Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

mam pytanie odnośnie ustawień swoich konsoli w połączeniu z OLED. Na pewno są tacy co tutaj je mają do swoich oledów. Ja mam akurat 65C7V i XBOX ONE X.

Nie gram za często, bo dopiero właściwie w 2 gry coś gram. Przeszedłem rise of tomb raidera i teraz gram w gears of war 4. Już przy tej pierwszej grze bywało tak, że co jakiś czas mi znikał obraz na 1-2 sek +zacięcie dźwięku i było słychać jakby konsola nie wyrabiała (oczywiście gram w HDR). Jakoś to zignorowałem, bo myślałem, że to błędy gry czy coś, ale przy gow4 mam podobnie. Czasem nawet jak zatnie obraz na chwilę i dźwięk, to dźwięk znika na dobre do restartu gry (zdarzyło się tak 2 razy dopiero od pół roku). Obraz potrafi znikać raz na 15minut, a czasem podczas tomb raidera znikał co 2-3 minuty co było irytujące. Potrafię też grać 1h i nic się dziwnego nie dzieje, dlatego tego nie rozumiem. Dodam, że podczas znikania obrazu mam wrażenie jakby sama konsola nie wyrabiała, zazwyczaj wtedy dość mocno dmucha jej wentylator wtedy i oczywiście jest gorąca, ale raczej to standard przy takich grach.

Moje ustawienia są takie, że TV mam ustawione na hdmi nr 3 uhd deep coluor (do tego wejścia jest podpięta konsola), a na konsoli w ustawieniach wideo:
- rozdzielczość 4K UHD,
- zaawansowane->tryby wideo:
1. włącz częstotliwość 50Hz (zaznaczone)
2. włącz częstotliwość 24Hz (zaznaczone)
3. Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2 (zaznaczone)
4. włącz 4K (zaznaczone)
5. włącz obraz HDR (zaznaczone)
- zaawansowane->dokładność wideo i overscan:
1. Wyświetlacz połączenie: wykrywanie automatyczne
2. dokładność wideo głębia kolorów: 36 bitów na piksel (12-bitowy)
3. Przestrzeń kolorów: standardowa (zalecana)

Wczoraj zacząłem grzebać i na początek odznaczyłem opcję "Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2" i grałem jakieś 1,5h bez znikającego obrazu, sam wentylator nie pracował jakoś super mocno tak jak potrafił podczas znikania obrazu. Nie wiem czy to po prostu szczęście czy wyłączenie tej opcji coś mogło pomóc.

Wydaje mi się, że raczej to nie jest problem przegrzewania się konsoli (ale kto wie), bo w rise'a grałem jak była zima i tam najwięcej problemów miałem. Przy GOW4 jest jakby mniej. W inne gry typu fifa itd. w ogóle problem nie występował, ale nie grałem w te gry jakoś długo, max. 1-2 meczyki.

Na co byście postawili? czego to może być wina? ustawień czy jednak sprzętowy problem? xbox jest podłączony bezpośrednio do hdmi3 do TV, a od TV idzie hdmi arc do amplitunera denon avr-2400.
Zastanawiam się czy nie zmienić wideo głębi kolorów na 10bit czy nie ma to tutaj znaczenia. Będę dalej testował póki co na wyłączonym "Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2" i zobaczę czy to faktycznie pomogło. Jeśli chodzi o utratę jakości obrazu to nie zauważyłem na pierwszy rzut oka, może będę musiał screenshoty porobić w grach i porównać. W internecie na temat włączenia/wyłączenia tej opcji są podzielone i jakiś kosmos ogólnie :) a jak Wy macie u siebie tak żeby oczywiście content był jak najładniejszy? z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X na pewno daje rade.HDMI dawany do X jest OK,u mnie smiga.

Ja mam tak ustawione dla oleda A1.

DSC_0231.JPG

DSC_0230.JPG

DSC_0232.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych u których TV wisi na ścianie. Po zamontowaniu TV na ścianie okazało się, że nie dałem tej osłonki, klapki... w miejscu gdzie przykrywa się stopkę. Jest to konieczne ? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bithmore napisał:

Panowie,

mam pytanie odnośnie ustawień swoich konsoli w połączeniu z OLED. Na pewno są tacy co tutaj je mają do swoich oledów. Ja mam akurat 65C7V i XBOX ONE X.

Nie gram za często, bo dopiero właściwie w 2 gry coś gram. Przeszedłem rise of tomb raidera i teraz gram w gears of war 4. Już przy tej pierwszej grze bywało tak, że co jakiś czas mi znikał obraz na 1-2 sek +zacięcie dźwięku i było słychać jakby konsola nie wyrabiała (oczywiście gram w HDR). Jakoś to zignorowałem, bo myślałem, że to błędy gry czy coś, ale przy gow4 mam podobnie. Czasem nawet jak zatnie obraz na chwilę i dźwięk, to dźwięk znika na dobre do restartu gry (zdarzyło się tak 2 razy dopiero od pół roku). Obraz potrafi znikać raz na 15minut, a czasem podczas tomb raidera znikał co 2-3 minuty co było irytujące. Potrafię też grać 1h i nic się dziwnego nie dzieje, dlatego tego nie rozumiem. Dodam, że podczas znikania obrazu mam wrażenie jakby sama konsola nie wyrabiała, zazwyczaj wtedy dość mocno dmucha jej wentylator wtedy i oczywiście jest gorąca, ale raczej to standard przy takich grach.

Moje ustawienia są takie, że TV mam ustawione na hdmi nr 3 uhd deep coluor (do tego wejścia jest podpięta konsola), a na konsoli w ustawieniach wideo:
- rozdzielczość 4K UHD,
- zaawansowane->tryby wideo:
1. włącz częstotliwość 50Hz (zaznaczone)
2. włącz częstotliwość 24Hz (zaznaczone)
3. Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2 (zaznaczone)
4. włącz 4K (zaznaczone)
5. włącz obraz HDR (zaznaczone)
- zaawansowane->dokładność wideo i overscan:
1. Wyświetlacz połączenie: wykrywanie automatyczne
2. dokładność wideo głębia kolorów: 36 bitów na piksel (12-bitowy)
3. Przestrzeń kolorów: standardowa (zalecana)

Wczoraj zacząłem grzebać i na początek odznaczyłem opcję "Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2" i grałem jakieś 1,5h bez znikającego obrazu, sam wentylator nie pracował jakoś super mocno tak jak potrafił podczas znikania obrazu. Nie wiem czy to po prostu szczęście czy wyłączenie tej opcji coś mogło pomóc.

Wydaje mi się, że raczej to nie jest problem przegrzewania się konsoli (ale kto wie), bo w rise'a grałem jak była zima i tam najwięcej problemów miałem. Przy GOW4 jest jakby mniej. W inne gry typu fifa itd. w ogóle problem nie występował, ale nie grałem w te gry jakoś długo, max. 1-2 meczyki.

Na co byście postawili? czego to może być wina? ustawień czy jednak sprzętowy problem? xbox jest podłączony bezpośrednio do hdmi3 do TV, a od TV idzie hdmi arc do amplitunera denon avr-2400.
Zastanawiam się czy nie zmienić wideo głębi kolorów na 10bit czy nie ma to tutaj znaczenia. Będę dalej testował póki co na wyłączonym "Zezwalaj na tryb YCC 4:2:2" i zobaczę czy to faktycznie pomogło. Jeśli chodzi o utratę jakości obrazu to nie zauważyłem na pierwszy rzut oka, może będę musiał screenshoty porobić w grach i porównać. W internecie na temat włączenia/wyłączenia tej opcji są podzielone i jakiś kosmos ogólnie :) a jak Wy macie u siebie tak żeby oczywiście content był jak najładniejszy? z góry dzięki za pomoc.

Użytkowałem Xboxa one x przez kilka miesięcy w połączeniu z Oledem B7. Gow 4 również odgrywałem. Nie było najmniejszego problemu z obrazem czy dźwiękiem. Jechałem na standardowym Kablu HDMI, dostarczonym razem z konsolą. Jestem pewien, że te problemy to nie jest kwestia ustawień. Zmiana głębi kolorów też nie będzie miała żadnego znaczenia. Zmień port HDMI na początek. Potem kabel, może jest uszkodzony od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damiano85 napisał:

Użytkowałem Xboxa one x przez kilka miesięcy w połączeniu z Oledem B7. Gow 4 również odgrywałem. Nie było najmniejszego problemu z obrazem czy dźwiękiem. Jechałem na standardowym Kablu HDMI, dostarczonym razem z konsolą. Jestem pewien, że te problemy to nie jest kwestia ustawień. Zmiana głębi kolorów też nie będzie miała żadnego znaczenia. Zmień port HDMI na początek. Potem kabel, może jest uszkodzony od nowości.

Też używam kabla konsolowego i go podmienię jeśli w ciągu paru najbliższych dni podczas grania coś wyjdzie. Z portem HDMI będzie problem bo mam zrobioną kalibrację pod konsolę/gry na tym porcie, ale inne kolory jakoś przeżyję do testów ;). Zastanawiam się jeszcze czy to może nie coś przez to, że od TV do amplitunera idzie kabel HDMI w wersji 1.4 i przez to przesyłam dźwięk DTS przy bitstream wyłączonym, może to nie daje rady i mam takie objawy. Możliwe? ale czy wtedy obraz by się mógł wyłączać na chwile czy sam dźwięk rwać?

2 godziny temu, gangi007 napisał:

X na pewno daje rade.HDMI dawany do X jest OK,u mnie smiga.

Ja mam tak ustawione dla oleda A1

 

Ustawienia podobne oprócz tego, że ja mam głębie kolorów 12 bit... a Ty 10. Spróbuję w takiej konfiguracji też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, bithmore napisał:

Też używam kabla konsolowego i go podmienię jeśli w ciągu paru najbliższych dni podczas grania coś wyjdzie. Z portem HDMI będzie problem bo mam zrobioną kalibrację pod konsolę/gry na tym porcie, ale inne kolory jakoś przeżyję do testów ;)

Skalibrowany tryb gra możesz zastosować do wszystkich wejść. Opcja Apply to all inputs. Poza tym tryb gry nie ma żadnych zaawansowanych ustawień obrazu. Nie ma ani balansu bieli ani menadżera kolorów. Więc nie wiem co tam kalibrować. Jedynie temperature barw ustawić ewentualnie... 

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Damiano85 napisał:

Skalibrowany tryb gra możesz zastosować do wszystkich wejść. Opcja Apply to all inputs. Poza tym tryb gry nie ma żadnych zaawansowanych ustawień obrazu. Nie ma ani balansu bieli ani menadżera kolorów. Więc nie wiem co tam kalibrować. Jedynie temperature barw ustawić ewentualnie... 

Tak, ale na dwóch innych portach mam pod dekoder TV zrobiony i na apple tv. Nie chcę tam nic zmieniać, tak czy siak pod testy nie przeszkodzi jakikolwiek port ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pc mam podpięty I otagowany pc I żadnych problemów z hdr nie mam 12 bit 402 chodzi bez problemu. Ważny bardzo jest kabel hdmi.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tracer10 napisał:

Na czacie gościu stwierdził, że Showmax nie wspiera żadnego Smart TV za granicą.

To samo mi napisali z pomocy tech. Showmaxa.

Na dodatek dałbym sobie rękę uchlastać,;) że daleko z tyłu tego tematu ktoś pisał iż  za granicą odbiera Showmax na LG bez problemu z zagranicznego IP.

Tak samo z innych Smart Tv, więc gdzie tu prawda to nie wiem.

W takim razie spróbuj z VPNem ustawionym na jakiś polski serwer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam swój post w innym wątku dotyczący trybu HDR Gra, może moje wnioski komuś się przydają:

Wczoraj się trochę pobawiłem tym trybem HDR Gra na moim B7. Od niedawna mam PS4 Pro, odpaliłem grę Uncharted 4. Akurat jestem w rozdziale 13 który się rozgrywa w dżungli. Słońce jest przesłonięte chmurami i jest to najjaśniejszy element w tej scenie.

Uncharted 4 jest tą grą, która nie ma zaawansowanych ustawień jasności dla HDR. Jest tylko jeden globalny suwak: jasność. Nie dotykałem go do tej pory, domyślnie jest ustawiony na 5 w dziesięciostopniowej skali.

No więc do sedna. W trybie 'HDR Gra' jak się popatrzy na owe słońce za tymi chmurami to widać ładne detale tych chmur. Przełączam na tryb HDR Standard. Obraz robi się jaśniejszy, rośliny itp wyglądają ładniej. Patrzę w niebo i co jest? Jedna wielka biała plama. Zero detali. Na tej podstawie śmiem twierdzić że decyzja LG o tym żeby zmienić mapowanie gammy w trybie 'HDR Gra' była słuszna. Co dalej robię? Podbijam suwak jasności w grze na maksa, włączam w opcjach telewizora dynamiczny kontrast na średni. Przełączam na tryb HDR Gra. Organoleptycznie jasność dżungli stała się taka sama jak wyjściowo w trybie HDR Standard. Patrzę w niebo i co widzę? Są detale, nie ma białej plamy. Jeszcze sprawdziłem w ciemnych scenach czy podbicie jasności w grze nie spowodowało że czerń zaczęła świecić, ale nie. Jest smoliście czarna tak jak powinna być na oledzie. 

Tak więc moje wnioski są takie: nie ma żadnego problemu z jasnością trybu HDR Gra na telewizorach LG. Wystarczy zmienić jedną, dwie opcje i tyle. Obraz jest fenomenalny. Jak ktoś chce porównywać tryb HDR Standard i HDR Gra to niech ma świadomość że ten pierwszy na pierwszy rzut oka jest jaśniejszy, ale wystarczy popatrzeć w niebo i sprawdzić ile detali w nim ucieka.

Nie bez przyczyny na portalu RTINGS oledy od LG to jedne z najlepszych telewizorów do grania w HDR. Gdyby tryb HDR Gra był skopany tak jak się to tutaj powtarza, to RTINGs na bank by na to zwrócił uwagę i obniżył noty tym telewizorom w tym segmencie swoich testów.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@efel - cieszę się, że udało się uzyskać obraz odpowiednio jasny nawet w serii 7. Żeby nie było wam tak słodko, dołożę łyżkę dziegciu. :P Tryb GRA ma to do siebie, że wyłącza wszystkie "wspomagacze" obrazu - żeby zminimalizować Input Lag. Ty przez maksymalne podniesienie jasności psujesz obraz, żeby później naprawić go "wspomagaczem". Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie pozostaje to bez wpływu na jakość obrazu. Ciekawe, czy włączenie dynamicznego kontrastu nie wpływa na Input Lag? Może się okazać, że masz odpowiednio jasny obraz, ale wszyscy w CoDzie lub BFie ownują cię, bo masz IL rzędu 60 ms. :D Ale to takie moje dywagacje tylko...

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb gra to kwesti gustu. Osobiście wolałbym nieco bardziej oczo[beeep].y obraz w tym trybie niż miliony detali, na które będę zwracał uwagę dość rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Toma-San napisał:

Tryb GRA ma to do siebie, że wyłącza wszystkie "wspomagacze" obrazu - żeby zminimalizować Input Lag. Ty przez maksymalne podniesienie jasności psujesz obraz, żeby później naprawić go "wspomagaczem". Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie pozostaje to bez wpływu na jakość obrazu. Ciekawe, czy włączenie dynamicznego kontrastu nie wpływa na Input Lag? Może się okazać, że masz odpowiednio jasny obraz, ale wszyscy w CoDzie lub BFie ownują cię, bo masz IL rzędu 60 ms. :D Ale to takie moje dywagacje tylko...

Masz tu moje orzechy, dawaj swoje dolary. Te wspomagacze które nie powodują zwiększenia input laga są dostępne na oledach LG z serii 7 w trybie Gra i HDR Gra. Mam tu na myśli:

- dynamiczny kontrast

- super rozdzielczość

- dynamiczny kolor

- redukcja szumów

Włączenie tych wspomagaczy nie powinno podnosić input laga. Niektóre z nich są domyślnie aktywne, więc wyszłoby od razu w testach. Ja mam włączony dynamiczny kontrast i super rozdzielczość. Te dwa na pewno nie podnoszą input laga, bo jestem na to czuły i o ile na konsoli mógłbym tego nie zauważyć, to identyczne ustawienia mam na podłączonym PC i od razu bym to wykrył myszką. 

Nie rozumiem Twojego stwierdzenia że najpierw psuję obraz, żeby później go naprawić wspomagaczem. Podniesienie jasności w grze to nie jest psucie obrazu, a na pewno nie w trybie HDR. Dynamiczny kontrast nie ma za zadanie tego naprawić, a podbić jasność jasnych elementów jeszcze bardziej. Zresztą na oledach ta funkcja ma dość subtelne działanie, widziałem TV w których dynamiczny kontrast działał o wiele agresywniej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele osób tutaj wierzy w "ustawienia" ponad to co realnie widać. W szczególności w trybach HDR. Wiele razy było pisane i zaleca to samo lg, przy standardowym hdr kontrast dynamiczny powinien być ustawiony na min. Aby tv mógł stworzyć meta dane z sygnału i wycisnąć ile się da nie tracąc szczegółów.

Od siebie dodam tylko że hdr nie polega na tym żeby ustawić obraz jak najasniej I czekać aż oczy wypali.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kKadajo napisał:

Bardzo wiele osób tutaj wierzy w "ustawienia" ponad to co realnie widać. W szczególności w trybach HDR. Wiele razy było pisane i zaleca to samo lg, przy standardowym hdr kontrast dynamiczny powinien być ustawiony na min. Aby tv mógł stworzyć meta dane z sygnału i wycisnąć ile się da nie tracąc szczegółów.

Masz rację, ale nie do końca. Funkcja 'Active HDR' czyli ustawienie dynamicznego kontrastu na 'niski' żeby TV sam tworzył metadane jest nieaktywna w trybie 'HDR Gra' o którym toczą się zawsze zażarte dyskusje (że za ciemny). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczny kontrast w trybie gra to.... Dynamiczny kontrast i tyle. Żadnych metadanych tu tv nie tworzy. Co innego w najnowszej 8 linii Oledów. Tam Lg dodało osobną funkcje do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Toma-San napisał:

Ciekawe, czy włączenie dynamicznego kontrastu nie wpływa na Input Lag? Może się okazać, że masz odpowiednio jasny obraz, ale wszyscy w CoDzie lub BFie ownują cię, bo masz IL rzędu 60 ms. :D Ale to takie moje dywagacje tylko...

Kompletna nieprawda... Wszystkie opcje wpływające na input lag są nieaktywne w trybie gra. Kontrast dynamiczny natomiast został pozostawiony, gdyż nie ma on żadengo wpływu na opóźnienie i można spokojnie tej opcji używać. Zresztą został ona także dostosowany do trybu gra i działa trochę inaczej - wyłączona została z jego zakresu funkcja Active HDR, by nie powodować właśnie zwiększenia opóźnienia poprzez tworzenie przez telewizor własnych metadanych.

Z kolei ktualizacja modyfikująca game mode i powodujące jego ,,przyciemnienie" nie ingerowała według LG w natężenie luminacji panelu, a jedynie w gradację i saturację, która to druga wartość została obniżona, by zwiekszyść widoczność detali. Skutkuje to ogólnym wrażeniem ciemniejszego obrazu. LG wydało komunikat mówiący, że w celu przywrócenia poprzedniej charakterystyki obrazu należu użyć funkcji kontrastu dynamicznego. I faktycznie uruchomienie tej funkcji powoduje ,,powrót" do jaśniejszego obrazu, aczkolwiek ciagle obraz jest inny niż przed aktualizacją. Czy lepszy czy gorszy to ciężko mi powiedzieć, bo już od dawna używam zaktualizowanego trybu gra i aż tak dokładnie nie pamiętam jak ten obraz przedstawiał się na samym początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, efel napisał:

Masz tu moje orzechy, dawaj swoje dolary. Te wspomagacze które nie powodują zwiększenia input laga są dostępne na oledach LG z serii 7 w trybie Gra i HDR Gra. Mam tu na myśli:

- dynamiczny kontrast

- super rozdzielczość

- dynamiczny kolor

- redukcja szumów

Włączenie tych wspomagaczy nie powinno podnosić input laga. Niektóre z nich są domyślnie aktywne, więc wyszłoby od razu w testach. Ja mam włączony dynamiczny kontrast i super rozdzielczość. Te dwa na pewno nie podnoszą input laga, bo jestem na to czuły i o ile na konsoli mógłbym tego nie zauważyć, to identyczne ustawienia mam na podłączonym PC i od razu bym to wykrył myszką. 

Nie rozumiem Twojego stwierdzenia że najpierw psuję obraz, żeby później go naprawić wspomagaczem. Podniesienie jasności w grze to nie jest psucie obrazu, a na pewno nie w trybie HDR. Dynamiczny kontrast nie ma za zadanie tego naprawić, a podbić jasność jasnych elementów jeszcze bardziej. Zresztą na oledach ta funkcja ma dość subtelne działanie, widziałem TV w których dynamiczny kontrast działał o wiele agresywniej. 

 

To, że nie odczuwasz zwiększenia IL wcale nie musi świadczyć o tym, że pozostał on taki sam:) (w sumie fajnie byłoby sprawdzić, jak dodatkowe "featuresy" wpływają na IL). Do super rozdzielczość i redukcji szumów każdą ramkę obrazu należy przepuścić przez odpowiednią macierz obrazu, co zdecydowanie musi obciążać system. Do dynamicznego kontrastu i koloru potrzebny jest zapewne histogram wygenerowany z ramki, więc też nie pozostanie to bez wpływu na IL. Podejrzewam, że TV robi jeszcze więcej obliczeniowo obciążających rzeczy. Co do jasności: jeśli za mocno rozjaśnisz sobie obraz, stracisz "górę" w kolorach. Dynamiczny kontrast generuje histogram z obrazu i zaciemnia zbyt jasne piksele - tyle tylko, że przy max. jasności tracisz część danych potrzebnych na odbudowanie właściwych kolorów.

Edit: @vader_4747 - twój post pojawił się w trakcie pisania mojego posta, więc nie mogłem wziąć ich pod uwagę. Jeśli jest potwierdzone, że dynamiczny kontrast nie powoduje zwiększenia IL, to proszę część moich sugestii uznać za niebyłe. Czy gdzieś został zweryfikowane wpływ "featuresów" na IL?  Trudno natomiast uwierzyć mi, że redukcja szumów i super rozdzielczość nie powodują wzrostu IL. 

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San

Co do input laga to jestem pewny. Te polepszacze które wymieniłem go nie zwiększają. Zgadzam się że TV musi cośtam dodatkowo obrobić, ale ma czas, minimalny input lag na oledach to coś trochę powyżej 20 ms. W ciągu tych 20 ms TV ma czas na obróbkę obrazu. Samo jego wyświetlenie powinno zająć maks kilka milisekund. Masz rację, przydałyby się testy, ale tak jak napisałem część polepszaczy jest domyślnie aktywna w trybie 'Gra' i na pewno zostałoby zauważone jeżeli któryś z nich powodowałby zbędnego laga.

Co do kontastu dynamicznego to masz rację. Natomiast ja napisałem co widziałem. Podbicie w grze jasności na maksa i włączenie trybu 'HDR Gra' z dynamicznym kontrastem dało dużo więcej detali w rozbłyskach niż jasność w grze domyślna i tryb 'HDR Standard'. Więc śmiem twierdzić, że się mylisz i nie tracę góry w kolorach. Moim zdaniem tryb HDR Gra w obecnej formie działa lepiej niż kiedyś przed jego 'ściemnieniem'. Wymaga jedynie kilku dodatkowych regulacji żeby uzyskać taką samą ogólną jasność co tryb HDR Standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@efel - ok. Najważniejsze, że jesteś zadowolony i obraz wygląda lepiej, niż poprzednio. Nawet jeśli jakieś detale uciekają na górze, rozumiem, że jest to i tak mnie wkurzające, niż "przydymiony" obraz trybu HDR Gra bez wynalezionych przez ciebie modyfikacji.

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Toma-San napisał:

@efel - ok. Najważniejsze, że jesteś zadowolony i obraz wygląda lepiej, niż poprzednio. Nawet jeśli jakieś detale uciekają na górze, rozumiem, że jest to i tak mnie wkurzające, niż "przydymiony" obraz trybu HDR Gra bez wynalezionych przez ciebie modyfikacji.

Bez przesady. Ten obraz nie jest przydymiony, zamglony czy ciemny. Po prostu jaskrawe elementy nie są tak jasne jak np w trybie kinowym. Dla tych co się onanizują na widok detali to ten tryb będzie wręcz fantastyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well, obraz jest ewidentnie ciemniejszy - przeszedłem niedawno całego W3 z dodatkami jeszcze bez aktualizacji HDR na PS4, weszła ona dosłownie na kilka ostatnich dni mojej gry, zatem po bez mała trzech miesiącach grania w jedną grę nagle dostałem HDR (bez opcji wyboru, że HDR nie chcę, no chyba że bym w konsoli zablokował) i pierwsze wrażenie było "o kurde ale fajne niebo" (w nocy), a potem drugie "o kurła ale ciemny obraz wszędzie" (w dzień). I to nie tak, że obraz był zły, bo nie był, ale stracił na zadziorze, pewnie gdybym tak grał od początku to by było ok, ale że to było po trzech miesiącach to przyzwyczajenie zrobiło swoje i na ostatnich kilka dni dostosowałem swój HDR do tego co +/- opisał Efel i było prawie jak wcześniej + efekty HDR. Input lag nie odczułem lub w tej grze jest pomijalny, zatem się nie wypowiem. Jak będzie z innymi grami ogrywanymi w HDR - się zobaczy. Dobrze, że mamy alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, tracer10 napisał:

Musiałbym stawiac VPN na routerze.

Nie chcę się w to mieszać raz, że się nie znam za zbytnio, a dwa to przy naszym domowym transferze danych majątek bym musiał wydać na opłatę tegoż VPN.

 

Chciałem połączyć tel. z LG i w taki sposób popatrzeć na Showmax, ale żadna opcja nie działa nie wiem czemu. Tyle razy próbowałem mój samsung j3 połaczyć, że głowa mała i nie ma szans.

Tylko mi została opcja z kablem MHL.

Koszt VPN to kilka dolarów na miesiąc, więc nie jest to szczególny majątek. Jest sporo providerów VPNowych, którzy dają darmowo kilka dni. Konfiguracja OpenVPN na routerze wbrew pozorom nie jest nie do przejścia. Możesz również skonfigurować router za pomocą prostego protokołu PPTP. Hmm... no i gdybyś miał androida, to po prostu ściągnął byś jakiegoś VPNa i zainstalował... :P  

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych kilku dolarach jest limit danych, u mnie na miesiąc idzie tego mnóstwo na 4,5 sprzętach.
A poza tym VPN na routerze nie zwolni mi szybkości neta? teraz mam po kablu na kompie 240 Mb/s + na kablu LG, reszta na wi-fi.
Oglądaj po angielsku :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tracer10 napisał:

W tych kilku dolarach jest limit danych, u mnie na miesiąc idzie tego mnóstwo na 4,5 sprzętach.

A poza tym VPN na routerze nie zwolni mi szybkości neta? teraz mam po kablu na kompie 240 Mb/s + na kablu LG, reszta na wi-fi.

Hmm... Korzystam z VPNa i nie mam żadnych limitów. Klient OpenVPN rzeczywiście mocno obciąża router (1024 bajtowy klucz kodujący) i w zależności od jakości komponentów możesz odczuć spowolnienie. Jaki router masz? Z tego co się orientuję, tylko kilka modeli posiada natywną obsługę klienta vpn. Sam korzystam z Linksysa ze zmienionym firmwarem DD-WRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...