmierci, które psuly sprzęt po okresie gwarancji ha ha.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych 4 godzinach @JonnyCash już wszystko napisał, więc ja odniosę się tylko do tego fragmentu:

5 godzin temu, Mario HokejFan napisał:

  - uważaj co oglądasz!, szczególnie programy z paskami, jasnymi i wyraźnymi logami, belkami z wynikami meczów itp. Itd. , ..... serio ? przecież to 100% treści w telewizji (nie liczę reklam bo jak pewnie większość zaraz wtedy zmieniam kanał), aha jeszcze nie graj w tą samą grę za często i za długo (to już w ogóle nie do ogarnięcia, telewizji można spokojnie sobie odmówić ale próbowaliście to kiedyś zrobić z grą która was mocno wciągnęła ?)

No proszę Cię. Programy z paskami i "wyraźnymi logami" to 100% treści ? Takich programów masz bardzo niewiele. Patrzę tak na pierwszą stronę ncplus: https://ncplus.pl/program-tv. Programy z którymi nie będzie problemu: TVN, TVN 7, TVN Style, TVN Turbo, TTV, Polsat, TV4, Canal+, Polsat 2 , TVP 1, TVP 2, TVP, TVP Seriale, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia. Z tej pierwszej strony jedynie na 2 programy trzeba uważać - TVN 24 i TVP Info. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, już czas zapytać: jakie najlepsze ustawienia TruMotion na mistrzostwa w piłce kopanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wszystko to wziąłem z tego tematu, wybacz ale nie będę znowu przeszukiwał 187 stron, żeby wklejać cytaty. Co do 4h to chyba niedoczytałeś, nie pisałem że trzeba co 4h tylko ze ma to wpływ na wsp.kompensacji (czas w h/ilość kompensacji) to chyba dość logiczne. A tv oczywiście że można wył. ale nawet to jest rejestrowane w menu serwisowym. Pytanie jak na te dwa zagadnienia reaguje serwis, trafisz na leszcza to ci wszystko zakwestionuje byleby nie przyjąć reklamacji (patrz głupia folia z tyłu)

 

Jest gdzieś informacja nt obowiązkowej ilości kompensacji na ilość godzin pracy TV? Nie ma, więc o co obawy? Co innego sprawa folii z tyłu: LG informuje oficjalnie, że należy zerwać, wiec niechby to nawet nie miało sensu to należy to zrobić, bo potem można od niech Ci będzie "leszcza" na serwisie usłyszeć, że nie zastosowałeś się do zaleceń producenta...

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK Panowie, już czas zapytać: jakie najlepsze ustawienia TruMotion na mistrzostwa w piłce kopanej?
Wyłączyć w cholerę. To tylko psuje obraz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kKadajo napisał:

Wyłączyć w cholerę. To tylko psuje obraz.

Próbowałem na początku oglądać wczorajszy mecz z de-judder na wartości 1, ale nawet takie ustawienie powodowało czasami powstawanie artefaktów wokół piłki, więc faktycznie chyba najlepiej jest ustawić de-judder na 0, a de-blur dać na maxa.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Subman napisał:

O tych 4 godzinach @JonnyCash już wszystko napisał, więc ja odniosę się tylko do tego fragmentu:

No proszę Cię. Programy z paskami i "wyraźnymi logami" to 100% treści ? Takich programów masz bardzo niewiele. Patrzę tak na pierwszą stronę ncplus: https://ncplus.pl/program-tv. Programy z którymi nie będzie problemu: TVN, TVN 7, TVN Style, TVN Turbo, TTV, Polsat, TV4, Canal+, Polsat 2 , TVP 1, TVP 2, TVP, TVP Seriale, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia. Z tej pierwszej strony jedynie na 2 programy trzeba uważać - TVN 24 i TVP Info. 

Dzięki Subman za wyjaśnienia, to mój pierwszy oled, ba , nawet plazmy nie miałem więc temat wypaleń jest dla mnie nowy. Myślałem że każde logo stacji może wypalić swój znak.

.

.

Pewnie ktoś tutaj ma nc+ i będzie mógł obejrzeć meczyki w 4k, napiszcie za tydzień jak to się sprawuje i jakie macie wyrażenia. W UPC na 4k się długo nie doczekam, więc może lepszym wyborem jest nc jeśli chodzi o telewizję, bo internet w tej kablówce jest bez zastrzeżeń

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Próbowałem na początku oglądać wczorajszy mecz z de-judder na wartości 1, ale nawet takie ustawienie powodowało czasami powstawanie artefaktów wokół piłki, więc faktycznie chyba najlepiej jest ustawić de-judder na 0, a de-blur dać na maxa.

Spróbuj zmniejszyć ostrość. Artefakty mogą być skutkiem wyostrzania.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mario Mario napisał:

Dzięki Subman za wyjaśnienia, to mój pierwszy oled, ba , nawet plazmy nie miałem więc temat wypaleń jest dla mnie nowy. Myślałem że każde logo stacji może wypalić swój znak.

Jeśli mamy być uczciwi to są też oczywiście kanały z jaskrawymi, kontrastowymi, kolorowymi logami z potencjalnie dość dużym ryzykiem. Są to niektóre kanały dla dzieci - np. Disney XD - masz tam duże zielone, jaskrawe logo. Natomiast loga ograniczające wiek są tu małym ryzykiem, bo co prawda są one np. żółte, ale o niskiej jasności, mało jaskrawe, czasami półprzezroczyste, a też przecież nie są wyświetlane na okrągło na danym kanale. Inaczej jest z TVN24, czy też TVP Info - tam te pasy mają dużą jasność, są jaskrawe, duże (pixel shifting tu niewiele pomaga na takie obszary) i są wyświetlane praktycznie przez 100% czasu. 

Co do mundialu w 4k. Będzie nie tylko większa rozdzielczość, ale również płynniej o czym mało się mówi. Zamiast 50 interpolowanych klatek na zwykłych kanałach 1080i (co daje 25 pełnych klatek) będzie 2160p (czyli 50 pełnych klatek). Nota bene, to jest według definicji nc+ HFR:

Cytat

Co to jest High Frame Rate?

High Frame Rate oznacza dużą szybkość odtwarzania klatek filmu. Wpływa ona pozytywnie na ostrość obrazu: im większa szybkość, tym bardziej szczegółowy jest obraz. HFR podwaja częstotliwości odświeżania obrazu z 25 do 50 Hz.

https://ncplus.pl/Pomoc/faq-najczesciej-zadawane-pytania/Zagadnienia-techniczne/Dekoder-4K-ultrabox-pytania

21 minut temu, 2015 napisał:

Spróbuj zmniejszyć ostrość. Artefakty mogą być skutkiem wyostrzania.

Hmmm, dzięki za radę, sprawdzę :) Faktycznie mam teraz ostrość ustawioną na 10 na nc+. Przy jakimkolwiek de-judder różnym od 0 czasami przy panningu kamery piłka rozmywała się i nie wyglądało to dobrze. Tak czy inaczej mundial będę oglądał w 4k, a tam będzie 50 klatek, więc i tak Truemotion nie będzie praktycznie potrzebny.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 60 stronie, dużo było tutaj na temat wadliwych oled, lg brak dobrej weryfikacji przed wypuszczeniem na rynek ...kilka osób wypowiadali się na temat ich słabych matryc oled wymiany itp ... 

I wiecie co, mam teorię:) 

W zeszłym tygodniu miał pojawić się test lg c8 

Wiecie dlaczego jeszcze tego testu nie ma ? 

Prosta sprawa.

Redakcja od dwóch tygodni czeka za oledem wolnym od wad :)

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Subman napisał:

Co do mundialu w 4k. Będzie nie tylko większa rozdzielczość, ale również płynniej o czym mało się mówi. Zamiast 50 interpolowanych klatek na zwykłych kanałach 1080i (co daje 25 pełnych klatek) będzie 2160p (czyli 50 pełnych klatek). Nota bene, to jest według definicji nc+ HFR:

przeciez sport od zawsze ma 50 "półklatek" - płynnosc bedzie ta sama w uhd i full hd

3 godziny temu, Daruin napisał:

Redakcja od dwóch tygodni czeka za oledem wolnym od wad :)

pudlo - w planie wydawniczym ips od lg okazal sie wazniejszy/ciekawszy

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pro po testu KS 950 jak to jest możliwe że 55 cali kosztuje tyle co 65 cali b7 ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich. I na mnie przyszedł czas przesiadki z plazmy na oleda. Podpowiedźcie jak prawidłowo połączyć ze sobą dekoder nc+, xbox, tv i soundbar tak by cały dźwięk szedł z soundbara i zminimalizować ilość wykorzystywanych pilotów. Soundbar ma oczywiście gniazdo hdmi arc. Z góry dziękuję za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkich. I na mnie przyszedł czas przesiadki z plazmy na oleda. Podpowiedźcie jak prawidłowo połączyć ze sobą dekoder nc+, xbox, tv i soundbar tak by cały dźwięk szedł z soundbara i zminimalizować ilość wykorzystywanych pilotów. Soundbar ma oczywiście gniazdo hdmi arc. Z góry dziękuję za wskazówki.
Było kilkadziesiąt postów wyżej...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było kilkadziesiąt postów wyżej...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, wejście taka odpowiedź jest referencyjna wśród purystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daruin napisał:

A pro po testu KS 950 jak to jest możliwe że 55 cali kosztuje tyle co 65 cali b7 ? )

A co w tym dziwnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...