Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Za 750zł można kupić Xbox One S, który odtwarza BlueRay z UltraHD i HDR :) To jak dostać funkcję konsoli gratis :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JohnnyCash napisał:

Za 750zł można kupić Xbox One S, który odtwarza BlueRay z UltraHD i HDR :) To jak dostać funkcję konsoli gratis :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba lepiej zakupić PROsiaka z GoW dla ww. gier a do odtwarzania filmów dokupić LG UBK90, obsługuje Dolby Vision i Dolby Atmos z pudełka.

Choć ceny płyt ultra HD blue-ray to nadal koszmar!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Witasisko napisał:

Choć ceny płyt ultra HD blue-ray to nadal koszmar!!!

W Polsce? Tak, ale kto kupuje w Polsce skoro to samo z polską wersją językową można mieć 3, a nawet 4 razy taniej korzystając z promocji na włoskim czy hiszpańskim amazonie?

PS. Blu-ray. Nie ma czegoś takiego jak Blue-Ray.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mierzwiak napisał:

W Polsce? Tak, ale kto kupuje w Polsce skoro to samo z polską wersją językową można mieć 3, a nawet 4 razy taniej korzystając z promocji na włoskim czy hiszpańskim amazonie?

PS. Blu-ray. Nie ma czegoś takiego jak Blue-Ray.

Chodzi mi ogólnie o ceny płyt Blu-ray (dziękuję mój Mentorze;)).

Ja się posiłkuję zakupami na zavvi, ale chętnie bym zobaczył te promocje 4xtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Witasisko napisał:

Chyba lepiej zakupić PROsiaka z GoW dla ww. gier a do odtwarzania filmów dokupić LG UBK90, obsługuje Dolby Vision i Dolby Atmos z pudełka.

Co masz na myśli? Pliki ISO lub struktura UHD z np. NAS czy hdd po usb?

Jakiś link do testu lub forum na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba lepiej zakupić PROsiaka z GoW dla ww. gier a do odtwarzania filmów dokupić LG UBK90, obsługuje Dolby Vision i Dolby Atmos z pudełka.
Choć ceny płyt ultra HD blue-ray to nadal koszmar!!!
Zestaw jaki proponujesz to grubo ponad 2tys.:) Co kto lubi, pewnie ten co gra powie, że poniżej PS4Pro lub Xbox One X nie zejdzie a mnie wystarczy One S, bo mogę odtwarzać Blu-ray w UltraHD i to z HDR :) Funkcję konsoli w moim przypadku traktuję jako dodatek :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JohnnyCash napisał:

Zestaw jaki proponujesz to grubo ponad 2tys.:) Co kto lubi, pewnie ten co gra powie, że poniżej PS4Pro lub Xbox One X nie zejdzie a mnie wystarczy One S, bo mogę odtwarzać Blu-ray w UltraHD i to z HDR :) Funkcję konsoli w moim przypadku traktuję jako dodatek :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko fajnie, wszystko pięknie ale dla entuzjastów obrazu znaczenie może mieć fakt, że Xboxy maja problem z poprawnym dekodowaniem kolorów. Są sceny gdzie różnica między dedykowanym odtwarzaczem będzie spora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Damiano85 napisał:

Wszystko fajnie, wszystko pięknie ale dla entuzjastów obrazu znaczenie może mieć fakt, że Xboxy maja problem z poprawnym dekodowaniem kolorów. Są sceny gdzie różnica między dedykowanym odtwarzaczem będzie spora. 

Ale poprawili to już w jakiejś aktualizacji xboxa. Pisali już o tym chyba na avforum lub był nawet filmik na youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gh0st666 napisał:

Ale poprawili to już w jakiejś aktualizacji xboxa. Pisali już o tym chyba na avforum lub był nawet filmik na youtube

Nie wydaje mi się. Tam był wcześniej problem z HDR też. HDR został poprawiony w aktualizacji - to fakt. Obecnie nie posiadam już Xboxa one X więc nie zrobię porównania. Miałem go jednak przez kilka miesięcy w zestawieniu z odtwarzaczem Bluray Panasonica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
On 5/18/2018 at 10:42 PM, Azio said:

Dzięki za propozycję, faktycznie ze wszystkich opcji jakie rozważałem ta okazuje się najsensowniejsza. 

A czy możecie powiedzieć ile cm od dolnej krawędzi telewizora jest dolne mocowanie VESA? Gdzieś znalazłem info o 9cm ale dla B6, nie wiem czy w B7 jest tak samo. Jeśli tak samo to wychodzi ze będę musiał obniżyć zamocowanie na przedłużce ok 16.5cm.

Ma ktoś z Was 55" TV i metrówkę/linijkę/centymetr pod ręką?

Próbowałem w weekend wyliczyć to na podstawie dostępnych w necie zdjęć i znanych mi wymiarów (wysokość TV=708mm i rozstaw VESA=200mm) ale z proporcji coś mi się nie zgadzało, więc pewnie to były rendery nie do końca pokrywające się z realnymi wymiarami (albo zdjęcia innego modelu TV bo jak teraz porównałem zestaw wejść np HDMI to się nie zgadzają).

Edytowane przez Azio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 750zł można kupić Xbox One S, który odtwarza BlueRay z UltraHD i HDR To jak dostać funkcję konsoli gratis

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



Konsole Microsoftu wszystko mają gratis,oprócz jednej rzeczy:nowych gier na nią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Azio napisał:

Ma ktoś z Was 55" TV i metrówkę/linijkę/centymetr pod ręką?

Próbowałem w weekend wyliczyć to na podstawie dostępnych w necie zdjęć i znanych mi wymiarów (wysokość TV=708mm i rozstaw VESA=200mm) ale z proporcji coś mi się nie zgadzało, więc pewnie to były rendery nie do końca pokrywające się z realnymi wymiarami (albo zdjęcia innego modelu TV bo jak teraz porównałem zestaw wejść np HDMI to się nie zgadzają).

Jakiego konkretnie wymiaru potrzebujesz? Wymiary samego ekranu to 1229x708

Odległość od dolnej krawędzi ekranu do dolnych śrub mocowania wieszaka to 90 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Damiano85 said:

Odległość od dolnej krawędzi ekranu do dolnych śrub mocowania wieszaka to 90 mm

Dziękuję, chodziło mi właśnie o te 90mm, dzięki. Czyli jest tak samo jak w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Witasisko napisał:

Ja się posiłkuję zakupami na zavvi, ale chętnie bym zobaczył te promocje 4xtaniej.

Polecam śledzić promocje na Filmozercy.com jeśli nie znasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdy nie miałem LG , czy aktualizację softu w B7 można pobrać i zrobić z automatu prosto z tv tak jak to jest w samsungach czy tylko z pendriva ?

2. Czy ta promocja z darmowym Netflixem jeszcze obowiazuje ? , a może ktoś słyszał o jakiejś innej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mario Mario napisał:

1. Nigdy nie miałem LG , czy aktualizację softu w B7 można pobrać i zrobić z automatu prosto z tv tak jak to jest w samsungach czy tylko z pendriva ?

2. Czy ta promocja z darmowym Netflixem jeszcze obowiazuje ? , a może ktoś słyszał o jakiejś innej?

 

1. Można włączyć aktualizacje automatyczne poprzez sieć. Minusem tego rozwiązania jest to, że czasem na aktualizację trzeba dłużej poczekać. 

2. Nie wiem. Pewnie na stronie LG jest wszystko opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę te forum od jakiegoś czasu i w końcu kupiłem 55" B7V z możliwością zwrotu.

Moje refleksje po tygodniu i pytanie: soft rewelacja! obraz HDR w 4K jest miodzio, jednak w 1080p mam wrażenie, że trochę brakuje ostrości (w porównaniu do 9 letniego SONY 46"), no ale to mogę zrozumieć, bo rozdzielczość natywna to podstawa, a w przypadku LG taka nie jest w tym wypadku.

Martwi mnie bardziej brak odcieni czerni i bieli w materiale SDR, a w sumie większość materiału, który oglądam taki jest 1080p SDR (nc+ medaibox, filmy 1080p). Ciemny szary jest czarny, a jasne odcienie zbliżone do białego są białe. Czy praca nad ustawieniami, ewentualnie prof. kalibracja jest w stanie to zniwelować, bo szczerze mówiąc, słabo to wygląda i cały czas po głowie chodzi mi SONY XE93, w którym niestety jest Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, klf napisał:

Martwi mnie bardziej brak odcieni czerni i bieli w materiale SDR, a w sumie większość materiału, który oglądam taki jest 1080p SDR (nc+ medaibox, filmy 1080p). Ciemny szary jest czarny, a jasne odcienie zbliżone do białego są białe. Czy praca nad ustawieniami, ewentualnie prof. kalibracja jest w stanie to zniwelować, bo szczerze mówiąc, słabo to wygląda i cały czas po głowie chodzi mi SONY XE93, w którym niestety jest Android.

Tak, kalibracja na pewno naprawi te problemy z ciemnymi szarościami jak i z bielą. Ważne, abyś zupgrade'ował software do najnowszej wersji, bo ona też wniosła pewne poprawki właśnie w elementach o których piszesz. Najlepszy standardowy tryb to kino/ISF Dark. Pewne dodatkowe wskazówki co do ustawień B7 podał Maciej w teście.

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z różnych powodów nie kupiłem OLEDa w styczniu (jak pisałem ostatnio) - zrobiłem to teraz. Nawet trochę taniej :)

Nie obyło się bez problemów, po 5 godzinach pracy "wyleciał" pionowy pasek pikseli (przestał świecić). Bezproblemowa wymiana na nową sztukę.

Równomierność świecenia bliska ideałowi (nawet na słynnych 5% planszach). Tak jak powyżej napisał Subman- oglądam na standardowych ustawieniach ISF (zmieniając ciemny/jasny).

Obie sztuki były (są) z bieżącej produkcji (maj 2018), folia na ekranie, najnowszy soft.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba będzie wydać dodatkowe parę stówek na kalibrację. Mam nadzieję, że rzeczywiście warto będzie i ten problem zniknie.

A tak przy okazji, dla zainteresowanych - folia była naklejona na ekranie, z czerwonymi odlejkami w dolnych rogach, sugerującymi, że trzeba ją odkleić :) TV kupiony na emag.pl, produkcja 04.2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tryb obrazu ISF albo Kino.

U mnie na planszach testowych widzę wszystkie stopnie szarości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2018 o 16:39, drummer1974 napisał:


Konsole Microsoftu wszystko mają gratis,oprócz jednej rzeczy:nowych gier na nią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No trudno, żebyś nowe gry miał gratis. Tak dobrze to chyba nigdzie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, gh0st666 napisał:

No trudno, żebyś nowe gry miał gratis. Tak dobrze to chyba nigdzie nie ma.

Koledze chyba chodziło o to że wszystkie nowe pozycje godne ogrania wychodzą raczej tylko na PS4. Zresztą te dostępne na xbox masz też na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Koledze chyba chodziło o to że wszystkie nowe pozycje godne ogrania wychodzą raczej tylko na PS4. Zresztą te dostępne na xbox masz też na PC.

Wiem, że o to mu chodziło, ale źle sformułował zdanie :)

Na xboxa jest masa tytułów i nie ma czasu żeby to wszystko ograć. A gry multiplatformowe są jak najbardziej OK, bo nie każdy na sprzęt na tyle mocny żeby grać na PC w 4K

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, Panie , od 3 godzin cieszę się swoim 55B7V, forum ma tyle stron że zdołałem przeczytać ledwie połowę ale i tak miałem mieszane uczucia i serce w gardle, powiem krótko ... niepotrzebnie ???✌, tv jest z marca i nie ma absolutnie żadnej wady, nie widze nawet tych żółtych czy różowych przebarwień na skraju matrycy , co prawda nie testowałem go zbyt długo wszystkie kolory 100% i szarość 5 i 50% ale niczego absolutnie sie nie dopatrzylem. Chyba nawet nie muszę dodawać gdzie szukałem szczęki odpalając dema w 4K HDR na YouTubie. 

Tak na szybko miałbym jednak 4 lamerskie pytania:

1. Jak wejść do menu serwisowego ? Mam podejrzenia że może mieć już jakiś przebieg, bo nie był hermetycznie w tą folie zapakowany. Instalowalem tą apke Any... na 5 telefonach, niestety brak IR, jest jakis inny sposób ?

2. Jak sie zmienia źródło sygnału ? z kablówki na sat np., na samsugach jest przycisk na pilocie i sprawa załatwiona.

3. Jak wyłączać ten magic wskaźnik? wiem ze sam znika ale trwa to z 10 sek.

4. Dźwięk z yt przy tych demach 4K to szczerze mówiąc ... słabizna, przesterowania, charczenie, ogólnie słaba jakość na 80% z 20 filmów jakie wiedziałem. To normalne ? Tez tak macie ?

Jutro zobacze jak to wygląda z konsolą .... żeby tylko nie było żadnych przykrych wypaleń w przyszłości to będzie najlepszy mój zakup.

 

Eitdit.

Chyba z marca, bo pewny nie jestem, nr ma taki 5580380388013EE... , ktos sie zna na tej numerologii?

 

Edytowane przez Mario Mario
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...