Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

A po co ci te wielkie CYCKI!  jak będzie starsza to będziesz na nich ostrzył brzytwę? one będą jej zwisały do pasa!
Większe =/= Wielkie :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Subman napisał:

Ważny jest efekt kumulacji. Nie ma znaczenia, czy raz grasz 2 godziny, w jeden dzień a w inny dzień wogóle nie będziesz grać.

Ciekawa teoria. Mnie się wydaje, że zmieniając wyświetlane treści można całkowicie uniknąć ryzyka wypalenia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Damiano85 napisał:

Ciekawa teoria. Mnie się wydaje, że zmieniając wyświetlane treści można całkowicie uniknąć ryzyka wypalenia.

Być może nieco spowolni ten proces, ale nie wydaje mi się, abyśmy mogli go uniknąć zupełnie. Ja jestem ciekawy ile osób zauważy na powyższych zdjęciach to wypalenie. Ono będzie zapewne w praktyce widoczne jedynie na jednolitych planszach. Pamiętam jak jedna osoba tu na forum też była pewna, że nie ma żadnych wypaleń na B6, natomiast jak poprosiłem o sprawdzenie plansz testowych, to okazało się, że coś tam już zaczęło się dziać.

Edytowane przez Subman
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Subman napisał:

Ważny jest efekt kumulacji. Nie ma znaczenia, czy raz grasz 2 godziny, w jeden dzień a w inny dzień wogóle nie będziesz grać. W przypadku FIFA masz w lewym, górnym rogu HUD z wynikiem meczu, który jest mocno kontrastowy i to on stanowi tu największy problem. rtings testuje telewizory z oświetleniem OLED=60. Załóżmy, że grasz codziennie w FIFĘ po godzinie. Wtedy 4 lata grania (1400 godzin) w takich warunkach symuluje mniej więcej 10 tygodni testów na rtings. Trzeba do tego wziąć dużą niewiadomą w postaci podatności na wypalenia danego egzemplarza OLEDa, a wiemy już że są i tu duże różnice. Gdybyś jednak miał egzemplarz rtings C7, to po 4 latach takiego grania w FIFĘ dzień w dzień po godzinie, to plansze testowe będą prezentowałyby się tak jak poniżej. Jak można sobie radzić w takich grach jak FIFA ? Najlepiej chyba olać sprawę, bo pewnie po 4-5 latach i tak będziesz nowego telewizora.

Według tej teorii to każdy oled po np. 4 latach będzie cały w wypaleniach.W każdym miejscu będą znaki TV,paski itp.,itp.Coś tu nie tak??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dziwne by to było w kontekście plazm - tam wystarczyło robić "płodozmian" by po kilku latach dalej nic nie było wypalone

a geneza zjawiska przecież podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gangi007 napisał:

Według tej teorii to każdy oled po np. 4 latach będzie cały w wypaleniach.W każdym miejscu będą znaki TV,paski itp.,itp.Coś tu nie tak??????

Żyj chwilą... :lol:

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gangi007 napisał:

Według tej teorii to każdy oled po np. 4 latach będzie cały w wypaleniach.W każdym miejscu będą znaki TV,paski itp.,itp.Coś tu nie tak??????

O jakich "znakach" w każdym miejscu piszesz ? Co jest dla Ciebie niezrozumiałe ? To samo pisze rtings:

Cytat

If we assume that burn-in is purely an effect of cumulative usage and pixel brightness, then multiple usages can be considered a linear combination of each result - for example someone who uses their TV 5 hours a day for a year and play risky videogames 30% of the time, watch CNN 20% of the time and watch general TV 50% of the time may spend ~900 hours on general TV, ~550 hours playing risky videogames and ~370 hours watching CNN. It could then be possible to look at each of these tested scenarios to get an idea of the risk for your specific use.

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Przecież nie jest odkryciem, że materiał organiczny degraduje się tym szybciej, im większa kumulacyjnie luminancja musiała zostać wyświetlona na danym subpikselu. Popatrz na poniższy przykładowy wykres pokazujący procentowy spadek luminancji materiału organicznego w zależności od tego jak mocno musiał świecić dany piksel. Jak wyświetlasz na okrągło  FIFA z HUD który ma np. bardzo intensywny czerwony kolor to wpadasz w krzywą 80mA. Jak natomiast wyjdziesz z gry i zazniesz oglądać film w którym nie ma w tym danym miejscu żadnych statycznych elementów, to wpadasz pewnie w krzywą typu 5mA. Oczywiście te krzywe dla telewizorów LG są zapewne zupełnie inne, lepsze, ale zasada jest identyczna.

White-OLED-half-life-versus-current-dens

https://www.researchgate.net/publication/223997144_System_considerations_for_RGBW_OLED_displays

 

11 minut temu, klaus71 napisał:

i dziwne by to było w kontekście plazm - tam wystarczyło robić "płodozmian" by po kilku latach dalej nic nie było wypalone

a geneza zjawiska przecież podobna

Zupełnie różne technologie, więc nie porównywałbym ich tak bezpośrednio. Wystarczy też spojrzeć co się dzieje z modelem B6 w równolegle prowadzonym teście wypalania: https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled To, że logo na dole w lewym rogu było wyświetlane przez 2 godziny, a potem przez 3.5 godziny nie było wyświetlane, nie przyczyniło się do braku wypaleń. Nawet loga półprzezroczyste zostawiły tam swój ślad. Liczy się średnia kumulacyjnie luminancja jaka musiała być wyświetlona przez dany subpiksel.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Subman napisał:

O jakich "znakach" w każdym miejscu piszesz ? Co jest dla Ciebie niezrozumiałe ? To samo pisze rtings:

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Przecież nie jest odkryciem, że materiał organiczny degraduje się tym szybciej, im większa kumulacyjnie luminancja musiała zostać wyświetlona na danym subpikselu. Popatrz na poniższy przykładowy wykres pokazujący procentowy spadek luminancji materiału organicznego w zależności od tego jak mocno musiał świecić dany piksel. Jak wyświetlasz na okrągło  FIFA z HUD który ma np. bardzo intensywny czerwony kolor to wpadasz w krzywą 80mA. Jak natomiast wyjdziesz z gry i zazniesz oglądać film w którym nie ma w tym danym miejscu żadnych statycznych elementów, to wpadasz pewnie w krzywą typu 5mA. Oczywiście te krzywe dla telewizorów LG są zapewne zupełnie inne, lepsze, ale zasada jest identyczna.

White-OLED-half-life-versus-current-dens

https://www.researchgate.net/publication/223997144_System_considerations_for_RGBW_OLED_displays

 

Zupełnie różne technologie, więc nie porównywałbym ich tak bezpośrednio. Wystarczy też spojrzeć co się dzieje z modelem B6 w równolegle prowadzonym teście wypalania: https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled To, że logo na dole w lewym rogu było wyświetlane przez 2 godziny, a potem przez 3.5 godziny nie było wyświetlane, nie przyczyniło się do braku wypaleń. Nawet loga półprzezroczyste zostawiły tam swój ślad. Liczy się średnia kumulacyjnie luminancja jaka musiała być wyświetlona przez dany subpiksel.

To ma sens. Każdy może sobie mniej więcej obliczyć ryzyko. Jedno jest pewne: w kinie domowym Oled = bezproblemowa eksploatacja przez wiele lat. Czas eksploatacji można zapewne wydłużyć obniżając Oświetlenie Oled. W większości testowanych egzemplarzy na rtings.com jest ustawione na 60 - o ile się nie mylę - co daje około 220 nitów. 

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Subman napisał:

O jakich "znakach" w każdym miejscu piszesz ? Co jest dla Ciebie niezrozumiałe ? To samo pisze rtings:

Chodzi o  statyczne znaki-TVN,Trwam,paski informacyjne,hud w grach.Rtings,rtings czemu nie testują oleda od Panasonica???Trochę to dziwne ,nikt tego nie widzi?Mało ,nic nie ma z Panasonica nawet LCD.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, gangi007 napisał:

Chodzi o  statyczne znaki-TVN,Trwam,paski informacyjne,hud w grach.Rtings,rtings czemu nie testują oleda od Panasonica???Trochę to dziwne ,nikt tego nie widzi?Mało ,nic nie ma z Panasonica nawet LCD.

Ale OLED Panasonica, Sony czy też LG posiadają identyczną matrycę OLED wyprodukowaną przez LG Display.
Loga typu TVN są półprzezroczyste i szare i nie stanowią praktycznie w ogóle problemu. Pasek informacyjny TVN24 to co innego - jest mocno kontrastowy i jednego koloru (żółty). Stąd też użytkownicy właśnie zgłaszają wypalenia od TVN24, ale nie ma żadnych zgłoszeń od wypaleń loga TVN.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Subman napisał:

Ale OLED Panasonica, Sony czy też LG posiadają identyczną matrycę OLED wyprodukowaną przez LG Display.

Takim myśleniem wystarczyło przetestować tylko jeden model od LG.ALE CZEMU nie ma żadnego testu Panasonica?Nie dało kasy?,podpadło?Dziwię się że jeszcze nikt nie poruszył temat ''DYSKRYMINACJI''Panasonica na Rtings.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gangi007 napisał:

czemu nie testują oleda od Panasonica???Trochę to dziwne ,nikt tego nie widzi?

Nie jest dziwne. Panasonic nie sprzedaje telewizorów OLED w USA:

Cytat

Currently, only LG and Sony sell OLED TVs in the US, and they all have the same picture quality. Some manufacturers like Philips and Panasonic have produced some OLED TVs that use LG panels, but these aren't sold in North America.

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Subman napisał:

Panasonic nie sprzedaje telewizorów OLED w USA:

Ok,ale LCD chyba tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas tylko import przez Kanadę w USA i to tez w Kanadzie mają tylko prywatnych importerów..., taka dziwna polityka Panasa gdzie w całej Oceanii np można kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. No właśnie, bardzo żałuję, że nie ma testów Panasa, bo mógłby ostro zamieszać w rankingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim forum jak Rtings brak Panasonica jest nie "fair"wobec LG, Samsunga?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście śledzę inne profesjonalne portale, ale metodologia testowania na rtings odpowiada mi najbardziej. Gdyby nie kiepski OS w dx900, to pewno byłby moim numerem jeden w ledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Os idzie przejść, choc tu LG dla mnie bomba. Ale reszta rekompensuje, nie żałuje zakupu dx900 nawet przez chwilę choć mam EZ1000  gdyby kąty w VA były lepsze to jest moim zdaniem kiler rynkowy..., obok ZD9 TV kult...

Ja choć zauroczony OLED mam sporo sceptycyzmu i dystansu do tej technologi, ale ponieważ jestem "starym plazmowcem" KURO /VT 50 /VT60 itd to jednak bardzo doceniam to co Panas zrobił w serii DX, to jest naprawdę postawienie technologi LCD w innym wymiarze..., gdyby nie te kąty...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Ja też z VTeka przechodziłem, tyle że zdradziłem go na rzecz leda. :) Dobrze przemyślałem zakup i led był dla mnie lepszym wyborem, niż oled (nie, nie chcę wywoływać wojny, to moja prywatna decyzja poparta sporą ilością internetowego "researchu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem bardzo istotny wpis na rtings w teście wypalania 6 sztuk C7. Otóż to co widać na 3 egzemplarzach C7 w postaci jaśniejszego koloru w miejscach gdzie był wyświetlany statyczny element (pasek CNN i HUD w FIFA) to tzw. efekt "przekompensowania", czyli zbyt mocno działającego algorytmu kompensacyjnego, który ma za zadanie niwelować efekt degradacji materiału organicznego. Zostało to potwierdzone przez inżynierów LG. W teście wypalania B6 nie było widać w ogóle tego efektu kompensacji i od razu widać było dość znaczny spadek jasności w miejscu statycznego loga. W 7 serii jak widać LG wdrożyło algorytm, który zwalcza efekt wypalania, przez podniesienie jasności tych subpikseli, które musiały świecić najdłużej. Algorytm nie jest idealny jak widać, ale i tak efekt końcowy jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku OLEDów LG z 2016 roku. Do tego dochodzą różnice w poszczególnych egzemplarzach OLED.

Cytat

There definitely seems to be a correlation between the "CNN" TV's odd behavior with regard to the image retention / burn in going on and the peak brightness increase that set shows since the test started. Its brightness increase has been more dramatic than the rest. While all the sets are getting brighter (presumably due to compensation routines for the panels), that set seems to be over (or is it under?) compensating, and that perhaps is why the patterns are more visible in the color frames. So it is hard to know if the compensation system is working correctly on a outlier of a panel, or the panel is "normal", and the compensation system is off.

We had the same concerns and we spoke with LG when they visited our lab. They confirmed that the brightness increase we are seeing is because of overcompensation of the panel. Specifically the extra burn-in and brightness increase we are seeing on the 200 nit CNN panel is due to panel variances and the set overcompensating.

C7 po 12 tygodniach z wyświetlanym na okrągło CNN na maksymalnej jasności (380 cd/m2):

real-burn-in-week-12-tv-3-red-large.jpg

B6 po 12 tygodniach z wyświetlanym na okrągło logiem rtings (lewe, górne logo) z jasnością 172cd/m2:

week-12-uniformity-b6-red-large.jpg

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sciaglem kilka plikow demo z internetu by sprawdzic w pelni mozliwosci telewizory kilka plikow jest w formacie mkv i tv bez problemu je odtwarza . Inne podobno najlepszej jakosci sa tak oznaczone hevc m2ts telewizor je widzi jednak nie otwiera ich w ogole tylko kropeczki kolorowe sie ładuja ... i teraz mam takie pytanie czy tv nie potrafi otwierac takich plikow ? I czy mozna jakos temu zaradzic ? Ludzie zachwycaja sie jakoscia tych materialow a mnie w ogole nie otwiera czy lg po prostu tego nie potrafi ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi odtwarza filmy hvec wszystkie , jeszcze nie spotkalem sie by mi jakis film nie chodzil.

Mam pytanie , czy dysk 2tb ten tv bez problemu obsłuży??

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...