Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, fio2 napisał:

 

19 godzin temu, fio2 napisał:

 

Czy każdym uniwersalnym pilotem można się dostać do menu serwisowego B7 ?

Wiem że logitechy są ok, ale taki np. Hama ?

http://allegro.pl/pilot-tv-uniwersalny-zdalnego-sterowania-hama-4w1-i7323826945.html#thumb/1

 

Proszę o info jeśli ktoś korzysta z innej marki i dostał się do menu serwisowego

Przepraszam za czcionki powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2018 o 12:51, vader_4747 napisał:

 

 

a który plik to plansza 5% i które plansze warto zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a który plik to plansza 5% i które plansze warto zobaczyć
Coś wzbudza Twoją wątpliwość w materiałach jakie oglądasz? Jeśli nie to po co szukać dziury w całym?:)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mario Mario napisał:

Czy każdym uniwersalnym pilotem można się dostać do menu serwisowego B7 ?

Wiem że logitechy są ok, ale taki np. Hama ?

http://allegro.pl/pilot-tv-uniwersalny-zdalnego-sterowania-hama-4w1-i7323826945.html#thumb/1

 

Proszę o info jeśli ktoś korzysta z innej marki i dostał się do menu serwisowego

Przepraszam za czcionki powyżej

Użyłem One for all URC3920. Kilka innych modeli podają też na: http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Access_hidden_service_menus_/_modes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce z ciekawości sprawdzić jak będzie wyglądać tą plansza 5% na moim LCD, 3 strony wcześniej był link tylko że są tam wszystkie plansze i nie wiem która to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daruin napisał:

Chce z ciekawości sprawdzić jak będzie wyglądać tą plansza 5% na moim LCD, 3 strony wcześniej był link tylko że są tam wszystkie plansze i nie wiem która to ...

ChromaPure Fields\5% Grayscale\01-5% Gray. Zrób zdjęcie najlepiej w nocy w całkowitych ciemnościach i je opublikuj jako przykład :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Daruin napisał:

Chce z ciekawości sprawdzić jak będzie wyglądać tą plansza 5% na moim LCD, 3 strony wcześniej był link tylko że są tam wszystkie plansze i nie wiem która to ...

O YouTube się nie słyszało?

Odpal aplikację, wyszukaj "5% gray pattern" i voila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O YouTube się nie słyszało?
Odpal aplikację, wyszukaj "5% gray pattern" i voila
Wreszcie ktoś to napisał :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Daruin napisał:

Proszę bardzo dwa zdjęcia moich dwóch oledów.

To są zdjęcia LCD, czy OLEDów ? W poście wcześniej pisałeś o LCD ? Poza tym pierwsze zdjęcie co przedstawia ? To mi wygląda na screenshoot.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

To są zdjęcia LCD, czy OLEDów ? W poście wcześniej pisałeś o LCD ? Poza tym pierwsze zdjęcie co przedstawia ? To mi wygląda na screenshoot.

widzę, że kolega czujny :)

Zgadza się drugie zdjęcie to LCD, a konkretnie mój laptop.

A pierwsze to screenshot z Samsunga Note 8 matryca super amoled czyli prawie jak oled :)

nie jestem fachowcem ale pierwsza fotka chyba wyszła idealnie ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daruin napisał:

widzę, że kolega czujny :)

Zgadza się drugie zdjęcie to LCD, a konkretnie mój laptop.

Teraz wszystko jasne :)

4 minuty temu, Daruin napisał:

A pierwsze to screenshot z Samsunga Note 8 matryca super amoled czyli prawie jak oled :)

No ale w ten sposób nie bada się jakości ekranów :) Musiałbyś zrobić zdjęcie swojemu Samsungowi innym (najlepiej dobrej jakości) aparatem fotograficznym. Do OLEDa czy też LCD też można podłączyć PCta i zrobić screenshoot i wyjdą identyczne zdjęcia, ale nie o to tu chodzi :)

Tak a propo jakby ktoś się pytał jeszcze o 5% plansze na LCD - poniżej zdjęcia zrobione aparatem przez rtings przy prawidłowej ekspozycji (https://www.rtings.com/)
Sony XE93:

x930e-gray-5-percent-large.jpg

Sony ZD9 (FALD):

z9d-gray-5-percent-large.jpg

Samsung Q9FN (FALD):

q9fn-gray-5-percent-large.jpg

I dla porównania LG B7:
b7a-gray-5-percent-large.jpg

Edytowane przez Subman
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócił temat plansz testowych to i mnie skusiło zrobić na moim b7v65 cali takowy test.

Co myślicie ?

Dodam że pionowe pasy czasem widzę w jakiś ciemniejszych scenach np. na filmikach na yt

 

34534749_1710182125735405_4022955498042032128_n.jpg

34581162_1710182195735398_5229000130283175936_n.jpg

34758918_1710182155735402_4198680563084689408_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daruin napisał:

A pierwsze to screenshot z Samsunga Note 8 matryca super amoled

picard-facepalm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Teraz wszystko jasne :)

No ale w ten sposób nie bada się jakości ekranów :) Musiałbyś zrobić zdjęcie swojemu Samsungowi innym (najlepiej dobrej jakości) aparatem fotograficznym. Do OLEDa czy też LCD też można podłączyć PCta i zrobić screenshoot i wyjdą identyczne zdjęcia, ale nie o to tu chodzi :)

Tak a propo jakby ktoś się pytał jeszcze o 5% plansze na LCD - poniżej zdjęcia zrobione aparatem przez rtings przy prawidłowej ekspozycji (https://www.rtings.com/)
Sony XE93:

x930e-gray-5-percent-large.jpg

Sony ZD9 (FALD):

z9d-gray-5-percent-large.jpg

Samsung Q9FN (FALD):

q9fn-gray-5-percent-large.jpg

I dla porównania LG B7:
b7a-gray-5-percent-large.jpg

cały czas człowiek się uczy :)

Tylko, że plansze 5% można odpalić w domu w warunkach nocnych ...

A w sklepie przed zakupem oprócz sprawdzenia martwych pikseli na planszach z kolorami oraz sprawdzenia czy na białej nie ma jakiś przebić innych kolorów ... możemy jeszcze coś zrobić ?

Rozumiem, że możemy jeszcze sprawdzić czy egzemplarz który kupujemy czy nie był nigdy otwierany ... czyli np. nie jest ze zwrotów.

15 minut temu, vader_4747 napisał:

picard-facepalm.jpg

nie wiedziałem, że screenshot się nie liczy ... :)

jeszcze rok temu nie wiedziałem co to oled a o planszy 5% wiem od kilku dni :)

rozumiem, że banding to te pionowe pasy które widać na zdjęciach kolegi w posty wcześniej który wrzucił foto b7v do oceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Daruin napisał:

cały czas człowiek się uczy :)

(...)

jeszcze rok temu nie wiedziałem co to oled a o planszy 5% wiem od kilku dni :)

rozumiem, że banding to te pionowe pasy które widać na zdjęciach kolegi w posty wcześniej który wrzucił foto b7v do oceny ?

Masz rację, człowiek uczy się całe życie, natomiast Ty nie uczysz się, a próbujesz jawnie kogoś robić w konia, czego dowodem są te słowa:

6 godzin temu, Daruin napisał:

Proszę bardzo dwa zdjęcia moich dwóch oledów.

Dla mnie to koniec dyskusji z Tobą. Idź sobie wprowadzać w błąd ludzi gdzie indziej. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Kupiliscie dobre telewizory za ciezka kase wydaliscie tysiace zlotych , funtow czy euro. Dlaczrgo nie potraficie cieszyc sie obrazem tylko szukacie na sile dzury w calym. Kilkaset stron o jakichs pasach,planszach i bandingu. Przeciez to juz jest nie do czytania. Nie ma telewizora idealnego, to kazdy wie. I pewnie dlugo nie bedzie. Wiec cieszcie sie ,ze macie jeden z majlepszych tv na rynku i ogladajcie programy ,filmy czy grajcie w gry a nie jakies chore plansze z yutubow. Po prostu rece opadaja jak sie czyta w kolko to samo... Pozdrawiam i zycze milego ogladania.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




A pierwsze to screenshot z Samsunga Note 8 matryca super amoled czyli prawie jak oled :)
nie jestem fachowcem ale pierwsza fotka chyba wyszła idealnie ?


bac7199beaade3dc4da92a839901e8f4.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie!!! Kupiliscie dobre telewizory za ciezka kase wydaliscie tysiace zlotych , funtow czy euro. Dlaczrgo nie potraficie cieszyc sie obrazem tylko szukacie na sile dzury w calym. Kilkaset stron o jakichs pasach,planszach i bandingu. Przeciez to juz jest nie do czytania. Nie ma telewizora idealnego, to kazdy wie. I pewnie dlugo nie bedzie. Wiec cieszcie sie ,ze macie jeden z majlepszych tv na rynku i ogladajcie programy ,filmy czy grajcie w gry a nie jakies chore plansze z yutubow. Po prostu rece opadaja jak sie czyta w kolko to samo... Pozdrawiam i zycze milego ogladania.
Bo tu przecież już nie ma prawie normalnych użytkowników. Tylko albo trole albo pracownicy LG , Samsunga, Sony, Panasonica.
Na szczęście większość normalnych użytkowników nie siedzi na forach tylko oglądają tv.
Pozdrawiam

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ilidan napisał:

Wrócił temat plansz testowych to i mnie skusiło zrobić na moim b7v65 cali takowy test.

Co myślicie ?

Dodam że pionowe pasy czasem widzę w jakiś ciemniejszych scenach np. na filmikach na yt

 

34534749_1710182125735405_4022955498042032128_n.jpg

34581162_1710182195735398_5229000130283175936_n.jpg

34758918_1710182155735402_4198680563084689408_n.jpg

Nie jestem jakim fachowcem ale na moje oko to trafił Ci się dobry egzemplarz ... sam na taki czekam :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planeta ziemia 2 BBC  w HLG HDR z dekodera nc+ proponuję włączyć tylko 5 GHz sieć i najlepiej światło gdyż miedź tej jakości może nie pociągnąć. Przy tym co zaproponowała nc+ w BBC 4k YouTube i Netflix wypadają blado. Jeśli tak będzie wyglądał mundial to będzie przekaz na miarę XXI w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Subman napisał:

Teraz wszystko jasne :)

No ale w ten sposób nie bada się jakości ekranów :) Musiałbyś zrobić zdjęcie swojemu Samsungowi innym (najlepiej dobrej jakości) aparatem fotograficznym. Do OLEDa czy też LCD też można podłączyć PCta i zrobić screenshoot i wyjdą identyczne zdjęcia, ale nie o to tu chodzi :)

Tak a propo jakby ktoś się pytał jeszcze o 5% plansze na LCD - poniżej zdjęcia zrobione aparatem przez rtings przy prawidłowej ekspozycji (https://www.rtings.com/)
Sony XE93:

x930e-gray-5-percent-large.jpg

Sony ZD9 (FALD):

z9d-gray-5-percent-large.jpg

Samsung Q9FN (FALD):

q9fn-gray-5-percent-large.jpg

I dla porównania LG B7:
b7a-gray-5-percent-large.jpg

Nie wiem jak Ty ale ja widzę 4 czarne plamy :)

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się bawić ?

Tryb Żywy, maksymalne rozjaśnienie przez aparat.  W rzeczywistości  w trybie Expert nie widać praktycznie żadnych pasów.

20180608_000413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pawelll napisał:

Jak się bawić ?

Tryb Żywy, maksymalne rozjaśnienie przez aparat.  W rzeczywistości  w trybie Expert nie widać praktycznie żadnych pasów.

20180608_000413.jpg

A co za tv masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Daruin napisał:

A co za tv masz ?

A jaki tytuł wątku? 55B7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...